Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Sam Hamilton čini veliku razliku između Darušafake i Trenta. On nije igrao protiv Italijana i to je baš ogroman hendikep za njih.

 

Upravo zbog toga se nadam da će danas biti što više minuta za Mekadua, jer ne verujem da Janković može da isprati Hamiltona. Što iz pika, što u skoku.

Sa druge strane, on jeste igrač koji bi trebao da koliko toliko odgovara, jer nije uguzivač, igra iz pika i kretnji bez lopte, posle of. skoka itd.

 

Inače, Darušafaka za vikend, protiv nesretnog Bujukmeksjkxcklsajca, 23-36 trojke 😄

Link to comment
Share on other sites

Jbg, sad imamo jace takmicarske ambicije.... heheheeh... dobar je momak salim se. 

10 minutes ago, Luchifer89 said:
1 hour ago, Ne sam Safete said:
Sto se mene tice, momci ne trebaju nista drugo osim zadrzati ovu atmosferu i vec su sampioni!
Vec sada mogu da zahvalim Trinkiju jer smo Partizan kakav hocu da gledam.

Amerikanizacija i odsustvo bukove građe ti ne smeta?

 

Tako mi nedostaju Djumic, Salic i Koprivica... 😄 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alex_Serbia said:

Nikako ne zelim da trcim pred rudu, naravno...ali ovih dana stalno slusam o tome da ako Valensija udje u prvih 8 u EL, onda samo osvajac Evrokupa ide u EL, ne i finalista. Kakvog to uopste ima smisla? Kakve su to gluposti?

 

Ne bi ti bilo glupost da ove godine npr. uđemo u EL, pa nas odmah izbace dogodine.
Ima smisla jer se daje mogućnost ekipama koje su prošle godine ušle iz EK u EL da probaju da zadrže status evroligaša. I to je omogućeno jednoj ekipi, ne obema koliko sam shvatio.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alex_Serbia said:

Nikako ne zelim da trcim pred rudu, naravno...ali ovih dana stalno slusam o tome da ako Valensija udje u prvih 8 u EL, onda samo osvajac Evrokupa ide u EL, ne i finalista. Kakvog to uopste ima smisla? Kakve su to gluposti?

 

Tačno je.

 

Stoji i u pravilima EL u članu 10 na strani 19.

https://www.euroleague.net/rs/abmawfybmeiyhhrt/84bd1f8d-134d-42a0-a8ee-cd688d29aaa2/9cf/filename/el-bylaws-1920.pdf

zuYRv3x.jpg

 

To je u cilju nagrađivanja onih koji su ušli preko EK. Još jedan razlog da se prolazak u EL obezbedi preko EK jer ti daje potencijalnu mogućnost boravka u EL dve godine bez obzira na ABA.

Dakle, ukoliko Valensija i Alba uđu u TOP8, sledeće EL sezone ide bolje plasirani od ta dva plus osvajač EK.

Ukoliko uđe Valensija ILI Alba, ide taj koji je ušao plus osvajač EK.

Ukoliko ne uđe ni jedan ni drugi tim od ova dva, onda idu osvajač EK i finalista.

Dakle, pošto je Alba daleko od TOP8 treba navijati da ni Valensija ne prođe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Tačno je.
 
Stoji i u pravilima EL u članu 10 na strani 19.

https://www.euroleague.net/rs/abmawfybmeiyhhrt/84bd1f8d-134d-42a0-a8ee-cd688d29aaa2/9cf/filename/el-bylaws-1920.pdf

zuYRv3x.jpg
 
To je u cilju nagrađivanja onih koji su ušli preko EK. Još jedan razlog da se prolazak u EL obezbedi preko EK jer ti daje potencijalnu mogućnost boravka u EL dve godine bez obzira na ABA.

Dakle, ukoliko Valensija i Alba uđu u TOP8, sledeće EL sezone ide bolje plasirani od ta dva plus osvajač EK.

Ukoliko uđe Valensija ILI Alba, ide taj koji je ušao plus osvajač EK.

Ukoliko ne uđe ni jedan ni drugi tim od ova dva, onda idu osvajač EK i finalista.

Dakle, pošto je Alba daleko od TOP8 treba navijati da ni Valensija ne prođe.
Srediće to Vanja, no worries
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...