Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

spomenik kida, ostalo manje-više

Pazi, nije oblast koju pratim niti se razumem u istu ali mi je ostalo u malom mozgu da je Sutjeska njegova. Video sam da je umro i u članku pročitao za Kadinjaču, a kad sam video zbirku radova, samo sam zinuo. Kakva legenda.

 

A spomenik na Kadinjači je zaista jednom dobar.

Edited by Barkley#34
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam odakle sad priča da je Nikola Janković loš skakač. Nisam ispratio statistiku iz KKP prošle sezone ali on je praktično i napravio karijeru zahvaljujući skoku i snazi, nije sigurno na osnovu meke ruke i kreacije. 

 

Ni meni nija jasno otkud on u problemima sa skokom, ali mi smo prošle godine izginuli sa njime na 5. Ofanzivni je bio ok, skine poneku loptu, ali defanzivni horor. 

 

U ABA ligi je imao 1,5 defanzivnih skokova za 15 minuta na terenu.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam odakle sad priča da je Nikola Janković loš skakač. Nisam ispratio statistiku iz KKP prošle sezone ali on je praktično i napravio karijeru zahvaljujući skoku i snazi, nije sigurno na osnovu meke ruke i kreacije. 

 

Ali je svakako Lukembe i zahvalniji i korisniji igrac. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alek The Great said:

Prati li neko koledz? Kakav je ovaj Nathan Knight?

 

To je neka druga liga koledž košarke ili ja nešto nisam dobro razumeo?

Evo i teksta sa Telegrafa:

 

Quote

Čelnici Partizana uveliko rade na jačanju rostera za narednu sezonu, a kako Telegraf saznaje, jedna od najvećih želja je centar koledža Vilijam i Meri, Najtan Najt.

 

"Noćna mora", kako zovu Najta, može da postane i noćna mora za protivničke centre u ABA ligi ukoliko bi ga crno-beli potpisali i ukoliko bi on pokazao svoj puni potencijal u crno-belom dresu.

 

Najt je u prošloj sezoni imao fenomenalne statističke podatke, pa je tako odigrao svaku utakmicu u sezoni bez izostanka, na kojima je prosečno postizao 20.7 poena po meču, uz to je imao i 10,5 skokova, 1,5 blokada i 1,8 asistencija. Sličnu statistiku beležio je i sezonu pre, kada je postizao 21 poen po meču uz 8,6 skokova i 3,5 asistencija.

 

Najt je kapiten svoje ekipe, lider na terenu i veliki prospekt. Sa 22 godine je prevazišao koledž košarku i ove godine bi trebalo da se pojavi na NBA draftu.

 

Njegova velika snaga su fizikalije, ali ima i sjajan osećaj za asistenciju, dobro brani reket, ima raznovrstan napadački arsenal, ima igru leđima, a šutira i sa poludistance. Jasno je da mora dodatno da poradi na šutu i procentu, kako bi to oružje doveo do savršenstva.

 

Njegove mane po mišljenju NBA skauta jesu spor rad nogu, brz problem sa faulovima, ali i slabiji procenat šuta, posebno za tri poena, što je neophodno za NBA ligu.

 

Zbog toga su predikcije da bi na draftu mogao da ostane bez izbora, ili da bude izabran od strane nekog tima u kasnoj fazi druge runde drafta. Nema sumnje da će Partizan pomno pratiti razvoj situacije, jer bi uz pravilan rad sa mladim centrom mogao da dobije veliko pojačanje koje je potencijal i za NBA ligu.

 

Pored njega, kao potencijalna pojačanja figurira još nekoliko kandidata, ali je Najt trenutno najozbiljnija meta crno-belih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije druga liga tj divizija ali je 17. konferencija u diviziji 1. 

Inace jedan od 40ak koledza koji nikada nisu stigli do zavrsnog turnira NCAA. 

On bi na draftu imao 23 godine sto je dodatni razlog da bude zaboravljen i u drugom krugu, pored svih mana a pogotovo u defanzivi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brimstone said:

Nije druga liga tj divizija ali je 17. konferencija u diviziji 1. 

Inace jedan od 40ak koledza koji nikada nisu stigli do zavrsnog turnira NCAA. 

On bi na draftu imao 23 godine sto je dodatni razlog da bude zaboravljen i u drugom krugu, pored svih mana a pogotovo u defanzivi. 

 

 

Nema potrebe da mracis toliko.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Radili smo ortak i ja Najtov klip pre nekih mesec dana:

 

 

Na klipu su samo vrline, što se tiče mana: 

 

1. Finiširanje preko viših i atletski potentnijih igrača - dešava mu se da ostane kratak na obruču, da ne može da prebaci igrače sa sajzom... Neuporedivo bolji kada ima prostora da se zaleti, recimo u tranziciji ili kada napada licem sa perimetra... Na nivou na kome je do sada igrao je bio odličan finišer (64% realizacije oko koša, 1.342 poena po posedu), al' se postavlja pitanje kako će to izgledati na višem nivou, jer mu fali dužine i eksplozivnosti iz mesta.

 

2. Konstantnost u šutu - solidan touch, dobro izvodi bacanja, ima utakmice na kojima pogodi par trojki, al' u ovom trenutku još uvek izrazito nekonstantan. Ako bi uspeo da se stabilizuje na nekih 35% za tri, to bi mu baš otvorilo ofanzivnu igru, jer je odličan ball handler za centra i ima dobar footwork kada napada licem.

 

3. Defanzivni uticaj - u najboljem slučaju prosečan defanzivac, nije neki rim protector i često ni ne rotira na igrača koji ide na obruč, već gradi svog i obezbeđuje defanzivni skok... A i kada izrotira neretko mu zafali dužine da izblokira/promeni šut. Na postu ga nisu često napadali, tu bi isto mogao da ima određenih problema protiv viših igrača koji umeju da igraju leđima, mada je takvih danas sve manje. Generalno ima ograničen defanzivni potencijal, al' uz određene korekcije i nešto drugačiji pristup bi mogao da bude pristojan i na toj strani, mora se uzeti u obzir i to da je bio ubedljivo najbolji igrač svoje ekipe i da se sve vrtelo oko njega, pa je bilo vidljivo da se čuva u nekim situacijama.

 

Overall prilično zanimljiv igrač, ofanzivno jako talentovan i raznovrstan, sa specificnim skillset-om, ima poene u rukama, iznadprosečan dodavač i ball handler, odličan skakač... Pošto se ovde često pisalo o kompatibilnosti - veoma je kompatibilan sa Mozlijem, bila bi to baš interesantna kombinacija. 

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Interesantna situacija. I meni se dja i sigurno ima ogroman potencijal. Sa druge strane, sigurno nije jeftin jer je ozbiljan igrac vec sada.

rekao bih high risk (u odnosu na to koliko cemo ga platiti. Naravno, opet imamo osigurace u vidu Mozlija i Nikole) ali potencijalo high reward

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...