Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

 
Povredama ispresecan igrac bez suta te jos po kojeg kosarkaskog fundamenta i upitne kosarkaske inteligencije, cija su alfa i omega kvaliteta upravo fizikalije koje su dobrano trpele poslednjih godina dolazi da bude backup serbskomu Dzejarsmitu, pa jos u ekipu koja ima (slovima&brojem) jednog konstantnog i iznadprosecnog sutera sa distance. What could possibly go wrong...
Ako Partizan pretenduje na EL preko EC ili ABA onda je trebao da se dovede igrac drugacijih karakteristika. Meni se cini da Partizanu treba dobar suter za 3. Neko ko ima dobre procente jer osim Pejdza ne vidim ni jednog dobrog sutera u spoljnoj liniji. Nije problem plata, ni da li je potpisan za 400k ili za 200k, problem je selekcija. Kao sto ti kazes, pitanje je u kakvom je fizickom stanju Dangubic, on sve svoje kvalitete vuce iz fizikalija, ako telo ne moze da mu odgovori vise na stil igre onda ce biti poprilicno razocarenje. Druga stvar, on je igrac sistema, da je Trinkijeri tu verovatno bi izvukao iz njega barem tu odbranu. Meni totalno nelogican potpis, rizik veliki, a potencijalni profit nije.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Eh, sad, kao da nismo nikad dovlačili/vraćali igrače na ponovnu obradu/finu doradu.

 

A što se tiče Trife, mislim da ima prostora za sve.

Jeste, ali bilo je i majstora u radionici a nas napustise prof i trener u desetak dana. Izgubismo dijagnostiku a i lakirera. Nadam se da će Vlado uspjeti da se profilise  u prvog trenera uz takmičarski rezultat pa da je otud ovaj pokušaj dovidjenja igrackih imena a i uopšte igrača prije trenera. 

Inače, strepnja mi veća od nade....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

neiskusnih (za visoke domete)

 

neiskusan jeste u smislu toga da nije bio prvi trener ni sezonu. da li to znači da nije za visoke domete - ne znamo. 

 

najlakše je imati stav da je trener nedokazan, da je ovaj ili onaj igrač nedovoljno dobar. 

 

šanse da budeš u pravu su svakako veće. opet, partizan nije ni barca ni fener pa da moze samo provereno meso da melje. znam, zajebala vas država iako ste imali stalni posao do penzije, al opet. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo rekao da ako klub pretenduje na visoke rezultate treba da ima iskusnijeg trenera.

Dakle to nije nuznost u smislu da se ni teoretski ne moze bez toga ali prosto povecava sanse.

Dakle imamo relativno skup tim i relativno neiskusnog trenera kome smo na glavu natovarili veliku odgovornost (vecu nego sto je Zoc imao 91-92).

Bicu presrecan ako me Scepa demantuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marvin said:

Ja sam samo rekao da ako klub pretenduje na visoke rezultate treba da ima iskusnijeg trenera.

Dakle to nije nuznost u smislu da se ni teoretski ne moze bez toga ali prosto povecava sanse.

Dakle imamo relativno skup tim i relativno neiskusnog trenera kome smo na glavu natovarili veliku odgovornost (vecu nego sto je Zoc imao 91-92).

Bicu presrecan ako me Scepa demantuje.

 

jasno je da je bolje kada je trener dokazan u svom poslu. opet, makar po meni, izvan 5-6 majstora ni dokazani treneri nisu garancija da ce uspeti poduhvat.

 

partizan je dosao u situaciju da od dokazanog trenera ima nedokazanog. da li ce taj nedokazani fercerati, sanse su fifti-fifti ali znam da je 100% into partizan. to je jako dobar predujam imo.

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glede teorije da nam za osvajanje EC treba suter za 3, da podsetim - osim Voldena (koji nije ciglar, ali nije bas ni sinonim za 3pts) svi ostali igraci spolja su tu. Sto znaci da ni u minuloj sezoni mi nismo imali uslovno receno, suterski potentan tim. Pa smo opet bili medju glavnim kandidatima za isti taj EC.

 

Trener.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Da mladi trener u prakticno prvoj sezoni napravi ozbiljan rezultat (a to bi bilo finale EC ili titula u ABA) sanse su daleko manje od 50%.

Sa druge strane naravno da nemas garancija, ni Trinkijev ostanak ne bi nista garantovao.

 

Ali da ne duzimo, bumo vidli 😉

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ne sam Safete said:

Ja koliko se sjećam Dangubine (strašne) odbrane na pozicijama od 1 do 3, to su tri lične za isto toliko minuta

Danguba je ustopovao Dilejnija na obe utakmice protiv Lokomotive,a Dilejni je te godine razbijao.Opet to je bilo pre  pet godina i u sistemu gde su svi spoljni igraci igrali odlicnu odbranu...

Edited by Uti
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

neiskusan jeste u smislu toga da nije bio prvi trener ni sezonu. da li to znači da nije za visoke domete - ne znamo. 

 

najlakše je imati stav da je trener nedokazan, da je ovaj ili onaj igrač nedovoljno dobar. 

 

šanse da budeš u pravu su svakako veće. opet, partizan nije ni barca ni fener pa da moze samo provereno meso da melje. znam, zajebala vas država iako ste imali stalni posao do penzije, al opet. 

Najlakse je pricati i busati se o nekoj velikoj trenerskoj skoli a onda tim istim ljudima odbijati prilike da rade i pokazu da li su vrijedni naslednici te filozofije i skole.

Mladjim i nedokazanim trenerima je ekstremno tesko da se odje probiju i dobiju fer sansu vec je uglavnom dobiju jer se ekipa nadje u nekom skripcu bilo sa vremenom ili sa novcem pa onda daj njega ne kosta previse a mozemo finu pricu pustiti kako dajemo sansu mladjim strucnjacima. A zapravo se na njima silji patka od strane svih u klubu jer obicno nemaju nikakav uticaj da donose neke bitnije odluke oko ekipe cak i poput onih koga bi doveli u tu ekipu dje obicno mozda dobiju 1 ili 2 igraca ako i toliko. Kasnije, kad se stave ,od strane svih tih iz "uprave" i "prijatelja kluba" koji se bore za veci uticaj u samom klubu, u poziciju da failuju i oteza im se dodatno ta tranzicija i posao koji je i za iskusne trenere dosta tezak i stresan a ne za njih koji nemaju previse iskustva, ospe se paljba po njima sa svih strana a klub moze reci "eto, dali smo mu sansu nije uspjelo" a zapravo mu nijesu pruzili tu fer sansu vec ga urusavali sa strane. Ako nekim cudom ispliva iz svega toga i napravi neki rezultat, sve zasluge za to uzmu bas ovi iz uprave i "prijatelji kluba".

1 hour ago, Marvin said:

Ja sam samo rekao da ako klub pretenduje na visoke rezultate treba da ima iskusnijeg trenera.

Dakle to nije nuznost u smislu da se ni teoretski ne moze bez toga ali prosto povecava sanse.

Dakle imamo relativno skup tim i relativno neiskusnog trenera kome smo na glavu natovarili veliku odgovornost (vecu nego sto je Zoc imao 91-92).

Bicu presrecan ako me Scepa demantuje.

Ja ne vidim iskustvo kao neki presudan faktor, dosta toga treba da se poklopi za neki dobar rezultat al je osnova neka dobra atmosfera i individualni kvalitet ekipe. Iskusniji treneri su obicno mediokriteti koji nigdje drugo nijesu bili dovoljno dobri da se zadrze pa svake sezone mjenjaju klubove nekad i po par tokom sezone.  Uglavnom i za jedne i za druge treba dosta srece da se napravi neki uspjeh. To pricam uglavnom za ove "nase" (jer strani ne dolaze u obzir ako ne pricaju jezik) jer ovi sto icemu valjaju su vec iznad nivoa ABA lige i kostaju vise nego sto nasi klubovi vole da daju za trenere, a od ovih drugih ne mozes ocekivati nista bez proracunatih izjava i u najboljem slucaju vrlo malo mogu da podignu plafon ekipe svojim trenerskim vjestinama jer da mogu vise vec bi bili nedje drugo. Meni licno je pun kurac raznih Zdovca, Dzikica, Repesa, Trifunovica koji se redovno pomenu kad se povezu 2-3 poraza a nije slucajno da je vazda neko od njih slobodan. Sigurnija su opcija da bi se uprava mogla oprati pred navijacima u slucaju eventualnog neuspjeha jer za ove druge ti se nakace iz drugog razloga 😄

Sticem utisak da se Scepo vec prezalio a da zapravo jos nije ni sjeo na klupu Partizana, vec mu se predvidjela trajektorija njegovog bitisanja u Partizanu pa ce se svaki mec cekati kad ce taj poraz da dodje da bi mogla da se pusti prica kako je "zelen" i nedovoljno dobar da bude tu. Ja sam kao i svi te sezone kad je preuzeo Buducnost bio prijatno iznenadjen kako je to sve izgledalo na pocetku sezone i nimalo mi nijesu smetali porazi u EC jer se mogla vidjeti neka ideja kako je zelio da igra, to su bile neke za ABA ligaske uslove rapsodije od utakmica i napada koji je za njegovo vrijeme imao skoro 90 ppg iako je roster bio skroman i nekompletan svo vrijeme dok je bio tu. Volim Scepa i zelim mu da uspije pa mozda i zato navijam da ga ponovo vidim kao trenera da vidim moze li napraviti neku karijeru tu. Ne bi bio ni prvi ni zadnji ako ne uspije al bi bilo greota da ne dobije pravu sansu.

  • Like 10
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Scepa od mene ima punu podrsku i necu mu cekati svaki poraz za kritiku.

Moja kritika je isla na racun uprave kluba, jer oni kombinuju skup sastav i neiskusnog trenera.

 

Inace, mislim da je npr Zdovc korektan trener, cak i potcenjen a da bi sa ovom ekipom Dzirlo napravio vrlo dobar posao.

Ali sad sta je tu je, rodilo se, valja ga ljuljati 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...