Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

On 7/1/2020 at 7:26 PM, Markoss said:

 

Cemu takvo potcenjivanje Miloja? Ok, jeste u malom daunu, ali covek je pokazao da kad ima takmicarski tim, moze da igra dobar basket, pa cak i da uzme neki trofej, kolko god kup bio nebitan vecitima (a nebitan im je samo kad ga izgube). 

 

Nekako je cudno da je taj kup u vreme dominacije Partizana 5 godina osvajao neko drugi (Zvezda i FMP), a u sadasnje vreme Crvena zvezda ima samo jedan osvojen kup u poslednjih pet godina.

 

U tom kupu smo imali sve i svasta - ispadanje Partizana od FMP, blamiranje Crvene zvezde protiv Borca i Dinamika, pa smo mi sa ekipom koja je igrala TOP 8 evrolige neslavno zbrisani od Partizana u polufinalu kupa.

 

Istorija KRK najmanje govori da je ikome to takmicenje bilo nesto narocito bitno.

 

Da se izrazim kockarskim recnikom - KRK je tiket od 1000 dinara sa kvotom 23, ako dodje, dodje. ABA liga je tiket od 30 000 dinara sa kvotom 2,5.

 

On 7/1/2020 at 9:20 PM, Takeshi_Kovacs said:

koliko se ja secam, ta epizoda uopste nije bila neslavna

futura je u tom periodu igrala dobro i valjda bila prva na tabeli

japanac je otisao zbog cuvenih "bocnih vetrova" a ne zato sto se nije snasao kao prvi trener

 

Imao je 10-0 u jednom trenutku.

 

Uopste se ne secam koja je to sezona bila, ali ako bih morao da pogadjam rekao bih da je to sezona u kojoj je Buducnost sa skromnim sastavom zavrsila kao prva, pa ih je Pavicevic upropastio katastrofalnim vodjenjem u seriji protiv Mege.

 

A opet, moguce je da gresim.

 

Sto se tice Vujosevica, on je vec jednom prorokovao da se pravi skup tim za plasman na F4, a u pitanju je bio nikad jadniji tim Zvezde od kada nastupa u evroligi. Ne bih ja bas verovao njegovim predvidjanjima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će Šćepo biti odličan trener, samo ne znam da li će to biti u sezoni 2020/2021.

Ono što je problematično je trenutak u kojem smo izabrali njega (računajući da je to gotovo).

Nije sledeća godina jedna od onih u kojoj bilo ko treba da uči, mi odavno nemamo taj luksuz.

Ali, here we go again.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SamoFlacko said:

 

Nije sledeća godina jedna od onih u kojoj bilo ko treba da uči, mi odavno nemamo taj luksuz.

Ali, here we go again.

 

ni partizan ni zvezda generalno nikada nemaju taj luksuz. međutim, eto vas, sticajem neveselih okolnosti u toj situaciji. radonjić je svakako bio iskusniji trener kada je došao u zvezdu jer je vodio budućnost makar 5-6-7 godina ali se ispostavilo da ni to nije baš idealna kilometraža za ovaj kontekst. posle se ispostavio kao jedan od najboljih trenera u ne tako trenerski sjajnoj istoriji kluba.

 

ali hajde da pustimo mašti na volju a da ujedno eliminišemo iz mašte željka, karija i ne znam koga trećeg i četvrtog kao trenere koji jednostavno nisu u domašaju kluba u ovom trenutku:

ko je po tebi / vama to neko idealno rešenje a da je slobodan trener? ja nisam pratio skoro uopšte dešavanja od početka pandemije pa ne znam čega ima na talonu.

Link to comment
Share on other sites

pa ne postoji idealno rešenje, prvo mali izbor, drugo nemamo pare za takve tipove.

nas je talijan prilično ujebao, iskreno nisam očekivao da će se sad lomiti to, iako je ta njegova konstantna slatkorečivost navodila na tako nešto.

nisam ja nezadovoljan sa Šćepom, ali samo se bojim da možda uskoro neće ni biti vozova koje godinama pokušavamo da uhvatimo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da li vas je talijan ujebao ili nije, ke vidime. možda.

 

meni su tako ljudi bliski klubu svojevremeno davali toliko razloga zašto kari može da vodi sezonu otpada sa popovićima ali kada treba sastaviti respektabilnu ekipu - onda je kari skup, jer, kao, ne možemo da sastavimo respektabilnu ekipu i da plaćamo njega istovremeno. edit: slična je priča išla, kao ponudili kariju reviziju ugovora ali jebiga, piroćancu najvažniji novci, kakav sastav  ( :

 

to je bila "zvanična" verzija koju ni dan-danas nisam popio. samo se u međuvremenu pojavio radonja i za divno čudo bio sačuvan nakon neuspeha, pa se to zaboravilo. inače bi između pešića i danas imao plejadu likova od pola sezone - sezonu

 

možda je trinkijeri prosto uskočio u neku za njega bolju situaciju. a možda je dobio nešto na šta nije pristao u startu i što je jednostavno nešto ispod čega on kao trener sa imenom & prezimenom ne ide.

 

inače, uopšte mi se ne dopada, da ne napišem nešto daleko grublje, ovo duletovo konstantno osvrtanje na trinkijerija - a u 90% slučajeva ti osvrti nisu bili na igru tima i trenersku logiku (što bi zapravo bilo zanimljivo čuti od vujoševića). ne znam šta to njemu treba (osim možda da se neisplaćene stipendije brže isplaćuju)?

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni bi iskreno Dzile u ovom momentu bio najbolje resenje. Ako vec imas kakve-takve ambicije, relativno iskusnu ekipu zasto ne dovesti i relativno iskusnog trenera koji sigurno moze jos da da klubu?

 

Scepa je meni gotivac, ali mi apsolutno nema smisla da ga bacis u vatru sa skupom ekipom (za nase uslove) i staviti mu pritisak rezultata na vrat. On treba da se razvija kao trener, a za to je potrebno vreme i strpljenje. Koje strpljenje ce imati uprava ili prosecan navijac posle prvog poraza od nekog Promiteasa ili Antverpena?

edit: a baska retardirana praksa da se potpisuju novi igraci dok jos nemas trenera. Sto opet navodi na pomisao da je sa Scepom vec sve dogovoreno.

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemamo dovoljno informacija o tome šta se desilo sa Trinkijem da bi pričali je li nas ujebao ili ne. 

Ne mogu mu zamjeriti slatkorječivost jer je bila u službi rezultata i povratka vjere u košarku, da se nespretno izrazim. 

 

Konačno smo izgledali i trenirali kao Partizan, hvala mu na tome... toga ću se sjećati. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da je ta njegova slatkorecivost i nalozenost bila gluma niti laz - u tim momentima. Imao je bezrezervnu podrsku javnosti i navijaca, rezultate, sjajnu atmosferu unutar tima.

 

Potom je sezona prekinuta, njemu se adrenalin povukao, krenulo je pumpanje Zvezdinog budzeta usled nove sanse u EL naspram naseg, plus Ostoja koji radi po direktivi i jos bi da se mesa u ono sto ne zna da radi... i onda su usledile objektivne oci. 

 

And here we are.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ne bih rekao da je ta njegova slatkorecivost i nalozenost bila gluma niti laz - u tim momentima. Imao je bezrezervnu podrsku javnosti i navijaca, rezultate, sjajnu atmosferu unutar tima.

 

Potom je sezona prekinuta, njemu se adrenalin povukao, krenulo je pumpanje Zvezdinog budzeta usled nove sanse u EL naspram naseg, plus Ostoja koji radi po direktivi i jos bi da se mesa u ono sto ne zna da radi... i onda su usledile objektivne oci. 

 

And here we are.

 

pomislio bih da je trinkijeri rezigniran i zato što rivalski klub ima veći budžet po ovom delu upisa. moje mišljenje je da on nije takvog sklopa i da je, upravo suprotno, puno više puta u karijeri bio trener sa limitiranom ekipom u odnosu na par najbiližih rivala. tako da bih taj deo komotno isključio iz pretpostavke.

 

šta je njemu ostoja & posse predstavio, odnosno šta se promenilo u odnosu na uverenja i očekivanja, je po meni ključno.

Link to comment
Share on other sites

partizan zadrzao 90% tima iz sezona gde bi ste kako kazete bili prvi u ec i abi(da vucic i covic nisu instalirali covid19), umesto tih 10% je vec doveden u najmanju ruku igrac istih kvaliteta, plus ce se dovesti jos igraca, sto implicira da ce tim biti jaci, dok su iz zvezde otisli  svi nosioci plus kvalitetni igraci(zo, baron, punter, jenkins, gist, faye, lukas etc ), dosli nnoko, loyd, wolden i to je pumpanje budzeta.. idemoooo pumpanjeee lol

Edited by n4l1m
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alex_Serbia said:

Ne bih rekao da je ta njegova slatkorecivost i nalozenost bila gluma niti laz - u tim momentima. Imao je bezrezervnu podrsku javnosti i navijaca, rezultate, sjajnu atmosferu unutar tima.

Da se nadovežem na ovo. Meni je već odavno preko glave tog ciničnog stava sa se svaka emocija obezvređuje zato što su se stvari promenile za mesec, godinu ili pet ili zato što samo radi čistog omalovažavanja.

 

U skladu sa tim da se složim sa tobom i ponovim svoj stav - ovih 'dinu i po sa Trinkijem su bile daleko iznad lepih priča o istoriji. Čovek je radio, ponešto i osvojio i imao najbolju startnu poziciju pred nedočekani finiš sezone, a publika je bila uz njega i tim, pa bismo možda dopunili istoriju da je duži bio dan.

 

Od mene Grazie.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

"Kada imas neograniceno novca, svaki ugovor je ekonomski isplativ". Ivo Andric

Inace, kasno sam se setio da pitam, ali wtf is Androic? Videh da se ovo prezime pominjalo pre koji dan.

Posto je Zoc pomogao da Fener potpise Kokoskova sada je dosao red na njegov maticni klub, ponudio se covek da nam uvali vecitog pomocnog trenera od 63 godine....

Hvala mu do neba  

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brimstone said:

Posto je Zoc pomogao da Fener potpise Kokoskova sada je dosao red na njegov maticni klub, ponudio se covek da nam uvali vecitog pomocnog trenera od 63 godine....

Hvala mu do neba  

 

taman i da je tačno to što čuješ po kuloarima, uvek tre imati na umu da je taj čovek doneo klubu (nije sam, jer niko ne može sam) najveći uspeh u istoriji i to ne samo partizanovoj istoriji, već i kupa šampiona AKA el. stav mirno od mene, navijača zvezde ali pre svega ljubitelja domaće košarke. a ti vidi (:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

"Kada imas neograniceno novca, svaki ugovor je ekonomski isplativ". Ivo Andric

Inace, kasno sam se setio da pitam, ali wtf is Androic? Videh da se ovo prezime pominjalo pre koji dan.

 

Kum Željka Obradovića, krajem osamdesetih plej Borca iz Čačka, pa plej Partizana 1989/90, one godine kad su Paspalj i Divac, posle osvojenog Kupa Koraća i posle novčića Divcu u glavu i prekida u Splitu otišli u NBA, Savović i Vujačić u penziju, Đorđević u vojsku, Robija na robiju a Dule u Španiju, pa trener bio Reba Ćorković a igrali pored njega Marko Ivanović, Radunović, Oliver Popović, Ivo Nakić i 19-togodišnji Danilović, pa Partizan bio osmi u prvenstvu.

 

Srećom,, u sezoni 1990/91 se vratio Dule, Đorđević i Obradović igrali full sezonu, vratio se Pecarski, potpisao i Stevanović pa Partizan došao do finala Lige, ali izgubio od Jugoplastike.

 

Zato je sezona 1991/92 bila nešto posebno, ali to sigurno znaš i sam :smiley2:

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Brimstone said:

Posto je Zoc pomogao da Fener potpise Kokoskova sada je dosao red na njegov maticni klub, ponudio se covek da nam uvali vecitog pomocnog trenera od 63 godine....

Hvala mu do neba  

 

Znas kako, radije bih da se drzi po strani kao i do sada, nego da pomaze kao Pekovic ili Grbovic. Treba li da se ljutimo recimo sto nije dosao da nas preuzme i usput isukao iz sopstvenog dzepa jedno 2 milke za nove igrace? U kom svetu se desavaju takve stvari...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...