Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

14 hours ago, Gudura said:

Vidim da je Angola bivsi...s obzirom da igrate EC a ne EL, mislim da je bio sasvim dobra opcija na 3, i da se ono malo sto je odigrao, veoma solidno pokazao.

Izgleda da je Elgin Cook alternativa, i ne vidim zaista neke ocigledne prednosti, a sigurno je znatno skuplji, nisam siguran da ovo nije greska

 

U top five najglupljih profi košarkaša koje sam gledao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 9:44 AM, Laki John Terry said:

Mislim da je prilicno ocigledno sta se desilo vezano za Pao, Virtus i Evroligu,

 

1. Pao je u finansijskoj krizi.

2. FIBA ponudila masnu lovu Grcima

3. Pao istupa iz Evrolige.

4. Virtus placa kaznu oko koje se dogovore

5. Virtus ulazi u Evroligu

6. Djordi ispunio obecanje.

 

 

7. Zvezda preuzima A licencu od Pao. Za Virtus samo WC.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 10:12 AM, pendulum said:

Da se vratimo na sastav..čitam da se Angola oprašta mada nije jasno da li samo zaključuje sezonu ili definitivno odlazi. Koliko znam klub ima opciju da ga produži još jednu godinu i pristizale su informacije da će verovatno tako i biti. U slučaju da ipak ode - kakva je situacija sa Todorovićem koji se spominje svaki prelazni rok? On bi bio tu idealna zamena. Domaći, reprezentativac, pokriva 2/3..prošle godine je potpisao ugovor sa Andorom ali ne znam da li je bio na godinu dana ili višegodišnji.

 

Nemoj da se ljutis, ali mislim da je zanimljivo da se u istom postu pominju Andora i Angola, dve drzave koje sam nekada davno cesto mesao. :lol_2:

 

On 6/12/2020 at 11:58 AM, lord_slawe_ said:

Prvo, ne verujem uopste da ce PAO istupiti iz Eurolige, dramoseri samo drmaju kavez ali realno je njima u svakom interesu da budu u grupi 15ak najboljih evropskih timova, kako god da se ta liga zvala.

 

Drugo, bude li Virtus usao, na bilo koji nacin misljenja sam da treba da odjebemo Djordija i prebegnemo u FIBA. Taj i takav Virtus nije bio pa ni u prva 2-3 tima po nekom realnom stanju stvari u EC prosle godine, a do pre 3 godine su tavorili u osrednjosti nejake Italijanske lige.

 

Trece iako se i jedan i drugi preduslov ostvare, odlazak Grka i da Italijani nekim cudom budu preskoceni - smatram da ni tada nema sanse da nas smrdljivi Katalonac ubaci u EL. 

 

Nasa najveca sansa je bila prosla takmicarska godina sa odlicnim nastupom u EK, obezbedjenim domacim terenom do finala i pol-pozicijom u ABA.

 

Mislim da bi za sve nase klubove (pod "nase" mislim i na klubove iz bivse nam drzave) bilo dobro da tezimo nekom takmicenju koje bi vrednovalo samo sportske uspehe.

 

Sadasnja evroliga bukvalno dovodi do klubova - monstruma sa skoro 10 miliona budzeta, to je ove sezone Zvezda, to je bila Buducnost, to ce sutra biti i Partizan (a mozda to sutra bude i sledece sezone, iako sumnjam).

 

Nakon onog incidenta sa Igokeom i kreativnim pokusajima da im se ne dozvoli da igraju EL nista vise nije isto i dobili smo klubove prvog i drugog reda. Ako je klub zasluzeno dosao do 1. mesta u regularnom delu takmicenja i nema neke katastrofalne uslove u kojima igra, valjda je logicno i sportski da budu clanovi EL sledece sezone.

 

E nakon sto smo pristali na to, pristali smo i da Bartomeu sam bira da li mu je neki klub privlacan ili nije. Sportski bi bilo da ogranizuje kvalifikacije za EL, ali zasto bi se obazirali na sport, bitni su zakoni trzista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alex_Serbia said:

Igrati da se osvoji EC ili dodje do finala, tu ni Govnomeu ne moze onda nista.

 

Valjda su se sada smirile strasti pa se mozda moze racionalno polemisati.  

 

 

Na osnovu cega su neki navijaci partizana mislili da ce igrati EL sledece sezone? I na koji nacin im pripada igranje u EL sledece sezone pa je Govnomeu ostao Govnomeu?  

 

 

edit: Na cemu se temeljio vas optimizam i sada osecaj za pravdu, na kojim cinjenicama, osim na nerealno podgrevanim ocekivanjima koje su lozili Ostoja i Tegeltija? 

Edited by Tamburinjo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu moguce organizacije F8 u EL i EC i ulaska u finale.

 

Cim je to propalo jasno je bilo da nema nisa od EL.

 

I tako je i Tegi pisao, ne znam odakle ti da je bilo sta podgrevao.

 

I sve je to ok, EL i treba da se igra kada se osvoji trofej EC ili ABA, bilo kakav poklon za zelenim stolom je ispod  casti za veliki klub kao sto je KKP.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Cooper said:

 

I sve je to ok, EL i treba da se igra kada se osvoji trofej EC ili ABA, bilo kakav poklon za zelenim stolom je ispod  casti za veliki klub kao sto je KKP.

 

Ne kaki, sad ste veliki klub a dva meseca plakanja su bili fora. Igrali bi El sa sve masnicom da su vas pozvali. Kiselo grozdje.

 

 

I posle odustajanja od zavrsnice EL i EC u BG nastavljena je kampanja "mi smo zasluzili EL"  to je pogrevao Ostoja svojim intervjuima i zeljama za rodjendan, a Tegeltija

svojim objavama i podsecanjima ko je osvajac Super kupa, kupa Srbije, i tim sa najboljim skorom u EC. Te objave su imale samo jednu namenu a to je da stvore laznu sliku kod navijaca partizana kako im u slucaju prekida EL pripada ucesce u istoj zbog spomenutih uspeha, i da je sve suprotno nepravda.  

 

 

El je uzasan sistem takmicenja sa uzasnim menadzmentom, ali sezonu su prekinuli i rekli ko je igrao ove godine igra i sledece i gotovo, bez obzira na njihov plasman u domacim prvenstvima ili takmicenjima koje imaju prohodnost u EL. Kako ste vi tu osteceni evo ne znam.

Edited by Tamburinjo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve pet sto pisete, samo jos niko da mi objasni kako vas to kvalifikuje za El? 

 

Na osnovu cega ste temeljili optimizam da cete igrati EL, a posle objave da necete zbog cega drvlje i kamenje na Govnomeua zbog odluke da sastav ekipa u EL ostane isti za sledecu sezonu?

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...