Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

9 minutes ago, uini said:

 

sve okej ali ja se pitam zašto bi partizan bio poražen time što igra jadranku? zar nije cela istorija kluba vezana za xsfrj ligu, zar nije logično da igraš sa zemljama koje manje ili više cene basket??

 

šta ima da ponudi srbija osim beograda* i pranja ruku u moravi? ništa ni tada ni sada

 

*u smislu relevantnih klubova, jebo bgd btw

Zato sto su oni hteli da se igra nasa  liga i da eventualno nasa liga postane clanica uleba i da tako imaju prohodnost ka EL.

Tvrdo jezgro iz fiba koje je imalo uticaj ovde nije dalo da nasa lige ide u uleb, a sa druge strane zvezdi fmpu i hemofarmu se slosilo od gepekovanja tako da je partizan zavrsio u aba ligi iako to nije zeleo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alex_Serbia said:

Nasa liga je u tom periodu bila prilicno jaka. Po tebi ispada da je KLS tada bio ovo sto i sada. Ni blizu. Nije nama trebala ABA tada da nas ojacava i razigrava, vec sve ostale susede. A to sto smo iskoracili u EL dve godine kasnije ne bih nuzno vezao za ABA ligu. S jedne strane to mozda i stoji jer je nasa liga slabila od tada. Sa druge strane da nam je liga ostala na tom niovu (1999-2005), Partizan bi svakako iskoracio u EL. Prosto je pravljen postepeni kontinuitet. 

Druga stvar je sto vi pamtite nasa ucesca kao da smo non stop imali po 2 pobede max. U realnosti, u 2 navrata (od 5 neprolazaka prve faze) smo ispali za dlaku iz trke za Top 16, a imali po 5-6 pobeda u grupi u tim sezonama. Od toga smo (a opet ne zapravo) jak i gotov tim imali samo u prvoj duletovoj sezoni.

Nasa liga jeste bila jaka, ali je bila vrlo neregularna i nije imala sansu da postane deo uleb-a

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Alex_Serbia KLS je tada bila jača nego sada, ali u stalnom padu. Opet neuporedivo slabija nego ABA. Kvalitet koji su tada imali Olimpija, Cibona i Zadar je bio vrhunski. Solidni Split i Zagreb, donekle i Bosna i poneki slovenački klub.

Ova tvoja teza da nama nije trebala ABA već komšijama za razigravanje je zanimljiva naspram uvreženog mišljenja u Hrvatskoj i Sloveniji da im je ABA uništila košarku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alex_Serbia said:

Nasa liga je u tom periodu bila prilicno jaka. Po tebi ispada da je KLS tada bio ovo sto i sada. Ni blizu. Nije nama trebala ABA tada da nas ojacava i razigrava, vec sve ostale susede. A to sto smo iskoracili u EL dve godine kasnije ne bih nuzno vezao za ABA ligu. S jedne strane to mozda i stoji jer je nasa liga slabila od tada. Sa druge strane da nam je liga ostala na tom niovu (1999-2005), Partizan bi svakako iskoracio u EL. Prosto je pravljen postepeni kontinuitet. 

Druga stvar je sto vi pamtite nasa ucesca kao da smo non stop imali po 2 pobede max. U realnosti, u 2 navrata (od 5 neprolazaka prve faze) smo ispali za dlaku iz trke za Top 16, a imali po 5-6 pobeda u grupi u tim sezonama. Od toga smo (a opet ne zapravo) jak i gotov tim imali samo u prvoj duletovoj sezoni.

 

nisam proveravao na netu ali sam nešto ubeđen da se rezultat partizana u el i učestvovanje u aba ligi poklapaju.

to je berićet za sve interesne strane (ako sam u pravu)

 

možda je partizan imao bolje rezultate pre aba lige, mada sumljam

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Zato sto su oni hteli da se igra nasa  liga i da eventualno nasa liga postane clanica uleba i da tako imaju prohodnost ka EL.

Tvrdo jezgro iz fiba koje je imalo uticaj ovde nije dalo da nasa lige ide u uleb, a sa druge strane zvezdi fmpu i hemofarmu se slosilo od gepekovanja tako da je partizan zavrsio u aba ligi iako to nije zeleo

 

to svakako nisu košarkaški razlozi. možda patriotski ali sumljam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad je Partizan natjeran da igra ABA srpska liga je imala direktnog učesnika u Evroligi, kao i hrvatska i slovenačka liga. Pristajanjem na igranje u ABA mi smo to mjesto prepustili ABA ligi i tako sveli domaću ligu na seosku igranku što je ostala do dana današnjeg.

Ovo je uradio niko drugi do gospodin doktor Čović raznim mućkanjima, što otvoreno što košarkaškom savezu iza leđa, punih usta srpskog interesa, što je trebalo da znači isključivo da je srpski interes skinuti Partizan sa trona na svaki način i po svaku cijenu.

Ne treba biti mnogo pametan pa uporediti značaj srpske klupske košarke u Evropskim okvirima prije 15-20 godina i danas, ali nekako nikako da se to malo pameti obezbjedi.

Umjesto toga, opšte je prihvatljivo da nam ULEB baca mrvice ispod stola sve dok te mrvice idu na pravu adresu, pa ako je vama to dobro i ispravno a vidim da jeste, nemamo onda više šta da raspravljamo o srpskoj košarci i njenom interesu.

  • Like 4
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

nisam proveravao na netu ali sam nešto ubeđen da se rezultat partizana u el i učestvovanje u aba ligi poklapaju.

to je berićet za sve interesne strane (ako sam u pravu)

 

možda je partizan imao bolje rezultate pre aba lige, mada sumljam

 

to svakako nisu košarkaški razlozi. možda patriotski ali sumljam

Slazem se da nisu kosarkaski, vec cist interes da igras ligu u kojoj si debelo privilegovan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Kad je Partizan natjeran da igra ABA srpska liga je imala direktnog učesnika u Evroligi, kao i hrvatska i slovenačka liga. Pristajanjem na igranje u ABA mi smo to mjesto prepustili ABA ligi i tako sveli domaću ligu na seosku igranku što je ostala do dana današnjeg.
 

 

a da se nije pristalo na ABA ligu (koja je BTW korisna za košarku kojekude!) onda bi sve bilo isto, el ne bi imala kuda nego da preda jedno mesto srbiji a jedno aba ligi

 

uopšte neću da ulazim u pogubnost igranja srpske lige za partizan i zvezdu (pogubno), samo me zanima kako to el popušta pred takvim neočekivanim i šah-mat potezom?

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Kad je Partizan natjeran da igra ABA srpska liga je imala direktnog učesnika u Evroligi, kao i hrvatska i slovenačka liga. Pristajanjem na igranje u ABA mi smo to mjesto prepustili ABA ligi i tako sveli domaću ligu na seosku igranku što je ostala do dana današnjeg.

Ovo je uradio niko drugi do gospodin doktor Čović raznim mućkanjima, što otvoreno što košarkaškom savezu iza leđa, punih usta srpskog interesa, što je trebalo da znači isključivo da je srpski interes skinuti Partizan sa trona na svaki način i po svaku cijenu.

Ne treba biti mnogo pametan pa uporediti značaj srpske klupske košarke u Evropskim okvirima prije 15-20 godina i danas, ali nekako nikako da se to malo pameti obezbjedi.

Umjesto toga, opšte je prihvatljivo da nam ULEB baca mrvice ispod stola sve dok te mrvice idu na pravu adresu, pa ako je vama to dobro i ispravno a vidim da jeste, nemamo onda više šta da raspravljamo o srpskoj košarci i njenom interesu.

Partizan je ušao u Aba 2004. , a domaća liga je davala predstavnika u EL do 2012. tako da nigde veze.

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, uini said:

 

partizan je prihvatio ono što mu je naređeno zato što je hteo da igra privatnu EL, ne zato što bi ga neko vodio u zatvor. daklem, to je u partizanovu korist, jer nema boljeg izboraa za partizan.

ne znam šta je tu tačno problem osim što se partizan ne pita. pa i da je fiba takmičenje koje se priziva stalno, i dalje bi morao biti prvak, nema bonusa i minulog rada sa kojem bi bili u el valjda do 2326. godine

 

a to što se obećavalo partizanu pa je neko doživeo kao ugovor, eno ga pun sud ljudi kojima je neko nešto obećao

 

aba liga je igrački / košarkaški samo pomogla i partizanu i svima u regionu. to što nije ispalo kako ste vi zamišljali ili vam obećavali je ono, tough luck. ne vidim zašto bi vas iko žalio zbog toga, niti je to naročita nepravda.

Iskoristicu tvoj post kao slagvort da se obratim na temu.

 

Vidimo sada da Partizan nije ostecen kada su 1999. godine Buducnost i Zvezda na osnovu zateknutog plasmana nedovrsene lige poslati u EL, ali je zato zahtev/predlog da Partizan igra EL na osnovu toga sto je na dan prekida bio prvi u svim takmicenjima u kojima ucestvuje okarakterisan kao najsramnija kampanja ikada. Licemerje 1/1.

 

2004. godine Partizan je ucenjen da igra ABA ligu, naravno ukoliko zeli da igra EL (kao sto su svi iz regiona jelte zeleli). Sta tu nije u redu? Pa nije u redu sto je u to vreme prohodnost u Evroligu obezbedjivana kroz domace prvenstvo, na cijem je jacanju insistirala vecina  najuspesnijih srpskih trenera i kosarkaskih radnika. Dakle, nije bilo nijednog validnog razloga da se Partizanu ospori ucesce u EL na osnovu statusa prvaka Srbije, osim sto se nekom drugom ko je godinama duvao u frulu prividjalo da ce mu biti lakse ako se te ingerencije prenesu na ABA gde ce sve biti "postenije". Klub koji je samoinicijativno godinu ili dve ranije poceo da igra ABA ligu, iz sebi znanih interesa dok je ABA liga trazila legitimitet i da se etablira kao ozbiljna liga, sto nikako nije mogla bez tadasnjeg Partizana. Licemerje 2/2.

 

2008. godine su u toku takmicenja promenjena pravila o plasmanu u EL nakon sto je Partizan svojom superiornoscu i tabelarnim vodjstvom po tadasnjem bodovanju "obesmislio" taj sistem jer niko drugi vise nije imao ni teoretske sanse da ga sustigne. A to naravno u Srbiji nije dozvoljeno. Licemerje 3/3.

 

Suma sumarum, problem je u konstantnom mesetarenju da se, kada se ustanovi da je Partizan opet najbolji, izmene okolnosti kako to vise ne bi bio slucaj. I tako jedno 15 godina. A i posle nakon sto je izivljavanjem drzave konacno srusen.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Pravite se blesavi, svi smo znali kuda to vodi, kada se desilo nije više ni bitno. Zaključak je da je Đordi oduvijek htio da nas skenja a mi smo svakim potezom tome išli u prilog toliko da je vjerovarno i njemu bilo neprijatno.

 

zašto bi đordi od svih euro institucija baš partizan želeo da sjebe? 

jeste da ima osmeh koji u nekoj porodici osmeha može da se poredi sa čovićevim, koji je opet znamo-već-šta..ali nekako ne mogu da pronađem neku košarkaškiju vezu te zavere

Link to comment
Share on other sites

 
zašto bi đordi od svih euro institucija baš partizan želeo da sjebe? 
jeste da ima osmeh koji u nekoj porodici osmeha može da se poredi sa čovićevim, koji je opet znamo-već-šta..ali nekako ne mogu da pronađem neku košarkaškiju vezu te zavere

Ovako nastaju svi spinovi sa tvoje strane, nigdje nisam napisao da sjebe Partizan, nego region u čijem košarkaškom epicentru je bila Srbija, puna talenata ali finansijski truba. Neisplativo za Evroligu je da u njoj igra ijedan klub iz regiona a kamoli tri.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@uiniNe mora niko da radi u našu korist. Međutim, ne može naknadnom pameću da sve akcije koje su preduzete kako bi se sprečila ili ''sprečila'' Makabizacaja predstaviš sa  to je išlo u vašu korist, šta se bunite. Dakle, kada se vratimo u taj trenutak, činjenice su da se donose odluke protiv kojih smo (da li zato što smo kratkovidi ili iz nekog drugog razloga nije bitno, protiv smo i ende). Uz to, postoji zluradost drugih klubova, iznad sam je pomenuo. Kada se mi dočekamo na noge i izvučemo najbolje iz svega i dalje stoji ono s početka  - da je preduzeto sa ciljem da bude protiv našeg interesa ili onog što smo smatrali da je najbolje za nas u tom trenutku, bili u pravu ili ne.

 

29 minutes ago, pavijan2 said:

@Barkley#34 evo još jednom da ti ponovim.

Odluka o poništenju EL ove sezone nije ni pravedna, ni poštena. Kao što niti jedna druga odluka ove godine ne bi bila ni pravedna ni poštena.

Da je EL doneo odluku da se Efes proglašava za šampiona, i po istom principu Partizan kao prvoplasirani u ABA ligi ide u EL to takođe ne bi bilo pravedno, ali takođe ne bi moglo da se napada i osporava sa argumentom da je neko drugo rešenje pravednije i bolje. Jednostavno dobrog rešenja nije bilo. Meni se više sviđa ovo koje je doneto, tebi bi se više sviđalo ovo drugo. Ali ni ti, ni ja nemamo neki argument ni da branimo, ni da osporavamo  bilo koje rešenje.

Praviti paralelu između1999. i 2020. je toliko glupo da ne zaslužuje bilo kakvo objašnjenje.

I ajde molim te, kao pametnog čoveka, objasni mi kakvu je štetu imao Partizan od učešća u ABA ligi? I kako možeš biti ucenjen da uradiš nešto dobro za sebe?

Evo ja sad tebe da ucenim da se zaposliš u Googlu. I kažem ti ako se ne zaposliš u Googlu nećeš imati platu 10k evra. I ti mi kažeš kao branio sam nacinteres do poslednjeg daha, ali pod teškim pritiscima i ucenama pristajem na Google i 10 soma.

Pazi, nekoliko sam puta ponovio proteklih nedelja - EL me ne zanima u cilju merenja patke, niti sam tužan što je nećemo igrati. Nije mi ni problem što je Đordi odlučio ovako (zajedno sa klubovima, naravno) jer, kao što kažeš, nije bilo pametnog rešenja. Nemam problem ni što se sprdate s Ostojom, sve dok to nije izgubilo dobar ukus.

 

Ne razumem zašto je problem u pravljenju paralele između pomenute dve godine. Pritom, bar ja ne pravim paralelu da je KKP na osnovu rešenja iz '99. trebalo da igra EL nego me nervira nedoslednost u korišćenju argumentacije. Jednostavno - korišćeni su različiti pristupi oba puta, mi smo oba puta ostali kratkih rukava i neko kaže da je to u redu. 

 

Za ovo posle sam odvorio uiniju iznad. Niko tada nas nije vabio u ABA rečima da je dobro za nas nego se to radilo upravo da bi se nama stalo na put. Efekti su bili drugačiji, ali bože moj.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A mi smo kao imali resurse i snagu da se odupremo Đordiju koji je hteo da nas skenja?

Niko ne brani nekom da uđe sa kintom i stvori "jaku" domaću ligu, "drugačiju" Jadransku i " pravedniju"EL.

Međutim taj "neko" ne postoji i nema ga ni na vidiku. 

Zato su Aba i El, kakve god bile, nešto najbolje što naši klubovi mogu da igraju. 

@Barkley#34

ne može se praviti bilo kakva paralela sa 1999. zato što je El te godine regularno završila, a 2020. je poništena i igra se ponovo.

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:


Ovako nastaju svi spinovi sa tvoje strane, nigdje nisam napisao da sjebe Partizan, nego region u čijem košarkaškom epicentru je bila Srbija, puna talenata ali finansijski truba. Neisplativo za Evroligu je da u njoj igra ijedan klub iz regiona a kamoli tri.

 

okej. zašto bi jordi želeo da sjebe region iz kojeg dolaze košarkaški talenti, ima interesa za košarku uprkos nemanju novca (a uprkos zdravom razumu, makar dve od četiri države ulažu u makar 3-4 kluba)??

 

meni ovo izgleda kao dobao polje za jordija, prosto nema u evropi nekih 300 opcija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

okej. zašto bi jordi želeo da sjebe region iz kojeg dolaze košarkaški talenti, ima interesa za košarku uprkos nemanju novca (a uprkos zdravom razumu, makar dve od četiri države ulažu u makar 3-4 kluba)??

 

meni ovo izgleda kao dobao polje za jordija, prosto nema u evropi nekih 300 opcija

Ti nas bas kvalitetno zajebavas. I to, izgleda, ne slucajno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A mi smo kao imali resurse i snagu da se odupremo Đordiju koji je hteo da nas skenja?


Kako bolan nismo, imali smo ljude na svim pozicijama u svim iole bitnim košarkaškim institucijama. Nismo ni pokušali bilo kakav otpor, čak naprotiv.

Da su Srbi u prošlosti ovako razmišljali kao ti, ti bi se danas zvao Bakir.
Ti nas bas kvalitetno zajebavas. I to, izgleda, ne slucajno...

Ti ne zalaziš previše na forum, ovako ti je svaki dan.
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

 


Kako bolan nismo, imali smo ljude na svim pozicijama u svim iole bitnim košarkaškim institucijama. Nismo ni pokušali bilo kakav otpor, čak naprotiv.

Da su Srbi u prošlosti ovako razmišljali kao ti, ti bi se danas zvao Bakir.

 

Što bi rekao jedan bivši trener CZ " ako smo pali, bili smo padu skloni".

Ako je od Emira ponovo nastao Nemanja, i od Bakira bi pavijan, kad bi se ovaj vratio veri pradedovskoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nepravda prema Kk Partizan... Kako to gordo zvuci.

 

Trinaest(13) godina ste bili prvaci Srbije uzastopno, Zvezda fakticki ugasena, rivala niste imali ali se zato trubi o nekoj nepravdi. Problem drage komsije je sto vi mislite da ste stvoreni da samo vi osvajate u kosarci, da niko drugi ne sme da pomisli da vas ugrozi. To je zaostavstina Duleta Vujosevica koji vas je indoktrinirao da ste posebni da je kosarka iskljucivo Partizan. Da Zvezdu ne treba spasavati i da je laz da je spasavanje Zvezde dobra stvar za srpsku kosarku. Problem je sto je svako ko nije za Partizan i njegovu dobrobit pasji sin koji hoce da unisti Partizan. 

 

Vas problem drage komsije je sto mislite da je Kk Partizan bog i batina u kosarci, da drugi mogu da postoje ali da vas slucajno ne ugroze. Zato vam sad sve ovo tesko pada. Eseji mogu da se napisu o vasem poimanju kosarke i o tome kako ste vi superiorni u odnosu na ostale... Tom logikom vi Partizanovci ne bi trebalo fudbal uopste da pratite. Zar nije tako? 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ja sam vrlo ozbiljan i iskren. ali jebiga, zna se iz čije kuhinje ja dolazim

Nekoga ko je tako perceptive kao ti mimoilazi to da:

 

1) ABA liga od tih godina biva srozavana sa 3 direktna ucesnika na osvezavajucih 0, uz povremenu neobaveznu milostinju po sistemu koji krimos da vise - slucajno, jel da?

 

2) Bertomeu svaki dan kad se probudi i pre spavanja daje izjave u kojima kad govori o vaznim trzistima nas nema ni u tragovima, do te mere da istaknuti kosarkaski radnici sa ovih prostora moraju da ga prozivaju, urgiraju i sta sve ne kako bi se koliko-toliko odrzali na mapi - opet slucajno?

 

3) Spusta region kad god stigne - iz nehata?

 

Hoce centrala da pogresi jedanput. I ti onda dodjes i kazes kako smo mi atraktivni za Evroligu i ne vidis sta je tu problem.

 

Na kraju, ti ne vidis ni nepravdu u tretmanu dva najveca kluba poslednjih godina, tako da onda ni ja ne vidim zasto bi onda ovo bio izuzetak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...