Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

On 5/25/2020 at 11:22 PM, Barkley#34 said:

Jebeš ga, ne mogu da se složim. Ipak je on izjavama i povremenim ulaskom u svinjac prešao granicu predstaljanja kluba u ozbiljnom svetlu i spremnosti za igranje EL. Iskreno, stvarno se nisam trzao oko te potencijalne EL, i ove sezone mi je trebalo dosta da svarim sve okolnosti i počnem ozbiljnije da pratim tim i to zbog gotivaca na terenu i oko njega. Stvarno mi je bilo gadno da ga slušam kako laprda, ponižava klub (kao da nam nije dosta) i namešta se na penal. Jebena sns diplomatija. Sve vreme mi je u glavi psiho kad je davao one meleone Klintonu i tripovao kako je mudar a onda popio ćušku. Bednici. Čak i kad nešto urade, ne mogu da pobegnu od svoje ograničenosti. Nikakve pare, odela i statusni simboli ne mogu da speru vonj sa njih.

 

Ok. Slažem se. Ja sam pokušao da zanemarim neke izjave na koje smo nažalost navikli u SNS Srbiji i razdvojim ih od samog koncepta da se KKP u tom periodu korone predstavi kao ozbiljna organizacija koja je spremna za EL. Možemo da kažemo da je nastupao sa nekom preteranom samouverenošću ali verujem da ni on, ni većina ljudi u i oko kluba nije verovala da će se sezona okončati na ovaj način imajući u vidu Đordijevo insistiranje da otpočetka da se sezona završi na terenu. Dakle, provejavao je taj stav da će se sezona završiti ovako ili onako u julu, avgustu...a računalo se na to da će čak i ako se odluče za prekid KKP imati neko prvenstvo kao najbolje plasirani u EK i ABA - da li kroz direktan plasman, kroz neki turnir, dodatne kvalifikacije ili šta već...i msilim da su takve signale sigurno dobijali i od nekih ljudi iz ili bliskih EL pa povezano sa tim da smo imali dobar deo tima na okupu i Trinkija tu spremne da igraju dobiješ samouverenost koja se na kraju obila o glavu..iz ovog ugla je naravno pametnije bilo da su iz kluba bili odmereniji i pažljiviji u izjavama i čekali odluku.

S druge strane mislim da ni Čović nije imao neke bolje informacije nego se manje više pritajio i jednostavno nadao da će se sve prekinuti i završiti u njihovu korist bez obaveze da igraju dalje jer se njima očigledno nije ni igralo. Na kraju je epilog iskoristio kao nekakvu svoju pobedu iako ima zero udela u svemu tome i može da zahvali samo nekim Kinezima tamo u Vuhanu što je dobio priliku da bukvalno restartuje prilično lošu sezonu sa nikad više ulupanih para. Problem je u tome što i cigani, a i neki grobari pogrešno pridaju njemu neki značaj u svemu ovome i pumpaju mu ego do neba u čemu ovaj uživa.

 

A o tome kako naprednjački limar Ostoja, jedan klasičan srpski bizMismen, koji je iskoristio povoljne "okolnosti" da napreduje na društvenoj lestvici ne može za tri života da napravi sranja i grehova kao naprednjački limar iz Železnika možemo nekom drugom prilikom. Problem je samo što se ovaj prvi (opravdano) ismejava, dok se drugi tako povremeno, po potrebi, diže na neki moralni pijedestal i dozvoljava mu se, od strane velikog dela javnosti, da drži nekakve lekcije, istovremeno zaboravljajući ko je i šta je dotična persona, koliko su veze istog jake sa aktuelnom vlašću, koliko su bile jake i sa prethodnom i sa onom pre, kako se isti obogatio, za šta je kažnjavan u košarci, šta o njemu misle bivši igrači itd... Ali to je valjda do toga da je nama (navijačima Partizana) neprirodno da imamo jednog Ostoju za predsednika KKP-a. Kao što smo već pričali, KKP posle onakvog odnosa prema Duletu i okupacije od strane SNS-a svakako ne mogu da gledam istim očima ali trudim se da zažmurim na jedno oko, zapušim nos i podržim momke jer mi se sviđa ono što vidim na terenu i prosto volim da košarku i volim Partizan ali da emocija prema ovom klubu nije ista kao nekad - nije.

 

Što se tiče EL najiskrenije mi je žao što ova grupa momaka nije dobila priliku da kruniše taj Trinkijerijev ciklus gde bi ista ekipa bila samo malo nadograđena i još uigranija i spremnija dočekala sledeću sezonu. Bilo bi interesantno videti kako bi to izgledalo sada u EL ali šta da se radi..moraćemo da odradimo još jednu godinu i osvojimo sve. Samu EL kao EL sam gledao 13 godina zaredom sa odlaskom u Pariz kao krunom tog perioda, pa mi nije neki problem da li ću još koju godinu da sačekam da opet gledam Partizan tamo. Već sam rekao u nekom od prethodnih postova - bitno mi je da sačuvamo Trinkijerija i core ekipe i jedva čekam da ih gledam opet u kojem god takmičenju.

 

On 5/25/2020 at 7:41 PM, goofy said:

Tri meseca je trajala hajka grobara "Partizan u EL, Partizan u EL..."

i isto toliko je trajala hajka cigana "Da se reši na terenu, da se reši na terenu. poništi, da se poništi..."


Ispravio sam ti ovo. Jeste bila uočljiva hajka bivših igrača, navijača, funkcionera da se Partizanu dodeli ulaznica za EL (AKO ne može da se nastavi). Sa druge strane je tekla kampanja, prvo stidljivo, a onda sve glasnije da se sezona prekine i ne računa (AKO ne može da se nastavi). Prvo se pričalo o ljudskim životima, onda o istrošenosti igrača..a suština je bila da se nikome u Zvezdi nije igralo..znali su da sa okrnjenim sastavom i poluodsutnim trenerom nemaju previše šansi ni u jednom takmičenju i nadali su se ovakvom ishodu. Sad može Čović da priča da bi osvojili ABA, KLS i ušli u TOP8 EL jer mu se može ali je opet sebi uskočio u usta time što nije glasao da se igra završnica ABA. Mogao je da bude šmeker pa da eto podrži da se odigra ta završnica za trofej. Anyway, epilog svega mu je išao na ruku pa sada može da likuje i lupeta bez mogućnosti da im odvalimo šamarčinu na terenu.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Luchifer89 said:
3 hours ago, Cooper said:
Nije sramota izgubiti, sramota je pobeći...

Agente ,šta kažu ptičice - jel FČ3 nastavlja odiseju u evroligi?

Ajde, nemoj da si zlurad. Taman nam je ova tri dana potaman krenulo...:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:
1 hour ago, Ne sam Safete said:
Kakva radost, pazi sad, zbog prekida sezone. 

Zeleni astal winners

ABA samo prekinula takmicenje iliuz to i  proglasila Zvezdu za prvaka posto je bila sampion prosle godine? Ja sam mislio da ove sezone niko nije dobio nista. Ili ko su winnersi koje spominjes?

Link to comment
Share on other sites

Quote

partizanbc Skupština ABA j.t.d. lige je danas proglasila kraj šampionata za sezonu 2019/20. Glasovima većine klubova, odlučeno je da se šamponat ne nastavi, a da se ostvareni rezultati ne vrednuju, odnosno da se sezona "otkaže", čime je regionalna liga ostala bez prvaka u sada već završenoj sezoni.
KK Partizan NIS je na Skupštini ostao dosledan svojim ranije izrečenim stavovima i želji da se liga završi na terenu. Ipak, nakon što je izglasano da se liga ne nastavi, Partizan NIS je predložio da iz lige niko ne ispadne i da se prvenstvo proširi na 14 timova, uz promociju dve prvoplasirane ekipe iz ABA 2 lige. Takođe, Partizan NIS se zalagao da se trenutni plasman na tabeli proglasi konačnim, uzimajući u obzir da je odigrano 21 prvenstveno kolo od mogućih 22, bez plej-ofa, ali je većina klubova bila za opciju da se sezona "otkaže". O svojim planovima za budućnost, #KKPartizan NIS će javnost obavestiti na konferenciji za medije koja će biti održana 4. juna 2020. godine.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ranzo said:

Zar nije zenska aba liga isto prekinuta a zkk buducnost proglasena sampionom ?!

Za muske vaze neka druga pravila :smiley33:

E moj partizane...

Ne znam koji je princip dodeljivanja u zenskoj Aba ali su ovde klubovi glasali prvo o nastavku pa zatim i o proglasenju sampiona. To je valjda i najpostenije nego da odlucuju neke individue iz Aba. 

 

Da se Partizan proglasi sampionom glasala su dva tima, Igokea i Partizan. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Manoly said:

Uh bre gazda... cekam te na nasoj temi! 🙂

Kad bude imalo o cemu realnom da se pise, navraticu. Ove Zelje, cestitke, pozdravi, EPP i mali oglasi nisu vredni citanja.

1 minute ago, prolup said:

Fali pobjednik grupne faze EC gore.

Fali i vama neki rezultat van grupne faze u EL - bar F4.

:default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije uvek lako navijati za Partizan ali je uvek lepo, e ove sezone dok je trajalo bilo je lepse nego prethodnih godina. Ne samo zato sto smo rezultatski bili dobri vec sto smo imali cemu da se nadamo, da mastamo jer nam je ekipa svojim stavom dala pravo na to. Tuzno je sto se ostalo bez zavrsetka ali ne samo jer je izostala nagrada kojoj smo se nadali, tuzno je sto nije bilo borbe jer ko zna sta naredne godine nose, da li cemo moci da gledamo vecinu momaka u nasem dresu, kako ce uopste evropska kosarka izgledati i hocemo li imati sansu za evropski trofej. 

 

Sport se ne igra samo za licno zadovoljstvo i sigurno nije zadovoljavajuci kraj sezone ali kao navijac nemam razloga za stid vec samo ponos, za poduhvate na parketu ove godine, nisu bili savrseni ali nisu nam ostali duzni, a sto oni nisu mogli da pokazu sve, nazalost nije bilo u kontroli ljudskog roda. 

 

Ponos i zal, sezona KKP 2019/2020. :heart:

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cooper said:

A protiv uroka i za nastavak uspešne serije osvajanja trofeja neka se autor uvodnog posta topika spremi za otvaranje sezone 20/21.

Dabogda se korona vratila u još 2 talasa...

Saglasan, zelim Partizanu da svake godine osvaja Aba kup i kup Predraga Danilovica. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Cooper said:

Sve je pošlo naopako od kad su klubovi kidnapovali ligu.

Sad se prave klanovi, menjaju pravila, statuti, čine usluge, šibicari...

Zato su se prethodne 3 sezone završile kako su se završile.

 

Kad sam ja pricao o ovome i pozivao na to da neka profi menadzerska agencija preuzme vodjenje, uz jasan profit/loss cilj uz naravno sportske ciljeve, pa makar to bila i Djordijeva bratija, posipan sam ovde svim i svacim 😄 

Link to comment
Share on other sites

Mene u svemu samo čudi da je Partizan glasao za nastavak sezone a Zvezda protiv, jer su informacije iz domaćih medija proteklih nedelja decidno navodile da je situacija obrnuta.

Ko je, i na koji način mogao da natjera predsjednika Zvezde, koji je u više navrata uživo u programu govorio da je jedini ispravan potez nastavak sezone, da preko noći promijeni svoje mišljenje?

Ovo je posao za istražne organe, ovako se igrati sa ugledom jednog od najvećih košarkaških brendova na ovim prostorima i sa integritetom jednog zaslužnog sportskog djelatnika.

Kako da ovaj čovjek sad pogleda sebe u ogledalo nakon svega?

Nemojmo se igrati sa tuđim životima.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...