Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

23 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Odlicna je ovo prilika da se uradi jedan master reset EL, ali svi znamo da se to nece desiti. Nema tu kompasa.

 

Na sta mislis, mozes malo da obrazlozis?

 

edit: pod master resetom naravno

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Manu said:

 

Na sta mislis, mozes malo da obrazlozis?

 

edit: pod master resetom naravno

 

Mislim na to da se konacno napusti ovaj frankenstein projekat kakva je EL vec duze vreme - da se konacno presece i odluci da li se zeli zatvorena liga platezno najsposobnijih i/ili marketinski najisplatnijih ili da ostane dostupna uslovno receno svima, ali kroz sasvim jasno i precizno definisane kriterijume, a ne od danas do sutra i sa ultra fleksibilnom primenom i onih malobrojnih postojecih pravila. Vec sam pisao, smatram da je zatvorena EL po NBA modelu, a kojoj Rdidjo ocigledno tezi vec izvesno vreme potpuno neodrziva na evropskom kontinentu, iz milion razloga. Medjutim, ako je to odluka, bolje je da se zna konacno i da mi na ovim prostorima prestanemo da se prekidamo svake sezone oko toga hoce li i ko ce biti primljen u elitno drustvance. Red bi bio da se ovaj cirkus sa dodeljivanjem licenci i potpuno opskurnim izvorima finansiranja konacno zavrsi.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Mislim na to da se konacno napusti ovaj frankenstein projekat kakva je EL vec duze vreme - da se konacno presece i odluci da li se zeli zatvorena liga platezno najsposobnijih i/ili marketinski najisplatnijih ili da ostane dostupna uslovno receno svima, ali kroz sasvim jasno i precizno definisane kriterijume, a ne od danas do sutra i sa ultra fleksibilnom primenom i onih malobrojnih postojecih pravila. Vec sam pisao, smatram da je zatvorena EL po NBA modelu, a kojoj Rdidjo ocigledno tezi vec izvesno vreme potpuno neodrziva na evropskom kontinentu, iz milion razloga. Medjutim, ako je to odluka, bolje je da se zna konacno i da mi na ovim prostorima prestanemo da se prekidamo svake sezone oko toga hoce li i ko ce biti primljen u elitno drustvance. Red bi bio da se ovaj cirkus sa dodeljivanjem licenci i potpuno opskurnim izvorima finansiranja konacno zavrsi.

 

Ok, naravno. Mislim da nema gledaoca u Evropi koji se ne bi slozio sa ovim konstatacijama.

Ipak, ne vidim da je sada, kada se dobar deo liga nece ni zavrsiti, bila sansa da se postave kriterijumi o kojima pricas. U prvom slucaju zatvorene lige, zbog toga sto sumnjam da timovi trenutno mogu da garantuju budzete za narednu sezonu, a u drugom slucaju nalik na fudbalsku LS, zbog toga sto rezultati iz ove sezone jednostavno uglavnom nece postojati.

Jedina sansa je mozda bila za konacan dogovor FIBA-e i EL, ali znamo da od toga nema nista svakako.

 

TL;DR naravno da su stvari o kojima pricas prioriteti, ali mislim da nije sada propustena neka velika sansa da se ostvare.

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam drugacije, cini mi se da je upravo zbog novonastale situacije i opste neizvesnosti pravo vreme da se neke ozbiljnije odluke donesu - ovo bi prakticno bile iznudjene odluke u situaciji kada im se drma kavez. Ovako kada sve ide redovnim tokom tesko je zamisliti da ce se preduzeti neki konkretniji rezovi nakon ozbiljnog promisljanja. Dosadasnje iskustvo nas je naucilo da gosn 'Meu nece nista menjati dokle god se masina kotrlja i ima svojih 10 ilikolikovec stubova (najbogatiji klubovi sa licencama) na koje se u tome oslanja.

Edited by SteveFrancis#3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Son_of_a_gun said:

Simbolično je da se partizanska stvar riješava baš 25. maja, na dan kad su rođeni najveći sinovi naših naroda i narodnosti Josip Broz Tito, Slobodan Princip Seljo i Ostoja Mijailović Limar.

Cenim da bi poslednjenavedeni u ono doba trgovao i sa partizanima i sa cetnicima a sto da ne i sa NDH, pa bi ga na kraju rata sacekala nagrada

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Son_of_a_gun said:

Simbolično je da se partizanska stvar riješava baš 25. maja, na dan kad su rođeni najveći sinovi naših naroda i narodnosti Josip Broz Tito, Slobodan Princip Seljo i Ostoja Mijailović Limar.

 

Broz nije rođen 25 maja.  :classic_biggrin:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni je u ovom trenutku bitno da ćemo mi imati manje-više ceo tim od prošle sezone sačuvan i da ćemo imati priliku da ponovo gledamo ove momke. Od toga da li ćemo igrati EL će verovatno zavisiti pojaćanje na poziciji 5 i 2/3 i/ili 1 ukoliko ode i Gordić. Neće biti tragedija ni da gledamo EK opet.

 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pendulum said:

Meni je u ovom trenutku bitno da ćemo mi imati manje-više ceo tim od prošle sezone sačuvan i da ćemo imati priliku da ponovo gledamo ove momke. Od toga da li ćemo igrati EL će verovatno zavisiti pojaćanje na poziciji 5 i 2/3 i/ili 1 ukoliko ode i Gordić. Neće biti tragedija ni da gledamo EK opet.

 

 

 

Retko kada nalazim na ovako normalno razmisljanje, i kod "mojih " zvezdasa a i ovde. Uglavnom su stava da ce biti potop ako se ne igra EL.

 

Kad im kazem da ni Zvezda ni Partizan nece propasti jer to drzava ne dozvoljava, i da je jedini nacin da propadnemo privatizacija ili nestanak drzave Srbije, oni me obese uz komentare kako smo mi posteni a Partizan je kancer. I tako u krug :) 

 

Naravno, Partizanovci isto misle sem sto smo u njihovim ocima mi kancer a oni su postenjacine :) Istina je da su to dva SNS kluba trenutno. Ali bolje je da ne pricamo o tome, prica je tuzna. Bolje da pricamo o sportu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

The 2020-21 7DAYS EuroCup season will reserve guaranteed spots for the eight teams that qualified for the 2019-20 quarterfinals, namely: AS Monaco, Partizan NIS Belgrade, Promitheas Patras, Segafredo Virtus Bologna, Tofas Bursa, Umana Reyer Venezia, Unicaja Malaga and UNICS Kazan. The remaining 16 spots will be awarded to teams qualifying through their domestic leagues’ final standings. As in previous seasons the EuroCup Board will propose the final team list for approval by the ECA Shareholders Meeting

 

Link to comment
Share on other sites

Ne samo 2 ekipe iz EC, ubaciti jos 4 pa da bude format kao championship, a da samo prve cetiri ekipe idu na f4.

 

Tako bi mogli da imamo 3, a mozda cak i 4 predstavnika u EL. Nesto kao superliga Srbije, ne igra samo ko nece.

 

Mislim da nema nista od prosirivanja EL (cak i da je prosiruju, zasto bas Virtus?). Da je njima stalo do sportskih principa dali bi sansu klubovima da na nekom turniru izbore plasman u EL. Moze to biti turnir ABA u kojem pobednik ide u EL, mogu to biti neke kvalifikacije.

 

Problem je nacin na koji EL bira ucesnike, nevezano koji klub podrzavamo. Danas ce biti ostecen jedan klub, sutra drugi, to nije toliko bitno. Bitno je da teren vise nije nikakvo merilo, a meni je zaista eticki svejedno da li su oni odabrali isti spisak ucesnika jer su na njemu slucajno klub iz Nemacke i Francuske ili su odabrali da u EL ide prvoplasirana ekipa iz regularnog dela prvenstva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...