Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Kalendar do KLS.

Za ove utakmice u zagradama se još nismo plasirali, a sa zvezdicama su majstorice koje se mogu uzbeći.

Uočljivo je preklapanje EC i ABA finala, dok gusto postaje več od polufinala.

 

29.2.  Krka

4.3. Trento

7.3.  Mega

14.3. Cibona

17.3. EC 1/4

20.3. EC 1/4

25.3. *EC 1/4

28.3. ABA 1/2

(31.3. EC 1/2)

(3.3. EC 1/2)

5.4. ABA 1/2

(8.4. *EC 1/2)

11.4. *ABA 1/2

(19.4. ABA)

(21.4. ABA/EC)

(24.4. ABA/EC)

(26.4. *ABA)

(27.4. *EC)

(29.4. *ABA)

Link to comment
Share on other sites

Zasto si bilo sta stavljao u zagrade? 😄

 

Ugasio strim posle trojke Davidovca, puls stabilan. Vidim posle naslov u Blicu, ukljucim se na minut do kraja produzetka. Puls na +3.

 

Inace, kosarkaski navijaci Zvezde su pravo blago na drustvenim mrezama, treba to negovati.

Link to comment
Share on other sites

Crtice posle odgledane reprize:

- Trinki kao renesansni slikar, imali smo reakciju posle svakog tajma. Ali svakog.
- Na 73:70, Trinki deset sekundi viče Birči switch, čuli su ga svi u sali osim Birče.
- Igrali smo odbranu tri četvrtine, posle toga im je bukvalno iscurilo 4-5 lopti iz koša, nismo igrali dobru odbranu nego je umor stigao i njih.
- Šutirali su 23/25 sa bacanja čini mi se, i ta dva su im više bila u košu nego van. Respect.
- Davidovac. Koliko ja volim tog čovjeka (i pored svega).
- Jare pojeo Đenku i Štimca u produžetku, uključujući i nepostojeći faul nakon što se ovaj odlično otvorio iz pika.
- Njihov pretposlednji napad, igraju izolaciju za Berona, ostaje 1-1 sa Trifom, svašta mi je prošlo kroz glavu.
- Mozli se sjebao što su svirali petu ličnu Štimca na njemu. Mislim, svi smo se sjebali da se ne lažemo. [emoji23]
- Trifa pokupio najvažniji skok na utakmici. Usrao se k’o grlica, ne da će promašiti, nego da će pogoditi drugo. [emoji23]

I na kraju, MARCUS “THE CLUTCH” PAIGE, ubo je svaki put kad je sve stalo. Dva bacanja sekund prije kraja - pi**in dim. Bez koske.

Pokajte se nevjernici! [emoji14]

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cooper said:

25.3. *EC 1/4

28.3. ABA 1/2

(31.3. EC 1/2)

(3.3. EC 1/2)

5.4. ABA 1/2

(8.4. *EC 1/2)

11.4. *ABA 1/2

(19.4. ABA)

(21.4. ABA/EC)

(24.4. ABA/EC)

(26.4. *ABA)

(27.4. *EC)

(29.4. *ABA)

 

Kakav kretenski raspored, leptejebo. Zvezdu čeka isto ako uđe u top8.

 

Klasično kažnjavanje ekipa koja doguraju do završnice u Evropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Cemu ovo?

Danilovic je javna licnost. Po cemu se ovo razlikuje od cinjenice da ucestvuje u tuci nozevima u kafani ili da se bavi ilegalnom gradnjom? Ili da salutira uz navijacke pesme jednog kluba, bez obzira na funkciju? Tebe kao forumasa svakako nisam imao nameru da vredjam.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, krzna said:

Danilovic je javna licnost. Po cemu se ovo razlikuje od cinjenice da ucestvuje u tuci nozevima u kafani ili da se bavi ilegalnom gradnjom? Ili da salutira uz navijacke pesme jednog kluba, bez obzira na funkciju? Tebe kao forumasa svakako nisam imao nameru da vredjam.

Isto tako su javne licnosti pripadnici Covic family - da li to opravdava prostakluk sa tribina prema istima?

Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago, zorex said:

Mnogo mi je drago što sam bio u pravu u vezi Ogija. Momčina!

 

  Quote

Posted 12 February 2019 - 10:31

Ako dodje, odlično pojačanje. Mudonja koji ima šta da dokaže. Kasni se sa dovodjenjem jedno 3 godine, ali bolje ikad nego nikad.

  Quote

Posted 12 February 2019 - 11:08

Ne vidim dodirne tačke izmedju Jaramaza i Nikolica. Jedna cela klasa ih deli, minimum.
18 hours ago, zorex said:

Nećemo sad o tome ko nije imao viziju (khm @realno *w, khm @Beonegro) 😄

 

 

Za Pejdža priznajem, pokakio se čovek po meni 😄    Jara onako... ne sećam se kako je bilo kada je tek došao, ali recimo prošlog leta sam gurao Jareta preko Pejdža:

 

Capture.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Al' si se zato pokopao poslednjom rečenicom u drugom postu. :classic_biggrin:

 

Nezgodno je bilo proceniti Jareta, jer mu je bilo potrebno da nabaci ovaj pristojan šut (posebno volim kad naskoči na 4-5 metara i rešeta) da bi ostali kvaliteti došli do izražaja. Plus je dobio slobodu koja mu je donela samopouzdanje.

 

Kod Pejdža se znalo - bez šuta nema šta da traži, a sa praćkom iz ove sezone je pakao za svaku odbranu i otvara mnogo prostora. Pomenuto više puta, ali nije zgoreg ponoviti - igra sve bolju odbranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cestitke na osvojenom trofeju. 

Nije niko spomenuo do sada ali lepo je videti borbu igraca na terenu bez nekih prljavih poteza, sa pozitivnim naelektrisanjem gde i na kraju pruze jedni drugima ruku da ustanu pri padu (fora da igracu pomazu samo saigraci da ustane ne znam gde je nastala i kad smo je usvojili ali je debilna do krajnjih granica).

Nadam se da ovo nije bio usamljeni slucaj i da ce makar u finalu KLS svinjca gde je izvesno da ce se sastati ova dva tima doci do trajno pozitivnih pomaka barem kada su odnosi na samom terenu u pitanju. Nece biti solo primanja medalja koje dodeljuju navijaci sa tribine, a igraci protivnika nece morati da idu u tunel sa peskirima oko glave. 

A sledeci korak ko zna, mozda evoluiramo i do toga da pocnu da nam smetaju opstenja sa tudjim zenama i decom sa tribina.

 

 

P.s. cestitke za Kupijevu uspesnu foru ce izgleda morati jos da sacekaju 😕

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, 21Barkley said:

Al' si se zato pokopao poslednjom rečenicom u drugom postu. :classic_biggrin:

 

Nezgodno je bilo proceniti Jareta, jer mu je bilo potrebno da nabaci ovaj pristojan šut (posebno volim kad naskoči na 4-5 metara i rešeta) da bi ostali kvaliteti došli do izražaja. Plus je dobio slobodu koja mu je donela samopouzdanje.

 

Kod Pejdža se znalo - bez šuta nema šta da traži, a sa praćkom iz ove sezone je pakao za svaku odbranu i otvara mnogo prostora. Pomenuto više puta, ali nije zgoreg ponoviti - igra sve bolju odbranu.

 

 

Ma za Pejdža je jasno, uništio me je čovek 😄   

 

Sećam se da sam tada računao taj njegov 3pt% pre i posle dolaska Renfroa, tj nakon prelaska na dvojku, ali su me tu još neke stvari kopkale:

 

1. Održivost tog procenta šuta, pošto je veći deo istog ostvaren u KLSu, koji nije merilo ni za šta. % jeste malo opao, ali svejedno ostao na brilijantnih 43%.

2. Ostali elementi bekovske igre - prodor, odbrana, etc. Tu sam bio posebno sumnjičav, ali ispostavilo se da njemu samo treba organizovati da svaki posed počinje iz neke off-ball kretnje, gde će odbrambeni u startu imati makar malo otežan početni položaj. Kao šlag na tortu je došla i sasvim fina odbrana. Jedini problem su mu ostale baš jake dvojke, koje vole da se spuste i na post, tipa Džulijan Stoun, koji ga je ubio u Beogradu. Ali to su ipak neki izuzeci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji situacija u kojoj sebe dovede u problem - kada izlazi iz bloka u desnu stranu a čuvar ga prati i onemogućava mu šut jer šutira levom uz neki poluokret. Maltene može čuvar da mu smeta dok je još u bloku, preblizu je. Mora da čuvar baš zakasni ili da je surov blok da bi imao prostora. Trebalo bi to izbegavati. 

 

Opet, to mu je prednost kad ide u drugu stranu jer onda baš pobegne od blokade.

 

Zanimljivo je da se sve bolje odupire kad ga postuju, što kažeš, mora baš neka zver da bude s druge strane da bi ga prošao.

 

Samo da se Gorda oporavi i da taj kvartet bekova zadrži zdravlje i formu, najkonstantniji su deo tima, u paketu. Mozli je van svake priče. 

 

Bez gledanja u statistiku i samo po sećanju, čini mi se da smo u 2/2 i produžetku znatno bolje skakali pod našim košem. Zagorac je pokupio nekoliko baš bitnih lopti.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, takozvani "džep" bloka je super mesto za šutiranje, ali za šutere kojima ne smeta blizina rolmena. Stoji da ima to opasnost ometanja šuta i preko bloka, ako je blok sa strane šuterske ruke, ali isto tako imaš benefit da ako protivnik ne brani pik iskakanjem, sigurno neće visoki odbrambeni pokriti taj šut. Glavno je da on proceni da li je njegov čuvar dovoljno blizu, pa da onda krene unutra, jer "originalni" čuvar ostaje u jako lošoj poziciji odakle ne može ništa.

 

Tu je apsolutni bog Đusi Kerol, neverovatno mala prostora mu treba. 

 

Kako god, činjenica je da je MP postao konstantna pretnja u šutu. Plus ta kompitabilnost sa Jaramazom koji je potpuno drugačiji igrač, a opet pokazuje mnogo više bekovskih, nego li plejmejkerskih veština. 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih nekako Markusovu igru još za nijansu ispolirao uzimajući mu loptu iz ruku, posebno na samom kraju, kada se meč rješava. Tu je intezitet ogroman i direktni čuvari su najčešće mnogo snažniji (npr. Dženkins i Lazić, vjerovatno i par puta snažniji) i jednostavno dolazi u situaciju da baš ima problema da održi dribling i izbori dobru poziciju za šut, a opet zbog tog inteziteta i snage ni ulazi u gužvu nisu rješenje. Mislim da je i sad u finalu prodao dvije lopte u tim situacijama. Sa druge strane, njegova prijetnja u šutu i prostor koji može da se otvara koristeći ga, je već sad mnogo ozbiljno oružje. I koliko god se zezali ili preuveličavali, ono poređenje sa Stephom i tom gravitacijom, itekako ima smisla na ovom nivou košarke, bukvalno ako ovako nastavi da šutira, običan offball screen za njega, remeti odbranu totalno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...