Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Ove godine bi mi bilo drago da na ovaj ili onaj način uđemo u euroligu, zbog nas samih, ali brate i zbog Novice. Čovjek je ćaća na terenu, iako znamo da su kolena staklena, on školuje. I baš uvijek naložen, ne na.určen i do kraja pošten prema nama sebi i protivniku. Kapa dole majstore.On i Volden su prelomili utakmicu stavom vec na početku. Inače poslije odlična timska igra, borbenost a i priprema tekme.

Bravo mi!

P.s.

ima li ko iz Pion.... ups Arene!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Isiah said:

Zrela utakmica Jaramaza.

 

Ako može malo manje zrelo sledeći put 🙄

 

Trinkjeri je imao jednu, po meni veliku, grešku. A to je postava na početku treće četvrtine. U tekmi gde imaš +20, svakako da je taj počeak treće momenat kada će protivnik krenuti jako i pokušati da što pre smanji razliku i uvede nas u nervozu. U takvom momentu, Trinki stavlja Jaramaza, Birču i Jankovića. Za tri i po minuta dajemo 0 poena, primamo 10 i eto skoro pa otvorene tekme. Onda 3 izmene i kreće to nabolje, vraćamo razliku.

 

Ali ok, generalno je ovo bila jako dobra tekma i to treba arhivirati. Imamo mi dosta nekih solidnih elemenata, pa kad se na to doda dobar šut, onda stvarno možemo puno.

 

Jedan poseban :Hail: za Gordinih 10-10 sa bacanja. To mi je večeras posebno prijalo da vidim.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvreme sam proveo u blazem nervnom slomu jer nisam mogao da sedim na mestu za koje sam uredno platio kartu a dosao sam sat vremena pre utakmice na ulaz.

Na ulaz na kom sam bio 45 min jer su idioti pustali ljude do same kontrole pa ih obavestavali da moraju na drugi.

I onda dodjes do sektora a tamo niko ne gleda karte, pa stoka uzima ljudima mesta.

I na kraju zavrsim na istoku 400 koji je apsolutno neupotrebljiv jer pola terena ne moze da se vidi od visece skalamerije.

 

Poserem se na SNS nacin organizovanja utakmice, kurac Arena i komfor, unelo se kilo vutre unutra, i dalje ljudi na stepenicama, pretres nikakav, srecom nije bilo neizvesno da krene artiljerija sa tribina.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvreme sam proveo u blazem nervnom slomu jer nisam mogao da sedim na mestu za koje sam uredno platio kartu a dosao sam sat vremena pre utakmice na ulaz.
Na ulaz na kom sam bio 45 min jer su idioti pustali ljude do same kontrole pa ih obavestavali da moraju na drugi.
I onda dodjes do sektora a tamo niko ne gleda karte, pa stoka uzima ljudima mesta.
I na kraju zavrsim na istoku 400 koji je apsolutno neupotrebljiv jer pola terena ne moze da se vidi od visece skalamerije.
 
Poserem se na SNS nacin organizovanja utakmice, kurac Arena i komfor, unelo se kilo vutre unutra, i dalje ljudi na stepenicama, pretres nikakav, srecom nije bilo neizvesno da krene artiljerija sa tribina.
Znači može mango u Arenu?
E to je komfor...
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, 1 od 8000 Lakija said:

 

Dzaba to radite, samo Mek moze da resi ovo 😄 Uzgred, svaka cast ljudi. Odigraste utakmicu u parni valjak fazonu 😄

Ja se ne šalim. Virtus je uz Uniks i Unikahu najveći rivali za titulu, a videli smo kako je Virtus prošao. Da je F4 format, pa da kažeš da je neko veći format, ali ukoliko Partizan bude imao prednost domaćeg terena u ukrštanjima, sigurno najveći favorit. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene iz Arene TM

 

Ne znam za vas komsije, ali ja sam bas prijatno iznenadjen vasom igrom. Vidi se Trinkijerijev pecat- odlicno rasporedjene uloge svim igracima, pametna igra, ravnoteza izmedju spoljne i unutrasnje igre, cak i agresivna odbrana sto nije bilo standardno za njegove ekipe. Novica je i dalje lider, neverovatan igrac zaista, obozavao bih ga da ne igra kod vas. 

Uplasili ste me, moram priznati i ujedno jedva cekam duel na Kupu u Nisu (gde cu, nadam se, biti prisutan, da se pohvalim :classic_biggrin:), bas lepa prilika da odmerimo snage. Ima sve da puca.

 

Moram da spomenem da je i kod vas atmosfera mnogo losija nego sto je bila ranije, mislio sam da je samo kod nas to slucaj. Da dvojica iz TOP5 mojih omiljenih  EL debila sa pistaljkom (Bissang i Hristodulu) nisu pravili show i skakali po zivcima svim zivima bilo bi to jos blaze.

 

O protivniku sam sve rekao na temi koju imaju na ovom forumu.

Edited by Manu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

O utakmici imam da kažem jebo me konj ako ikada više kolima odem u arenu.
 

Sto, uvek moze da se nadje parking u dve tri ulice od Arene najdalje, laganih 7-8 minuta pesaka.. Strava je Arena u odnosu na Pionir i u tom i svakom drugom smislu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Manu said:

Moram da spomenem da je i kod vas atmosfera mnogo losija nego sto je bila ranije, mislio sam da je samo kod nas to slucaj. Da dvojica iz TOP5 mojih omiljenih  EL debila sa pistaljkom (Bissang i Hristodulu) nisu pravili show i skakali po zivcima svim zivima bilo bi to jos blaze.

ma atmosfera je nebo i zemlja

tribina je u tooooolikom q da je pravo cudo da imamo ikakvo navijanje, bukvalno nikad nije bilo ovako a juzna tribina pamti sve i svasta

kad na sve to dodamo ocigledno nesimpatisanje ostaka hale prema jug, pa jos ne dolazak nekog ne malog broja ljudi na tekme iz razno raznih razloga a godinama su bili tu... jbg

Link to comment
Share on other sites

Da parafraziram sebe sa Virtus teme, polako sa tim favoritisanjem na osnovu jedne utakmice. Još uvek se sećam kako sm jalovo izgledali protiv Venecije, ne bi me iznenadilo da se tako nešto ponovi kada prestanemo da ubacujemo belu tehniku a protivnik bude malo više inspirisan. 

 

Što napisa Safet, konačno meč da se čovek naloži. Dugo mi se nije desilo da ceo dan razmišljam o utakmici i da je osećam u stomaku. Naaaaajs.

 

@wrachbrate, kao da te je neko terao da ostaneš na istoku, bilo je mesta i na jugu i na severu, sasvim lepo se video teren. Čak više volim da gledam basket sa gornjeg prstena, jeste malo ptičje ali imaš kompletan pregled šta se dešava.

 

Organizacija ulaska je klasično sns. Sve to oni lepo zamisle, predvide, postave... ali bude jedan malecni problem - nema veze sa realnom situacijom, zato i izbije haos. Kao Vesićeve kocke na Trgu. Diletanti u sns upravi kluba i Arene. Očekivano.

 

Ko ne zna o čemu se radi, organizovali su ulaz tako da su bočne spoljne kapije (po dve sa svake strane na južnom ulazu, a verovatno i na severnom, dakle ukupno osam) bile za gornji prsten a ostale za donji. Nivo 400 ima kapacitet 9000 mesta, pa vi računajte koliko je vremena potrebno da svi regulare prođu i budu dobro pretresani - za donji prstem je bilo otvoreno mislim i više kapija a manji je kapacitet. Logiko, eve me. Nisam video tuču na jugu, ali je bilo dosta gužve i nervoze, mučeni panduri i redari su se izvinjavali zbog glupih organizatora. Došlo je do paradoksalne situacije da se par stotina ljudi gura da uđe na dva ulaza, kod stepenica čeka još toliko, a srednji ulazi zvrje prazni. Da ne zaboravim, neko je pomenuo - tek kad dođeš do ulaza kažu ti za koji je nivo, osim ako imaš sreće kao ja da saznaš od nekog ko se zeznuo pre tebe. Plus je na jednom ulazu za nivo 400 stajao veliki natpis da je to ulaz za donje tribine. :twak: Naravno da kad je vrag odneo šalu ulazilo se maltene bez pretresa. 

 

Atmosfera je bila meh. Malo bolja u drugom poluvremenu, kao što reče Manu, nakon što je sudija iznervirao raju.

 

Jedna od prvih stvari koju sam vrteo u glavi je skoro doslovno ovo što je Realni napiso za početak 3/4. Totalno smo ubili ritam, srećom je virtus bio potpuno van utakmice, neko drugi bi iskoristio šansu da se priključi. Bio je još jedan takav trenutak kasnije, kada su promašili mislim tri vezana čista šuta za silazak na desetak razlike.

 

Generalno vrhunska i neočekivana partija. Važna pobeda u borbi za sledeći nivo. Sve dobre strane ste istakli, da podvučem Voldena, Gordu i to otvaranje sa Novicom, dobru smo čvrstinu i energiju uneli odmah od starta. Neko kad zna, znaće i sa sto godina. Jedino što mu je odbrana bila simpatično penzionersko-basketaška. Srećom, nije kažnjeno.

 

Odlična energija tima, deluje da se gotive međusobno i da postaju pravi tim.

 

Sve mi je teže da gledam Zagorca. Par dobrih odbrana i bitnih skokova, uz onu trojčicu inače ne znam kako bih ga podneo. Reding je bio energičan u odbrani ali je u napadu nekako igrao za sebe, u svom ritmu. Nije mi se baš dojmio.

 

Ako naletite na fotku Voldena kako leži na parketu na stomaku i maše kao da leti, molio bih da se postavi ovde. Prelep trenutak. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, realno *w said:

Kad se setim ove tekme: https://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=143&seasoncode=E2013#!boxscore

 

Dule rešio da muči Tea od početka, svaki napad ga postuje Bogdan. Ovaj stavi Fridzona na Bogija, naši blok, svič, opet Bogi leđima na Tea. Naravno, Teo se smorio posle 15 minuta, odigrao užas.

 

Sa druge strane Krle, kao da mu život zavisi od te tekme...

 

Prva petorka tadasnjeg Partizana bi dobila prvu petorku sadasnjeg Partizana. Druga petorka tadasnjeg Partizana (Tepic - Dallo - Andric - Gagic - Musli), bi izgubila 30 razlike od druge petorke Partizana ove sezone (Jaramaz - Paige - Zagorac - Velickovic - Jankovic). Druga su to vremena bila, evroliga sada trazi mnogo veca ulaganja i dugu klupu.

 

Vazna pobeda Partizana, pogotovo ako se zna da se trkate i sa ostalim grupama za pol poziciju u doigravanju. Ko bude imao najbolji ucinak u ovoj fazi mocice da racuna na prednost domaceg terena sve do kraja takmicenja. Zato je za vas vazno da ne bude oscilacija, jedan los mec moze da znatno pokvari sanse za plasman u finale i osvajanje EC.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Ne znam za vas, meni su se javili neki loši tripovi sa svjetskog prvenstva. Nisu mi uspjeli pokvariti radost pobjede, samo sam shvatio da bi sa Teom prošli još gore nego što jesmo.

 

a sa markovićem i teom još gore nego sa teom, sa kojim bi prošli još gore nego što jesmo. kada sam pročitao šta si shvatio, onda sam ja ovo shvatio, što je, eto, napravilo svojevrsnu lancanu reakciju shvatanja. zvacu je "shvatalica". 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah manje više svih 40 min, ovo je opasno ozbiljan basket: odbrana, napad, hustle, kretnje, vucaranje i razbijanje Tea o blokove kao Klivlend Karija u finalu, namešten šut, dobre pozicije za šut, dobra energija, koncentracija... Baš sam impresioniran. Volden je odličan igrač, mehanika šuta mu jeste skromna, ali danas je bio rasterećen, ušao u niz i isporučio. Zanima me šta će biti dalje, da li če održati momentum i disciplinu, ali deluje mi da je Trinkijeri opasno napakovao ekipu i našao jako dobre uloge svim igračima. Meni su i Jaramaz i Zagorac bili sasvim korektni, donekle čak i Janković, a Gordić lepo uzvraća kad mu se da sloboda da kreira i odlučuje u ovim nivoima takmičenja (ABA-EC). Sve u svemu, od mene jedno bravo.

 

Edit: rispek za Saleta. Legenda.

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

O utakmici imam da kažem jebo me konj ako ikada više kolima odem u arenu.
 

Neiskustvo uzelo danak 😄 ja uvek parkiram kod zgrada preko puta Vera. 10min pešaka do arene ali zato odmah izlaziš na put kući bez gužve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok je proslaviti veceras ali bez euforije

veceras su nam se stvarno poklopile kockice kao nikad ove sezone i to u tekmi koja je bitna i protiv izuzetno jakog protivnika

i 1/4 je jos daleko a kamoli finale

 

bice izuzetno ali izuzetno tesko u subotu protiv cedeoli !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...