Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Sa dolaskom Mekadua biće bas guzva na 5 jer će biti tri centra sličnog kvaliteta i bice tesko rasporediti minute, a nisam siguran da će biti nekog većeg pomaka. 

Recimo statistika iz tbl:

Jankovic 18mpg, 8ppg,4.5rpg

Mekadu 21mpg,8.5ppg,6.6rpg

Inace tih 24 poena protiv Fenera ne bi trebalo da je čudno jer su dosta puta primili 20+poena sa pozicija 4 i 5 u TBl ove sezone. 

 

Na najosetljivijoj poziciji nije napravljena korekcija, a bas na spoljnim pozicijama škripi. 

Ne kapiram zbog čega je ostavljen Volden i sta se to očekuje od njega jer do sada nista nisam video šta bi moglo da pravi razliku. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, laki pepe said:

Stoji ovo sto kazete obojica za Torino, samo sam mislio da ce, iako fejl u nba, takav prospekt sa vjerovatno pet zvjezdica morati pokazati vise u Evropi, makar igrao u bazenu sa ajkulama. Ali ok, ocigledno nije lako pronaci svoju ulogu kada karijera krene nadole i nece da stane.

 

Ono sto osjecam da ce biti tm je da je Aleksa Ilic dobio adekvatnog takmaca za top potez iz kola u kolo. 

 

Sve se slažem, odgovorih i sinoć, al je pukao forum.

 

Uglavnom, i ja sam tada očekivao "instant impact", koji se nije desio. A da jeste, ne bi mi sada pričali o njemu na ovoj temi :D

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, propolis said:

Sa dolaskom Mekadua biće bas guzva na 5 jer će biti tri centra sličnog kvaliteta i bice tesko rasporediti minute, a nisam siguran da će biti nekog većeg pomaka. 

Recimo statistika iz tbl:

Jankovic 18mpg, 8ppg,4.5rpg

Mekadu 21mpg,8.5ppg,6.6rpg

Inace tih 24 poena protiv Fenera ne bi trebalo da je čudno jer su dosta puta primili 20+poena sa pozicija 4 i 5 u TBl ove sezone. 

 

Na najosetljivijoj poziciji nije napravljena korekcija, a bas na spoljnim pozicijama škripi. 

Ne kapiram zbog čega je ostavljen Volden i sta se to očekuje od njega jer do sada nista nisam video šta bi moglo da pravi razliku. 

 

 

Pa vidi, jasno je da se sa njime nije tražio neki extra kvalitet, nego jednostavno bolja rotacija. 

 

Mozli i Janković jednostavno nisu sposobni da izguraju 40 minuta jedne pozicije. Mozli je najefektivniji kada je doziran na 17-18 minuta, a očekivati da Nikola pokrije ostalo je iluzorno. Drugo, Nikola pored napadačkog ograničenja, zna da uđe baš u minus faze u odbrani, a posebno skoku. Em nema odraz, em mali raspon ruku, baš mučenje. Ako je neki šut koji se videlo da će iči spolja, pa on ima vremena da se zagradi, to je ok. Ali oni "brzi" skokovi ne postoje.

 

Spoljna linija, koliko god relativno slabo funkcionisala, je popunjena. Tu bi moglo da se očekuje nešto samo ako bi se dogovorili se Peinersom, a nešto ne očekujem da će se to desiti.

 

ps. Da naravno, 24p protiv Fenera nisu merilo. Da je igrao Veseli, onda bi to cenio 😄  

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

 

Pa vidi, jasno je da se sa njime nije tražio neki extra kvalitet, nego jednostavno bolja rotacija. 

 

Mozli i Janković jednostavno nisu sposobni da izguraju 40 minuta jedne pozicije. Mozli je najefektivniji kada je doziran na 17-18 minuta, a očekivati da Nikola pokrije ostalo je iluzorno. Drugo, Nikola pored napadačkog ograničenja, zna da uđe baš u minus faze u odbrani, a posebno skoku. Em nema odraz, em mali raspon ruku, baš mučenje. Ako je neki šut koji se videlo da će iči spolja, pa on ima vremena da se zagradi, to je ok. Ali oni "brzi" skokovi ne postoje.

 

Spoljna linija, koliko god relativno slabo funkcionisala, je popunjena. Tu bi moglo da se očekuje nešto samo ako bi se dogovorili se Peinersom, a nešto ne očekujem da će se to desiti.

 

ps. Da naravno, 24p protiv Fenera nisu merilo. Da je igrao Veseli, onda bi to cenio 😄  

 

 

Verujem da bi više koristila promena na jedinici, nego na 5. 

Da ste umesto Voldena doveli igraca tipa Kevin Punter ili sličnog sa poenima u rukama bi bila ozbiljna nadogradnja, a ovako ne vidim da će biti nekog ozbiljnijeg pomaka. Pogotovo sto sada imate tri centra veoma sličnog kvaliteta. 

Sa Redingom ste dobili u svim segmentima igre, a najbitnija je distribucija lopte i on jeste pojačanja. Igra iznenađujuće dobro, e sad da li je to što nema niko bolji u KKP ili je stvarno na nivou od pre par godina videcemo narednih nedelja, a mozda i veceras. 

Link to comment
Share on other sites

Kada je pocela sezona, svi smo bili u tripu da Andrija dozira Voldena i da mu ne da da divlja. Kako je proticalo vreme, ocekivali smo da napuni nekog onako dobro, ali iskreno vise ne verujem da u plej of utakmicama moze da se otkaci i resi neku tekmu sa 20+ poena. Verovatno ga je struka malo precenila u smislu sta moze da uradi u ligi tipa ABA. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice, McAdoo je more of the same, tako da nisu adresirani kljucni problemi i nedostaci u tom delu napada. Nemam neko visoko misljenje o njemu, mislim da je generalno zestoko podbacio sa karijerom, ocekivao sam veci domet. Generalno prezirem svakog kosarkasa sa UNC-a, pa cu i ovde ostati veran sebi.

 

@realno *w

 

Htedoh da pisem jos juche, ali forum puche - realnoTM, mogao si i malo vise da se potrudis, pa da nadjes kako v1k1n6 i ja nezdravo hajpujemo Austina Riversa ili gde pisem da je McLemore next big thing. 

 

Nekako sam naucio s godinama da objasnim sebi da su zapravo krivi oni sto nisu realizovali svoj potencijal, a ne moja losa procena. I prihvatio sam to dosta dobro, moram da priznam.

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Walden ima onu prvu fintu ramenom kada kreće unutra koju stalno koristi i koju su svi provalili i koja mene užasno nervira. On sad mora češće da šutira na prvu bez obzira na ishod samo da bi poništio taj efekat.

Kako to Birča lijepo pripaljuje bez puno filozofiranja. [emoji14]

Link to comment
Share on other sites

mora od prvog minuta ostro da se krene

ako udjemo u mec kao i obicno ima da se odlepe na +15 ocas posla, pa da ih juris ceo mec al znas kad ces ih stici

mislim da je pocela ozbiljna euforija sto se tice tekme sto mi se ne svidja, arena ce biti puna ali predpostavljam da ce atmosfera biti go q jos ako ne bude povoljan rezultat sve to ce izgledati prilicno deprimirajuce

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

Braćo, jel prenosi neki srpski kanal večeras osim SK? Podajte kakav kvalitetan linak za utakmicu da dočekam spreman.

Kako MTS u BiH ima SK u osnovnoj ponudi a u matičnoj državi nema? Jel su i oni opozicija?

Zato što u Telekomu Srbija rade idioti. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Kako MTS u BiH ima SK u osnovnoj ponudi a u matičnoj državi nema? Jel su i oni opozicija?

sk je deo united media

ali bole uvo drzavu za prenos premijer lige

medjutim i n1 je u.m.

eee jbg

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 21Barkley said:

Što nas troluje? Dolazi čovek kod svojih, svestan veličine Partizana i svoje pozicije u Partizanovom sazvežđu. 

 

 

koja je pozicija u partizanovom sazvežđu?

 

za mene je 

1 sale

2 željko

3 dule v

 

prof aca nikolić i kića na prvom ili četvrtom mestu, što je nebitno u suštini

 

 

iako me mnogi doživljavaju opravdano kao natkurnjaka, želim da bacim ritopek ovom prilikom velikanima partizana koji su ujedno i velikani srpske košarke i mog bball života pa ih stoga i pominjem. 

 

( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

@realno *w

 

Htedoh da pisem jos juche, ali forum puche - realnoTM, mogao si i malo vise da se potrudis, pa da nadjes kako v1k1n6 i ja nezdravo hajpujemo Austina Riversa ili gde pisem da je McLemore next big thing. 

 

Nekako sam naucio s godinama da objasnim sebi da su zapravo krivi oni sto nisu realizovali svoj potencijal, a ne moja losa procena. I prihvatio sam to dosta dobro, moram da priznam.

 

Ma ovo je bilo na istoj strani na kojoj i ova priča o Mekaduu. Inače, to mi je omiljena tema, kada je history u pitanju.

 

I najviše poštujem pogođene prognoze, makar bile 1 od 5, jer smatram da je jako teško prognozirati tu bilo šta.

 

 

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Walden ima onu prvu fintu ramenom kada kreće unutra koju stalno koristi i koju su svi provalili i koja mene užasno nervira. On sad mora češće da šutira na prvu bez obzira na ishod samo da bi poništio taj efekat.

Kako to Birča lijepo pripaljuje bez puno filozofiranja. emoji14.png

 

Samo pripaljivanje bez previše razmišljanja, kad god odbrambeni kasni. Pričali smo već o tome. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...