Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Quote

Kompanija NIS i Košarkaški klub Partizan potpisali su danas ugovor o sponzorstvu kojim će biti nastavljena uspešna višegodišnja saradnja dve strane. Dokument su potpisali Kiril Tjurdenjev, generalni direktor NIS i Ostoja Mijailović, predsednik Košarkaškog kluba Partizan u Poslovnom centru NIS-a u Beogradu. 

 

http://kkpartizan.rs/sr/vest/2707/nastavak-saradnje-kompanije-nis-i-kk-partizan-nis?fbclid=IwAR1ppM43UZHg4EECr1nlTx8DIqfXw355RMPIsWsybG26zf3fRdlSUs46FdM

 

Link to comment
Share on other sites

ma gde 

mislim utice cena ali daleko od toga da je samo to razlog

ima vise faktora:

- dule

- sns i hvala vucicu

- minut cutanja

- razjebana tribina, podele

- naravno i cena

- nedostatak navijacke svesti

itd

 

tegi najavio na ig da je klub uzeo u obzir pisanje navijaca oko cene karata tako da ono aj da vidimo na sta ce to ispasti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Je li karta za tekmu skuplja od bioskopske npr?

 

 

Ja ne mogu da nadjem drugo opravdanje za ipak skromnu posjetu, osim cijene karata. 

Zavisno od bioskopa i vrste projekcije, karta je za našu tekmu je tu negde u proseku.

Svega toga (kukanja na cenu), po običaju, ne bi bilo da je Pera ranije otišao u policiju, tj. da je kupljena sezonska karta na vreme. Ko voli klub i na vreme je kupio godišnju, dobio je po povoljnoj ceni kada se uzme u obzir broj domaćih utakmica u svim takmičenjima. U proseku svakako daleko manje od ovih 600 dinara po tekmi, za koje se prigovara.

 

Imam, verovatno nepopularno, mišljenje da navijač kluba kome je stalo do uspeha, mora da potroši neki novac na tim. Malo mi je bezobrazno da se neko gadi državne (sns) love, a istovremeno kuka na cenu karte, naročito što je bila pristupačna za one koji su mislili na vreme i kupili sezonsku.

Moramo nešto i mi da uložimo, klubu trebaju svi mogući izvori finansija. Sada mi nije problem da kupim bilo koju sezonsku, ali se sećam vremena kada sam štedeo da bi kupio najjeftiniju, pa očekujem i od drugih isto. Jebiga, možda sam lud ali bi se dosta toga odrekao samo da gledam KKP.

 

Što se same dvorane tiče, meni je oduvek u srcu Hala Sportova, tamo sam se zarazio Partizanom. Za mene je Partizan-Aris 1988. bez premca najbolja atmosfera i navijanje kome sam uživo prisustvovao. 

Pionir ima fantastičnu atmosferu, ali to što mi pravimo tamo je atmosfera koja se sada od strane Eurolige uvek i nepogrešivo kažnjava. Uvek ima neki pametnjaković koji baci upaljač, novčić ili šta već (bilo i mobilnih telefona, ako se sećate). O pušenju da ne pričamo.

Vremena su se promenila i moramo to poštovati ako želimo da se vratimo tamo gde (sa pravom) mislimo i želimo da pripadamo - u Euroligu. E sad, da li nam je vreme prošlo i da li su već prošli svi vozovi da se tamo nadjemo, videćemo u vrlo bliskoj budućnosti.

Mislim da će ta liga da se zatvori vrlo brzo i da je ostalo tek nekoliko sezona da se to desi. Nema mnogo mesta za manevar.

Arena je u tom smislu korak u pravcu Eurolige. Za atmosferu u toj hali treba puno ljudi i velika važnost utakmice koja se igra.

Komfornija je od svega što Beograd ima, i čak i kad se zatvori gornji prsten, a napuni ostatak, još uvek je respektabilna poseta u svakom takmičenju. A da ne pričam da bi na pola Euroligaških utakmica hala bila skoro puna.

Kad izvagam pro i kontra, teška srca kažem da je prelazak tamo dobar potez.

 

 

P.S. Ova glupost sa frakcijama je blago rečeno imbecilna. Na stranu što su u manjoj ili većoj meri kontrolisani od kriminalaca. 

 

P.S.2 Ko je rekao DB? :classic_biggrin:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cea karte je skuplja od bioskopske, ako pravimo to poređenje. Evo cena dva popularnija bioskopa po BG, a Ušće je među skupljima

 http://kombankdvorana.rs/bioskop/cenovnik

https://www.cineplexx.rs/center/cineplexx-usce-shopping-center/

 

8 hours ago, Dragan Kićanović said:

Imam, verovatno nepopularno, mišljenje da navijač kluba kome je stalo do uspeha, mora da potroši neki novac na tim. Malo mi je bezobrazno da se neko gadi državne (sns) love, a istovremeno kuka na cenu karte, naročito što je bila pristupačna za one koji su mislili na vreme i kupili sezonsku.

Moramo nešto i mi da uložimo, klubu trebaju svi mogući izvori finansija. Sada mi nije problem da kupim bilo koju sezonsku, ali se sećam vremena kada sam štedeo da bi kupio najjeftiniju, pa očekujem i od drugih isto. Jebiga, možda sam lud ali bi se dosta toga odrekao samo da gledam KKP.

Moraš da pogledaš malo dalje od sebe, ni ja ne pišem sve samo iz svog ugla nego se trudim da sagledam motive i razloge različitih grupa. Mnogima jeste problem da odjednom iskeširaju 7-8-9 hiljada na sezonsku. Ili ne doživljavaju KKP kao ti ili ja (s tim da se ja ove sezone ne bih baš odrekao mnogo stvari da gledam KKP, niti podržavam ovako trošenje novca, ali to je samo do mene) pa im tih 600 dinara u trenutku odluke ipak deluju previše, ali bi ipak dolazili redovno pod drugim uslovima. Dalje, pitanje je šta se promenilo pa je utakmica protiv Krke nekad bila 200 ili 300 dinara a sad je 600. Naravno, tu je i pitanje da li bi ukupni prihodi bili veći uz niže cene sezonskih i običnih karata, ali to je neka druga priča.

 

Da ponovim, mislim da ima više razloga, ranzo ih je verovatno sve naveo. Jasno je da Đordi traži bolju halu od Pionira, a pošto nemamo našu verziju Spaladiuma, logično je da će se preći u Arenu. Kad je već tako i dalje sam ubeđen da je u prvoj sezoni potrebnije privući ljude i navići ih na novi dom. 

 

Što se tiče frakcija, nažalost to je daleko ozbiljnija priča od običnih navijačkih sukoba i verovatno se neće rešiti dok se ne promeni stanje u državi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 21Barkley said:

Cea karte je skuplja od bioskopske, ako pravimo to poređenje. Evo cena dva popularnija bioskopa po BG, a Ušće je među skupljima

 http://kombankdvorana.rs/bioskop/cenovnik

https://www.cineplexx.rs/center/cineplexx-usce-shopping-center/

 

Moraš da pogledaš malo dalje od sebe, ni ja ne pišem sve samo iz svog ugla nego se trudim da sagledam motive i razloge različitih grupa. Mnogima jeste problem da odjednom iskeširaju 7-8-9 hiljada na sezonsku. Ili ne doživljavaju KKP kao ti ili ja (s tim da se ja ove sezone ne bih baš odrekao mnogo stvari da gledam KKP, niti podržavam ovako trošenje novca, ali to je samo do mene) pa im tih 600 dinara u trenutku odluke ipak deluju previše, ali bi ipak dolazili redovno pod drugim uslovima. Dalje, pitanje je šta se promenilo pa je utakmica protiv Krke nekad bila 200 ili 300 dinara a sad je 600. Naravno, tu je i pitanje da li bi ukupni prihodi bili veći uz niže cene sezonskih i običnih karata, ali to je neka druga priča.

 

Da ponovim, mislim da ima više razloga, ranzo ih je verovatno sve naveo. Jasno je da Đordi traži bolju halu od Pionira, a pošto nemamo našu verziju Spaladiuma, logično je da će se preći u Arenu. Kad je već tako i dalje sam ubeđen da je u prvoj sezoni potrebnije privući ljude i navići ih na novi dom. 

 

Što se tiče frakcija, nažalost to je daleko ozbiljnija priča od običnih navijačkih sukoba i verovatno se neće rešiti dok se ne promeni stanje u državi.

Ima i skupljih i jeftinijih bioskopskih karata od cene za našu utakmicu, pa mislim da je moja klasifikacija da su tu negde, korektna.

 

Što se tiče toga da je nekome mnogo 7000 dinara na godinu da izdvoji za nešto za čim ima strast, meni je jako žao ali ne mislim da treba da se ravnamo prema njima. Kao što prezirem imućne koji se kurče parama gde god stignu, tako mi je totalno glupo da si sirotinja i da zahtevaš da se svi prilagode tome što nisi uspeo u životu. Rekoh, sećam se da sam štedeo da bi kupio sezonsku, nisam nikome kenjao zbog toga što to moram da radim da bi priuštio ono što želim. Nije sramota biti siromašan ali jeste nepristojno prigovarati drugima zbog toga i zahtevati da ti se prilagode. A uz to tražiti skup i kompetitivan tim.

 

Ono što kažeš da je zbog prve sezone u Areni trebalo ići sa jeftinijom kartom, da se navuku ljudi, tu mislim da ti je argument na mestu, dobra je ideja. Ja bi pre svega išao na to da pravim akcije kao što je ova sa decom ispod 14 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mojoj porodici su potrebne 3 sezonske a to mi je, dozvolicete, mnogo da platim odjednom.

Tako da smo nasli resenje, nismo kupili ni jednu.

 

I tako... sad placamo karte, nekad jednu, nekad dve, kako ko stigne...

 

Za Virtus cemo 3 za nas + 3 za kuma koji stize iz Beca i vec me obavezao da mu nabavim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ne sam Safete said:

@Dragan Kićanović

Partizan Aris 1988. je li to ona tekma kad je bila gomila Grka u hali?

 

Da da, baš ta.

Navijači popizdeli na Kiću, kao on im prodao pola hale, a istina je da im je dao jedan pristojan broj karata a ostatak su ljudi prodavali za 100-150 nemačkih maraka, koliko su nudili grčki studenti, kojih je u to vreme bilo puno u Beogradu. Na kraju je ispalo da je bilo pola-pola nas i grka. Skandiralo se "Kićo Kićane, izdao si grobare", pa je on napustio halu u nekom trenutku.

A navijanje nestvarno, na terenu Sava, Grba, Sale, Žarko, Vlade, Galis, Janakis... Paklena tekma. I jedni i drugi se plasirali na F4 u belgijskom Gentu, gde smo ih dobili u borbi za treće mesto. 

Trebali smo da uzmemo te godine titulu, ali to je druga i duga priča.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Izvinite sto upadam kod komsija na topik ali ovo oko karti je univerzalno. Moje neko misljenje je da se mnogo gresi oko politike cena za sezonske. Razumem ja da su to najbolja kosarkaska takmicenja u Evropi ali ne vidim poentu prazne hale. Da mene neko pita(a ne pita me) ja bi prvo cenom doveo do rasprodaje hale(pronaci cenu gde ces imati 18k navijaca). Time ne samo sto ce klub imati podrsku nego pravis naviku kod navijaca da kupuju sezonsku i u vecini slucajeva onaj ko kupi sezonsku ce i nastaviti da je kupuje.

Posle polako povecavati cenu sezonskih(sistem kuvanja zabe 🙂 ) dok se ne dodje do neke granice od vecinski pune hale i pristojne cene

 

Link to comment
Share on other sites

Naš statističar Jana je sve to izvadio još u julu...

 

Quote

Cena sezonske za tribine/parter u prethodnih 10 sezona (u evrima)
2009/10-2010/11 100/150 evra (EL, DV/VJ)
2011/12-2013/14 120/180 evra (EL, VJ/DV)
2014/15 80/120 evra (EK, DV)
2015/16 40/65 evra (bez Evrope, Božić)
2016/17 75/105 evra (LŠ, Džikić)
2017/18 75/135 evra (EK, Muta)
2018/19 35/50 evra u pretprodaji - 50/75 evra puna cena (EK, Čanak)

2019/20, tri najjeftinije kategorije
60/80/100 evra u pretprodaji sa prošlogodišnjom sezonskom
75/100/125 evra puna cena

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...