Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Vidim da Trinkijeri i nešto ranije Birčević malo kritikuju posetu ali mi nije jasno šta očekuju..protiv Cibone bilo 4.000 ljudi, protiv Limoža 4.500 sada protiv Igokee 2.500..sasvim korektna poseta za tri skoro pa revijalne tekme, dva protivnika iz donjeg doma ABA plus u Evrokupu utakmica koja ništa ne znači...mnogo utakmica u kratkom roku u Beogradu..verujem da će KKP svakako opet u proseku imati najviše navijača u ABA. Druga je stvar što je Arena ogromna pa ako nema bar 10.000 ljudi ne može da se stvori atmosfera kao u Pioniru..cena karte je još jedna stavka - razumem da se poštuju vlasnici godišnjih ali treba razmisliti da se malo umanje cene za ABA jer je osim duela sa nekoliko protivnika iz vrha ovo ostalo očigledno prilično neatraktivno.

Having that said ja sam pristalica ostanka u Areni. Ovo sa punjenjem samo donjeg prstena može da šljaka porpilično OK i da se napravi solidna atmosfera. Za nas sa NBG pogotovo je ovo idealno - nema probijanja kroz grad do hale, skoro pa na pešačkoj udaljenosti, uđeš/izađeš za čas...imaš svoje mesto ako si vlasnik godišnje..čistiji vazduh..više prostora..jbm li ga..mnogo više pozitivnih strana nosi nego nekih negativnih..

Idealno bi bilo da imamo neku modernu halu od 10.000 mesta za većinu tekmi pa da se u Areni igraju samo neke najzanimljivije eliminacije ali trenutno nemamo tu opciju tako da u izboru Pionir ili Arena biram Arenu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Od 2000. do 2003. godine sam bio manje-više redovan u Pioniru, od 2003. do 2013. apsolutno redovan, na svakoj, a od 2013. do današnjih dana idem kad mogu.

 

Što se same posete u Areni tiče, jbg, Bg je i veći grad, ima non-stop nešto, plus je vikend vreme kad se viđaš sa prijateljima sa kojima u toku radne nedelej nisi uspeo, jer nije lako da imaš bilo kakav socijalni život ako živiš na jbnom Mirijevu na primer, a radiš na Bežaniji, znači gubiš tri sata javnim prevozom ukupno, a radiš osam sati, pa sračunajte, drugari. Tako da, malo shvatam prozivke na posetu, ali malo i ne - klub uvek treba da je zahvalan koliko god ljudi dođe i da ćuti i da radi da što više ljudi dođe sledećeg puta.

 

Što se tiče odnosa Arena vs Pionir, dižem ruku za Arenu. Više puta sam rekao, stvar je gospodska - uđeš za minut, izađeš za par minuta, klimatizovano, može da se diše, možeš da sedneš kao čovek... Razumem Pionir i atmosferu i sve, ali ti dani su prošlost - takvi uslovi više ne bi bili ni regularni, zamisli igraš neko četvrtfinale EL u nekom toplom Aprilu a sve se cedi po parketu, navijači gađaju upaljačima i novčićima sudije, ubacuju petarde na teren... Žao mi je, nema toga više (ili se bar nadam da nema). Žrtvujemo atmosferu - da, ali zbog toga moramo podići kvalitet. Mada, kad se bude odlučivalo, ako budemo dospeli u tu poziciju, već vidim grobare kako pune Arenu do koske. Evo već 8.1. očekujem 15000 ljudi, i pored toga što je dan posle Božića. Ja sam u tazbini za Božić, ali se 1000% vraćam nazad za utakmicu, iako moram da se vratim u tazbinu jer dan nakon utakmice letim u inostranstvo... Nema šansi da propustim Tea i Saleta

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

Mi u Evrokupu imamo prosjek od 7.400 gledalaca, drugi timovi ne skupe toliko ni na jednoj.

 

Delimično je i lakše doći na Evrokup, za nas zaposlene - radni dan je, isplaniraš da se uopšte sa posla ne vraćaš kući, zabodeš se negde na pivo i onda na utakmicu. Ja sam na svim mečevima Evrokupa bio u Areni, plus ona jedna u Pioniru, Lokomotiva beše. Paradoksalno, ali lakše mi je radnim danom da odem na utakmicu, nego vikendom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugari, po vašim komentarima bi se reklo da ste omatorili. :classic_biggrin: 

 

Čak i ovakva, ne baš sjajno projektovana, Arena je uglavnom za gledanje utakmice, malo teže se stvara spektakl od neke neizgled nevažne utakmice. Zapremina hale je ogromna, svaki zvižduk ili glas se gube kada je poluprazna ili uglavnom prazna.

 

Sve te zamerke Pioniru su bile na mestu i pre (i mnogo pre) pa to nije smetalo masi da se redovno trudi da se umuva u isti, pa makar visili sa ograde, dok gledaju tim koji pokušava da na guzove uđe u top 16. Ili je pešes hiljada svedoka u tom i takvom Pioniru prosečno gledalo Krke, Levske i Emzeteove, iako je i tada u Beogradu bila gužva na ulicama i dosta drugih aktivnosti na raspolaganju.

 

Uostalom, jednu utakmicu EC smo igrali tamo, a izjave neposrednih proizvođača, tj. igrača posle meča su sve rekle. Kao i ranijih godina, uostalom.

 

Može da se napravi atmosfera u Areni, naravno, ali je za istu potrebno više ljudi i da dođu unapred naloženi jer se igra nešto bitno. Za mene je naj atmosfera, recimo bila u onom nesrećnom Nolan Smit polufinalu. Međutim, timu će biti potrebna podrška i na ''običnijim'' utakmicama, kada se upadne u krizu igre ili sudije zajebavaju. Značajan deo uspeha KKP u ranijim sezonama je dolazio od pritiska Pionira, čak i u ABA.

 

Kada su stvari već takve da je Arena realnost, da kažem da je cena karata bezobrazna i neracionalna. Ako je već prva sezona nakon prelaska u Arenu, potebno je privući ljude za redovno gledanje Partizana u istoj, da se odomaće, stvore naviku, da odlazak na meč ponovo bude svojevrsno hodočašće. Nije jednostavno izgraditi domaći teren. Ali, dobro, to je naš fensi elitni Ostoja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su za atmosferu isključivo krive frakcije. I u Pioniru kad krene KLS, pa bude 2, 3k bude isto ko i sad u Areni sa isto toliko navijača. Druga priča je što za pun Pionir i vrhunac atmosfere treba 7, 8k, a za Arenu 20k, ali mislim da bi i sa 7, 8k (i eventualnim zatvaranjem gornjeg prstena) i jednom normalnom frakcijom bilo odlično i u Areni.

Karte jesu malo nepristupačne i meni je uvek bilo bolja ona računica da karte budu jeftinije, a više navijača, nego obrnuto, a da se isto zaradi. Ali očito da je imperativ na sezonskim kartama. Da ne pominjem prošle sezone koliko su koštale, a ove sezone mislim da je cena skroz realna. 
Ja bih ako ništa uveo još i popust na indeks i zadržao ovu akciju za klince za stalno.
Takođe bih vlasnicima prošlogodišnjih dao još veći popust. Čini mi se da je bio 5%. Mislim, 10% već mnogo bolje zvuči. 😄 
Možda bi se mogle uvesti "sezonske" samo za Evropu ili samo za ABA. Nije to samo da neko voli da dođe da gleda Evropu (bar dok se nekad ne vratimo u Evroligu), već ima i do toga da ljudi nisu u mogućnosti da dolaze vikendom za ABA ili radnim danom za Evropu. 

Nego, meni su one dijabole s juga pored sudija totalno sjebale prethodnu subotu. Jebote sunce, šta je ono, Kosovo, Mladić, jope Kosovo, pa onda oni ratni indvalidi sa sve nekim vojnim kapama, man'te me se. Pa dok posvete 40 pesama preminulim drugarima, zatim kosovski ciklus...
I onda su kasnije stvarno fino navijali(sve su pesme bile posvećene Partizanu) i skroz je ok zvučalo sa tom jednom frakcijom, al' džaba kad ubiju nas semenkare u pojam prvo poluvreme.

Ko je Pejnersa naterao da obuče ono 😄

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...