Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

21 hours ago, Son_of_a_gun said:

Pa kroz te treninge se nadam da će se naći način za uvođenje Peinersa i Parahouskog u rotaciju. Mislim lupam sad, nisam pratio igre njihovih bivših klubova ali pretpostavljam da se igraču lakše navići na igru u novom klubu što je ona sličnija sistemu iz kojeg dolaze.

 

U svakom slučaju to nisu nedorasli igrači, veliko iskustvo je iza njih, mnoštvo klubova i zavidna statistika, ne može se košarka zaboraviti preko noći. Koliko brzo će pokazati svoje kvalitete zavisi isključivo od trenera i od vremena raspoloživog da se nauče akcije ili naprave neke za njih. 

 

Još jedna stvar, treba s igračima da se radi na psihičkoj pripremi, motivaciji, rad, priča, rad, priča, a sve to iziskuje raspoloživo vrijeme koje do sad nismo imali, ili ga nismo imali dovoljno.

 

Umjereni sam optimista, a za neki mjerodavniji sud još je rano.

 

Ne znam, uopšte više nisam siguran da verujem u to. Mi smo na pripremama imali 6-7 ozbiljnih utakmica plus smo sada odigrali 8 u sezoni. Ne znam šta to treba da se desi, što se nije desilo tokom 2 meseca treniranja i igranja 15ak utakmica. I to baš zato što kažeš da nisu nedorasli igrači, neki klinci kojima treba vremena.

Link to comment
Share on other sites

Kada sam pre neki dan kačio raspored, nisam čak ni mislio na samu težinu utakmica, već upravo na:

  1. Nedostatak vremena da se kvalitetnim treninzima isprave nedostaci u igri. Da pojasnim: imamo skoro pa komplet novu ekipu, gde je potrebno vreme da se uspotavi neka hijerarhija, da se igrači naviknu jedni na druge, da u potpunosti razumeju ideje trenera. Na sve to dolazi pritisak rezultata, jer je zaista malo prostora za kiks.

  2. Težak zadatak da se drži fokus na svim utakmicama. Nešto slično je i Ajzea pisao, da jednostavno ova ekipa nema kvalitet da na bazi qrza dobija solidne i jake protivnike.

 

U tom smislu, mislim da imamo sasvim solidan rezultat. Artu i Đanisu bih dao fore do negde polusezone da vidimo mogu li da odgovore zadacima. Ako ne, da se razilazimo. Opet, teško je proceniti da li mogu biti bolje uklopljeni, kad jednostavno nemamo vremena za kvalitetnije uklapanje.

 

Sa druge strane, ovo što Realni kaže za raspoređivanje minutaže je baš onako, netačno 🙂

Dve poslednje utakmice (Loko pa Olivita):

image.png.222e6a8c4c0338ffda6be7713b562f8d.png  image.png.7cb004d750c6daac9a7d7ffcaf8e671e.png

 

Dakle u dve tekme ukupno 3 puta su igrači prešli 25 minuta i to jedino Zagor u obe tekme (jer jebiga, on nam je bitan kad mora nešto da se izmisli, plus je Pejners za sada loš).

 

Štaviše, ja bih rekao da Trinki u nekim momentima previše rotira. Protiv Olivite jer u prvih nekoliko minuta 10 igrača izveo. Bukvalno menja i čeka da vidi ko će da proradi. Taj mi se momenat baš nije dopao.

 

Sve u svemu, guramo solidno. Što se tiče Olivite, u nekom potencijalnom plej ofu ABA lige, bijemo ih bez da trepnemo, u to sam 100% siguran. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu, guramo solidno. Što se tiče Olivite, u nekom potencijalnom plej ofu ABA lige, bijemo ih bez da trepnemo, u to sam 100% siguran. 


Baš sam ovo pomislio nakon utakmice.

Elem, rezultati su dobri uz ogromne rezerve koje imamo na svakoj poziciji u timu, i to je nešto na čemu treba temeljiti optimizam, uz doselekciju i kvalitetan trening skloniji sam mišljenju da će stvari ići samo nabolje a nikako u suprotnom smjeru.
Link to comment
Share on other sites

Limoz nije naivna ekipa i ocekujem poraz.

 

Imamo solidne periode igre i na max broju obrtaja mozemo biti bas neugodni. Jos nismo ni blizu maxa.

 

Sve vreme igramo bez projektovanog prvog centra, desetkovani na krilu i, nadam se, bez startnog beka.

 

Pobeda u Francuskoj bi, bez obzira na stvarnu snagu rivala, po meni bila podvig i znak da je ova ekipa sposobna da ostvari izvanredne uspehe na prolece.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

 

Ne znam, uopšte više nisam siguran da verujem u to. Mi smo na pripremama imali 6-7 ozbiljnih utakmica plus smo sada odigrali 8 u sezoni. Ne znam šta to treba da se desi, što se nije desilo tokom 2 meseca treniranja i igranja 15ak utakmica. I to baš zato što kažeš da nisu nedorasli igrači, neki klinci kojima treba vremena.

Ali i sa takvom igrom, sa pojacanjima koja nisu na nivou, sa ovolikim gostovanjima mi smo na 6-2 (i bez poraza u pripremnim).

 

Ja bih reko da ipak imamo vise razloga za optimizam nego pesimizam.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

Kada sam pre neki dan kačio raspored, nisam čak ni mislio na samu težinu utakmica, već upravo na:

  1. Nedostatak vremena da se kvalitetnim treninzima isprave nedostaci u igri. Da pojasnim: imamo skoro pa komplet novu ekipu, gde je potrebno vreme da se uspotavi neka hijerarhija, da se igrači naviknu jedni na druge, da u potpunosti razumeju ideje trenera. Na sve to dolazi pritisak rezultata, jer je zaista malo prostora za kiks.

  2. Težak zadatak da se drži fokus na svim utakmicama. Nešto slično je i Ajzea pisao, da jednostavno ova ekipa nema kvalitet da na bazi qrza dobija solidne i jake protivnike.

 

U tom smislu, mislim da imamo sasvim solidan rezultat. Artu i Đanisu bih dao fore do negde polusezone da vidimo mogu li da odgovore zadacima. Ako ne, da se razilazimo. Opet, teško je proceniti da li mogu biti bolje uklopljeni, kad jednostavno nemamo vremena za kvalitetnije uklapanje.

 

Sa druge strane, ovo što Realni kaže za raspoređivanje minutaže je baš onako, netačno 🙂

Dve poslednje utakmice (Loko pa Olivita):

image.png.222e6a8c4c0338ffda6be7713b562f8d.png  image.png.7cb004d750c6daac9a7d7ffcaf8e671e.png

 

Dakle u dve tekme ukupno 3 puta su igrači prešli 25 minuta i to jedino Zagor u obe tekme (jer jebiga, on nam je bitan kad mora nešto da se izmisli, plus je Pejners za sada loš).

 

Štaviše, ja bih rekao da Trinki u nekim momentima previše rotira. Protiv Olivite jer u prvih nekoliko minuta 10 igrača izveo. Bukvalno menja i čeka da vidi ko će da proradi. Taj mi se momenat baš nije dopao.

 

Sve u svemu, guramo solidno. Što se tiče Olivite, u nekom potencijalnom plej ofu ABA lige, bijemo ih bez da trepnemo, u to sam 100% siguran. 

 

 

 

 

Za tu temu bismo morali prvo da definišemo šta bi bio optmalni cilj u ovoj sezoni. Ja pričam o potencijalnoj situaciji u kojoj bi se ispostavilo da Peiners i Parahuski ne mogu bolje od ovoga.  U suštini da, mi bi i dalje imali 9 igrača, ali to bi bila ekipa daleko od neke koja može da preti u borbi za trofeje, EL...

 

Mosli&Janković su igrači koji mogu da uđu u ritam, a istovremeno mogu da budu i premija za protivnika u neizvesnim završnicama, jer je tu jedno pogođeno bacanje otprilike najbolja stvar koja može da nam se desi. Plus Novica koji je za svaku sledeću utakmicu neizvestan.

Link to comment
Share on other sites

cekaj te ljudi

pa ne ide to bas tako, eee znas sta ne svidjas nam se aj raskinemo ugovor i cao

ocigledno da su i zanis i para promasaji i ja tu nemam nikakvih nedoumica da su neki mladji momci pa hajde ali mi govorimo o igracima sa tu negde 30 dina jedan malo mladji drugi stariji, sta im se desava ne znam, ako se neko nada da ce sve to izgledati bolje ok, blago njemu

e sad, ne mozes tek tako raskinuti ugovor, mislim mozes ali kosta ce te plus moras nekog dovesti... jbg

probati izvuci neki trenutni maksimum iz nih ali cini mi se da je i to nedovoljno

 

sto se tice limoza

siguran sam da ih mozemo dobiti ako odigramo koliko toliko normalno, znaci bez wtf momenata/cetvrtina ali jbg izgleda da mnogo trazim ako uzmemo dosadasnje utakmice za primer

mislim da imamo bolje rezultate nego igru

svaku tekmu u baba ligi smo odigrali lose ni u ek se nismo proslavili mada imamo fantasticnih 4:0

sta znam

skaci igraj napadaj

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ranzo said:

mislim da imamo bolje rezultate nego igru

svaku tekmu u baba ligi smo odigrali lose ni u ek se nismo proslavili mada imamo fantasticnih 4:0

sta znam

skaci igraj napadaj

 

 

Ovde se ne bih slozio. Igra nam je u skladu sa rezultatima, rekao bih. Kako u ABA, tako i u EC. Tamo gde smo bili bolji, tu su i bolji rezultati. U sve 4 dosadasnje EC tekme mi smo grizli u odbrani kao pitbulovi i odatle je sve polazilo. Tofas smo npr. resili i dobrim sutom, a Lokomotivu odlicnom timskom igrom u napadu.

 

U ABA smo 2x uradili ono sto do sada u Ec nismo nijednom - predali se. Pride je diler odigrao za vikend mec toliko los da nas je on prakticno direktno kostao pobede. Ali tu svu krivicu snosi Andrea.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, K.Dot said:
11 hours ago, Mairosu said:
 
bukvalno mu je isti kurac sa kojim pasošem ide emoji1.png svakako mora na non-EU šalter 

Ali ovako ide na taj šalter kao pravi Srbin. In your face USA.


na stranu što nama na našoj carini olakšava posao, uštedi pečat itd. :P

PS. javite ovom ko je napravio sliku da nosioci dvojnih državljanstava nose _oba_ pasoša na put, matični pokazuješ kad izlaziš iz svoje zemlje i vraćaš se u nju, a na stranim biraj šta ćeš...u suprotnom pasoška u Srbiji može da te interpretira kao stranca i pri ulasku i pri izlasku, u praksi se to i ne dešava ali što prizivati đavla jelte... :D

Edited by Mairosu
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2019 at 9:56 AM, realno *w said:

Stalno smo na putovanjima i igra nam se svodi na 7-8 igrača. Sa takvim tempom, mi možemo samo da padamo tokom sezone, a ne obrnuto. 

 

 

Ne moze vise od 10 igraca da ucestvuje aktivno u igri, to je neki maksimum osim ako je u pitanju mec protiv mnogo slabijeg protivnika.

 

Vas problem je sto nemate mnogo igraca koji  mogu da igraju na dve pozicije. Prosle sezone je Zvezda imala Oja, Zirbesa i Ristica i Ristic nije skoro ni igrao. Ne znam sta Trinchieri moze sa ovim sastavom, da stavi Jankovica na 4? U svakom slucaju ce vremenom neko da se isprofilise kao mahac peskirom sa klupe i deluje da trener najmanje veruje Belorusu.

 

Na 4 Novica nije ni bitan, tu imate dva igraca koji se menjaju i on i treba da igra sa vremena na vreme. Na 3 vam je problem Peiners, ali deluje da malo akcija ima za njega, a vise za cetvoricu spoljnih igraca.

 

I pored velikih pohvala za osvajanje superkupa meni se ovaj tim ne svidja. Imate veliki fond igraca, ali malo sutera i malo igraca sa kojima mogu da se igraju fleksibilne petorke.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...