Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

On 10/9/2019 at 9:19 AM, Shonewizard said:

Ne bi valjalo za vikend da se prekida ova serija. 😁

 

Ovo sam tad htio i drugačije formulisati, ali rekoh da ne mračim. 😀

 

Nekako smo bili viđeni za poraz, ali ovako loše izdanje je ipak neprijatno iznenađenje. Bukvalno ni u jednom segmentu igre nismo bili za prelaznu ocjenu, niti je jedan igrač uspio da uhvati neki pozitivni momentum na duže od 30 sekundi. Baš onako mučno za gledanje.

 

Baš zeznut period. Valjda ćemo imati Tomasa na raspolaganju za Mornar, bez njega bi posjeta Baru mogla da bude baš neprijatna. 

Link to comment
Share on other sites

Bircevic je kriminalan. Luda glava na stranu, on mora makar otvorene suteve da realizuje.

 

Za Pejdza ima jos neke male nade, ali ce verovatno Partizan biti primoran da dovede (ili makar da pokusa da dovede) neku haubicu sa bar prosecnom odbranom.

Link to comment
Share on other sites

pomnozi to sa 12, pa ces znati kakav je osecaj gledati vepra u dresu zvezde..:default_coffee:


Covic jr je van svake konkurencije, ali je Birca isto mnogo tezak za zeludac. Covek mi je u repki poslednjih godina dizao pritisak 200/100 nakon jednog minuta na terenu.
Nije mi nikako jasna logika njegovog dovodjenja jer se milion puta do sada pokazao kao dokazani nemac pojma.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikome čudno kako je Trinki vodio utakmicu? Za mene gomila nelogičnosti,  Zagor na četri vs Kuridza, insistiranje na Peinersu koji se (još uvijek) nije snašao ...

Troumim se izmedju 'procesa' , prejakih treninga ili jednostavno lošeg dana i struke i igrača.

 

Završišmo sa 7 asistencija, sa druge strane Žan Mark sam 9. Bacanja ispod 60% ... ostaje za utjehu da nismo primili stotinjak koševa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Laki21 said:

Bivstovanje Gnoma u Zvezdi i Birče u Partizanu je krunski dokaz o nepostojanju Boga.

 

Nikakav dokaz o nepostojanju Boga, sve je mnogo jednostavnije.

 

Filip Covic u Zvezdi je dokaz da se njegov otac, koji je prvi covek kluba mesa u sastavljanje tima i da je "sugerisao" treneru da bi i njegov sin trebalo da se nadje u sastavu.

 

Bircevic je u Partizanu zavrsio jer Partizan ima vec previse stranaca i trebala im je domaca cetvorka, a Bircevic je jedna od najboljih opcija dostupnih na trzistu.

Link to comment
Share on other sites

Nakon poraza od Dinamika u prvom kolu, na sve se nadovezao i neuspeh protiv Slobode u užičkom „Velikom Parku“ kasno sinoć. Kao najbolji pojedinac u ekipi Mladosti na minulom meču se istakao Amerikanac, Trej Dreskel. Ovaj klub je u međuvremenu zvanično objavio da je u sastav doveo još jednog košarkaša koji dolazi „preko bare“.

Reč je o Džastinu Bibinsu, koji je u januaru napunio 23 godine, a koji je prethodnu sezonu proveo nastupajući u Poljskoj. Igrajući za prvoligaša, Polfarmu Starograd iz Gdanjska, Amerikanac je u proseku beležio čak 17,7 poena po utakmici uz 5,9 asistencija.

Bibins igra na poziciji plejmejkera, a visok je 173 centimetra. Tokom koledž karijere igrao je za Long Bič Stejt i Jutu, a na NBA draftu 2018. godine nije bio među odabranim košarkašima. Ovaj košarkaš za sebe tvrdi da igra sa dosta energije, a idola vidi u Kajlu Kuzmi, trenutnom igraču Los Anđeles Lejkersa.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Ne sam Safete said:

više sreće nego pameti

 

Što znam, napadali su taj mismeč više puta, ja sam bio zadovoljan Zagorovom čvrstinom i pozicioniranjem, čini mi se da je i iščačkao jednu loptu.

 

Inače, ja sam se na startu meča ponadao da je to utakmica u kojoj će Žanis konačno da pokaže nešto, krenuo je fino, i ne čudi me toliko što je išla lopta kod njega, ili što je on samoinicijativno pokušavao da se uvede u ritam. Nažalost, izgledao je kao Rade sa kraja prošle sezone, srljanje iz greške u grešku..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Shonewizard said:

 

Što znam, napadali su taj mismeč više puta, ja sam bio zadovoljan Zagorovom čvrstinom i pozicioniranjem, čini mi se da je i iščačkao jednu loptu.

 

Inače, ja sam se na startu meča ponadao da je to utakmica u kojoj će Žanis konačno da pokaže nešto, krenuo je fino, i ne čudi me toliko što je išla lopta kod njega, ili što je on samoinicijativno pokušavao da se uvede u ritam. Nažalost, izgledao je kao Rade sa kraja prošle sezone, srljanje iz greške u grešku..

@rade

Šta znam, on kao odigra odbranu a ustvari Kuridza promaši zicer. 

Svidilo mi se jedino što nije bio mekan. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Slab flow u napadu, malo asistiranih poena i fair amount of iso plays prate ovaj tim od prvog dana.

 

Tačno.

 

 

Meni je sve delovalo da to ide malo nabolje, ali me je prevarilo što smo u svakoj tekmi imali jednog ili dvojicu raspoženih igrača, koji krenu da trpaju, pa povuku i ostale. Neverovatno je koliko su nam kretnje u napadu slabe, koliko malo ima akcija...

 

Strašno nam fali Tomas, ali on svakako nije igrač koji će povezati naše redove, nego jednostavno rudariti na visokom nivou.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Tačno.

 

 

Meni je sve delovalo da to ide malo nabolje, ali me je prevarilo što smo u svakoj tekmi imali jednog ili dvojicu raspoženih igrača, koji krenu da trpaju, pa povuku i ostale. Neverovatno je koliko su nam kretnje u napadu slabe, koliko malo ima akcija...

 

Strašno nam fali Tomas, ali on svakako nije igrač koji će povezati naše redove, nego jednostavno rudariti na visokom nivou.

 

Upravo to. Otkaci se neki igrac i maskiraju se ti problemi koji su i dalje tu, ali postaju manje vidljivi i manje im se daje na znacaju.

 

Tranzicija nam je generalno donela dosta do sad i bila jedna od jacih strana, ali je i tu sistemski problem sto u 90% situacija loptu vuce jedan igrac koji po pravilu i zavrsava. Jedna je stvar koncepcijske prirode, da je recimo opredeljenje trenera da igrac koji hvata skok i bude inicijator kontre (to je na kraju i najracionalnije resenje, onako matematicki gledano), ali slabe kretnje ostalih igraca i davljenje lopte 1 igraca od kosa do kosa ne mogu dugorocno dati rezultat. Do sad smo uglavnom imali nedorasle rivale, pa cak i protiv takvih smo se vec okliznuli. Top ekipe ce nas jednostavno masakrirati na racun toga.

 

Konstantno se pise o odbrani i losem def skoku, ali meni je to daleko manji problem jer je nesto sto se moze zaista za kratko vreme upristojiti (da ne pricam sto sa te def strane ni nisam imao velika ocekivanja od ove ekipe, tako da je ovo do sad za mene premija). Napad je bas slab, rudimentaran i najgore je sto ne vidim nikakve pomake iz meca u mec, cak suprotno.

 

Jaramaz sutira abnormalno za 3 do sad i to bi bilo sjajno da mogu da poverujem da je u pitanju nesto odrzivo. Ovako je za mene samo cekanje da izadje iz ovog plus perioda i vrati se na fabricka podesavanja.

 

Paige recimo nije ni blizu problem u odbrani koliko sam ocekivao, napredak postoji i moze se videti, ali u napadu nije u stanju ni za sta vise od pogadjanja otvorene trice, a i tu nema nikakve konstantnosti, jednom ce ubaciti sve sto odapne, drugi put nece moci da se sastavi sa sutem. To je stvarno problem imajuci u vidu da Gordic nikad nije bio rasni suter, kao ni Jaramaz (najblaze receno). Peiners vrlo skromno do sad, Zagor ce pogadjati kad je zdrav... Prakticno u citavom backcourtu imas 1 pouzdanog sutera, a medju visokim imas 2 centra neupotrebljiva izvan reketa i 1 Bircevica. Na osnovu cega Trinki misli da ima kadar za ovu kosarku koju zeli da igra?

 

Thomas zaista fali, bas kao sto kazes, ne kao klasicni glue guy, vec covek koji individualnim kvalitetom i poprilicnom dozom hustlea donese mnogo na jednoj tekmi. Prva violina bez dileme, prema svemu prikazanom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Thomas zaista fali, bas kao sto kazes, ne kao klasicni glue guy, vec covek koji individualnim kvalitetom i poprilicnom dozom hustlea donese mnogo na jednoj tekmi. Prva violina bez dileme, prema svemu prikazanom.

 

https://www.srbijadanas.com/sport/trece-poluvreme/grobari-se-pitaju-gde-je-tomas-amerikanac-u-ludom-provodu-evo-ko-mu-pravi-drustvo-foto-2019-10-14

 

Čovek se oporavlja, da vam bude lakše.

 

kJ6R3rg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...