Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Skoro ništa nisam uspeo da odgledam, pa ne vredi da komentarišem.
Mvp predsezone je ovog puta malo ranije počeo sa išijaglijom, što znači da nam ne gine još jedan spoljni.
Bravo za momke... lepo je kad se pored tri mini trofeja sezona otvori pobedom na gostovanju protiv šampiona jedne zemlje.

Link to comment
Share on other sites

Vazna pobeda na startu. Ocekivano tvrdo i tesko, uz obilje nelogicnosti.

 

Imamo mi odredjeni kvalitet, nije da se nesto useres ali nije ni mali. Obavezno dodati krstenog igraca 2/3.

 

Imamo solidnu rezervu u Parahovskom, Peinersu, Zagorcu kada popuste svi moguci bolovi, pa i Birci u smislu da je moguce da bude manje stetan.

 

Ocekujem da Walden postepeno uzme vise protagonizma u napadu, verujem da ce Andrea to da dozira tokom sezone a na kraju ga i potpuno odveze.

 

Sve u svemu, mnogo je lepse kad se pobedjuje.

Link to comment
Share on other sites

Mozli je stvarno bio brutalan, jednostavno ono što SF reče - to su neki defanzivni istinkti koji se teško uče. 

 

Tomas isto jako dobar, čak i u tekmi u kojoj ga neće šut, on toliko rudari na obe strane terena, da na kraju svejedno bude najbolji u obe ekipe.

 

Pejdž takođe ponovo demonstrirao da mu treba napraviti dovoljan borj solidnih pozicija i on u velikom broju slučajeva, dati te šuteve.

 

Svi ostalo ofanzivno tankoza, ali defanzivno dobri u većem delu meča.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mi moramo racunati da ce Zagorac protpustiti bar 1/3 utakmica u sezoni. Covek ne moze da ostane zdrav duze od mesec dana.

 

Srecom, imamo duzu rotaciju, ali Peiners mora da se pojavi. Previse je uplasen, nesiguran u sebe.

 

Bircevic ce nam dzigericu iscupati. Ne moze se on promeniti. Bio i ostao nesposoban za bilo sta, sem da pogodi poneku trojku kad je sam.

 

Thomas i Mosley mnogo zahvalni igraci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najjači utisak za sada na mene ostavlja činjenica da petorka u sastavu Volden, Jaramaz, Gordić, Tomas i Mozli može praktično kad god je na parketu (plus Zagorac kad je zdrav) sve da preuzima i da se maltene ne oseti mismeč ni u jednom trenutku. Očito su ciljno dovedeni igrači koji su sposobni to da igraju, i to u dužem vremenskom periodu. U tvrdim utakmicama protivnik će porađati svaki koš. Ne pamtim tako dobro defanzivno posloženu ekipu još od najboljih Duletovih i Dejovih dana.

Edited by Laki21
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mnogo smo strogi, pa mi igramo neku Ajax totalnu košarku, pogotovo u odbrani,evo Laki je to ilustrovao, i to bez jednog i po centra, jedne 4, dva krila, četvrtu u nizu u roku od pet dana, sa presjedanjem u Trstu, trener osudjen na pastu bez pljeski na vidiku....pa ne može bolje.

Bitno je da se navikavamo na pobjede ima rezerve još u ekipi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Početak je tek. Za očekivati je da ćemo unaprediti koncentraciju, smanjiti oscilacije i produžiti periode dobre igre, a posebno tog brutalitija u odbrani. 

 

Koliko god ponekad deluje kao muva bez glave mnogo mi se dopadaju energija i ubrzanje Jaramaza. Kad se tim još malo uigra i još neko istupi u napadu (Volden, pre svih), smanjiće i broj nerezonskih pokušaja.

 

Pejdž samo neka nastavi da ovako kažnjava odbrane. 🙂

 

Ael može Mačvan na pola sezone da se dovede umesto Birče? Toliko mogu da istrpim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na momente smo stvarno zategnuti i delujemo kao EL ekipa... da bi se to razbilo već posle par minuta, posebno onda kada ne možemo da zagradimo ili se pogubimo u preuzimanju. Takođe, na momente deluje da ekipa zna šta radi, poštuju se kretnje... da bi se već u sledećem momentu desilo da Nikola Janković šutira sa poludistance nakon TO.

 

Biće potrebno dosta strpljenja sa ovom ekipom, ali ono što je primetno je da ima više suvog kvaliteta nego prošle godine. Kontra se bolje trči i čini mi se da su fizički spremniji (Art i Žanis excluded). Paige je ušao u ozbiljan šuterski ritam, Thomas je evidentan zabod, Mozli vrh. Čekamo Waldena i da vidimo šta ćemo sa Radetom i o čemu se tu radi - nek ne igra do Nove godine ako treba da se opravi kako valja (ako je to uopšte moguće, tj. ukoliko nije u pitanju hronična povreda leđa - ukoliko jeste, jbg, bolje da se ne lažemo i da svako krene svojim putem).

 

Sve pohvale za Jaramaza, sviđa mi se instinkt i želja za pobedom, to ili imaš ili nemaš.

 

P.S. Coach Novica 👍

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svidjelo mi se što nam je naglasak na odbrani,momci pričaju poslije svake greške/ispadanja, što povlači da pričaju i tokom igre. 

Paige nije krater kakav je bio, ruku na srce, ja nisam bio toliko nezadovoljan njegovom odbranom u finišu sezone.

Ako ovako nastave, imaju moju podršku bez obzira na pobjede i poraze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki21 said:

Zagorac je zbog leđa dobio šut kartu iz NBA. U pitanju je slična povreda kao kod Jovića, teško da će to ikada biti sanirano, samo je pitanje koliko će odsustvovati tokom sezone (sezona).

 

Jbg, NBA je surovi biznis, tamo te iskeniraju i u principu odmah saznaju sve - zato se i plašim da nema od njega bog zna šta... Što je problem, kad u ekipi na istoj poziciji imaš još samo izgubljenog Letonca.

 

Šta sad?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Dzep said:

 

Jbg, NBA je surovi biznis, tamo te iskeniraju i u principu odmah saznaju sve - zato se i plašim da nema od njega bog zna šta... Što je problem, kad u ekipi na istoj poziciji imaš još samo izgubljenog Letonca.

 

Šta sad?

 

Pejners dečko zna košake. Samo ga treba uterati u vinkl. To je do trenera.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...