Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

1/5 😃

 

Kroz ove pripreme sa dve stvari sam odusevljen:

- Defanzivni angazman i, posebno, def instinkti Waldena
- Vanredno dobro snalazenje Mozlija na i oko obruca

 

Mnogo toga mi se dopada, ukljucujuci prakticno i sva pojacanja.

 

Iako umemo da istrcimo profi kontru, voleo bih da to radimo jos bolje. Nije nam to bas "second nature", ne oslobadjamo se lopte u ranoj fazi kako treba i tako smanjujemo opcije. Tomas me tu poprilicno nervira jer uprkos sposobnosti da je povede, davi loptu i gusi napad iako ponekad sve rezultira kosem, mada cesto iz bitno tezih situacija nego sto je potrebno.

 

Jaramaz pokazuje solid fundamentals u igri, ima svoja ogranicenja ali verujem da ce u proseku biti i vise nego solidan contributor.

 

Teski centar je mozda i najveca dilema do sada, uz povratak fizicke spreme cini se da ce timu dati tacno ono zbog cega je doveden.

 

Ovo su dosta relaxiranije utakmice od pravih takmicarskih i utoliko ucinkovitost naseg napada moze da zavara, jer ce to protiv jacih odbrana sve bitno drugacije da se odvija. Ipak, raduje raznovrsnost i generalno dobar ofanzivni potencijal.

 

Gordic je za mene najvazniji kapital za zavrsnice, mada mislim da ce bar jos jedan igrac morati da se profilise kao go-to guy ako mislimo da podignemo jos koji trofej osim februarskog.

 

Nista ovde nije slucajno i ovogodisnji tim je nedvosmisleno kvalitetno sklopljen. O dometima se uvek da diskutovati, medjutim treba ocekivati puno dobrih utakmica i lepih pobeda. Za ostalo cemo vec videti.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao dobar deo utakmice, al je delovalo da kontrolisemo igru na obe strane terena.

 

Nas ce retko ko moci pobediti, kad budemo sutirali za 3 iznad 40%. Al se to nece precesto desavati. Zbog toga je potreban jos jedan suter, da budemo konstantna opasnost i sa distance.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xpert said:

Nisam gledao dobar deo utakmice, al je delovalo da kontrolisemo igru na obe strane terena.

 

Nas ce retko ko moci pobediti, kad budemo sutirali za 3 iznad 40%. Al se to nece precesto desavati. Zbog toga je potreban jos jedan suter, da budemo konstantna opasnost i sa distance.

 

Jaramaz je bas lepo sutirao u finalu. Pokazao je da sa pravom treba da se nada bitnoj ulozi u ekipi.

 

Tu su i Gordic koji je zver kada krene u prodor, Walden je opravdao ocekivanja, Paige za neku ulogu da zatrpa protivnika. To su igraci na 1 i 2.

 

Mislim da Trinchieri zna sta radi i da se nece zaletati za igraca koji ce imati 25 minuta u proseku i davati 15-20 poena. Samo ce unistiti ono sto je stvarano letos. Neki bek suter, ne znam da li je Prepelic slobodan bi bio najbolje resenje.

 

Partizan ima svakako mnogo bolji tim nego prosle sezone i jedan od najboljih timova u ovoj deceniji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...