Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Walden - suvise, suvise posno za prvog pleja

Peiners - enigma

Artsiom - floutuje u ovoj ekipi, a sveukupna sprema i zalaganja daju prostora za ceskanje po celu

Thomas - ukazuje se kao igrac sa velikim i

Mosley - vrlo naprednj defanzivni instinkti, nesto sto se jednostavno ne moze tek tako nauciti, a napred se siri tek koliko je dug, so aj lajk

Gordic - nije u bekoj formi, ali verujem da ce isporuciti tokom sezone onoliko koliko se ocekuje od bekapa

Jaramaz - uzdrzacu se, uopste mi nije drago sto je tu i jos sa ovakvom ulogom i pribojavam se posledica

Paige - dok nije debeli minus na parketu, odlicno je

Jankovic - neka napravi neki dobar blok i polozi kad ga posluze pod kosem, vise od toga niti moze niti se ocekuje

Bircevic - solidan za sada, nekoliko bljesaka u odbrani 1na1 u prvom poluvremenu, dok pogadja kad je sam i pokupi koji skok, savrseno

Zagorac - jasno je da cemo dobiti manje-vise isto sto i prosle godine - od povrede do povrede i svaki put po povratku hard reset i sve ispocetka dok ne zareda koju dobru tekmu, pa onda repeat

 

Suta nam fali bas, zato je dolazak ozbiljnog SG-a pod moranje, bice jezivo kada ozbiljne ekipe stegnu, a na parketu istovremeno Gordic/Walden, Jaramaz/Walden ili Gordic/Jaramaz kombinacije. 

 

Ostaje i veliko pitanje kako ce ovaj backcourt reagovati na ozbiljan press, jer ne vidim nikoga ko je nesumnjivo iznadprosecan na lopti. Nekako se suvise rano vidi jasan gameplan koji bi nas uveo u ozbiljne probleme.

 

Mogao bih se sloziti sa Beom, do sada vidjeno odise jednom da tako kazem suspendovanom indijanstinom. Cudi me od Trinkia, ali ne znaci da ce biti i krajnji produkt. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2019 at 8:02 PM, Alek The Great said:

Aman ljudi, i pored njegove neradne etike momku je receno da moze da ostane i da ceka sansu. On to nije hteo.
Jedino sto je moglo ranije da se uradi je da mu se definise pozicija. Po meni je to definitivno petica. On je prespor za cetvorku. A trenutno je slabasan i za cetvorku. Trebalo je da se malo "uradi" i da mnogo vezba igru ledjima. Osecaj za skok ima.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Mozda je on i hteo, ali njegov otac i menadzeri nisu ludi da ne vide da na pozicijama 4 i 5 Partizan ima po 3 igraca koji su ispred njega.

 

Verujem da je sve to medjusobno povezano, Pecarski koji ne radi na sebi -> Partizan koji angazuje igrace na njegovoj poziciji, ali cim je doveden Mosley znalo se da Pecarski tu nema vise sta da trazi.

Link to comment
Share on other sites

Danas je na programu veliko finale Superkupa ABA lige.

 

Protivnik nam je Olimpija, koja je napravila sasvim dobar tim.

Rekao bih da je koncept Olimpije i Partizana sličan, imaju 10ak sasvim solidnih igrača, bez skupih pojedinaca, po nekih 5, 6 timskih stranaca...

Može se reći da imaju više EL/EC/ABA iskustva, imaju i trenera koji je osvajao regionalno takmičenje, ali mi smo nešto  talentovaniji.

 

Samo zbog dana odmora više, bolje raspoređenih minuta u ova 4 dana i neigranja Cirbesa prednost  dajem Partizanu, inače očekujem veliku borbu između ove 2 ekipe za prednost domaćeg terena u ABA.

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...