Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Ivan Klajn o izgovoru imena i prezimena našeg traktora:

Quote

Један мој рођак, ватрени навијач „Партизана“, пита ме да ли сам чуо за новог играча који из Белорусије долази у кошаркашки тим „црно-белих“. – У новинама – каже он – пише да се зове Артсјом Парахуски, тако га зову и на телевизији, што ми мало чудно звучи. Да ли се заиста тако изговара?

Авај, ја о белоруском језику не знам ништа. Да потражим помоћ од колега са славистике на мом бившем факултету – тешко, јер не верујем да се они занимају за инострану кошарку. Срећом, ту је „Гугл“ с вестима на српском, руском и енглеском, чак дају и изговор у загради, па сам брзо утврдио да дотичног на руском зову Артјом Параховски(ј), а у оригиналу је Арцјом Парахоуски (пишем фонетски, без белоруских слова којих нема ни на мом компјутеру ни у штампарији). Оно „Артсјом“ у нашој штампи очигледно је последица преписивања са енглеског, који нема гласа „ц“ па га замењује са ts, а дифтонг „оу“ одговара руском „ов“ и изговара се како се пише, не „у“.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Velike ekipe pobjeđuju i kad ih ne ide, a večeras mnogo toga nije štimalo, prvenstveno zbog čvrste igre protivnika. Svaka čast Primorskoj, muška utakmica na gornjoj granici mogućnosti. Ima nešto partizansko u njihovoj igri, želim im sve najbolje u daljem toku sezone, navijaću za njih.

P.S. Will Mosley je čista partizanština.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Xpert said:

Skroz pristojno, iako je jasno da je ovo daleko od optimalnog. Vazno je da se ide uzlaznom linijom. 

 

Jedina enigma mi je uloga Parahovskog. U ove dve utakmice, 5 i 7 minuta.

Ja nesto mislim da je Parahovski doveden isklucivo da se gura sa Odzom 😁

Link to comment
Share on other sites

Just now, Poodle Care said:

I minutaža odlično raspoređena.
I u četvrtak i danas jedini Pejdž oko 25-27 minuta, svi ostali manje.
Bićemo znatno svežiji u finalu od protivnika i lepa prilika za prvi značajniji trofej ove sezone.

Ih, prvi znacajniji.... 

A koji su ti bezznacajni trofeji? 

Meni su uvijek svi trofejj za koje se igra bili znacajni (ono, kad igram u govno, hocu da je moje 😂). 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...