Jump to content

Tržište vozača


alpiner

Recommended Posts

14 minutes ago, Borko said:

 A tek eventualni dolazak fetela u Meklren - to bi bio potpuni kosmar i morao bih da zamrznem navijanje za Meklaren dok je on tu

 

Sto, bice super zabavno gledati kako ga po treci put u karijeri guzi klinac. :roflmao:

 

Mada, medju trenutno ponudjenim opcijama ako Sainc vec mora da ide, najbolja je RIC. Sve drugo mi se cini kao korak unazad.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpiner said:

Meni je nelogično da Rići pređe kod vas. Ne u godini kada budžite novi motor na staru šasiju

 

Koliko sam pohvatao iz vise izvora, odnosi izmedju njega i Renoa su prilicno zahladili u zadnje vreme. Niti je on srecan jer nije dobio bolid s kojim moze da konkurise za vrh, niti je Reno srecan jer smatraju da su ga preplatili. Sledeca sezona je svakako svima za bacanje, poslednja pod ovim pravilima, niko tu nece nesto specijalno da se upreze narocito nakon ovakve 2020. I timovima i vozacima je glavna briga da se sto bolje pozicioniraju za 2022 i dalje. Ako RIC misli da ce mu dugorocno kod nas biti bolje nego u Renou ja tome mogu samo da se obradujem (nista licno, prika!), mada ne znam na osnovu cega je dosao do takvog zakljucka - Reno je ipak fabricka ekipa i kad-tad ce dovesti svoju kucu u red, a fabricki timovi ce uvek biti u prednosti nad ovima sto motore nabavljaju sa strane. Mozda RIC zna nesto sto mi ne znamo?

 

No meni je iz svega ovoga najsmesnije sto na kraju izgleda da na gridu nece biti mesta za statisticki gledano drugog najuspesnijeg vozaca danasnjice koji uz to sa 32 godine nije nesto specijalno ni mator - da li mu je Ferari toliko ostetio reputaciju ovih zadnjih par sezona, ili ona zapravo nikad nije ni bila zasluzena nego je onaj V8 RBR-Reno bio apsolutno nenadjebiva zver pa je u njemu izgledao bolji nego sto jeste? U svakom slucaju bizarno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Koliko sam pohvatao iz vise izvora, odnosi izmedju njega i Renoa su prilicno zahladili u zadnje vreme. Niti je on srecan jer nije dobio bolid s kojim moze da konkurise za vrh, niti je Reno srecan jer smatraju da su ga preplatili. Sledeca sezona je svakako svima za bacanje, poslednja pod ovim pravilima, niko tu nece nesto specijalno da se upreze narocito nakon ovakve 2020. I timovima i vozacima je glavna briga da se sto bolje pozicioniraju za 2022 i dalje. Ako RIC misli da ce mu dugorocno kod nas biti bolje nego u Renou ja tome mogu samo da se obradujem (nista licno, prika!), mada ne znam na osnovu cega je dosao do takvog zakljucka - Reno je ipak fabricka ekipa i kad-tad ce dovesti svoju kucu u red, a fabricki timovi ce uvek biti u prednosti nad ovima sto motore nabavljaju sa strane. Mozda RIC zna nesto sto mi ne znamo?
 
No meni je iz svega ovoga najsmesnije sto na kraju izgleda da na gridu nece biti mesta za statisticki gledano drugog najuspesnijeg vozaca danasnjice koji uz to sa 32 godine nije nesto specijalno ni mator - da li mu je Ferari toliko ostetio reputaciju ovih zadnjih par sezona, ili ona zapravo nikad nije ni bila zasluzena nego je onaj V8 RBR-Reno bio apsolutno nenadjebiva zver pa je u njemu izgledao bolji nego sto jeste? U svakom slucaju bizarno.
Missim, jebemliga, ja se u stvari njegovih uspeha na prvu loptu sećam Monza STR i počasni krug posle poslednje titule 2013., kad se zahvalio timu preko radija i rekao cenite ovaj uspeh, ovo neće trajati večno.

Za Ferrari se sećam samo brljotina, onako iz mesta, bez toga da kopam po internetu.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alberto.ascari said:

Missim, jebemliga, ja se u stvari njegovih uspeha na prvu loptu sećam Monza STR i počasni krug posle poslednje titule 2013., kad se zahvalio timu preko radija i rekao cenite ovaj uspeh, ovo neće trajati večno.

Za Ferrari se sećam samo brljotina, onako iz mesta, bez toga da kopam po internetu.
 

 

Fetelovih brljotina u Ferariju zaista nije falilo, s nekim krstenijim umesto njega mogli ste i koju titulu da ucackate u zadnje dve godine.

 

A sto se tice njegove statisticke uspesnosti - 4 titule (samo Sumaher, Hamilton, Fandjo i Prost mogu da se pohvale s cetiri ili bolje), 53 pobede (samo Sumaher i Hamilton ispred njega), deoba rekorda sa Sumaherom za najvise pobeda u sezoni (13),  rekord za najvise uzastopnih pobeda (9), cetvrti po broju pol pozicija (iza Hamiltona, Sumahera i Sene), rekorder po broju pol pozicija u sezoni (15), peti po broju najbrzih krugova (iza Sumahera, Hamiltona, Kimeta i Prosta), treci po broju osvojenih podijuma (iza Sumahera i Hamiltona), na deobi rekorda za najvise podijuma u sezoni (17) sa Sumaherom i Hamiltonom, cetvrti po broju uzastopnih podijuma (iza Sumahera, Hamiltona i Alonsa), treci po broju trka u kojima je vodio od starta do cilja (15) iza Sene i Hamiltona, treci po broju trka u kojima je vodio makar jedan krug (iza Hamiltona i Sumahera), treci po ukupnom broju krugova u vodjstvu (iza Sumahera i Hamiltona)... Jbg ne moze se samo tako preci preko svega toga, ipak se on tu namestio u jako fino drustvo.

(Sto opet dokazuje da je statistika kao bikini, puno toga pokazuje ali sve bitno je i dalje sakriveno; i zato je za mene i dalje najveci vozac koji je ikada seo u F1 bolid Huanmanuel Fandjo, jeb'o statistiku!)

 

Mislim, daleko da ga nesto posebno simpatisem, ja sam mu svih ovih godina bio jedan od najglasnijih kriticara po raznim forumima diljem prostora nasih naroda, narodnosti, radnih ljudi gradjana & ostalih radnika seljaka i postene inteligencije, ali jeste bizar da na gridu za njega takvog kakva je ne bude bilo mesta dok voze kojekakvi Strolovi i Latifiji. Kakav god da je, Fetel je i u svojim najgorim nastupima ludila i dalje bolji od barem polovine danasnjeg grida. E sad, da li je to dovoljno dobro za Ferari i njihove ambicije, to je vec drugi par carapa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Missim, na kraju nije nemoguće da ode u MGP, njemačka strojnica na njemačkom ramenu, osvojili su sve što su mogli, marketing do yaya sa Nemcem u timu, puste ih da se trkaju što bi bio megaspektakl a Bottasa odjebu za džabe negde, npr. u Williams ponovo ili u relly, koga boli qratz za njega.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jbt ode Vettel 🤪 Pri tom cu ga po ovoj magaric epizodi pamtiti ovako: TELEMMGLPICT000170065369_trans++XfJMPfEN

 

Molim se bogovima trkanja da ode u Merc pa da dobijemo klanje epskih ramera. Letelo bi perje na sve strane...

 

Ionako znamo da ce bozane i dalje da dominiraju, pa bar da dobijemo neku dinamiku. 😄

 

Nisam nesto preterano odusevljen Sainzom...ali ajd, videcemo na sta ce to da ispadne.

 

Totalno ludilo bi bilo Ham u Ferdzi. Ako bi se na to odlucio, u ovom trenutku, a zatim uspeo da bude neki faktor u borbi za titulu ili je cak i osvoji - odmah bih ga proglasio za ultimativnog Boga trkanja. :classic_love:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Downforce said:

Totalno ludilo bi bilo Ham u Ferdzi. Ako bi se na to odlucio, u ovom trenutku, a zatim uspeo da bude neki faktor u borbi za titulu ili je cak i osvoji - odmah bih ga proglasio za ultimativnog Boga trkanja. :classic_love:

 

Ja sam 100% ubedjen da bi Hamilton u Ferariju uzeo titulu 2018 i to pod bilo kakvim uslovima, da je te godine tokom veceg dela sezone Ferari bio bolji bolid od Mercedesa. A mozda cak i 2019 (ovo pod uslovom da se direktno rotirao mesta sa Fetelom cak iako je Mercedes bio za nijansu bolji, ako uracunamo standardnu kolicinu Fetelovskih gafova po sezoni Hamilton bi ~mozda~ mogao da prevakne za Ferari). Ove dve sezone nisu bile u tolikoj meri osvojene titule Mercedesa koliko izgubljene titule Ferarija. Mozda bi jos i Maks imao sanse za titulu u Ferariju u zadnje dve godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...