Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Bila je i naša na dijeti, ali je očito razvila nove metode samoodržanja.

Kad gledam hranu koju joj kupujemo, to je losos, tunjevina, srnetina, veprovina, fazan, prepelice, da o mačjim poslasticama ne govorim... dođe mi da jedem zajedno s njom.

Možda baš zbog toga i ide tako: шаг вперёд, два шага назад © by V.I.Ulanov

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ironside said:

Bila je i naša na dijeti, ali je očito razvila nove metode samoodržanja.

Kad gledam hranu koju joj kupujemo, to je losos, tunjevina, srnetina, veprovina, fazan, prepelice, da o mačjim poslasticama ne govorim... dođe mi da jedem zajedno s njom.

Možda baš zbog toga i ide tako: шаг вперёд, два шага назад © by V.I.Ulanov

Mjau! :s_d:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

Wili, divne su i ne deluju kao bakice. Izi smeta promena vremena, tada dobija napade kašlja i gušenja. Ona je odrasla na Royal Canin za sterilisane mace i priznaje samo piletinu. Pokušala sam da joj sama spremam hranu, ima recepata, ali ona odbija da je jede. Maločas sam joj ponudila jaje japanske prepelice, pomirisala je i otšetala, nije me udostojila čak ni onim pogledom "šta ti pada na pamet". Opet je na injekcijama, I primi pa II na 7, III na 14 i IV na 21 dan + 5 dana 2 ml Panklava, 2/24, ventolin prema potrebi, dok terapija ne proradi.  Ranije je to bilo dovoljno da je čuva i po 10 meseci, sad je to već češće, ove zime je bila 2 puta na toj terapiji. Žao mi je što ne želi drugara ili drugaricu, svi pokušaji da uzmem još jednu macu su propali. I žao mi je što ja nisam mačka, bila bih joj bolje društvo.🙂

 

O boze, ko bi rekao da je proslo toliko vremena! Secam se kao juce kad ste tugovali za Debelom (tako se zvala, zar ne?), pa vas ja ubedjivala da uzmete drugu macu i da bude ragdoll... I onda se u vas zivot i u onaj forum usetalo preslatko sijamsko mace zvano Iza. Thelma i Yaninne su tada bile otmene mlade dame. A sad cemo o bolestima, sta da se radi? Thelmi naizgled nista ne fali, ali mislim da postaje malo neuroticna. Sve je vise opsednuta nama ljudima, trazi paznju mnogo vise nego ranije. Yaninne osim alergije na hranu, ima i hronicnu upalu ociju, nikako da prestanu da joj cure. Dzaba kapi i sva ona sredstva za otklanjanje fleka s krzna, izgleda kao vampir kad ga probude u podne.

Mislim da bi ipak trebalo da se bar potrudimo da na sve to gledamo kao one: naspavala sam se, sad cu da jedem, pa cu onda malo da se igram, posle cu da blejim i umiljavam se ljudima dok mi ne dosadi, pa cu onda da se okrenem i odem..., a na sutra cu da mislim kad dodje, sto bih se sad zamarala?

Eh, kad bi i mi mogle tako.  Ali kao sto rekoste, nazalost, nismo macke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pletilja said:

Greh na moju dušu,  samo je Iza na dijeti?! 

Kako odemo po terapiju, tako on Izu na vagu! Podigne obvu i samo me gleda, Iza dobila 400 gr za 3 meseca....."doktore, zima je, to je zbog zimske dlake......časna pionirska, jedemo isto kao i pre....." 

 

Ja mislim da ne bih imala problem da Yaninne udarim na dijetu. Ona bi malo sedela pred praznom cinijicom, pa bi joj dosadilo i otisla bi. Mozda bi se malo cudila u pocetku, ali bi se navikla. Ali problem mi je Thelma, jer ona nije nista kriva i nije debela kao ova. Kako njoj da dam, a Yaninne da ne dam:classic_sad:?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

 

Ja mislim da ne bih imala problem da Yaninne udarim na dijetu. Ona bi malo sedela pred praznom cinijicom, pa bi joj dosadilo i otisla bi. Mozda bi se malo cudila u pocetku, ali bi se navikla. Ali problem mi je Thelma, jer ona nije nista kriva i nije debela kao ova. Kako njoj da dam, a Yaninne da ne dam:classic_sad:?

Nikako, mi smo imali slican problem sa kerom, dok nam je Ceki bio ziv. On bi svoju hranu sa stola bacao Dori, da jadna ne bude gladna. To ti je pravilo, ili svi na dijetu, ili niko. Toliko su vezani jedno za drugo, da ce samo da traze nacin da pomognu jedno drugom. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probala sam jednom da dam Thelmi dok Yaninne negde spava, s namerom da im posle sklonim i da neko vreme ne bude hrane. Ma kakvi! Dojurila je kao furija, Thelma se samo sklonila u stranu i pustila je da se ona prva najede. Posle vise nisam ni pokusavala.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 12:05 AM, Džudi said:

Moja Cicika ima 6 kg..predebela je, ali trči po dvorištu, penje se unutra na ormar..aktivna je.

 

Uz to Cicika obožava laser-onaj kupljen kod Kineza, juri za njim po celom stanu..A postoje i igračkice za mačke, ima ih u svim pet shopovima.- sve što se pojavi novo, Cica mora da ima 🙂 

 

Pletilja, ako ste probali igru sa Izom, a ona odbija i igru, najbolje bi bilo da se posavetujete sa veterinarom. Možda, možda ima još neki zdravstveni problem-sa kostima ako je mnogo mirna..Ne bih volela da nagađam i da vas plašim, vet će dati najstručniji savet.

... Sreća ne postoji. Ona je samo skup lepih trenutaka koji dođu i prođu... nebih se slozio sa ovim...ja znam da postoji...samo se do nje tesko dolazi...mnogima, vjerivatno vecini, ni ne uspjeva nikad do nje doci...

...svako dobro...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 3:03 PM, bljax said:

... Sreća ne postoji. Ona je samo skup lepih trenutaka koji dođu i prođu... nebih se slozio sa ovim...ja znam da postoji...samo se do nje tesko dolazi...mnogima, vjerivatno vecini, ni ne uspjeva nikad do nje doci...

...svako dobro...

 

Drago mi je kad pročitam da je neko srećan...

 

Ja zaista imam utisak da je sreća samo skup lepih trenutaka. Mogu da otvorim temu, ukoliko još neko želi da piše o samoj definiciji sreće.:) 

Link to comment
Share on other sites

@Džudi...pa i kod mene sreca nije neprekidno prisutna...bude pa prodje do nekog sljedeceg trenutka...i nije uvjek vezana za isti subject ili iste okolnosti...mada sam to napisao zapravo nemislim da se nekim trudom do toga dolazi, takav specificni "trud" ne postoji...bitno je realno procjeniti vlastita ocekivanja i nebiti razocaran kad sreca "promasi"...biti ce neki  drugi put...bitno je da sreca postoji...sasvim sigurno postoji... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Džudi said:

 

Drago mi je kad pročitam da je neko srećan...

 

Ja zaista imam utisak da je sreća samo skup lepih trenutaka. Mogu da otvorim temu, ukoliko još neko želi da piše o samoj definiciji sreće.:) 

Znam da mnogi ljudi za svaki svoj neuspeh kažu da nisu imali sreće, za svaki uspeh nekog drugog kažu da je taj imao sreće, sreća je po njima povoljna okolnost, pritom, ne umeju da je prepoznaju kad i nima naiđe, ne umeju da je iskoriste i kad je prepoznaju, ne umeju da uživaju i kad je iskoriste. Moglo je baš i bolje, eto kako je onaj drugi...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2019 at 5:25 PM, lord_slawe_ said:

Dobro vece.

 

AND_44901.jpg

Ista moja Coka, prva maca koju nam je  mama dozvolila da usvojimo.

Da li je tačno da su trobojne mace uvek ženke? Ne sećam se da sam srela tobojnog mačka. 

Ovaj pogled....toliko samosvesti u njihovim očima. Često se pored mačaka osećam inferiorno, kao da su starije i mudrije od mene.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Kucni ljubimci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...