Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

  • MetalHead changed the title to Kucni ljubimci

Imam macku 20godina staru, gluva je, spava, jede, pije. Nista joj drugo ne fali, nisam siguran da ce uginuti uopste. Interesuje me koliko puta na dan macka pravi veliku nuzdu? Ova jedno 4-5 puta, malu nuzdu dnevno sigurno ispisa jedno pola litre. Svaki dan moram menjat onaj "pesak" iz kutije za maciji toalet.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

nisam siguran gdje da postavim pitanje; ovdje, ili na sportskom topiku. pitanje je vlasnicima pasa, mozda bolje onda ovdje. zasto psi napadaju stapove za nordijsko hodanje (ili planinarske stapove)? doduse ne svi, nikad nisam imao problem s retriverima, ali vecina pasa. kod obicne setnje, ili trcanja, nista se ne dogadja. oni veseliji eventualno pridju i hoce se igrati, ali to je to, lako se nastavi dalje. medjutim cim krenem sa stapovima, nastaje ludnica. zanimljivo, isti pas posve drugacije reagira na mene bez stapova i na mene sa stapovima. ispocetka sam mislio da su u pitanju psi koje vlasnici mlate, pa su im stapovi u ruznom sjecanju, medjutim preveliki bi to broj pasa bio koje vlasnici mlate stapovima. dakle nije to. dakle sta je? ne pitam tek tako, pokvare mi doslovno svaki trening (cim moras stati pa cekati na vlasnika pa ponovno krenuti vec su ti zeznuli ritam, da ne govorim o situcijama kad vlasnika nema jer bleji u svoj mobitel).

 

...

 

ima i jedan clanak na tu temu

 

http://www.nordicwalkingfan.com/nordic-walking-and-dog-attacks/

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja cesto problem sa dzukelama, tacno mi se namjesti ispred nogu kad trcim, pa ili ga moram zaobici ili preskociti ili stati da vidim gdje ce idiot. Nekad ga (psa) posaljem upickumaterinu, nekad ne, ali bih naradije sutnuo u jaja, pa se nikad nikome vise ne bi nartrcio.

 

Stvarno je gadno kad mi skenja ritam, a taman udjem u cruising altitude i mozak se resetuje.

Link to comment
Share on other sites

u gradovima postoje (ogradjena) igralista za pse, i tamo se psi pustaju da se istrce i naigraju do mile volje. ja u taj pseci kavez ne ulazim, niti sam pas, niti sam vlasnik psa. medjutim, nerijetko vlasnici pustaju pse da se istrce i na mjestima gdje se ljudi bave rekreacijom, i tu onda nastaju problemi. e sad, s vlasnicima pasa koji su tako samozivi i bezobrazni u pravilu se ne moze razgovarati. uostalom, kad bih stao razgovarati sa svakim, opet ti ode trening k jarcu. zato ja gledam da prokljuvim, ako je moguce, pseci nacin razmisljanja. pise u onom clanku da je moguce da tako agresivno reagiraju na stapove (navecer kad je slabija vidljivost) jer misle da su u pitanju cetveronozne zivotinje. pa kad stignu do tebe, i skontaju da si covjek, vec su dovoljno iznervirani pa samo nastave lajati.

Link to comment
Share on other sites

Odprilike godinu dana kako se Djuro i ja druzimo/volimo ... koristim ovu priliku da vas izmaltretiram odjednom :classic_smile: (i skratim vrijeme u izolaciji)

 

gIH0AYk.jpg

 

 

 

 

yFGsMfx.jpg

 

 

 

 

mP0uPWg.jpg

 

 

 

 

fL3cmkR.jpg

 

 

 

 

cQbI6pV.jpg

 

 

 

 

lVGeIgl.jpg

 

 

 

 

NqAPInr.jpg

 

 

 

 

wKqIZQ4.jpg

 

 

 

 

wHsTF1N.jpg

 

 

 

 

sAWAylB.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije, osim samog puta naravno. Nju smo selili još u Beogradu 4 puta, plus ovde tri stana... Navikla je na selidbe, privikne se bukvalno za dan.

Put za Nemačku je međutim bio avantura [emoji16]. Prvo je mjaukala ceo put u avionu, srećom pa avion bučan pa se nije mnogo čula, zatim gsp-om do stana u Berlinu gde je u to vreme bila moja supruga, tu je imala priliku da se odmori jednu noć (vidiš i tu se privikla odmah), zatim sutradan kolima u gepeku 5h i vozom još sat vremena do kuće, razvalila se od mjaukanja...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ne sam Safete said:

Pravi si Lynch 😋  

 

 

Nisam gledao ovaj film, ako ga ima na Netflixu, danas si ucinio dobro djelo. :classic_smile:

 

Od Stiva ni traga ni glasa. U stvari, mozda je ostavio slinavi trag...

Link to comment
Share on other sites

Moja Iza, dusihca....osim hronicnog bronhitisa sad najverovatnije imamo problem sa dijabetesom...na vezi smo sa vetom ali ne mozemo da radimo analize koje bi to potvrdile. Srecom, mogu da joj nabavim hranu za mace sa dijabetom tako da nekako prolazimo kroz dan...i ono najvaznije - svidja joj se nova hrana🤗

Edited by Pletilja
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Aj apoladzajz sto moram da psujem, ali jebi ga, ovo oko moje od vuka, oseca da nesto nije u redu.

1. Ne lomi kapiju, pre no sto mu stavim omcu oko vrata, niti pak zavija kao da jedva ceka da izleti kroz istu.


2. Kad izadjemo na ulicu, inace nema pametnija posla - nego mene da slusa - vec vuce putem, kojim smo navikli: Ovuda, tima!

3. Ponasa se kao stene koje sam juce doveo, te mora da mi se dopadne

3. a. Udavio je, krticu i vrapca, samo sto me nije za rukav vukao da mi pokaze, da brani dvoriste, da ne moram da brinem, samo da ga izvedem napolje - Ponasace se, svakako!

I, sad, objasni ti njemu, da nije on kriv, niti PAK ti, vec tamo neki Marsal i njegov zakon...



4fWZa9x.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kako "oko od vuka" reagira na stapove za nordijsko hodanje?

 

...

 

prije nekih tjedan dana sam isao kroz grad sa stapovima (prvi put u zivotu bas kroz centar grada), reko' da spojim trening sa dostavom namirnica mom starom, sreo usput tocno 9 pasa u setnji, i malih i velikih, i na povodcu i bez njega, medjutim niti jedan nije zalajao. fakat samo jedan je uopce izrazio interes za mene (htio se igrati). pa ti sad budi pametan. 

Link to comment
Share on other sites

@ Vjeko

Da ste se mimoisli, zacvileo bi nezno ( ako si dobar covek, naravno ), te nastavio da me vuce do krajnje destinacije - levo od Albakerkija.

Inace, mene bas puno boli, sto moram da ga omcam. Probao sam u par navrata da mu skinem ogrlicu, da landara oko mene. Uspeo sam samo da vidim, kako mu rep nestaje na horizontu - trk timo kuci po aVto. Kada ga nadjem, posle XY kilometara, kao da pogledom hoce da mi kaze: "Pa, gde si ti do sad, P ti M?!" :lala2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...