Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Nama,  dinarskim tipovima, nije svojstveno da pokazujemo neznost, da tepamo, da se grlimo....ali, brate, kad se ovako ispruzi, pa prebaci sapicu kao da kaze "moj si, verujem ti i ne dam te nikom" ...ne trepcem, ne disem sledeca 2 sata,  ukocim se od glave do pete ali ne marim jer,  ja sam Velika  Sestra koja cuva san  Ciste  Radosti.....

 

Sta cu, i  mi,  Highlanderi i Pletilje imamo dusu....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako mozda znate, moja kcer je pred 3 godine udomila trobojku Shoshanu, koju je dobila za 10 € pred lokalnim Delhaizeom, sa sve nosiljkom, dekicom i grebalicom.

Medjutim, pred 5 dana, u hacijendi sjedimo prijestolonasljednica i ja, pricamo, kad se pojavila ova mala ljepotica

https://i.postimg.cc/bwqHNtLQ/IMG-4147.jpg

 

Street-wise cat iz istarskog sela, 2 mjeseca mlada, crna sa bijelom zvijezdom na celu, bijelom bradom i trbuscicu te bijelim soknicama je dosla do mene, pomazila se, dao sam joj vode i mortadelu (kupljenu na trznici u Muggie uz  dimljenu Scamorzu i pastetu od incuna), ujutro se ponovo pojavila, nije skidala oci s mene i, jednostavno je ostala - odabrala me. Cisti se i pere  cijeli dan, krakata je (ima duge noge i vrat, te velike usi), sto znaci da ce jednog dana biti pravi ris.

Uzasno glasno prede, kcer kaze, kao traktor (sto mi je na moment dalo ideju da joj dam ime Traktorka, popularno za zeMsku djecu do 48-me).

 

Mace je uzasno slatko i umiljato, tako da mora dobiti neko milo ime.

Suggestions are welcome

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Honey Badger said:

 

Morta d'Ella. Skraceno u Ella, kad je zoves da ti dodje.

 

:classic_smile:

 

 

 

 

 

Morta d'Ella je, kao sto veli Fancy almost perfect. Kontemplirao sam, no sadrzi francuski Mort, sto je vrlo neugodno, ali i to bi moglo proci, da nije Elle, sto je ime moje ex otprije 40 godina, a to bi mi prva dama stavljala na nos dok i meni mort ne pokuca na vrata.

Nice try HB, duhovito i intuitivno, ali nosi previse (po mene) neugodnih konotacija.

 

16 hours ago, fancy said:

Wilhelmina - Mina.

Mada je Morta D'Ella already perfect emoji106.png

Sent from my SM-N950F using...
 

 

Kao i u odgovoru HB-u, Mina je lijepo ime (tako se zvala jedna moja teta), ali me zadnjih 28 godina asocira na polja smrti kroz koja sam gazio.

Opet, ne bih volio davati ime zivotinjki po nickovima drugih forumasa.

Kcer je predlozila ime Shaolin (ona je umjetnica, pa svaka njena ideja ima visestruke asocijacije) sto nosi francuski chat (macka), a moze i irski O'Lean (maca je mrsava, vizljasta = lean).

Prva dama je to odmah odbacila, a ja slusam i pokoravam se.

 

The Naming of Cats is a difficult matter...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Kako mozda znate, moja kcer je pred 3 godine udomila trobojku Shoshanu,
... mlada, crna sa bijelom zvijezdom ...  


Stella Bianca?

 
..
Opet, ne bih volio davati ime zivotinjki po nickovima drugih forumasa.
...


Jbg, onda stondisha, fancy, honey b. i kinik otpadaju... :(

Sent from my SM-N950F using...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da otvorim fotografiju tako da ne znam kako mace izgleda ali opis je podroban pa evo ideje: na starom forumu je postovala forumasica koja je imala crno belu macku koja se zvala Ziza, jedno slatko i presharmantno stvorenje. Dakle. Ziza, ili Zaza, zasto da ne, Zaza Gabor je smotala 8 ili 9 muzeva tokom svog dugog zivota a ovo malo vec sharmiralo jednog estetu kao sto je Ironside? Iza je dobila ime od easy,  bila je toliko majushna i lagana da se ima samo nametnulo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Pletilja said:

Ne mogu da otvorim fotografiju tako da ne znam kako mace izgleda ali opis je podroban pa evo ideje: na starom forumu je postovala forumasica koja je imala crno belu macku koja se zvala Ziza, jedno slatko i presharmantno stvorenje. Dakle. Ziza, ili Zaza, zasto da ne, Zaza Gabor je smotala 8 ili 9 muzeva tokom svog dugog zivota a ovo malo vec sharmiralo jednog estetu kao sto je Ironside? Iza je dobila ime od easy,  bila je toliko majushna i lagana da se ima samo nametnulo. 

 

Hvala svima na dobrim namjerama i prijedlozima, ex susjedu sa Kilburna i Pletilji (ZsaZsa 🤩) dodatne zahvale, fancyju na sugestiji za ime i sugestiji da mačku ne nazovem po opakim kolegama, posebno ne po cijenjenom kolegi Kiniku (ne mogu malu mačku nazvati po forumskoj legendi i specijalistu za ruska pitanja, psećem čovjeku).

Mačka se, barem za sad zove samo Maca, a kako su mi ovaj čas došli prijatelji, morat ću ostatak posta dovršiti kasnije.

Pozdrav

 

IMG-4147.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Antalya, i uopste Turska, definitivno nisu za ljude koji ne vole zivotinje. Posto na ovom topicu takvih nema, resih da tu podelim snazan utisak koji odavde nosim.

Slobodni psi i macke su svuda, ali bolje vaspitani od mnogih vlasnickih. Cisti su, ocigledno siti i zadovoljni, jer ne prose hranu i ne gnjave, ali sacuju sa strane i traze raspolozene da im poklone paznju. Miroljubivi i druzeljubivi. Totalno su me impresionirali, i oni sami, a i ljudi koji su to sve omogucili. Svi veliki svetski gradovi bi mogli od Turaka da uce kako se to radi. Psi imaju usne markice, za koje pretpostavljam da znace ”ja pripadam ovom gradu”.

Prva slika je iz hotela, druga ispred velikog trznog centra. Slicnih prizora ima i u parkovima, na plazi, bukvalno svuda.

 

C7-D50889-8202-43-AA-9-C23-97-A04-AF7118
9-D7-ECE32-66-F6-4690-848-E-0-F05-C5-A7-
 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2019 at 12:33 PM, ironside said:

dao sam joj vode i mortadelu kupljenu na trznici u Muggie

Street-wise cat iz istarskog sela

Mace je uzasno slatko i umiljato, tako da mora dobiti neko milo ime.

 

Muggia u trscanskom zaljevu? edino istrsko mesto na italijanskem ozemlju? na slovenscini Milja, na venetskom (trscanskom) Muja?

pa onda je valjda jasno -> Muja od Milja.

imas (aristokratsku) srecu da nije decko, bio bi Mujo od Milja. :classic_biggrin:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Vjekoslav said:

 

Muggia u trscanskom zaljevu? edino istrsko mesto na italijanskem ozemlju? na slovenscini Milja, na venetskom (trscanskom) Muja?

pa onda je valjda jasno -> Muja od Milja.

imas (aristokratsku) srecu da nije decko, bio bi Mujo od Milja. :classic_biggrin:

 

 

Hvala Vjekoslave na savjetu, no kod veterinara se pokazalo da nije riječ o mačkici, već o 2,5 mjeseci starom mačiću - mačetu, tako da se pitanje imena dodatno komplicira. Prva dama je (budući da je mačić neopisivo mazan i miljan) sugerirala ime Milić, što sam s indignacijom odbio, budući me asociralo na bubnjara Milića Vukašinovića (a drummeri u glazbenom svijetu slove kao dummies) ili, još gore, na Milića Od Bačve (pardon, Mačve), apologeta balvana i onoga ispod lipe, kome, kao mladom junaku ćarlija vetar u kosi.

 

Inače, veterinarka kaže da će, sudeći po tjelesnim proporcijama (nogato, repato, dugovrato, dugouho, crno-bijelo i vječito gladno) mače moglo narasti do impresivnih proporcija.

Imam, dakle na raspolaganju dvije financijske opcije: #1: da prodam bubreg i tako obezbjedim ostatak obitelji i mačka, ili, da pod #2 uskoro umrem, pa me taj ris pojede.

Mislio sam Longshanks, kao Edward I - Krakati, arcineprijatelj Williama Wallace-a, no ne mogu u mu dati ime po zlikovcu.

 

Imenovati ga se  čini težim problem od Brexita.

 

Oko Muggie i Grada kasnije, na Putovanjima ili Gastronomiji.

Mujo neće biti nikada; nema glavu za fes.

 

Prijestolonasljednica je sugerirala pravo ime za mačića: Srećko. Slažem se.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Srećko je super ime za mačka 🙂 Treba da ima ime...red je..

 

Moja Cicika se odaziva i na Cica, i na Macana i na Macika 🙂 

 

Srećko se pokazalo kao dobro ime za mačića. Kako volim simetrije i asocijacije svidjelo mi se što Srećko na latinskom znači felix, što opet zvuči kao lat. felis, što znači mačka. O legendarnom mačku Felixu ne treba trošiti riječi. Ime nije pompozno i pretenciozno, a obzirom da mališan stalno prede i daje poljupce, da nikad nije ogrebao ili ugrizao nikoga, pa čak i potpune neznance, sugerira da je to sretno mače.

Iako je vrlo brzo shvatio koncept kutije s pijeskom, otvaranja vrata i slične mačje stvari (što je trobojki trebalo puno više da ukapira), to je još uvijek u osnovi ulični mačak i baš se uvijek ne odaziva se na tek nametnuto ime.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@ironside Šta kaže veterinar za vakcinacije i za kastraciju? Moju Ciciku smo sterilisali kada je imala šest, sedam meseci- kažu da mace duže žive kada su sterilisane.

 

U "pasoš" se redovno upisuju sve vakcinacije i revakcinacije. Inače, mačak može i treba da bude velik, ali ne mnogo gojazan, proveri sa vetom koja je najbolja hrana za Srećka 🙂 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@ironside Šta kaže veterinar za vakcinacije i za kastraciju? Moju Ciciku smo sterilisali kada je imala šest, sedam meseci- kažu da mace duže žive kada su sterilisane.

 

U "pasoš" se redovno upisuju sve vakcinacije i revakcinacije. Inače, mačak može i treba da bude velik, ali ne mnogo gojazan, proveri sa vetom koja je najbolja hrana za Srećka 🙂 

 

Kastraciju je poželjno provesti od 8 mjeseca do prve godine života; s mačkama je malo drukčije, jer nešto ranije postaju spolno zrele (sa 6 mjeseci),a kod tako mladih maca rana skotnost može biti fatalna.

Vakcinacije i revakcinacije imaju svoj kalendar i ovise o dobi životinje, tjelesnim proporcijama, rasi i sl. Crijevni paraziti, buhe, neke bolesti kojima mlade mačke mogu biti podložne se obavljaju relativno rano, s vakcinacijom i revakcinacijom od 4. do 8. mjeseca.

Prekomjerna težina ne mora biti veliki problem i nije nužno povezana s kastracijom. Bitno je zadržati ritam prehrane na koji je mače naviklo, ne dramatično povećavati obroke i, postoje li mogućnosti (u mom slučaju se samo može natjeravati svuda po stanu, penjati na sve, rušiti mi stvari s ormara...) osigurati dovoljno tjelesne aktivnosti.

Mačke su, kako znamo uglavnom nokturne zvjerke, bez obzira da li je riječ o malim mačićima ili lavovima, što znači da puno spavaju, čak i do 15-16 sati dnevno, ali imaju malo drukčiji bioritam od ljudi 😕.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Ako je macor - sto bi ga kastrirao?

 

zato sto se (kad ga uhvati seksualno ludilo) ide mlatit po susjedstvu i onda toliko jadnicak strada od starijih macora da na koncu skonca negdje u mraku, sav u ranama. nesto kao mlad forumas na B92 kad ga dokace stari asovi. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vjekoslav said:

 

zato sto se (kad ga uhvati seksualno ludilo) ide mlatit po susjedstvu i onda toliko jadnicak strada od starijih macora da na koncu skonca negdje u mraku, sav u ranama. nesto kao mlad forumas na B92 kad ga dokace stari asovi. 

 

 

To se zove prirodna selekcija.

Ako sve to pregura

wutjQAr.gif

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Kucni ljubimci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...