Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

14 hours ago, Ne sam Safete said:

I kod mene je mjesanac i stekao sam utisak da preporuke za sterilizaciju dolaze baš zbog tog razloga... A mene zabole za njihove rase/rasne

 

 

Sve više mi na pamet pada 'White God' sjajan madjarski film. 

 

Edit: evo filma - https://m.imdb.com/title/tt2844798/?ref_=m_nv_sr_1

 

 

Edit: evo i Djure 

 

IMG_20190719_185321~2.jpg


Vole kerovi, kad im dodje taj period u godini, kao i mačkovi, a naučio sam i da i mačke to vole, da zapale na par dana i da ih nema dok se ne izigraju kako valja, trauma je frkica i sve što uz ljubav ide, al onda se setiš da smo i mi to nekad radili i nervirali naše roditelje, al da smo se na kraju vraćali kući i sve bilo 5.  Djura je baš ono pravi domaći ker, što bi se reklo pašče, od milošte zvano Džeki. :s_d:

lep je. 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pas marke Džeki :classic_smile:

Dobrica je prava. Imao je dobrog učitelja kad je bio mali, psa koji živi sa dva  mačora i koji mu je dozvoljavao svakakva maltretiranja. Tako da je Djuro odmah socijalizovan + je zagotivio mačke. 

U haustoru imam komšijskog mačka i žive u harmoniji. 

Dosta o Djuri, da se ne bih pretvorio u dosadnog vlasnika psa 😀

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
9 hours ago, Stondisha said:

dobro jutro

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69055268_10220637573831715_2875531457084784640_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQnLeTfpJ6I3Uri6880lm88O6lEv-w98LJXaGAm-lg4JYlQDK0lnzXsXWb1AK8Gh_Ak&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=2d8ca0c8cecfe35ee920989c8b7ff243&oe=5E1138FF

Blago vama, mislim, bar sledeca 2 meseca, dok budu rasli. Nista sladje nisam videla od lepo negovanih macica. Mama maca ima sad bas puno posla i treba joj pojacana ishrana da bi i ona i macici bili zdravi. Postoji  suva hrana za mace doilje....Ne znam sta planirate sa 6 novopristiglih macaka ali bi majku svakako trebalo starilisati i njenog zdravlja radi. Sterilizacija nije vise tako skupa a ima i programa besplatne sterilizacije pri nekim udruzenjima za zastitu zivotinja. Ovo je bas lepo, sareno leglo......

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Stondisha said:

dobro jutro

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69055268_10220637573831715_2875531457084784640_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQnLeTfpJ6I3Uri6880lm88O6lEv-w98LJXaGAm-lg4JYlQDK0lnzXsXWb1AK8Gh_Ak&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=2d8ca0c8cecfe35ee920989c8b7ff243&oe=5E1138FF

 

 

:heart: Dobrodošle na ovaj svet...

 

Ako ne možete sve da ih zadržite, učlani se u FB grupu "Mačke i mačkoljupci"- stavi ovu fotkicu, napiši da ćeš Mama mačku da sterilišeš a da nemate dovoljno prostora za sve mace..i neko će ih udomiti, znam jer sam tamo član i uspela sam da udomim nekoliko mačića koje je moja drugarica našla u banji, čivala ih, hranila, donela u Beograd..i onda zbog psa koji ima morala da ih udomi..

 

Ali, mislim da treba neko vreme da ostanu uz mamu...i molim te, naglasi tamo da ćeš mamu sterilisati jer oni u grupi misle da se neželjene mace bacaju na ulicu a savetuju obaveznu sterilizaciju radi zdravlja mačke...

 

Posle sterilizacije mačka se ugoji, a rešenje za to je neka fizička aktivnost- ima puno igračaka za mačke u Pet shopovima+ kupuje se hrana za sterilisane mačke...nije mnogo skuplja od obične hrane za mačke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, fancy said:

Stondisha, jesi navatao ćaleta emoji192.png da prizna leglo i od Lepe napravi poštenu ženu? emoji12.png
Ili će morati Lepine sestre emoji190.png (iz komšiluka) da ga ubeđuju? emoji848.png

Sent from my SM-N950F using...
 

Sudeci po boji macica, tu je bila grupa autora, mada mi je i Stondisa sumnjiv. :smiley33:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

:heart: Dobrodošle na ovaj svet...

 

Ako ne možete sve da ih zadržite, učlani se u FB grupu "Mačke i mačkoljupci"- stavi ovu fotkicu, napiši da ćeš Mama mačku da sterilišeš a da nemate dovoljno prostora za sve mace..i neko će ih udomiti, znam jer sam tamo član i uspela sam da udomim nekoliko mačića koje je moja drugarica našla u banji, čivala ih, hranila, donela u Beograd..i onda zbog psa koji ima morala da ih udomi..

 

Ali, mislim da treba neko vreme da ostanu uz mamu...i molim te, naglasi tamo da ćeš mamu sterilisati jer oni u grupi misle da se neželjene mace bacaju na ulicu a savetuju obaveznu sterilizaciju radi zdravlja mačke...

 

Posle sterilizacije mačka se ugoji, a rešenje za to je neka fizička aktivnost- ima puno igračaka za mačke u Pet shopovima+ kupuje se hrana za sterilisane mačke...nije mnogo skuplja od obične hrane za mačke.

 

 

ovo sve je plan i program. 

Lepu (majku) smo  našli na ulici i pokupili, a pošto su nam radni dani i po 10 sati ona je kući ceo dan sama mučenica, pa smo prvo treranje preskočili jer smo hteli da je sterilišemo, a onda smo uvideli da je brate mili više od 18h mačka sama kući ( 10h dok smo na poslu i 8h dok spavamo) i oddlučismo da je pustimo da sama sebi izrodi društo s kojim će da bude tu dok mi nismo kući, jer da joj donesemo drugu mačku s ulice, a ova svikla da je sama kući i to može da bude problem, a kud ćemo onda sa tim donetim mačetom. Long story short, ako je neko zainteresovan, biće 4 mačeta na usvajanje.

neznamo pol, pa smo Prvo mače nazvali Prvoslav, poslednje Boriša, Prvoslav, od milošte Prle,  je jasno, jer se prvi/prva rodila, a za Borišu smo misli da neće da prekostane i da ga se Lepa odrekla, pa mic po mic mic po mic... i Boriša nam ko jabuka :s_d:

 lepa je prvi dan vesela bil mrtva i nikakva, sad malo kad se "kovarnula" deluje uplašeno, očekujemo da se sutra malo više oslobodi.  Živimo u KUĆERINI onoj old school, pa Leposava i maculjci imaju maltene ceo sprat za sebe, "soba" im je  kupatilo u prizemlju, imaju prozor, vazduha, Lepu hranimo miksom granula, kuvane džigerice i onih sranja iz  kesica...  nervira me što ona ima proliv, pa čekamo da se veterinar javi kako to da se leči, inače ih je i on obišao juče posle porodjaja, jako je zadovoljan, tako da smo i mi jako zadovoljni 😄

2fnssCx.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Ovaj tigrasti odaje ko bi mogao da bude otac emoji6.png

Ostali su više povukli na majku emoji847.png

Jesam dobro izbrojao? 6?
Prva petorka i Boriša (tradicionalno) na klupi? emoji12.png

Sent from my SM-N950F using...
 


6 komada, verterinara rekao da je na Ultra zvuku izbrojao 4 kičmic, pa je iznenadjenje. Boriša je moj favorit za sada, a pri tome nemam pojma da li je muško da li je žensko.

Inače znam Žutog tatu i jes se muvao tuda, bio je jedan klasika Zeleno beli i jedan onako sivi ruski...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, žene su... čudo [emoji848]

 

Vidi se rad žutog... definitivno [emoji12]

 

A Boriša, šta god da je, ionako ima unisex ime, ljubi ga ujka fancy [emoji38]

 

Edit: moja procena je da je Boriša ženkica, levo od Prleta isto devojčica, a da su Riđi, Tigar i desno od Boriše dečaci. Prvoslav...verovatno muško, a ako ima i crne na sebi, onda je Prvoslava. [emoji12]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prisustvovala sam radjanju macica kako kod mojih macaka, tako i kod ulicnih, privremeno sklonjenih sa ulice. Svaka se poradjala na svoj nacin tako da me Leposavina zbunjenost i malaksalost ne cude. Jedna od mojih macaka je insistirala da budem uz nju, bukvalno, dok i poslednje mace nije porodila. Ako bih se odmakla i za metar, izlazila bi iz korpe. Bila je to duga noc....

Iza je imala jedno leglo pre sterilizacije, 5 divnih sijamaca. Tu noc jos uvek ne mogu da evociram bez teskobe: Iza je bila jako mlada, 8 meseci, ali je njena priroda trazila svoje i morali smo da nadjemo djuvegiju. Iza je bila jako krupna i kada je porodjaj krenuo i prva 2 maceta izasla, nije mogla da se savije dovoljno da pregrize pupcanu vrpcu....pokusale smo da joj pomognemo ali je svako pridrzavanje bilo praceno jaukom. U jednom trenutku, Iza je izasla iz korpe a mace je jos bilo na vrpci....bila sam potpuno paralisana od straha. Srecom, moja cerka je bila pribrana, zgrabila je makazice iz pribora za pedikir i presekla vrpcu i prvom i drugom macetu. Ne smem ni da pomislim sta bi bilo da ona te noci nije bila u kuci. Iza je bila divna majka a 2 sledeca meseca uz nju i njene bebe - vreme neznosti, smeha, radosti......kad sad pogledam ovog mog kucnog teroristu, nikako ne mogu da je povezem sa onom ozbiljnom, predanom majkom koja savrseno kontrolise svoju decicu. Sve ih je naucila, i gde treba da nadju hranu, gde im je posip i kako da se umivaju i ciste., prava mala skola za zivot.....jako mi je zao sto nije imala bar jos jedno leglo ali odluka o sterilizaciji je bila dobra i humana. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Kucni ljubimci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...