Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

On ‎6‎/‎1‎/‎2019 at 7:01 PM, alberto.ascari said:

VolEm jogurtemoji847.png083269c546e0dad91e875ff3659c09ed.jpgc3ce20f547724c5424b74eaf588045dc.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

@alberto.ascari...jedne davne godine, sa jedne od ruskih turneja donio sam nesto slicno...toy terrier, muzijak...jedna od mojih tadasnjih ruskih "njojzi" mi je kupila stene od mjesec dana i zavrsila sve papire da mogu nositi cuku u bivsu domaju...da bi se nje, kad pomazim cuku, ko' biva mogo dulje sjecat...bio je neki zimski mjesec, bilo je jako hladno pa sam tih nekoliko dana pred odlazak kupio rusku subaru, i izrezo rupu na vrhu da mogu cuku (Miki) nositi na glavi da se ne smrzne jer je bio go' ko prst...prve dlake je dobio nakon 3-4 mjeseca...majko draga kad se samo sjetim kolko mi se je puta popiso na glavu...sreca nije se usro' nikad, znao sam cim se vrpolji da mu je vakat...I donesem ja tako tog  cuku u domaju al' onda nastane problem: ja sam kuci bivao vrlo rjetko pa je moja mati preuzela na sebe da brine o cuki...a I moja je mati radila I njie mogla cuku nosit na posao pa je Miki ostajajo sam po cjeli dan zakljucan u stanu...kad mati dodje s poslai cuko potpuno pobenavi...traba mu dva sata da se smiri...a kad se ja ponekad pojavim redovno je padao u nesvjest I usput se od srece upisa jedno 7-8 puta...video sam, a vidila je I moja mati da to tako neide, pate se I ona I cuko pa je mati nakon godinu dana patnje odlucila da cuku pokloni nekome ko se moze adekvatno brinut...al' nelezi vraze, u medjuvremenu se jako vezala za Miki-ja...ono bas jako...nakon sto ga je poklonila, mjesecima je isla da ga gleda iz daljine...poslije dodje kuci pa place ko kisna godina...vidim ja zajeb pravi...al' jebiga kod bosanaca sve mora da se "pritvrdi" , da bude 100% sigurno...dvije godine nakon toga prevarim se ja pa na jednoj drugoj turneji ispricam ovu pricu jednoj novoj "njojzi"...I ona ti meni kupi dva dana pred povratak novog cuku...ko' valjda cu sad znat sta treba a I greska je bila sto sam prije dobio muzijaka pa ce ovaj put biti zenka kraljevskog pincera (Njusja)...opet subara naravno al' ovaj put nisam bio popisan, valjda su zenke pametnije...cim se pocne vrtit znam da hoce pisat il' srat...nisam vise htio ni materi da priredjujem predifarktna stanja pa sam po povratku poklonio cuku domacoj "njojzi" s kojom sam tada zivio...ona se je mogla brinut adekvatno jer je mogla Njusju nosit na posao...svejedno, kad se ja nakon mjesec ili' dva pojavim opet padanje u nesvjest a I popisa se pravo muski...nisam ja oduvjek bio ovako star, debeo & ruzan al' opet mi nije bilo jasno sto su se ta pseta tako vezala za mene...valjda sto sam prvi...a prva ljubav zaborava nema...Njusja je nakraju ostala sa bivsom kad sam jednog dana definitivno otisao pa zato neznam kako se je to na kraju zavrsilo...

 

...I tako, prodjose godine...ma sta godine, desetljeca! ...evo sam vec cetvrtu godinu u penziji...sad imam vremaena a imam I sve uslove (zivim u suburb-u ) pa sam poceo opet da razmisljam...neda djavo mira jebiga...vec sam I isao na izlozbe I skonto' sam da bi mi pravo lego dugonogi Jack Russell terrier...onaj bjeli sa smedjim pjegama...mal' ga ne kupih jesenas...dobro te imam ugradjenu rucnu...skontam da ako opet bude zajeb (a bio bi sigurno) vise nemam kome da cuku ostavim...I tako odustanem...sta god sam u zivotu probao van dvije profesionalne aktivnosti (a u njima sam bio vrlo, vrlo uspjesan), zavrsilo je il' sa hrkljusem il' sa zescim sranjem...taka mi je valjda sudbina pa sam klepio usima...dodjem ovdje pa malo gledam ove slike...jebiga, bolje ista neg' nista...bar nikome vise necu belaja napravit...

   

 ...svako dobro...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 6/1/2019 at 6:47 PM, Pletilja said:

Ista moja Coka, prva maca koju nam je  mama dozvolila da usvojimo.

Da li je tačno da su trobojne mace uvek ženke? Ne sećam se da sam srela tobojnog mačka. 

Ovaj pogled....toliko samosvesti u njihovim očima. Često se pored mačaka osećam inferiorno, kao da su starije i mudrije od mene.

 

 

 

Da, trobojke su u pravilu uvijek mačke. Čuvene su po nezgodnom, mačjem karakteru, svojeglavosti, inteligenciji i agresivnosti. Moja vlastita (a usvojena je kao beba) me i danas zna ugristi ili ogrebati. Ne samo mene, nego i ostale članice kućanstva.

Strašno su teritorijalne i ljubomorne kao starozavjetni Jahve.

Bio je svojevremeno nekakav dokumentarac gdje se natječu diplomantica ekonomije sa NYU i trobojna mačka u onom šibicarenju ( 3 šalice i loptica). Ekonomistica je u 14 pokušaja imala 100 % učinak, ali je bila dosta sporija od mačke. Doduše, mački je nakon četvrtog pogotka igra dosadila, pa je samo odšetala.

Moja ne podnosi pse, druge mace, uopće ostale životinje; osim ptica - kad vidi golubove, vrapce ili papige kako prolijeću kraj prozora, odmah se popne na svoj TV i promatra ih s velikim zanimanjem.

Edited by ironside
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Pletilja  @vilhelmina  @ironside  Imam jedno pitanje za vas i molbu:

 

Da li je vašim macama nekada bila ućebana dlaka koja nije mogla da se skine češljevima za mačke? Šta ste radili, ako ste imali taj problem?

 

Pitam, jer dva dana moja Cicika ima na tri mesta, blizu korena repa, ućebanu dlaku. Češljamo je redovno, jedino smo prošle nedelje dva dana preskočili to jer smo imali obaveze..

 

Cicika ima jednu oštriju četku i četku za masažu i skidanje dlake- tako joj negujemo dlaku +kupujemo i vitamine.

 

Da li makazicama polako mogu da se skinu ti čvorići i da se zatim posmatraju ti delovi ili ipak da je vodimo kod veta zbog ovoga?

 

Nije apatična, jede, pije vodu, igra se, ali je boli kad je češljamo i trpi taj bol..kao da je svesna da to mora da se skine i da će joj biti lakše..

 

Šta da radim, u panici sam da se ta ućebana dlaka ne širi dalje jer znam da je to onda opasno i da može da dobije neku kožnu bolest...

Link to comment
Share on other sites

[mention=536]Pletilja[/mention]  [mention=146]vilhelmina[/mention]  [mention=270]ironside[/mention]  Imam jedno pitanje za vas i molbu:
 
Da li je vašim macama nekada bila ućebana dlaka koja nije mogla da se skine češljevima za mačke? Šta ste radili, ako ste imali taj problem?
 
Pitam, jer dva dana moja Cicika ima na tri mesta, blizu korena repa, ućebanu dlaku. Češljamo je redovno, jedino smo prošle nedelje dva dana preskočili to jer smo imali obaveze..
 
Cicika ima jednu oštriju četku i četku za masažu i skidanje dlake- tako joj negujemo dlaku +kupujemo i vitamine.
 
Da li makazicama polako mogu da se skinu ti čvorići i da se zatim posmatraju ti delovi ili ipak da je vodimo kod veta zbog ovoga?
 
Nije apatična, jede, pije vodu, igra se, ali je boli kad je češljamo i trpi taj bol..kao da je svesna da to mora da se skine i da će joj biti lakše..
 
Šta da radim, u panici sam da se ta ućebana dlaka ne širi dalje jer znam da je to onda opasno i da može da dobije neku kožnu bolest...
Pažljivo ošišaj ćebove.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iza ima kratku dlaku, nemam iskustva sa dugodlakim macama.....Vilhelmina ima iskusvo sa tim, znam da su zbog slične pojave šišali jednu njenu macu, sigurno će odgovoriti savetom....postoji hrana za mace sa taurinom, mislim da se tako zove i pomaže u održavanju kvaliteta dlake. To je sastojak i nekih šampona za pranje kose za ljude. Povremeno davati sirovo jaje maci, jednom nedeljno.

 

Bratov koker španijel je imao taj problem sa dlakom na nožicama pa smo ga pažljivo oslobadjali makazicama od tih cvorova zamršene dlake. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 minutes ago, alberto.ascari said:

Vrućina...52a08ce81d96468e6125c2e05f142c74.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Blago tebi, ja ovu moju ucim i nista. Vec 7 puta je gledala film, samo je naucila da glavom probija vrata.

MV5BODU4MmQ2ZTQtNzIwNy00NGZlLThjMzItMzVl

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepa se zove, pokupili je Gospodja i ja s ulice, ovo mi je prva mačka posle dva Mačka...  jako je umiljata i uopšte nije namćor kao što mačke umeju da budu.  Jako brzo smo je naučili na posip i kao što vidite izlazi napolje da se druži.

Drugarice su komšijske, oni nemaju uslove da ih drže u svom dvorištu preko dana, pa su keruše kod nas  zovu se Dobrila, Ljubica i Malo...  i tako 😄

jesu obaveza ali su i gomila lepog.

p.s biće mačića pa ako je neko zainteresovan :s_d:





Image may contain: people sitting and cat
 
Image may contain: dog
 
Image may contain: grass, dog and outdoor
Edited by Stondisha
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Steriliši je posle prvih mačića, bolje je za njeno zdravlje i duže će živeti. 

 

Ozbiljno ovo mislim..mi smo Ciciku sterilisali dok je bila gravidna ( tako je i vet savetovao ), dobila je sve vakcine i revakcine i strogo vodimo taj kalendar vakcinacija, postoji u pasošu.

 

Usput, raste joj dlaka, tamo gde je ošišana, i redovno se sada češlja.    

 

Polovinom avgusta puni osam godina...duša moja

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2019 at 12:41 AM, Džudi said:

Steriliši je

 

 

Važi li ovaj savjet i za psa?

 

 

Nije pitanje striktno za Džudi, sve sugestije/savjeti su dobrodošli pošto stvarno nemam iskustva. 

Veterinar mi je već stidljivo predlagao a meni ga žao.

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ne sam Safete said:

Važi li ovaj savjet i za psa?

 

 

Nije pitanje striktno za Džudi, sve sugestije/savjeti su dobrodošli pošto stvarno nemam iskustva. 

Veterinar mi je već stidljivo predlagao a meni ga žao.

Ja nikada nisam sterilisao psa. Pricali su mi da moze da ima komplikacije, blah, blah, ali nista.

Prvi pas Shih-Tzu  je zivela 15.5 godina

Drugi English Mastiff je zivela 10.5 godina

Treci French Mastiff je jos ziva evo 3 godina u punuoj snazi, veliki namcor. Glavom ce da probije vrata kad je zatvorimo u dvorisnu sobu, ali nema nikakvih zdravstvenih problema.

Kad god su bile u teranju, prvih par dana obratis paznju, ali posle one same vode brigu o tome.

 

Tako da ja smatram da ne treba sterilisati psa, ali je jako vazno voditi racuna, gde se pusta pas i uvek ga imati pod kontrolom.

 

Link to comment
Share on other sites

Što se pasa tiče, imala sam Bobija 17 godina, mešanca. Nikada ga nismo sterilisali, uginuo je od starosti..

 

Posle Bobija imala sam rota-ženku, Betu, nismo je sterilisali, bila je zdrava, i dugo je živela.

 

Najbolje je konsultovati veterinara.

 

Za mačke stvarno savetuju sterilizaciju i sve vakcinacije.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Džudi said:

Što se pasa tiče, imala sam Bobija 17 godina, mešanca. Nikada ga nismo sterilisali, uginuo je od starosti..

 

Posle Bobija imala sam rota-ženku, Betu, nismo je sterilisali, bila je zdrava, i dugo je živela.

 

Najbolje je konsultovati veterinara.

 

Za mačke stvarno savetuju sterilizaciju i sve vakcinacije.

I kod mene je mjesanac i stekao sam utisak da preporuke za sterilizaciju dolaze baš zbog tog razloga... A mene zabole za njihove rase/rasne

 

 

Sve više mi na pamet pada 'White God' sjajan madjarski film. 

 

Edit: evo filma - https://m.imdb.com/title/tt2844798/?ref_=m_nv_sr_1

 

 

Edit: evo i Djure 

 

IMG_20190719_185321~2.jpg

Edited by Ne sam Safete
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

I kod mene je mjesanac i stekao sam utisak da preporuke za sterilizaciju dolaze baš zbog tog razloga... A mene zabole za njihove rase/rasne

 

 

Sve više mi na pamet pada 'White God' sjajan madjarski film. 

 

Edit: evo filma - https://m.imdb.com/title/tt2844798/?ref_=m_nv_sr_1

 

 

Edit: evo i Djure 

 

IMG_20190719_185321~2.jpg

Djura izgleda kao fin gospodin. Na tebi je da ga naucis manire, cak i kad je kuja u teranju ce biti veoma fin. Samo ga nauciti da ne svrlja. Nemoj da ga ucis da pije pivo, to samo miseve ucimo. :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Kucni ljubimci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...