Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

14 hours ago, Knipex said:
Koliko sam video jedino nexgard štiti od srčanog crva, ako znate još neki podelite info smile.png    Mi do sada nismo imali problema sa krvarenjem u želudcu.     

 

 

Simparica Trio protect your dog with three proven ingredients designed for defense. Protects dogs against heartworm disease, ticks & fleas, roundworms & hookworms.

 

Nije bilo koja Simparica već ova sa oznakom TRIO...

 

ali trebalo bi pogledati ova dva linka...upravo sam ih dobio.

https://www.productreview.com.au/listings/nexgard-chewables

https://www.productreview.com.au/listings/bravecto

 

Veoma zabrinjavajuće na tom uzorku. I ogrlice i ampule isto sadrže neurotoksin koji se koristi u pesticidima...sad ti budi pametan. Kod nekih pasa su se problemi javili tek nakon druge ili treće doze jer imaju sabirno dejstvo a detoxikacija ide jako sporo.

Ako neko zna za efikasan preparat koji nije ovoliko rizičan neka podeli ovde, mada sumnjam da može biti i efikasan i sejf.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Preporučite mi neke kvalitetne granule za pse, pliz.

 

Ili da preformulišem, do sada je dobijao 'pedigre' jer su bile najbolje (gledano po cijeni) koje sam mogao da kupim. Sad već imam kakav takav izbor-  'happy dog' i još par vrsta... šta preporučujete

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Preporučite mi neke kvalitetne granule za pse, pliz.

 

Ili da preformulišem, do sada je dobijao 'pedigre' jer su bile najbolje (gledano po cijeni) koje sam mogao da kupim. Sad već imam kakav takav izbor-  'happy dog' i još par vrsta... šta preporučujete

 

Happy Dog smo kupovali prvom psu, to je imala i odgajivačica na stanici.

 

Sad dajemo Royal Canin Calm Veterinary Diet za Shibu, u kombinaciji 2:1 sa Royal Canin Professional Beauty. Mali pas samo ove druge. Lepo jedu i nemaju probleme sa stolicom.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ne sam Safete said:

Preporučite mi neke kvalitetne granule za pse, pliz.

 

Ili da preformulišem, do sada je dobijao 'pedigre' jer su bile najbolje (gledano po cijeni) koje sam mogao da kupim. Sad već imam kakav takav izbor-  'happy dog' i još par vrsta... šta preporučujete

Samo jedan savet ako planiraš da promeniš granule a pas se hrani samo sa njima. Nemoj odjednom da ukineš jedne i daš mu druge nego u narednih 7 dana doziraj tako što ćeš postepeno povećavati nove a smanjivati stare. Pomešaj ih slobodno za svaki obrok u određenoj razmeri. Tipa prvi dan 90% stare i 10%nove. Drugi dan 80% stare i 20% nove,...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Knipex said:

Samo jedan savet ako planiraš da promeniš granule a pas se hrani samo sa njima. Nemoj odjednom da ukineš jedne i daš mu druge nego u narednih 7 dana doziraj tako što ćeš postepeno povećavati nove a smanjivati stare. Pomešaj ih slobodno za svaki obrok u određenoj razmeri. Tipa prvi dan 90% stare i 10%nove. Drugi dan 80% stare i 20% nove,...

Ne hranim ga samo granulama, to je 1 razmaženko :heart:

 

kas sam već tu ...

spacer.png

 

 

 

 

 

spacer.png

 

 

 

 

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Mi smo se zeznuli kad smo mu prvi put dali hranu sa stola dok smo ručali. Sada granule jede svaki peti dan i to samo ako mu ja dajem iz ruke. Da bar hoće sve da jede nego je izbirljiv. Trudim se da mu menjam obroke i da budu raznovrsni baš zbog izbirljivosti. Zato mu dajem i dodatne suplemente, anima strath tabblete i neke fitomini za zglobove i kosti.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Knipex said:

Mi smo se zeznuli kad smo mu prvi put dali hranu sa stola dok smo ručali. Sada granule jede svaki peti dan i to samo ako mu ja dajem iz ruke. Da bar hoće sve da jede nego je izbirljiv. Trudim se da mu menjam obroke i da budu raznovrsni baš zbog izbirljivosti. Zato mu dajem i dodatne suplemente, anima strath tabblete i neke fitomini za zglobove i kosti.

Ista priča. Ako mu ih ostavim, pojede ih tek oko 22h, kada shvati da nema ništa drugo :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Scena od pre neki dan. Svratio ja kod mojih posle posla, pre toga pokupio psa pošto je ćera morala u školu a sin i supruga su već bili odsutni, i pita me keva jel hoću da ručam. Pohovane šnicle i krompirići. Reko gde neću :lol_2: Normalno, Piksi izvalio situaciju i non stop ide kevi uz nogu. Ova slaba na njega isecka mu jednu šniclu. Posle pet minuta i drugu. Taman ćale na vrata ulazi i keva mi šapne ne govori ćaletu za šnicle popizdeće. Reko ok. Seda ćale za sto. Pojeo supu i secka šniclu. Piksi došao kod njega i skočio prednjim nogama na ćaletovu nogu. Ovaj opušteno uzima parče iz tanjira i daje mu direkt u usta. I tako ode i pola treće šnicle dok se Piksi nije najeo i otišao da se izvali na fotelju :lol_2:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2020 at 2:51 PM, Green23 said:

https://imgur.com/6QnKNpM

 

Juče sam ga preuzeo, dva meseca, mešanac haskija i ptičara 🙂 

 

Neće slika sa imgur da mi se prikaže.

 

On 5/19/2021 at 5:11 PM, Knipex said:

Scena od pre neki dan. Svratio ja kod mojih posle posla, pre toga pokupio psa pošto je ćera morala u školu a sin i supruga su već bili odsutni, i pita me keva jel hoću da ručam. Pohovane šnicle i krompirići. Reko gde neću :lol_2: Normalno, Piksi izvalio situaciju i non stop ide kevi uz nogu. Ova slaba na njega isecka mu jednu šniclu. Posle pet minuta i drugu. Taman ćale na vrata ulazi i keva mi šapne ne govori ćaletu za šnicle popizdeće. Reko ok. Seda ćale za sto. Pojeo supu i secka šniclu. Piksi došao kod njega i skočio prednjim nogama na ćaletovu nogu. Ovaj opušteno uzima parče iz tanjira i daje mu direkt u usta. I tako ode i pola treće šnicle dok se Piksi nije najeo i otišao da se izvali na fotelju :lol_2:

E ovaj maleni sa slike je sa nepunih 7 meseci, dostigao 31kg, mislim da bi mogao vola da pojede, baš je alav, ali nije debeo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volela bih da je moj :classic_love:

J9DZUbv.jpgMaremmano abruzzese 

Jedini pas od koga se ne bojim. 

Kad sam bila mala dozivela sam vrlo ruzno iskustvo sa nasim psom i od tad se bojim i čivave kad zalaje :lol_2:

Maca se ne bojim ali sam alergicna na njihovu dlaku 🙄

Htela bih da nabavim nekog kucnog ljubimca, posto za maremana nemam mesta :classic_sad:  svratih ovde na topik po ideju ali po slikama bih rekla da se samo kuce i mace vole i cuvaju 😃

Ima li neko mozda hrcka? 

Kod drugarice sam ga skoro videla i bas mi je bio simpatican, a na youtube sam videla kako mogu da se prave interesantne stvari za njega od kartona kao neki lavirinti u kojima hrcak bas uziva 😃 ili je to samo montaza 🤔

Edited by Milica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milica said:

Kad sam bila mala dozivela sam vrlo ruzno iskustvo sa nasim psom i od tad se bojim i čivave kad zalaje :lol_2:

 

Ne znam kakvo iskustvo je u pitanju, da li si razmišljala o tome da strah prevaziđeš upravo nabavkom neke kuce, dobre naravi i pogodne za kuću.

Mene su kuce četiri puta ujedale, ali nisam stekao nikakve trajnije strahove, naprotiv, razumem ih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

Mene su kuce četiri puta ujedale, ali nisam stekao nikakve trajnije strahove, naprotiv, razumem ih

Kako mozes da razumes nekog ko te iz cista mira ujede? 

Nema sanse da uzmem kucu, ne osecam se opusteno u njihovom prisustvu, a narocito kad krenu da laju 😬 za mene to uvek znaci "sad cu da te ćapim!" 

Ima izreka: Kog je zmija ugrizla i gustera se boji:classic_wacko:

 

Link to comment
Share on other sites

Pas koji poraste uz tebe, dakle uzmeš ga kao štene od par meseci, će najviše osobina i karaktera da pokupi od tebe. Ti ćeš biti ta koja ga oblikuje i usmerava. Naravno, potrebno je neko osnovno predznanje o ponašanju u društvu sa psima, ali to se lako nauči preko interneta.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pas koji poraste uz tebe, dakle uzmeš ga kao štene od par meseci, će najviše osobina i karaktera da pokupi od tebe. Ti ćeš biti ta koja ga oblikuje i usmerava. Naravno, potrebno je neko osnovno predznanje o ponašanju u društvu sa psima, ali to se lako nauči preko interneta.
Tahno tako. Međutim eno i @alberto.ascari je pisao o psu koga su uzeli iz skloništa[valjda se tako na našem jeziku kaže), radili su na vaspitanju, čak su ga i podvezali i pas je prihvatio kqćno ponašanje. Ovo je extremni slučaj. Ja sam imao Engleskog mastifa, ženku. Ona je bila 100kg, to je pas koji nikada nije otvorio usta prema nekome, od prijatelja. Desilo nam se da je mlađi sin ostavio širom otvorena vrata od kuće i komšije zvale policiju. :) Policajci su dašli na vrata videli je kako sedi na sred sobe i malko im je podrežala. Ljudi su zatvorili vrata, pitali komšiju što ih je zvao kad je kuća bezbedna(zaštićena) i otišli. Sad imamo Francuskog mastifa koja je tvrdoglava ko mazga, ali ni ona nikada nije pošla na nekoga. S mačkom se igra samo tako, ovaj joj gricka rep, a ona ga uzme u čeljusti i nosa po dvorištu. E sada, ovde sam sretao mnogo manje agresivnih pasa, nego u BG. Opet govorim o delu gde ja živim. Ma možda nisam u pravu. Eto, shitzua sam šetao po Manježu, tamo je bilo na 50+ kučkara i tamo je bio možda jedan agresivan ker, a i gazdarici je trebala brinjica. Pas je onakav kakav mu je gazda.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Volela bih da je moj :classic_love:
J9DZUbv.jpgMaremmano abruzzese 
Jedini pas od koga se ne bojim. 
Kad sam bila mala dozivela sam vrlo ruzno iskustvo sa nasim psom i od tad se bojim i čivave kad zalaje [emoji38]_2:
Maca se ne bojim ali sam alergicna na njihovu dlaku [emoji849]
Htela bih da nabavim nekog kucnog ljubimca, posto za maremana nemam mesta :classic_sad:  svratih ovde na topik po ideju ali po slikama bih rekla da se samo kuce i mace vole i cuvaju [emoji2]
Ima li neko mozda hrcka? 
Kod drugarice sam ga skoro videla i bas mi je bio simpatican, a na youtube sam videla kako mogu da se prave interesantne stvari za njega od kartona kao neki lavirinti u kojima hrcak bas uziva [emoji2] ili je to samo montaza [emoji848]
Shih tzu je prava rasa za stan. Mazulje su obožavaju da se doteruju, češljaju i ne laju nervozno nikad. Zahtevaju nežnost i strpljelje dok su bebe i sve će uraditi da usreće gazdu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Knipex said:

Pas koji poraste uz tebe, dakle uzmeš ga kao štene od par meseci, će najviše osobina i karaktera da pokupi od tebe. Ti ćeš biti ta koja ga oblikuje i usmerava. Naravno, potrebno je neko osnovno predznanje o ponašanju u društvu sa psima, ali to se lako nauči preko interneta.

YSZus9z.jpg

 

Ilija the psic:

- sinko ga izvukao ispod kola kao stene i uneo ga u kucu.

- Ponosni primerak rase Grupa Autora

- Nakon ovih godinu i po dana ne bih ga menjao ni za koje drugo psetiste.

  • Like 1
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Milica said:

Kako mozes da razumes nekog ko te iz cista mira ujede? 

Nema sanse da uzmem kucu, ne osecam se opusteno u njihovom prisustvu, a narocito kad krenu da laju 😬 za mene to uvek znaci "sad cu da te ćapim!" 

Ima izreka: Kog je zmija ugrizla i gustera se boji:classic_wacko:

 

Iz cista mira niko ne ujeda pa ni pas. Ako me dirnete tamo gde me boli, mozda bih vas i ja gricnula? Shalu na satranu, moju cerku je ujeo pit bul jer mu je, na rolerima, uletela u vidno polje i pas je instinktivno reagovao, verovatno zato sto je bio obucavan za borbe a na ulici se nasao bez brnjice i povodca.  Utoliko je zlocin vlasnika tezi, zlocin vlasnika a ne psa. To mojoj cerki nije ostavilo nikakve traume, naprotiv,  psi i njihovi ljudi su i danas dobrodosli kod nas i pored toga sto smo mi rodjeni mackari. Da zalost bude veca, pas je uspavan a vlasnik je nestao iz grada na vise od godinu dana. Da sam se ja pitala.....

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Sa psece tacke gledista oni grizu sa razlogom, a sa moje, obzirom da ne znam da im citam misli, vrlo cesto bez razloga. U mom slucaju je bilo bez ikakvog razloga i bez najave, sta je on imao u glavi pojma nemam, znam samo da je jako bolelo.. 

Eto vase dete je proslo na rolerima ispred psa i to je razlog da ju ugrize? Ili moja komsinica kad je svom psu htela da pogleda sapicu jer je poceo da hramlje i on je ugrize za nos, ili na rancu kod prijatelja slavi se rodjendan ulaze zvanice, prolaze kroz dvoriste do kuce koja je na dnu imanja, pas laje i sve ih prati celim putem ali ne grize i u jednom momentu dolazi njihov sin sa devojkom, koju je vec video ranije,  ovaj se zalece i bez lajanja pocepa joj haljinu i ugrize je ispod rebara 😲 mi svi zanemeli! Gazde kazu ne znam sta mu bi, nikad pre nije ugrizao nikog. Ja da sam bila na njihovom mestu infarkt bi me strefio!

I onda kad na ulici vidim psa bez povodca i kad mi gazda kaze nebojte se ne grize, osecam se bas sigurno :lol_2:

Nego cula sam da i hrcak zna da ugrize 🙄 mozda ipak udomimo nekog Sijamskog borca :lol_2:

Spoiler

4jEk2ik.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Milica to sto je devojku ujeo, to je ljubomora, ali i nedostatak treninga psa. Eno i moja sefica, kako se nova snajka pojavi, rezi i upisuje note i precrtava, sreca ne ujeda. Salu na stranu, psi su izrazito posessivni i sve ce da urade da sacuvaju gazdu. Onaj primer s'psom koji reauguje na rollers u prilazu, je klasican primer psa koji nema dovoljno treninaga i u kuci se ne oseca sigurno.

Sto se tice macaka, na ovu sigurno nisi alirgicna.

hairless-cat-breeds-sphynx-1567008601.jp 

Spoiler

hairless-cat-breeds-bambino-1567008745.j

ili

hairless-cat-breeds-donskoy-1567008568.j

ili

hairless-cat-breeds-peterbald-1567008638

ili

hairless-cat-breeds-dwelf-1567008714.jpg

 

7 Hairless Cat Breeds That Are Perfect For Allergy Sufferers

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mrd said:

Tahno tako. Međutim eno i @alberto.ascari je pisao o psu koga su uzeli iz skloništa[valjda se tako na našem jeziku kaže), radili su na vaspitanju, čak su ga i podvezali i pas je prihvatio kqćno ponašanje. Ovo je extremni slučaj. Ja sam imao Engleskog mastifa, ženku. Ona je bila 100kg, to je pas koji nikada nije otvorio usta prema nekome, od prijatelja. Desilo nam se da je mlađi sin ostavio širom otvorena vrata od kuće i komšije zvale policiju. 🙂 Policajci su dašli na vrata videli je kako sedi na sred sobe i malko im je podrežala. Ljudi su zatvorili vrata, pitali komšiju što ih je zvao kad je kuća bezbedna(zaštićena) i otišli. Sad imamo Francuskog mastifa koja je tvrdoglava ko mazga, ali ni ona nikada nije pošla na nekoga. S mačkom se igra samo tako, ovaj joj gricka rep, a ona ga uzme u čeljusti i nosa po dvorištu. E sada, ovde sam sretao mnogo manje agresivnih pasa, nego u BG. Opet govorim o delu gde ja živim. Ma možda nisam u pravu. Eto, shitzua sam šetao po Manježu, tamo je bilo na 50+ kučkara i tamo je bio možda jedan agresivan ker, a i gazdarici je trebala brinjica. Pas je onakav kakav mu je gazda.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Shih tzu je prava rasa za stan. Mazulje su obožavaju da se doteruju, češljaju i ne laju nervozno nikad. Zahtevaju nežnost i strpljelje dok su bebe i sve će uraditi da usreće gazdu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Nismo ga uzeli iz Sheltera (jbmliga, ni ja ne znam kako se kaže srpski), nego iz skinheadske familije, gde je bio dve godine na čeličnoj sajli u dvorištu i nikad nije video drugog psa. Izujedao nas je sve u kući, par komšija i par komšijskih i tudjih pasa. Pomogao je trening, cca 6 nedelja godišnje kod policijskog psovoda u društvu dvadeset drugih pasa, kastracija i dijeta. Drugi pas, ali svejedno ne verujem da ću ga nekad pustiti na igralištu bez povodca.

 

Shiba Inu je komplikovana rasa i kad je skroz normalan i socijalizovan pas, a pogotovo kao ovaj naš, skoro bih rekao duševni invalid.

4 hours ago, Milica said:

 

Nego cula sam da i hrcak zna da ugrize 🙄 mozda ipak udomimo nekog Sijamskog borca :lol_2:

  Reveal hidden contents

4jEk2ik.jpg

 

 

 

Naravno da može, to je glodar, zube ima oštre kao eksere. Imali smo i takve sitne glodare, desilo se da zagrizu i vise sa prsta...😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...