Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Papagaj tigrica već oko mesec dana se muči sa sledećim simptomima: ima problem da održi ravnotežu, glava mu se nakrivila na levu stranu, ne može da se popne u kavezu na mesto gde je inače stajao, ne oglašava se, ni da leti ne može, većinu dana prespava... Da li možda neko zna šta ga muči i kako mogu da mu pomognem.? Konsultovao sam se sa nekoliko veterinara, rečeno mi je da mu dam antibiotik, uradio sam i to, efekta nije bilo... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Azazelkg said:

Papagaj tigrica već oko mesec dana se muči sa sledećim simptomima: ima problem da održi ravnotežu, glava mu se nakrivila na levu stranu, ne može da se popne u kavezu na mesto gde je inače stajao, ne oglašava se, ni da leti ne može, većinu dana prespava... Da li možda neko zna šta ga muči i kako mogu da mu pomognem.? Konsultovao sam se sa nekoliko veterinara, rečeno mi je da mu dam antibiotik, uradio sam i to, efekta nije bilo... 

Osetljivi su papagaji. Verovatno neka promajica. Moj papagaj je uginuo kad mu je veterinar sekao nokte. Meni je njih bas zao, imam uvek par i pustam ih da lete po stanu. Mada kad sam dobio dete, dao sam ih mami na "cuvanje".

 

To moze da ostane zauvek, moj drug je imao zeca kojem je glava bila okrenuta unazad.

 

Od zivotinja je najbolje uzeti dodzove sa ulice. Najpametniji psi i odani zauvek. Bolesti ih uglavnom zaobilaze i dugo zive.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

2HIEPWD.jpg

 Aji je dobro, opustena je, lepo jede, za sada nema znakova da joj se bolest vratila. I dalje ne ume da se igra sa macijim drangulijama, i dalje ne grebe i ne ujeda, izgleda da nije svesna da i to moze. Ti i tamo, uvece, pojuri neku lopticu i tek tada se prepoznaje ona divlja strana njenih gena, brza je, odlicni refleksi, moze da skoci jako visoko i da maestralnim bekhendom tresne lopticu. Jedini Ajin hir: izadje na terasu i besomucno mjauce i najzad sam shvatila sta to znaci: Aja me zove da je timarim cetkom i dok to radim, Aja se mazi kao malo mace, prija joj. Dlaka joj je svilena, tanka, presijava se na suncu kao da je protkana zlatom, Aja voli vrrucinu, leto je provela na terasi, u senci zacinskih biljaka. Danas sam ja ta koja mora da skrene pogled pred ovim zelenim pogledom, ja sam je odvela na 2 operacije, da li moze da mi veruje? 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 hours ago, Klotzen said:

Fd7XFrmWIAA3u09?format=jpg&name=medium

 

 

 

Ih, da mi je da znam sta je u ovoj macijoj glavici? 

Cudo jedno kako se na sve strane i na 100 nacina razglaba o ratovima, elementarnim katastrofama a nigde vesti o sudbinama zivotinja koje stradaju podjednako kao i ljudi. Tu i tamo - klipovi o spasavanju neke macke, ponekog psa, divota, bas humano a ni reci otome da ih je ta ista, ljudska vrasta dovela u pogubnu situaciju. Rekla bih da se bas takva misao krije iza ovog pametnog pogleda.

Edited by Pletilja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ima dosta slika i videa o kućnim ljubimcima ali nažalost većina ima tužnu pozadinu pa neću da mračim temu. Ova mi je delovala nekako vesela pa reko da podelim sa vama. Slika je intrigantna jer njih četvoro su prilično ležerni za ratno stanje a mačka izgleda kao da se sprema za bitku 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

Ima dosta slika i videa o kućnim ljubimcima ali nažalost većina ima tužnu pozadinu pa neću da mračim temu. Ova mi je delovala nekako vesela pa reko da podelim sa vama. Slika je intrigantna jer njih četvoro su prilično ležerni za ratno stanje a mačka izgleda kao da se sprema za bitku 🙂

 

Slika govori vise od 1000 reci i drago mi je da ste je postavili. Pravda za zivotinje! I za biljke.....i za planetu.....!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ima dosta slika i videa o kućnim ljubimcima ali nažalost većina ima tužnu pozadinu pa neću da mračim temu. Ova mi je delovala nekako vesela pa reko da podelim sa vama. Slika je intrigantna jer njih četvoro su prilično ležerni za ratno stanje a mačka izgleda kao da se sprema za bitku 🙂

 

Nije postojao Tviter, Yoube ili Instagram tog tuznog Novembra  1991 kada sam video, na zgaristu  nekada dobrog domacinstva psa koji ceka da mu se porodica vrati - a porodica pobegla  ko zna gde u tim zlim vremenima i on ostao da cuva kucni prag i da ih ceka da se vrate.

Onako prasnjav, izgladneo, neugledan - zahvalan svakom ko mu dobaci nesto za jelo ili sipa vodu, ali ipak se verno nada da ce vlasnici da se vrate, osmatra puteve i sedi na pragu.

Tuga ga je pogledati, ali podseti na neku plemenitost i empatiju koju smo, na zalost, izgubili. :classic_sad:

 

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 12/23/2022 at 4:36 PM, Klotzen said:

Kažu ljudi da je Pas kao da imate još jedno dete u kući a mačka kao da imate još jednu babu 🙂

 

 

Zasto babu? iz moje perspektive, imati macku isto je kao da u kuci imate razmazeno deriste, izvoljeva po svim stavkama: nece morske plodove, hoce samo piletinu, vet kaze 1 sosic na dan, ona izboksuje 2 jer urla dok ih ne dobije. I kad ih dobije, nece da jede ako joj u osvit zore prvo ne proplaknem posudu za hranu. Ako joj se ne svidja posip, razbaca ga po celom kupatilu, ako hoce da dremne u mom krilu, batali sav posao i mazi macku jer ce u suprotnom demonstrativno da ostri nokte svuda osim na grebalici.......i cemu sve to? Ima nesto meni jako vazno: kad je vidim kako mirno spava u svojoj lezaljci ili na mom krevetu, ja znam da je sve u redu u mom delu univezuma.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...