Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

 

Citamo.....

cDk7cPS.jpg

...i hrcemo.....

 

gTYcyRl.jpg

 

Napokon, Aja me je usvojila, ja sam njen covek, vise nema nikakve sumnje.

Strpljenje, postovanje njenih granica i 1,5 godina i eto, sad imam macku koja mi se raduje, sa kojom delim prostor i vreme, kao da se onih 8 godina pakla uzgajivacnice nije ni dogodilo.

 

 

  • Like 5
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Smrdljivi komarac i njegove larve. Da medikamentima kljukam, oko moje, ili da ga uspavam? A, da, da ne zaboravim: Dovicine, Nolpaza, Lasix - da ispisa sva ta sranja. Neke, injekcije, direkt u njusku, ajnspric... necu o tome.

I, onda, Vetmedin, ako ce, da, bude, ljubazan, da zvace!

Mis'im, da sam ja ta ljubav - odustao bih, ali se nadam, da moja baraba nece! :heart:

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Posle mog Bobija bilo je tesko uzeti drugog psa ( bio je mesanac i ziveo je 17 godina ). Tugovala sam dugo za njim. 

 

 

Proslo je mozda tri, cetiri godine i onda sam dobila na poklon ženku rotvajlera ( komšije posle razvoda nisu znale šta će sa njom ).

 

 

Kasnije sam imala jednu, pa drugu mačku...Bilo je potrebno par godina da ponovo usvojim mačku. Sada je Cicika nepunih 11 godina član porodice.

 

Ne smem da razmišljam kako ću se osećati ako joj se nešto desi..ali znam da će biti potrebno vreme da nabavim ili psa ili drugu mačku.. 😞  

Link to comment
Share on other sites

....pokazao mi je veterinar kako se to radi sa mackom: dlan shake se stavi na teme macije glave, kaziprstom i domalim se zatvore nosnice, maca mora da udahne na usta pa se u tom trenutku lek ubaci i drugom rukom par sekundi ustasca drze zatvorena da bi se lek progutao. 

Kod mojih macaka ovo nikad nije radilo, uvek bi ispljunule tabletu ili kremicu protiv parazita. Lakse mi je da 2 puta godisnje odem kod veta pa da on to obavi.

Aja ima novi cvoric na istoj strani stomacica na kojoj su joj operisali tumor pre 6 meseci. Ceka nas nova operacija. 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Dok sam bila mladja i neiskusna - tabletu uguram u sredinu patea za macke, za pola sekunde sve pojedeno (tanjir brizno polizan) samo tableta blista netaknuta u macecem tanjiru. :lol_2:

 

sad to ide rutinski - uhvatim macku zavrat i gurnem joj tabletu u grlo i kraj price oce-nece-bezi mi po kuci.. :whistling:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika je lenština. Navikao da spava u hladovini u stanu. Ovde se uglavnom ukopavao u pesak ispod ležaljki. Neće sam da uđe u vodu pa sam ga ja unosio. Pustim ga da pliva malo pa ga uzmem u naručje jer je njemu svuda duboko. Kupio sam mu i prsluk za plivanje.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...