Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Aja (maca sa posebnim potrebama) dozivljava potpuni preporod u prisustvu moje cerke koju prvi put srece: izrazito nedrustvena maca, plasljiva, ne voli dodir, ne prestaje da se mota oko cerke, baca se na pod da je cerka mazi i timari, ide za njom i "prica", spava u njenom koferu.....obostrana ljubav na prvi pogled....

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pokusacu da skratim pricu i ne propustim poentu: komsinica, 2 psa sa ulice udomljena pre nekoliko godina, mazena i pazena, odlazi u inostranstvo na 10 dana, ne zeli da pse ostavlja u pansionu vec da ih neko cuva kod kuce, daje oglas, od vise ponuda bira majku i cerku sa, navodno, velikim iskustvom sa psima, poziva ih kod sebe da se upoznaju sa psima, ostavlja gosce i pse da bi spremila posluzenje, jedan od pasa ugrize cerku, pocinje frka: komsinica nudi zbrinjavanje povrsinske ranice kod lekara u privatnoj ordinaciji i injekciju protiv tetanusa, druga zena upozorava da ce lekar morati da prijavi ujed i pas ce biti odveden na posmatranje, komsinica moli da se incident ne prijavljuje, pas je uredno vakcinisan protiv besnila, druga zena na telefonu pronalazi propis o otstetama koje se dobijaju zbog ujeda nevlasnickih pasa, cca 10 000 rsd, komsinica placa na licu mesta.....sklanja pse iz grada jer se boji da ce incident biti prijavljen i tako....preselo putovanje. Licno poznajem oba psa, pratim ih u duzim setnjama, znam kako reaguju u raznim situacijama i mogu da potpisem da su dobrice nevidjene. Potpisujem i da je komsinica imala posla sa organizovanom bandom. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

em5n7EI.jpg

Aja.....jos uvek ne mogu da verujem da je to ista macka koja mi je doneta iz azila, ono prestravljeno, frustrirano stvorenje koje se krilo i od moje senke, koje nije znalo da koristi namestaj, nije trpela ne samo dodir vec i moje prisustvo. Ovo je snimljeno juce, jedna od smesnih poza Ajinog valjuskanja pored mene, voli da je ceskam po stomacicu, ima veliki raspon glasanja sto mi govori da joj je emotivni zivot sve bogatiji, njen glas je melodijski razlicit od klasicnog macijeg, pocela sam da ucim nesto od njenog "govora" i, kao sto sam prva 3 meseca znala da se rasplacem od muke, tako mi sad krenu suze kad je vidim ovako opustenu, zadovoljnu. Stvarno, strpljenje i paznja zaista mogu cuda da naprave. 

  • Like 4
  • Love 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

@Ne sam Safete Je l` ovaj tunel na predzadnjoj slici bese sa zadnje strane Veleza?

Nije, neki stari željeznički tunel u TB, pa su ga nedavno malo sredili ... ne treba ni da ti pričam koliko su se ugradili u investiciju :classic_biggrin:

 

1 hour ago, freethrow said:

Au Safete, prelep ti je pas. Neki miks retrivera i šarplaninca ili ridžbeka?

Hvala free i u moje i u njegovo ime. 

Za retrivera sam siguran, pošto ne izlazi iz vode bilo ljeto ili zima ... ovo ostalo mogu samo nagadjati.

Gdje je tvoja ljepotica, mogli smo neku svadbu organizovati :classic_smile:

 

 

edit: Kad ga već spomenu, nekada sam bio skroz blizu da kupim ridzbeka, baš su mi gotivni.

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nije, neki stari željeznički tunel u TB, pa su ga nedavno malo sredili ... ne treba ni da ti pričam koliko su se ugradili u investiciju :classic_biggrin:

 

Hvala free i u moje i u njegovo ime. 

Za retrivera sam siguran, pošto ne izlazi iz vode bilo ljeto ili zima ... ovo ostalo mogu samo nagadjati.

Gdje je tvoja ljepotica, mogli smo neku svadbu organizovati :classic_smile:

Sa zadnje strane Veleza postoji isti takav tunel i vodi iz cvorista veze u Velezu u planini.

Boravih tamo 2 nedelje onomad `92: silazis u planinu sa vrha stepenicama pola sata u salu sa radio relejnim uredjajima, a pomocni tunel za evakuaciju te vodi u najlepsu divljinu koju  izvidjac moze zamisliti.

A iznad, na 1000 m,  severozapadna litica Velez

Divljac da ne pominjem.

:tired:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nisam znao za taj tunel.

Auh, gore, sa vrha Veleza, do kojeg se stize serpentinama (nadam se da su one PRUD-ovke uklonili do sada) pored tornja televizije je i mali letnjikovac JNA koji vodi u cvotiste veze  u srcu Veleza i spustalo se liftom (koji nije radio) i steprnicama do sale opremljene za 5 godina zivota za 500  ljudi: zalihe hrane, vode, 5 agregata  za struju, prostorije za boravak, prostorije za rekreaciju....i  taj tunel ka spoljnom svetu, sakriven od svih.

 

Gore, Planinarski dom - ves masina, kupatilo, kuhinja, papuce - al` ekipa sa ratista i slusas ih kako pricaju nocu sa sobom;

Posle 2 nedelje posaljes poruku nadredjenim oficirima: Izbavite me odavde ili cu sasuti svu dzebanu koju imam kod sebe u ove uredjaje, a znate da imam najvise pancirne municije.:s_d:

Vratise me u Nevesinje, u centar veze, odma`:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...