Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Vodi li neko psa na izložbe u Srbiji?

 

Planiram to da uradim, pa polako da se raspitam koje su procedure prijave, šta učiti psa i ostalo.

Odeš na sajt KSS...kinološki savez srbije...i otvoriš ,,plan manifestacija 2021'' ...tačnije download-uješ ga. Potražiš lokaciju i datum koji ti odgovara i onda izguglaš broj kinološkog društva iz tog grada i pitaš kada počinju da primaju prijave za izložbu. Kuja ne sme biti duboko skotna ili u teranju ako se izlaže...pas mora da je čipovan i da poseduje rodovnik. Sve rase su u obavezi da na zahtev sudije pokažu zube uz vašu asistenciju ili retko to sudija radi...podignu se samo labrnje sa obe strane dok je vilica zatvorena i onda samo razmaknu usne napred na vrhu njuške da se vidi zagriz. Ne treba psu otvarati vilicu. Izguglaj i to i vežbajte sa njim uz uvek istu komandu ...može i nagrada kada posluša iz prve. Zrelim mužjacima trebaju oba testisa biti spuštena u skrotum...i treba da dozvoli da ga sudija pošašolji po jajima...ali oni to već rade u deliću sekunde Zavisno od rase pas mora par puta, ili kod službenih rasa i hrtova i po desetak krugova da trčkara uvek sa leve strane hendlera u smeru suprotnom od kretanja kazaljke na zidu u laganom kasu u krug u ringu sa ostalim psima iz razreda i pojedinačno od i ka sudiji da vidi prednji front i zadnje noge. Uglavnom je to sve. Mogu detalji na pm. Na kraju dobijaš ocensku listu sa opisom psa u par rečenica i eventualnom napomenom o manama ili ponašanju.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Odeš na sajt KSS...kinološki savez srbije...i otvoriš ,,plan manifestacija 2021'' ...tačnije download-uješ ga. Potražiš lokaciju i datum koji ti odgovara i onda izguglaš broj kinološkog društva iz tog grada i pitaš kada počinju da primaju prijave za izložbu. Kuja ne sme biti duboko skotna ili u teranju ako se izlaže...pas mora da je čipovan i da poseduje rodovnik. Sve rase su u obavezi da na zahtev sudije pokažu zube uz vašu asistenciju ili retko to sudija radi...podignu se samo labrnje sa obe strane dok je vilica zatvorena i onda samo razmaknu usne napred na vrhu njuške da se vidi zagriz. Ne treba psu otvarati vilicu. Izguglaj i to i vežbajte sa njim uz uvek istu komandu ...može i nagrada kada posluša iz prve. Zrelim mužjacima trebaju oba testisa biti spuštena u skrotum...i treba da dozvoli da ga sudija pošašolji po jajima...ali oni to već rade u deliću sekunde Zavisno od rase pas mora par puta, ili kod službenih rasa i hrtova i po desetak krugova da trčkara uvek sa leve strane hendlera u smeru suprotnom od kretanja kazaljke na zidu u laganom kasu u krug u ringu sa ostalim psima iz razreda i pojedinačno od i ka sudiji da vidi prednji front i zadnje noge. Uglavnom je to sve. Mogu detalji na pm. Na kraju dobijaš ocensku listu sa opisom psa u par rečenica i eventualnom napomenom o manama ili ponašanju.

 

 

 

 

Šta misle oni, da kolabriram tamo?

 

Šalim se malo, hvala puno na opširnom odgovoru. Uvek kad šetam psa, ide sa leve strane, uz mene. Na druge pse ne reaguje, imamo ogroman broj lutalica u gradu i konstantno ih srećemo kada šetamo. Naravno, problem su podkapijaši, ali toga nema tamo.

 

E sad, pošto si očigledno u materiji, da li misliš da je realno da ga naučim šta treba u roku od mesec dana. Pošto 10. aprila imam Srbobran, koji mi je baš blizu? 

Dosta je poslušan, neke osnovne komande tipa sedi i slično, radi bez greške.

Link to comment
Share on other sites

 
Šta misle oni, da kolabriram tamo?
 
Šalim se malo, hvala puno na opširnom odgovoru. Uvek kad šetam psa, ide sa leve strane, uz mene. Na druge pse ne reaguje, imamo ogroman broj lutalica u gradu i konstantno ih srećemo kada šetamo. Naravno, problem su podkapijaši, ali toga nema tamo.
 
E sad, pošto si očigledno u materiji, da li misliš da je realno da ga naučim šta treba u roku od mesec dana. Pošto 10. aprila imam Srbobran, koji mi je baš blizu? 
Dosta je poslušan, neke osnovne komande tipa sedi i slično, radi bez greške.
Koja rasa...i starost? Samo ''zube'' i poziranje vežbaj...ako ne želi da pokaže zube, to je kraj ocenjivanja...podrazumeva se da će trčkarati pored tebe ali probaj baš kružne putanje gde mu kraćim povodnikom ne dozvoljavaš da kaska ispred tebe...jer onda ga teže koriguješ u krivini. To uglavnom ne bude problem. Moj savet je da odeš na prvu izložbu koja ti je blizu zbog iskustva i socijalizacije psa a ne prezentacije i ocene. Ubrzo ćeš shvatiti da su retki ringovi i sudije sa objektivnim pristupom ocenjivanju. Tačnije nema ih. Svi su u nekim trulim kombinacijama. Ja sam sa veoma retkom rasom tamo devedesetih išao na izložbe sa psom koji i nije prijavljen...jer nije imalo smisla uzimati titule u praznim razredima. Ali i dan danas imam divne prijatelje kučkare iz tog perioda.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Wingwalker said:

Koja rasa...i starost? Samo ''zube'' i poziranje vežbaj...ako ne želi da pokaže zube, to je kraj ocenjivanja...podrazumeva se da će trčkarati pored tebe ali probaj baš kružne putanje gde mu kraćim povodnikom ne dozvoljavaš da kaska ispred tebe...jer onda ga teže koriguješ u krivini. To uglavnom ne bude problem. Moj savet je da odeš na prvu izložbu koja ti je blizu zbog iskustva i socijalizacije psa a ne prezentacije i ocene. Ubrzo ćeš shvatiti da su retki ringovi i sudije sa objektivnim pristupom ocenjivanju. Tačnije nema ih. Svi su u nekim trulim kombinacijama. Ja sam sa veoma retkom rasom tamo devedesetih išao na izložbe sa psom koji i nije prijavljen...jer nije imalo smisla uzimati titule u praznim razredima. Ali i dan danas imam divne prijatelje kučkare iz tog perioda.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

 

Whats-App-Image-2021-03-09-at-12-41-16.j

 

 

Braon ili čokoladni lab, 13 meseci.

 

Ok, hvala na savetima. I to što kažeš, više mi je to kao neki događaj da odem sa klicima i psom, nego da se sada zanosim nekim nagradama, naravno. I ranije sam išao na izložbe, ali nisam vodio pse. Generalno su mi to lepe manifestacije. 

 

  • Like 6
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
11 minutes ago, ras kass said:

Pojede mi mala mesanka kabal od kablovske i interneta. 

Ova je pojela 5 univerzalnih daljinskih za kompletnu kontrolu. Sto su oni controlfrickovi.

😛 

48270660_1186941621464004_58958790666779

Edited by mrd
langue
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ehh, ovaj naš uglavnom posteljinu jede, svu ćebad i prekrivače nam je rasparao i oglodao po krajevima :classic_biggrin: Evo šta je uradio sa jednim koje je služilo u dnevnoj sobi
0gcRXfq.jpg
 
A posle se majstor umotao u njega
 
x2V0b56.jpg
OrtVd1c.jpg
IPkoBzY.jpg
aB8GEIE.jpg
GMrgDhP.jpg
Joj.
Pogledaj sofu na šta liči. Na kraju smo joj dali sofu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Knipex said:

Ehh, ovaj naš uglavnom posteljinu jede, svu ćebad i prekrivače nam je rasparao i oglodao po krajevima :classic_biggrin: Evo šta je uradio sa jednim koje je služilo u dnevnoj sobi

0gcRXfq.jpg

 

A posle se majstor umotao u njega

 

x2V0b56.jpg

OrtVd1c.jpg

IPkoBzY.jpg

aB8GEIE.jpg

GMrgDhP.jpg

 

Kako je divan, kako je sladak..Pa ko može da se naljuti na njega zato što je nestašan? 

 

Divan je..srećan prvi rođendan 😍   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba da vidite na sta lici donja cetvrtina  plakara u predsoblju posle 30 godina i 2 macke..... Lepo mi je majstor govorio da odaberem orah ili hrast za plakar a ja izabrala lipu zbog svetle boje.....sve sam pokusala da ih odvratim od ostrenja noktiju o taj plakar, fabricki proizvodi, prskanje limunovim sokom, "no - no" metoda, pretila sam i da cu kupiti one makazice za seckanje noktiju i nista, grebu i demonstrativno me gledaju da li ja vidim da one to rade! Ne moram ni da spominjem da su fabricke grebalice svih vrsta i oblika netaknute.....necete verovati: sa brega sam dovlacila debele grane, trupce, cepanice, stavljala to na terasu i nisu htele ni da pogledaju taj idealan poligon za grebanje. Ziv me sram pojede kad neko nov udje u stan pa to vidi i jos da komentar "Zato ja ne drzim macke u stanu"! Sta cu, volim ih od glave do repa sa sve shapicama, plakar je pao za njihovu slobodu da budu to sto jesu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kupujem ogrlicu protiv krpelja i pitaju me koja veličina mi treba...ja kažem najveća...izvolite XL ...dodjem kući kad ona nije dovoljno najveća...a njemu smešno.
 
Zato i koristim Simpariku od tada.
 
 
 
 
Mi koristimo Bravecto tablete, rade odlično.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je veterinar preporučio Nexgard spectra tablete od kad sam prvi put odveo psa kod njega prošle godine. Tablete imaju dejstvo mesec dana i dajem mu ih od marta do novembra. U zavisnosti od veličine psa postoje različita pakovanja, pretpostavljam da bi ovo odgovaralo za tvog @Wingwalker

 

nexgard_spectra_XL__65935.1525387010.jpg 

U pakovanju ima 3 tablete

https://santi.rs/psi/preparati-za-pse/preparati-protiv-parazita/nexgard-spectra-savrsena-antiparazitska-poslastica/

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je veterinar preporučio Nexgard spectra tablete od kad sam prvi put odveo psa kod njega prošle godine. Tablete imaju dejstvo mesec dana i dajem mu ih od marta do novembra. U zavisnosti od veličine psa postoje različita pakovanja, pretpostavljam da bi ovo odgovaralo za tvog [mention=25]Wingwalker[/mention]

 

nexgard_spectra_XL__65935.1525387010.jpg 

U pakovanju ima 3 tablete

https://santi.rs/psi/preparati-za-pse/preparati-protiv-parazita/nexgard-spectra-savrsena-antiparazitska-poslastica/

 

Koristio sam prošle godine NextGuard...nije se desilo da jednog zakači ali mi je prijatelj veterinar i kučkar rekao da je dobio info da ima slučajeva krvarenja u želudcu jer samo on NextGuard u tom trouglu sa Bravecto, Simparica...ima neki sastojak koji se smatra hazardnim. On ga zato ne drži na stanju. Uzmite ovo sa rezervom jer je možda i medijski fajt konkurencije...ozbiljna zarada rotira u tim preparatima jer su nakon ampula za nakapanje napravili bum na tržištu s obzirom da neke štite i od srčanog crva a npr. Simparica se terapijski prepisuje psima inficiranim demodexom.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...