Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

6 hours ago, Kooineeperk said:

Hajde poznavaoci materije, preporuka za psa koji je:

  1. mali do srednji
  2. pozeljno kratkodlaki
  3. pogodan za stan (da se ne linja ako je moguce, da nece napraviti haos i izgristi namestaj)
  4. da moze da ostane i sam na par sati
  5. pogodan za decu
  6. da nije preglasan ili da non-stop laje

I ne, ne moze ribica, probali smo 🙂 nece da uci trikove, okrene se potrbuske i ne zna da se vrati 😞 

 

Razmisljali smo:

- Basenji - nema nekog sirokog izbora u oglasima (pa je i cena znacajna) i nije pretezno beo (tako cerka zamislja svog psa)

- Dzek Rasel - meni po izgledju omiljen ali je koliko citam zeznute naravi

- Kavalirski španijel kralja Čarlsa - moze biti znacajno beo, ima malo duzu dlaku nego sto bih voleo.

 

Neke druge ideje i zasto da i zasto ne?

 

Mačka 🙂

 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mrd said:

Pudla(srednja) lako se neguje, ne linja se privržena i posesivna. Ovo poslednje je moj deal-braker, ali one izvanredne.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Posto ce izvodjenje/setanje da vrlo verovatno spadne na mene, voleo bih da bude pas za kog me nece biti blam da ga setam 😄

 

 

6 hours ago, Klotzen said:

 

Mačka 🙂

 

Znao sam da ce neko ovo reci. Ipak mora pas, razmisljali smo i zec, hrcak, morsko prase, papagaji itd. Da se samo ja pitam bio bi neki akvarijum, barem 200lit, biljke, i vise vrsta ribica. S tim imam iskustva.

 

@Knipex obozavam jazavicare, imao sam ih kao mali uvek barem po 2 komada, to bih izabrao bez razmisljanja ali cerka hoce belo (sareno) kuce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam tremu, sutra mi dolazi burmaska macka stara 8 godina, spasena iz jedne brutalne odgajivacnice. Tako to biva kad se od zivih bica pravi biznis. Mene su nasli zbog mog iskustva sa "egzoticnim"mackama i pretpostavljanog strpljenja da radim sa mackom koja ima traume. Veterinari koji su je pronasli procenili da smo dobra kombinacija. 

I ja sam traumatizovana: pozelela sam jedno sivo macence od 2 meseca a gospodja mi odreze : "Nemojte da se ljutite ali moje mace moze da pozivi najmanje 15 godina pa vi vidite".

I videla sam: prvi kvartal 70 godine zivota vec potrosen.....stvarno, sta ce meni mace. 

Mnogo se iskomplikovalo to udomljavanje, te koliko ste stari, te koliko vam je stan, koji je sprat, prosek primanja......

I tako, dolazi mi Aja, ako me ne pojede prve noci, slikacu je....

P.S. Ne preterujem: za burmanke kazu da bi, da imaju prste umesto shapa, vladale svetom.

Edited by Pletilja
  • Like 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

S'psom se zaboravlja machoizam. 🙂

Ovo sam imao pre nego nam se rodio prvenac. Cesljali smo je svaki dan bar sat i opo,.

Shih-Tzu-On-White-01.jpg

Kad se on rodio onda je ona postala:

Shih-Tzu.jpg

Pudlu sam ti preporucio samo zbog dlaka i manje cesljanja. Jazavicar je isto odlican izbor, ali je malo temperamentiniji od ove dve rase. Ovo su psi za grad, dovoljno im je da protrce kroz stan i oni zadovljni. Sto se tice machoizma, ovo je pas kojeg sada imamo i ne osecam se vise macho, nego pre. Razlika je sada imamo veliko dvoriste i nemoramo da setamo 5-10km.

52987136_1238567402968092_74105208013984

Kao sto vidis i ona se voli s'mackom.

Ovo je u prirodnom ambientu.

41428046_1126434267514740_81002512100758

No reklamu na stranu, toplo vam preporucujem enciklopediju pasa gde cete moci da procitate sve o karakteristikama rasa pasa i napravite uzu listu pasa koji vama odgovaraju. Ja sam tako Shih Tzu-a kupio, kao prvog psa u BG. Ziveo sam u centru i samo Tas i Manjez su mi bili blizu za setnju.

12828470.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

97240816_3458334250861604_3541682233314115584_o.thumb.jpg.0b6ae59afc37db32cf1bb3e4ec40be6a.jpg

83176114_3202321546462877_7641136188434153472_o.thumb.jpg.42605e62f05a9c0cef3a514a7ce8d9c4.jpg

 

Idealan pas za sve koji ga fasuju vole da im grize patike, glođe nameštaj, sruši stočić i prospe ti piće kad prođe, lupi glavom o sto i slomi nogu (od stola), kenja, prdne dok jedeš. I opet ne možeš da ga ne voliš. Poznat po gracioznosti i eleganciji, dok trupka iza Vipeta za bačenom teniskom lopticom a ostali ljubimci ponosnih vlasnika se odbijaju o njega. I ne laje uopšte, ko Mops, a s lopticom se pozdravite kad se sa Vipetom susretne na pola puta - ovog u odlasku, onog u povratku.. :classic_smile:

Edited by Neme
  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Davno....nasa jedina outdoor maca, Debela, prelazila je preko terase u komsijski stan, "macka na odredjeno vreme", tako su je zvale komsije Mica i Jova. Provela bi kod njih par sati, pocastila se, recimo, sa pihtijama, odremala malo, istrpela da je malo gnjeve i otisla kroz ulazna vrata njihovog stana. Mi nismo dugo znali da ima i rezervnu varijantu porodice. Znala je i da usred noci predje kod njih pa bi komsija Jova bunovan morao da je pusta napolje u 3 ujutru. Bila sam ljuta na nju kad sam saznala da voli pihtije: mene je maltretirala sa hranom, morala sam, kako znam i umem, da joj pronalazim krekere sa ukusom piletine jer nista drugo  nije htela.  Kada je uginula (u snu, zaspala i nije se probudila) oplakali smo je zajedno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rece mi veterinarka par nedelja da se isciste hormoni. 
 
Bitno mi je da vremenom smanji agresiju, 'oce da se pobije sa drugim kucicima. 
Mi smo zato morali da ga kastriramo, extremna agresivnost.. Prognoza za smirenje, čišćenje hormona, je bila 6-9 meseci, tako je u stvarnosti otprilike.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odlagao sam jer je imao operaciju kolena pa nisam hteo da ga stresiram toliko za kratko vreme.

 

Pre par meseci nadjem stence na placu, majku im posle izujedao  drugi pas i umre. Uspeo sam dvoje da udomim, ali dve smizle nisam pa sam ih ostavio kod sebe.

 

Sad imaju prvo teranje pa on ludi. A one sitne a on kao bik. Jednoj je proslo, ovoj drugoj ce za par dana valjda.

 

Sad imam 3 udomljena kuceta.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cicika izgleda ima perut. Razmišljamo da je vodimo kod veta. Da li mi da tražimo i lab analize krvne slike ili će on sam predložiti? 

 

Ima osam godina, primila je sve potrebne vakcine i dobija vitamine u obliku granula koje obožava. Zašto joj se onda pojavila perut, ne meša se sa drugim mačkama? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Wingwalker said:

 

 


Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

Divan pas. Nisam ga uzeo samo zbog osiguranja kuce. Kazu da Cane Corsa ide za lopovom dok ga ne obori. Nije mu dovoljno da ga otera. 🙂

Klinci su tada bili ljudi na mene da su se pusili. 🙂

Osiguranja nece da osiguraju kuce u kojima zivi Cane Corsa.

Ludilo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...