Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

9 minutes ago, Laki John Terry said:

Ljudi, stavljate u isti kos, maltene, Stimca i Ficu Covica. Stimac ima prilicno respektabilnu karijeru. Nije to slucajno. On nije za prvog centra Zvezde ali on nije to ni trebalo da bude. Kod nas su zakazali Gist i Kuzmic. Totalni promasaji ove sezone. Onda je doveden Stimac ne zato sto je on spasilac, nego nije ni bilo bog zna kakvog resenja. Greska je napravljena mnogo pre Stimcevog povratka.

 

Legitimno je ne zeleti ga u ekipi. Ja ga takodje ne zelim u ekipi, jer mi se ne uklapa u poimanje moderne kosarke. Ali sad da ga vredjam, zaista ne vidim razlog. Iskreno.

 

Sta je Lazic, recimo, bolji od Stimca? Ili Ojo? Coveku ispada lopta kroz onolke rucerde. Koordinacija kao slon ustaklarskoj radnji. Stime je tamo neki, peti, sesti problem Zvezde u ovoj sezoni. Ceo roster je napravljen nakaradno. 

 

I nastavljeno je nakaradno izbacivanjem Fajea. Ali to je zato jer smo se vodili monetarno a ne sportski. Jer odstranjivanje Gista kosta 3 puta vise.

Ceo roster Crvene Zvezde ove godine je bio jedan veliki problem. U stvari, cak je i strucni stab bio problem. Sve vezano za Zvezdu je ove sezone bilo problem.

Poredjenje Covica i Stimca nije na mestu jer je Stimac kosarkas, relativno slab kosarkas, ali moze biti koristan 7-8 minuta po utakmici svojom specificnom igrom. Covic je vise Badi pas, nego kosarkas. U prilog tome govori i karijera, koju je Stimac svojom masnom telesinom izgradio, a ovaj drugi sa jos masnijom telesinom nije mogao ni da zamisli. Da je bio ostavljen sam sebi na milost i svoje kosarkaske mogucnosti i dalje bi igrao studentsku ligu za Fon u sali Filozofskog fakulteta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Gilmour

Pa to i ja kazem, a ovde ispada da je Fitja i Stime isto. A nije ni blizu isto. Covic da nema tatka u kosarci bukvalno ne bi dogurao profesionalno ni do jednog ugovora. Ko ce bre onog da trpi u rosteru?

Sa druge strane Stimac je legitiman kosarkas sa prilicno dobrom karijerom. E sad, on je onakav mlitav i nije tip modernog centra, naravno, ali jebiga, neko i takve igrace zna da iskoristi.

Link to comment
Share on other sites

 

Ako je verovati najavama, mi kao da ipak pravimo tim za Evrokup.

 

Imati Simonovića, Kuridžu i Simanića na četvorci je neozbiljno.

Trojicu od Kuzmić, Odžo, Štimac, Ristić, Đorđević na petici, takođe.

 

Lazić, Štimac, Simonović, Kuridža, Dangubić, pominje se i Mitrović... Nijedan od njih ne bi igrao EL da nije Zvezde. Većina je past their prime. Sve igrači s jako ograničenim ulogama. Dodaj Dženskinsa, Kuzmića, Dobrića, imali bismo previše ograničene opcije. Možemo da istrpimo 3, 4 takva igrača u timu, a ne 10. 

 

Nedović i Blažić u zavisnosti od cene i uloge bi mogli da budu prava pojačanja, ali su i najmanje izvesni. Jedino da neko od mlađih ili "mlađih" igrača napravi veliki iskorak: Simanić (teško), Radanov, Đorđević, Rit, Uskoković. Mada verovatno neće ni imati prostora za to zbog ovih gore. 

 

Počeli smo da kopiramo transfer politiku Mitra Mrkele, a svi znamo kako to izgleda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Ako dolazi Radonja, ja bi zadržao Oja. Čovek je mag za rad sa ovim teškim old school peticama, i kod njega su vrhunski izgledali poneki likovi koji ni pre ni posle nisu bili u stanju da se sastave. A Ojo je možda uz Bobija ponajbolji material za obradu ako gledamo samo ove koji su bili kod njega u Zvezdi.

 

Ja iskreno nebi ništa imao protiv centarske linije Ojo-Kuzma-Ristić? ako bi Radonja bio trener.

 

Na 4 nisam pametan. Sve se tu vrti nekako oko Boriše. Svi bi mi želeli da mu se da prostor i da on konačno proigra, ali se to po do sada viđenome neče desiti. Imao je sad dve sezone prostora pa ga Starac Mo izgura iz postave. Čini se kao da svi mi više želimo taj njegov uspeh od njega samog. A ta mlohavost kod Radonje nikad nije prolazila, pa ne veurjem ni da če sada. Tako da bi ja Boriši vadio kartu za Astanu. Pustio Kuridžu za par minuta, Simona za niske variante, i isprsio se dobro za startera. Ko je reko Derrick Williams?

 

Na trojki nebih ništa dirao. Davidovac, Dobrić, Danga, Simon. Izgleda puno, ali nekoliko njih ia fleksibilnost da se spušta ili diže na druge pozicije po potrebi i nekim specifičnim situacijama.

 

Na dvojci je isto teško reči. Tu su Charlie, Laza. Ja nisam baš za vračanje Jake, pošto mi se čini da nekako gomilamo onda tu te solidne, ali igrače koji nisu pravi nosioci. Radije bi onda ostavio ovu dvojicu, pa dopunjavao sa ovima, koji se možeju spuštati sa trojke, ili dizati sa pleja. Recimo neki Avramović ili Nedović.

 

Na pleju Uskoković kao treča opcija. Videti ima li išta od ovih mlađih domačih opcija Peno, Avramović, Aleksej Nikolić.. I isprsiti se za startera naravno. Recimo Cunningham. Radonja ga je ganjao več kad je bio kod nas, pa je onda odlično odigrao u Bayernu. Odličan napadač i ima taj length koji Radonja ceni kod bekova.

 

Znači ovako

 

PG Cunningham, (Avramovic, NIkolic, Peno), Uskokovic

SG Jenkins, Dobric, Lazic

SF Simonovic, Dangubic, Davidovac,

PF Williams, Kuridža

C Kuzmic, Ojo, Ristic

 

Skromno, ali bi uz Radonju moglo proči. Ako ostane viška para odlično, ako zatrebe doselekcija posle 2-3 meseca u slučaju povreda, ili ako se vidi recimo da na pleju ipak trebamo neku iskusniju backup opciju

Ovo bi bilo lose i da je 2016. a nije. 
Wiliams ne igra ispod 1.3m, ostali zajedno nemaju 35 poena u rukama.

 

Moze li jos neko da napise da Stimac i Filip nisu isto, samo 8 puta sam to procitao u prethodna 3 dana i samo 60 puta u zivotu

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kankkunen said:

Za Lakija ... :classic_biggrin:

Quote

If Nikola Kalinic won't stay in Fenerbahçe, Crvena Zvezda would try to bring him back after 4 years. I'm told

.

Uff, odakle ovo? Mislim da je to Sci-Fi, ali prelazni je rok fakticki pa je sve dozvoljeno... 🙂

 

Pitanje je i da li je Kalina politicki podoban za neke?

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Ovo bi bilo lose i da je 2016. a nije. 
Wiliams ne igra ispod 1.3m, ostali zajedno nemaju 35 poena u rukama.

 

Moze li jos neko da napise da Stimac i Filip nisu isto, samo 8 puta sam to procitao u prethodna 3 dana i samo 60 puta u zivotu

 

Više puta smo več bili pozitivno iznenađeni igrama rostera kojeg smo odpisivali pred početak sezone i više puta smo bili razočarani igrama rostera za kojeg smo mislili da če rušiti sve redom. Tako da polako.

 

ne kažem da mora baš Williams, nego solidna baza domačih igrača/povratnika i malo više love za 2 kvalitetna stranca.

 

Rekao bi isto da če teško on izvuči 1.3 sledeče sezone (možda u kini). Zbog toga kako je završena ova sezona i projekcija da če dosta klubova zbog toga malo smanjiti ulaganja u sledečoj, i zbog njegovih promenljivih igara u Feneru, koji ga nije produžio koliko sam upoznat. Naravno, on če još uvek biti zanimljiv ekipama kao što su Milano, Maccabi i slični skupljači američkih trpača. Ali ako se desi da se mu tamo ne poklopi, pa 20. avgusta još uvek bude free agent recimo. Nikad se nezna

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

Ovo.

 

Štimac uopšte nije jeftin igrač da bi se pominjao u kontekstu 3. centra tima sa skromnijim budzetom. On ako ostane biće najmanje druga opcija na toj poziciji. A u FMP-u imamo Đorđevića koji je igrač vrlo sličnih karakteristika, to trpanje ABA ligaša uz nikakvu odbranu može i on da odradi za neuporedivo manje para.

 

Nama prioritet mora da bude da kako znamo i umemo osposobimo Kuzmića, on je jedini dostupni domaći centar koji je kvalitetan defanzivac, zna kako da brani pik, ozbiljno je prisustvo u reketu i odlično kontroliše skok. Uz njega obavezno stranac - brži, agilniji, eksplozivniji, koji može da preuzima u odbrani, u napadu da bude lob meta i napast na ofanzivnom skoku. Treći može da bude i pomenuti Đorđević, nije toliko bitno.

 

Recimo Kuzmic(živ i zdrav) , Dastin Hog, Djordjevic. 

 

Sta mislis jel bi Hog mogao da bude igrac koji bi mogao da popuni rupu izmedju Kuzme i Djordjevic? 

Ili koji bi to igrac mogao da bude? Neka tvoja ideja. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Liska Manjina said:

Prsonal višiz

 

Pefi Marković/Dilejni, Ali Nikolić, Uskoković

Nedović, Đenka, Laza

Deda, Dobrić, Dangubić

Gill, Simana/Jelovac

Blek, Odžo/Kuzmić, Đorđević

 

Otpisi odmah Markovica, Jelovca i Nikolica. Ne zna se kome se vise ide u Zvezdu i pri tom akcenat nije na navijackoj pripadnosti.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Liska Manjina said:

Prsonal višiz

 

Pefi Marković/Dilejni, Ali Nikolić, Uskoković

Nedović, Đenka, Laza

Deda, Dobrić, Dangubić

Gill, Simana/Jelovac

Blek, Odžo/Kuzmić, Đorđević

 

 

Nema sta, skromno i porodični koncept. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Moze li 'vako?

 

?-Uskokovic-Radanov

Nedovic-Djenka-Dobric

Dangubic-Davidovac-Lazic

?-Kuridza-Simanic

?-Kuzmic-Ristic

 

Kouč Ra.

 

*Tri znaka pitanja - tri stranca.

 

U ovo konstalaciji bi ti onaj prvi znak pitanja igrao "dok ne ugine", a sa njegovim gubitkom, bi mogli sezonu da "frljnemo kroz prozor". Da mu zamene budu decko koji se ni u FMPu jos nije dokazao i decko koji "jebem li ga sto me stavljaju na pleja" je talenat vec 5 sezona?!

Ako mislis to da pokrpis sa Djenkom i "staklenim" Nedom, necemo se dobro provesti, jer su obojica kombo bekovi koliko i ja profesionalni kosarkas. Pritom Nedovic bi dobacio do max 1/3 utakmica u sezoni, sa paprenim ugovorom za nase prilike.

Radonja bi sa Risticem izvrsio samoubistvo za dva meseca.

Ja bih gledao kako da zalivadimo Simanica ako je ikako moguce, jer mi je stvarno vise mucno da pocinjemo 4, 5 sezonu sa njim na poziciji talenta "koji samo sto nije eksplodirao".

Dobric nije dvojka i nikada nece biti, kao sto to nije ni Lazic, cak ni u svom prajmu, a ne sada. Tako da je pozicija 3 pretrpana do neizdrzljivosti.

Ono sto ja vidim kao problem je selekcija od prosle sezone, koja ima toliko rupa, da nam je potrebna ozbiljno korenita rekonstrukcija, a pitanje je koliko se ima para za tako nesto.

 

Edited by Gudura
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gudura said:

Ono sto ja vidim kao problem je selekcija od prosle sezone, koja ima toliko rupa, da nam je potrebna ozbiljno korenita rekonstrukcija, a pitanje je koliko se ima para za tako nesto.

 

 

mene uopste ne bi cudilo da se krene u prodaju dobrica, davidovca i simanica, ili bar dvojice od njih, dugo su tu, i otprilike su dali zvezdi ono sto su mogli, mozda je vreme za pecalbu. a i ovo sto se pominju dolasci jake, dangubica, simona... ide u tom pravcu, posto sigurno necemo zadrzavati sve postojece igrace + dovoditi nove na tim pozicijama. valjda.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto da se gledaju pozicije, bolje da se gledaju osobine igraca:

 

1. Tip: organizatori i igraci koji su dobri sa loptom u rukama

2. Tip: Suteri

3. Tip: Visoki igraci

 

Dzaba neko stavlja Dobrica i Lazica na 2, to su drugaciji tipovi bekova od onoga sto nam treba.

 

Trenutno mozemo da racunamo na:

 

1. Jenkins, eventualno Davidovac

2. Lazic, Dobric, Radanov

3. Jagodic, Simanic, Kuzmic, Stimac, Djordjevic, Ristic, Jovanovic, Ojo, Gist

 

Previse je ovde visokih igraca, a premalo igraca koji mogu da razigraju sebe i druge.

 

Moja vizija bi bila: 4 igraca koja su dobra sa loptom + Davidovac + 3 sutera + 5 visokih - 13 igraca, sve ostalo treba da budu tinejdzeri, ne da imamo 16 igraca pod ugovorom.

 

Ne trebaju nam i Radanov i Dobric i Lazic i Dangubic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...