Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

I ja sam jedan od onih koji nema previse lose misljenje o Alimpiju.

 

Basically, ono sto mu je doslo glave pored epske pljacke i odredjenih igraca je i tvrdoglsvost i sujeta. Mlad je, valjda ce skontati, al ne deluje tako citajuci ovaj intervju.

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2020 at 1:44 PM, Laki John Terry said:

Jel postoji pravilnik aba lige gde pise kako se resavaju ovakve situacije? Pobogu, pa zar treba sad svako da daje svoje misljenje? Jebem ti ligu.

 

Ajd, ali realno, razmisli, da li bi tebi uopste palo na pamet ovakva situacija, i da je stavljas u pravilnik? Naravno lako je sada kad je takva situacija biti pametan .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Ajd, ali realno, razmisli, da li bi tebi uopste palo na pamet ovakva situacija, i da je stavljas u pravilnik? Naravno lako je sada kad je takva situacija biti pametan .

 

Nije to toliko tesko zamisliti, realno. Bilo kakvo vanredno stanje ili vanredna situacija mora biti pokrivena nekom procedurom za reagovanje. Ne mora da je uzrok epidemija virusa...bilo sta sto onemogucava nastavak sezone mora biti pokriveno pravilnikom.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje mišljenja da smo rano potrošili Alimpijevića, videlo se tu znanje, ali bez iskustva, i sa ekipom u kojoj bi retko ko uspostavio red. Samo tri poraza u ABA ligi i poraz u finalu gde je bilo jako upitno suđenje i Lesorovo polaganje... Ja bih uvek pre birao Alimpijevića sa 3,4 godine na klupi barem FMP-a, nego Šakotu u ovom dobu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Laki John Terry said:

 

Nije to toliko tesko zamisliti, realno. Bilo kakvo vanredno stanje ili vanredna situacija mora biti pokrivena nekom procedurom za reagovanje. Ne mora da je uzrok epidemija virusa...bilo sta sto onemogucava nastavak sezone mora biti pokriveno pravilnikom.

Tesko je zamisliti, jer bilo koje vanredno stanje, se zna, bude, nedelju, dve, mesec dana. Ovo sa korona virusom se ne zna, moze da traje jos nedelju dana, a moze i do sledeceg Aprila.

Link to comment
Share on other sites

Alimpijevic pre svega nije imao ni blizu tako mocan tim kao Sakota ili Tomic.

 

Uporedite ove sastave:

 

Rochestie, Radicevic/Ennis

Feldeine, Davidovac

Dangubic, Dobric, Lazic

Bjelica, Jankovic

Antic, Lessort, Jovanovic

 

Sa

 

L.Brown, Covic

Baron, Davidovac

Dangubic, Dobric, Lazic

D.Brown ili MJK, Simanic

Gist, Kuzmic, Jovanovic

 

Cak i ovako je donji sastav jaci, a gde je dubina i gde su Jenkins, Punter, Ojo, Stratos?

 

Sastav od te sezone je bio uzasan i samo zahvaljujuci formatu EL u kojoj stalno ima nebitnih meceva koji se otaljavaju i Peri Anticu koji je sam doneo neke pobede mi smo imali 11-19. Bez Pere i Dangubica nismo imali nista, nijednu normalnu zamenu na 1 i 2, unutra su svi igraci bili busni kao sito i Dzikic je stvarno ozbiljno lose spremio svoju ekipu jer je imao zicer protiv najslabije Zvezde u poslednjih 7-8 sezona (govoreci timski). Samo sudije i ogromna sreca (Feldeine i Lessort su promasili nemoguce) su mu pomogli da donese titulu u PG. 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Pa sad taj sastav deluje ko kanta jer je tako i igrao. Po cemu je Tomicev sastav iz prve sezone bolji, kad se gleda na papiru?

 

Alempije je dobio Rocha koji je top plej na EL nivou, potom Feldina koji nam je bio wet dream kod Radonje, Lesora kao odlicno prospekta (komentari kad je dolazio- eto je micka zver),, Peroa kao staru kajlu i opciju sa klupe, a upgradeovan mu je tim sa Omicem i Enisom koji su odlicni igraci za ABA ligu, pa cak su i u EL bili faktori. 

 

Tomic imao Reglanda, Berona, Perpera, Mo Fajea (hu d fak iz tat), i Cirbesa (ali ovu izbagovanu verziju). Posle mu je tim upgradeovan sa KC Riversom pa to daje malo lepsu sliku, ali gore pobrojani igraci su poprilicno skuplji od ovih dole, sa razlogom- jednotavno imaju veci predigre. U ovom Tomicevom timu je jedini Perper bio igrac sa tonu iskustva, a gore si imao Rocha, Feldina i Peru kao legit EL igrace.

 

E sad sto je Beron igrao tako kako je igrao, sto je Mo pokazao da je odlican hustler, jbg, ima nesto i do trenera valjda. Ko sto ima i do toga sto su kod Tomica i domaci igraci nesto igrali, a kod Alimpija bili totalno nebitan faktor.

 

Ista prica je bila i od grobara prosle godine, kad su hajpovali Davidovca i Dobrica, a umanjivali Zagorca i Jaramaza koji su uvek vazili za duplo vece talente, pa je bila prica- a jbg lako je Zvezdi kad ima Davidovca, a mi samo Zagorca, lako je Zvezdi sa Simanicem, a gle mi imamo ovog ludog Jankovica. Jbg ljudi ima stvarno nesto do trenera. Ima do toga da je Tomic osposobio tad ekipu i pocistio teren s Trinkijerijem. Steta sto je sujetna ljiga, jer bi bio sasvim dobra dugorocna opcija za nas.

 

Mi ni u Radonjinom mandatu nismo tako brutalno izgledali u najvaznijim utakmicama sezone. Tako da again, ima nesto u tome sto je Tomic pogodio sa strancima, sto su mu mladi igraci igrali dobro, kao sto ima nesto i do toga sto smo kod Alimpija izgledali kao raspustena banda i sto ce svako ko pamti malo duze da bude vrlo svestan toga kad god neko krene da ga pravda ovim pricama. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Markose, prica li se nesto o Sasi Filipovskom za sledecu sezonu?

 

Takodje, ima li se kakav plan sa strancima? If you ask me, ja bih gledao da zadrzim Bilija i Pantera po svaku cenu. Iako ovog drugog dugo nisam mogao da svarim.

 

Edit-mada i ja pitam gluposti, ni ne moze previse da se planira dok ne znas koje takmicenje igras.

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Zizu said:

Slosi mi se kada neko pomene Alimpijevica.

 

I pored toga sto su ga "busili" najiskusniji igraci, nije pobegao funjarski kao Tomic... To sto nije mogao da kontrolise Bjelicu, Lesora, Enisa, Feldina, Jankovica, Antica... Pa toliku grupu igraca ne bi ni iskusniji treneri. Ali dobro, mlad je trener i to je bio preveliki zalogaj za njega.. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Predragdjape said:

I pored toga sto su ga "busili" najiskusniji igraci, nije pobegao funjarski kao Tomic... To sto nije mogao da kontrolise Bjelicu, Lesora, Enisa, Feldina, Jankovica, Antica... Pa toliku grupu igraca ne bi ni iskusniji treneri. Ali dobro, mlad je trener i to je bio preveliki zalogaj za njega.. 

 

Postoji prica da je otisao jer nije mogao da podnese situaciju. Postoji i priča da mu je najviše klipova podmetao onaj na kome je on insistirao - Ročesti.

Link to comment
Share on other sites

Ocekivano da je Tomic pogodio sa strancima, radio je dugo godina u Olimpijakosu kao SD i moze se reci sa dosta uspeha. Kod nas je imao vatreno krstenje i ekipu u PO spremio odlicno i pored povreda Reglanda i Perperoglua. Treca utakmica protiv Partizana i domace utakmice protiv Buducnosti su bile brutalne.

 

Ne verujem da bi Sakota mogao tako nesto da uradi ali zbog kvalitetnijeg rostera verujem da bi mogao da izvuce maksimum a i pre virusa taman smo usli u neku formu i delovalo je da ide uzlaznom putanjom.

 

Ovako pretpostavljam da je sezona gotova, da i ako se nastavi timovi ce biti oslabljeni jer ne verujem da ce tek tako stranci kosarkasi ulaziti u drzavu bez nekog karatnina i pored  svega toga ponovo su potrebne neke mini pripreme kako bi ekipe spremne docekale nastavak sezone.

 

Sve je u magli ali moje licno misljenje je da mozemo polako da se spremamo za narednu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalistenika u rutini said:

odma otvoriti temu prelazni rok i poceti da halucinacijama na vreme. 💪

 

Jackie Chiles Ok GIF - Find & Share on GIPHY

 

al ovaj put idemo jako i do samog kraja.  Otimanje i bahaćenje

 

Lorenzo, Jović, Jaramaz

Larkin, Bili, Djenka

Stratos, Deda, Dobrić

Boriša, Rašon Tomas

Mozli, Mirotić, Greg Monro

 

:kece:

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...