Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 minutes ago, pavijan2 said:

Još jednom da pitam kako je Derik prošao lekarske?

Mada, išla je priča da je na pripreme došao najspremniji.

Vec sam pisao o tome juce, na med testovima je bio najspremniji, doziveo povredu koja je iziskivala mironvanje, secamo se kako je odigrao protiv Fenera, bio mislim najboji u prvom poluvremnu, pocelo drugo dobio trecu licnu i Tomic ga vise nije vracao, sledecu smo igrali sa Makabijem gde je nesto u pocetku slabije poceo i zakucao ga na klupu do kraja utakmice.

Ponovo problem sa kolenom, mirovanje pa lekarska intervencija. Izgubio je fizicku spremu, sada je samo pitanje  da li nasi veruju da li moze da se vrati u formu ili ne, da li je vredan cekanja ili izaci iz ugovora kao sto svi klubovi to rade i traziti novog igraca. 
Dok je Perper van tima, dok je Deda u autu sa formom, DB jos uvek ima zivota kod nas jer onda imamo samo 2 klasicne 4ke u timu.

Perper tek ce poceti sa treninzima od sredine Decembra, ne racunajte na njega do sredine Januara realno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo previse matorih nosioca igre. Bilo je sasvim dovoljno dovesti samo Gista i ostaviti Perperogluoa. Sad imamo i Derika Brauna i Fajea a ni ostali nisu deca.

 

Treba nama podmladjivanje. Pravi je trenutak za ozbiljno ubacivanje u tim Radanova, Uskokovica i Pecarskog vec sledece sezone. Verujem da cemo prodati Borisu, sad za koj novac videcemo, zavisi kako odigra do kraja sezone, mada smo ga realno ujebali nakon sto je ozbiljno uzleteo prosle sezone. Tako se ne vodi tim ozbiljno. Amatersko gusenje najveceg talenta od strane trenera.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

a sta je tacno problem kod stratosa?

Koliko sam informisan, on cak nije ni doziveo povredu, nikakva mehanicka povreda, cak nema veze ni sa godinama, nego je u kolenu doslo do stvaranja nekog mekog /tvrdog tkiva, koje nema veze ni sa njegovim naporima u dosadasnjoj karijeri,koje smeta ne samo za igranje nego i za normalan hod.

To je uzelo toliko maha da je jednostavno nemoguce bilo igrati dalje, nego je moralo hiruski da se odstrani. 

Znaci imao je operaciju i pocece sa laganim treninzima za koju nedelju.

Nisam lekar ali po informacijama moze se  banalno opisati kao urodjena mana koja se sada pojavila da mu smeta. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

Možda sam budala ili debil, ali ja i dalje verujem da u Deriki ima mnooogo košarke i mnogo želje za košarkom. Potrebna je samo jedna dobra utakmica da se zver probudi! Jednostavno čovek je rizik, a ja bih uvek preuzeo taj rizik i držao bih ga u ekipi.

Naravno da ima to niko ne spori, ko ga je gledao u Lokomotivi gdje je uz Dilejnija i Klavera bio stub ekipe koja je otisla na F4 to savrseno zna. Ali pitanje je moze li on da se vrati na taj nivo? Ovo sto sada igra nije ni sjena tog igraca i pitanje je dokle se nama isplati da ga cekamo? Plus tu imas vec dva igraca. Jedina olaksavajuca okolnost mu je sto tu ima Fajea i Simanica koji takodje nemaju bog zna kakve partije pogotovo ne u kontinuitetu. Ali olaksavajuce i za njega i za sve ostalo je Covic u 12, jer od njegovog raspada ne vidi se ni 10% ostalih problema u ekipi. 

32 minutes ago, John Terry said:

Imamo previse matorih nosioca igre. Bilo je sasvim dovoljno dovesti samo Gista i ostaviti Perperogluoa. Sad imamo i Derika Brauna i Fajea a ni ostali nisu deca.

 

Treba nama podmladjivanje. Pravi je trenutak za ozbiljno ubacivanje u tim Radanova, Uskokovica i Pecarskog vec sledece sezone. Verujem da cemo prodati Borisu, sad za koj novac videcemo, zavisi kako odigra do kraja sezone, mada smo ga realno ujebali nakon sto je ozbiljno uzleteo prosle sezone. Tako se ne vodi tim ozbiljno. Amatersko gusenje najveceg talenta od strane trenera.

Pecarski ne moze nikako prije Djordjevica u Zvezdu. Zapravo on mu i FMP greje klupu i Pecarski bi od sledece sezone trebao biti bitan faktor u FMP. Djordjevic i Radanov su dva najbolja igraca koja mozemo uzeti iz FMP. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ulicni basketas Laki said:

Pored svih muka, problema, povreda, inata, neznanja, nepotizma, javi se i urodjena mana kod jednog od nosilaca. Srećo, jebem te baš!

Sa rezervom ovo uzeti, znaci da li je urodjeno, da li se vremenom to pojavilo ne znam, nije ni eticki ni pisati o tome, ali 100 % nije sportska povreda pa zbog toga mora da izostane. 

Nema veze  ni sa onom povredom od prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mairosu said:


godina proizvodnje 😛 stariji čoek, lakše lomljiv itd.

More, oca li vam mangupskog ... :classic_biggrin:

Mladi igrači su kao trska, brzo rastu al se lako lome, što reče Kari.

Stratos jeste istrošen igrač, mnogo je povreda tokom karijere ... al može on još da odigra,

samo ga treba održavati. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

More, oca li vam mangupskog ... :classic_biggrin:

Mladi igrači su kao trska, brzo rastu al se lako lome, što reče Kari.

Stratos jeste istrošen igrač, mnogo je povreda tokom karijere ... al može on još da odigra,

samo ga treba održavati. :classic_smile:

Olaksavajuca okolnosti je da se ove sezone nece puno potrositi, nama on treba da bude u najboljoj snazi u ta dva do tri meseca.

 

Edited by Šarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, red_white said:

Naravno da ima to niko ne spori, ko ga je gledao u Lokomotivi gdje je uz Dilejnija i Klavera bio stub ekipe koja je otisla na F4 to savrseno zna. Ali pitanje je moze li on da se vrati na taj nivo? Ovo sto sada igra nije ni sjena tog igraca i pitanje je dokle se nama isplati da ga cekamo? Plus tu imas vec dva igraca. Jedina olaksavajuca okolnost mu je sto tu ima Fajea i Simanica koji takodje nemaju bog zna kakve partije pogotovo ne u kontinuitetu. Ali olaksavajuce i za njega i za sve ostalo je Covic u 12, jer od njegovog raspada ne vidi se ni 10% ostalih problema u ekipi. 

Pecarski ne moze nikako prije Djordjevica u Zvezdu. Zapravo on mu i FMP greje klupu i Pecarski bi od sledece sezone trebao biti bitan faktor u FMP. Djordjevic i Radanov su dva najbolja igraca koja mozemo uzeti iz FMP. 

Bukvalno nije igrao te sezone u Lokomotivi legendo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bosMan_jr said:

Onda pravac dublje istrazivanje jer si za sada samo utvrdio da u u Rendolfu ima jos kosarke 🧐

Ma brate igrao je covjek vise sezona u Lokomotivi. Sada vidim da je otisao u Efes bas u toj kada su valjda otisli na F4. Kad mi covjek rece da nije igrao u momentu se sjetih Rendolfa, od kada je Braun dosao ja sam bio uvjeren da je on bio tu tada. Valjda je Derik bio u Lokosima u onom nasem debiju u EL. Ako se toga dobro secam, zajedno sa Markusom. 

Link to comment
Share on other sites

Medj' zvezdaskim pukom je vec duze vrijeme neki ah za Derikom, a nikad ga nisam razumio. Kao da se siri sa jednog mjesta. Uvijek sam bio ravnodusan prema njemu, sticao sam utisak da bi zablistao kada je manje bitno i kad se ne mora. 

 

Ali sada i nisam sklon da se skartira, naravno ako postoji mogucnost da bude zdrav. Vise nema sumnje da je jama u koju je upao duboka kao Moraca, toga je i on svjestan i ako moze sada moze samo gore. Skartirati ga bez jos jedne sanse bi mi bilo kao zakopavanje ranjenika.

Edited by laki pepe
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma, meni se cini da je Deriku istekao rok trajanja. Sporiji je nego ikad i to je bas primetno. Nismo se ni sa ovim produzetkom Stratosa mnogo usrecili, pitanje je koliko i on moze da izdrzi ove napore gde treba da igra dve tekme nedeljno. 

 

Tolko toga ne stima, da bi nam stvarno jedan reset najbolje dosao. Mi EL tesko da cemo igrati sledece godine, ova sezona je vec otisla u qrac, a izmedju peglanja rekreativnog basketa i navodno takmicarskog sa celavim gnomom u ekipi, biram ovo prvo. 

Link to comment
Share on other sites

Derik Braun je u svom prajmu bio opaka zvijer od igraca. Dok je nastupao za Lokomotivu mislim da nije bilo atraktivnijeg igraca u Evropi od njega. Jos se sjecam jednog meca izmedju Buducnosti i Lokomotive, bio sam u cudu koliko je mocno izgledao. Kretao se kao neki bek od 190, fantastican prvi korak i dribling, ostavljao je cuvare u mjestu, a onda nemilosrdno raznosio obruce. Suteve iz driblinga je bez problema stavljao. Malo ko je mogao da ga cuva tih sezona. Posle toga je u Efesu imao 2 dobre sezone, sa nesto umjerenijom ulogom, a treca sezona je vec bila dosta tanka. Naravno, danas nije to ni sjenka onog igraca, povrede su ga usporile i danas djeluje kao neki olinjali veteran, ali ne treba zaboraviti koliko je to mocan igrac bio u svojim najboljim danima. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...