Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Poluofftopic, od one livade koja okružuje Arenu pod hitno treba napraviti parking.

 

Jebote, Arena od 20k ljudi, a nema parking. Sinoć sam kleo jato Bogova kad sam tražio mesto, na kraju sam uzjahao trotoar i molio ovog našeg da me spasi od pauka. 

 

Strašne stvari. 

Link to comment
Share on other sites

Pa jel stigao da zalepi Gista kad je krenuo u prodor preko celog terena...

 

Gist je ciglar celu svoju karijeru, on 3 od 5 za tri može da ima samo u snovima. Uostalom i sam je svestan toga pa i be šutira često za tri. Ne znam da li je ikad šutnuo više od 3 puta po utakmici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boujee said:

Poluofftopic, od one livade koja okružuje Arenu pod hitno treba napraviti parking.

 

Jebote, Arena od 20k ljudi, a nema parking. Sinoć sam kleo jato Bogova kad sam tražio mesto, na kraju sam uzjahao trotoar i molio ovog našeg da me spasi od pauka. 

 

Strašne stvari. 

Pa ima preko 650 mesta u okviru same Arene, i to kada se oduzmu mesta za zaposlene i korisnike VIP loza. I još sigurno preko 1000 parking mesta na onim ostrvima u bulevaru ZĐ. Plus parkinzi koji su u okolini. Daleko je veći problem naći parking kada je utakmica u Pioniru, a i Arena je daleko bolje povezana gradskim prevozom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Swift Pancakez said:

teoretski da, ali u praksi supermen stize i da izadje na sut za 3...i da se vrati i poklopi na polaganju

 

 

Stane na bacanje i to već nije čist šut. Ona situacija kada je gost krenuo u prodor, pa skočio posle prvog koraka samo da bi brže stigao do koša, a ovaj ga svejedno zalepio, dovoljno govorio na tu temu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Njega mogu izlomiti brzi bekovi (normalno), ali za to ga treba natjerati da izadje van reketa i da mijenja smijer kretanja. Cak i kada se ostvari prednost, a on se krece pravolinijski vrlo cesto stigne. Mi nista od toga nismo imali sinoc, i to je bio veliki hendikep za nas napad. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Knipex said:

Gist je ciglar celu svoju karijeru

nije bas ciglar, negde 34-35% karijerni suter za 3

nije to lose, posebno za centra kome to nije primarno oruzje, vec sluzi za to da mora da mu se pridje kad stoji na liniji za 3, a ne ostavi 2m lufta

jokic recimo ima slicne procente, pa niko za njega ne kaze da je ciglar

 

druga je stvar sto tavares stize i da izadje na taj sut i da se vrati nazad i poklopi na ulazu...tako da cela prica protiv njega pada u vodu

Link to comment
Share on other sites

 

 

Quote
EuroLeague teams budgets (via
Barça €41M

CSKA €40.7M

Real €40M

Khimki €33.3M Milano €31M

Fener €30M Zenit €26.7M

Efes €24M MTA €24M Bayern €23M

Baskonia €16M

Oly €16M

Valencia €15M

Pana €14M

Zalgiris €11.9M

ASVEL €11.4M

Alba €11M

Red Star €8.3M

 

Edited by Obi-Wan
Link to comment
Share on other sites

Gist izbacuje loptu cisto iz snage ruke, ne vuce iz nogu ni blizu koliko dobar suter sa distance treba.

Njegov izbacaj nije u najvisoj tacki, vec se desava kada polako krene da pada.

Simanicev sut je poezija za njega, fluidan, u trenutku kada iz nogu ima momentum.

 

 

Mene nekako Gistarin sut podseca na Rakocevicev u poslednjem mandatu u Zvezdi. Uvek deluje kao da kasni par desetinki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gist def nije neko ko treba da šutira iz driblinga. Gađa 33% na nivou karijere u EL (to mu je zanimljivo prosek i ove sezone) ali ne nekim velikim volumenom i to su uglavnom spot up šutevi. Ima spor izbačaj i loptu mnogo zabacuje iza glave/sa ramena. Tavares je jebiga jedinstven u evropskoj košarci i nije čudo što ga je Real toliko iskeširao. Ogroman lik a vrlo pokretan (bukvalno tri puta brže lateralne kretnje ima od Bobija npr sa kojim je iste visine, dimenzija i dužine ruku). Gist je vrlo brz i agilan za centra, još uvek veoma eksplozivan, pa opet ne može da pobegne ovom divu.

 

Boriši je šut za 3 poena uz bogom danu atletiku za sada jedini razlog zašto profesionalno igra košarku. On apsolutno nema drugu igru licem, dribling mu je očajan, ja nisam video da je on ikoga ikada prošao driblingom ili nekom finesom. Eventualno neki naskok iz zaleta ili tako nešto. U svakom slučaju je mnogo profilisaniji šuter od Gista, ima mnogo brži i fluidniji izbačaj i izbacuje loptu sa veće visine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije poenta u Gist vs. Borisa nego kazem da Gist ima meku ruku i da je trebalo sinoc da se pokuša sa Gistom izvuci Taveres napolje iz reketa. 

Taveres je igrač koji u proseku igra 15 do 20 minuta, a sinoć je bio čak 30. 

Morao je Taveres biti izbačen van reketa, a mi realno nista nismo probali niti smo bili spremni za njega. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

Nije poenta u Gist vs. Borisa nego kazem da Gist ima meku ruku i da je trebalo sinoc da se pokuša sa Gistom izvuci Taveres napolje iz reketa. 

 

al ljudi ti objašnjavaju da

1.  gist je dobar samo iz otvorenih pozicija

2. Gist ima spor izbačaj, a Tavarez brze noge  pa bi ga stizao o čas posla

sve u svemu ništa se ne bi dobilo šutiranjem trojki od strane Gista.

P.S ovo tvoje me potseća kad sa gledao Stefona lamzu kako na zagrevanju protv CSKA onomad u areni šutira trojke tipa 8-10 i to  iz reklama, ne Drobnjak iz auta, nego bukvalnu naslonjen na reklame šutira 8-10 trojke.  na utakmici nije šutnuo nijednu :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja to, ali dok ne probas ne mozes da znas. Gist je probao da ga pretrci I popio bananu, što posle nije probao sa sutem? 

 

Sto se tice tog suta Lazmea ni ja ga nisam video da sutira trojke na utakmici dok sam recimo Gista video bar 10 puta kako daje 2 trojke na meču, tako da ti je poređenje bzvz 😉

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Pricamo kako je trebalo Taveresa neutralisati, jedini način je bio da se proba sa Gistom sa trojkama koje može da gadja u proseku 1 od 3, a ko zna mozda ga krene pa da ima 3 od 5 recimo I tada Taveres ne bi bio u igri 28 minuta nego 15.

Zbog njega su Stratosove iso na niskom postu bile neutralisane kao i Djenkini prodori, inače da je jedan od njih dvojice sinoc nesto odigrao imali bi egal tekmu do zadnje lopte. 

 

Izgubio bi se balans spoljašnje/unutrašnje igre i zato generalno ne volim te POP petice! Ne treba nam još 1 crni Pero Antić na poziciji 5.

 

U stvari, ironično je da smo mi u poslednjoj četvrtini, u kojoj smo pukli, dobili ideju kako se oni mogu probiti i dali ideju kako da ih i drugi probijaju, a samim tim i smanje minutažu tom centru. Isto kako napadaju Bobija u NBA, najprostija izolacija posle pnr sviča! Lorenco u igri 1na 1 probija i mnogo ozbiljnije spoljne defanzivce, a ne drvoseču od 2.20! Svaki put je bio ili koš ili faul ili otvoren šut spolja za saigrače. Naravno da oni ne bi uvek preuzimali, ali to otvara mnoge druge opcije za ozbiljne asistente koji kreiraju iz pika. Problem je što Lorenco uopšte nije navikao da koristi pik i ugl ga i ne koristi da promeša odbranu, što bi otvorilo dosta prostora našim generalno odličnim šuterima! Ovako smo uzimali dosta teške šuteve za 3 generalno, koje smo opet pogađali sa dobrih 38% . Takođe nije ni neki preterani šuter, a ni tip igrača koji bi uzimao long range šuteve posle pika.

Od početka sezone razmišljam samo kako bi se na ovu ekipu uklopio jedan običan Jović npr, prosečan EL igrač! Ceo tim bi bio jedno 10% bolji i u odbrani, a  u kreativnosti u napadu da ne pričamo. Tako blizu, a opet daleko

Edited by Ljuba82
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ljuba82 said:

 

Izgubio bi se balans spoljašnje/unutrašnje igre i zato generalno ne volim te POP petice! Ne treba nam još 1 crni Pero Antić na poziciji 5.

 

U stvari, ironično je da smo mi u poslednjoj četvrtini, u kojoj smo pukli, dobili ideju kako se oni mogu probiti i dali ideju kako da ih i drugi probijaju, a samim tim i smanje minutažu tom centru. Isto kako napadaju Bobija u NBA, najprostija izolacija posle pnr sviča! Lorenco u igri 1na 1 probija i mnogo ozbiljnije spoljne defanzivce, a ne drvoseču od 2.20! Svaki put je bio ili koš ili faul ili otvoren šut spolja za saigrače. Naravno da oni ne bi uvek preuzimali, ali to otvara mnoge druge opcije za ozbiljne asistente koji kreiraju iz pika. Problem je što Lorenco uopšte nije navikao da koristi pik i ugl ga i ne koristi da promeša odbranu, što bi otvorilo dosta prostora našim generalno odličnim šuterima! Ovako smo uzimali dosta teške šuteve za 3 generalno, koje smo opet pogađali sa dobrih 38% .

Od početka sezone razmišljam samo kako bi se na ovu ekipu uklopio jedan običan Jović npr, prosečan EL igrač! Ceo tim bi bio jedno 10% bolji i u odbrani, a  u kreativnosti u napadu da ne pričamo. Tako blizu, a opet daleko!

 

 

Upravo zbog tog balansa nam fali zdrav Derik.

U tom slučaju da Gist bude strec petica, Derik bi mogao da donese tu dimenziju u reketu kada je Gist na trojci. 

 

Edit, a to Borisa i MO ne mogu

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Realno...Real je i sinoć sa onakvom formom bio brutalna ekipa i bez divljanja Kampaca, Rendolfa, Deka i Mikija (zbirno 15 poena).

Tavares je trenutno košarkaški fenomen i veoma malo se može uraditi u neutralisanju njegovog učinka.

Skinuo nam je 10 poena a mi smo nastavili sa prodorima kao da je Real u hendikepu pod košem...uzeo je 9 skokova i lupio nam 5 blokada.

Garuba kao jedino nepoznato ime u rotaciji Reala je tinejdžer od 17 godina, 2.03m ali nam je uzeo osam skokova.

Ona zadnja blokada na Dobriću je jedna od najbržih koje sam video. I na usporenom je prebrzo.

Uzeli su ukupno 9 skoka više, lupili nam 7 blokada a mi smo izgubili 12 lopti...ne bi ih dobili da se igralo do Svetog Nikole.

Beron i Lorenzo su postigli 31 od naših 60 koševa...Perper, Đenka i Laza se nisu ni upisali u strelce.

 

Lorenza sa ovakvim forsiranjem ima da istrošimo kao gumicu...i onda možemo samo da se slikamo sa Gistom, Đenkom, Kuzom, Perperom, Bilijem nepostojećim trenerom, apsolutno neuigranim timom i Filipom na poziciji Filipa...pa sve da dovedemo i Kokoškova u paketu sa Dončićem.

 

Jedna stvar mi nije jasna...šta li Nebojša misli da će dobiti ovim odlaganjem rešavanja gorućih problema u sred sezone ?

Da nam nedostaje krilo ili još jedan bek pa i da sačekamo podizanje forme, uvežbavanje akcija, neke rezultate...

...ali mi nemamo pleja i trenera i gori nam dupe najstrašnije.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, propolis said:

 

Upravo zbog tog balansa nam fali zdrav Derik.

U tom slučaju da Gist bude strec petica, Derik bi mogao da donese tu dimenziju u reketu kada je Gist na trojci. 

 

Edit, a to Borisa i MO ne mogu

 

Pa Gist je igrao četvorku ugl kroz celu karijeru, u KKP isključivo na 4. Sad je ipak matoriji i sporiji, a i generalna tendencija košarke kao igre je da se ide ka brzini, na uštrb centimetara! A da u današnjoj košarci igra 4, bilo bi suludo zbog odbrane, Efes nas je iskažnjavao najstrašnije kad smo pokušali, a i greh bi bio prema ostala 3 igrača na 4 koji žele svoje minute! Sem toga, što se tiče Pop opcije u napadu, Boriša i Faje su tu mnogo bolji i mnogo bolji šuteri!

 

A sam Derik nije nikakva opcija na low postu, baš nikakva. Tip koji više voli da igra licem ka košu i u tranziciji, a i on ima dosta godina i povreda iza sebe! A nije  i neki šuter, a i ne uzima previše šuteva za 3, više midrange jumpere, gde su i najlošiji procenti.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, pepe sancez said:

Rad sam da cujem i odobrim.

Paskval, Barcokas, Bagatskis...

 

Ima jos solidnih trenera koji mogu napustiti klub u slucaju EL ponude. Misko tu narocito moze da pomogne.

Ps- uopste ne mislim da su nabrojani nerealni, narocito ne Letonac.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, losmi17 said:

Paskval, Barcokas, Bagatskis...

 

Ima jos solidnih trenera koji mogu napustiti klub u slucaju EL ponude. Misko tu narocito moze da pomogne.

Ps- uopste ne mislim da su nabrojani nerealni, narocito ne Letonac.

 

Za prvu dvojicu nemamo ni za 1/3 plate, treci je krs od trenera.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...