Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

 

 
Pool, Getty Im
 
 
 
 
 Teško bez Gista i Fajea, čestitam momcima

Trener Crvene zvezde Milan Tomić čestitao je svojim momcima uprkos porazu od Makabija u Tel Avivu u trećem kolu Evrolige.

KK Crvena zvezda mt

 

Ponos Izraela je posle produžetka bio bolji od srpskog prvaka 84:69 koji jesada u krugu timova s učinkom 1-2.

"Na početku utakmice nismo odigrali dobro, dozvolili smo Makabiju mnogo kontranapada. Ipak, u nastavku smo postavili dobru pozicionu odbranu, počeli smo da ubacujemo i vratili se rezultatski u utakmicu. Na kraju smo imali i taj otvoren šut za tri poena koji bi nam doneo pobedu, dok je u produžetku bilo teško reagovati bez Gista koji je bio povređen, i Fajea koji je izašao iz igre zbog pet ličnih grešaka," izjavio je Tomić i potom dodao:

"Moram da čestitam mojim momcima što su se borili do samog kraja i što su došli u poziciju da dobiju ovu utakmicu."

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

Stratos je juce povukao da razlika ne ode u majcinu, Gist dao 30 Buducnosti, Mo i Zo sjajni protiv Fenera, Baron dobar u Atini, itd. To je otprilike prva i jedina prednost koju Tomic koristi iz ovog vrlo dubokog rostera, a to je da vrsi izmene dok ne nadje nekog kome je dan. Cak ni to ne radi kako treba jer smo sinoc opet videli da Dobric vidi parket tek u drugom poluvremenu i zamalo izvlaci stvar.

 

Danas ce iskociti ovaj, sutra onaj, ali sve je to individualno, igre nema.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

I ne bih relativizovao ovu utakmicu nasim otvorenim sutem za pobedu. Da smo dobili ovo, pa da kazes jebes ga, sranje utakmica, ali pisi pobedu i teraj dalje, ovako nista dobro ne moze da se kaze. Odbrana je bila ok, ali jedini razlog zasto smo mi bili u mecu je taj jer je Maccabi odigrao verovatno najgoru utakmicu od Mizrahijevog dolaska '69. Sira slika nije dobra.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kankkunen said:

Popio klasičan nokaut ... ko je to doživeo, razumeće.

 

baš tako. iskreno me je začudilo kada se lorenzo vratio, u nba bi išao u onaj concussion protocol.

u svakom slučaju, ne treba ga kriviti za partiju, teško do gotovo nemoguće je igrati nakon takvog zviza laktom.

 

znam da zvuči bezveze ali nakon svega sinoć, imam utisak da je dugoročno gledano dobro što je baron promašio onaj šut. tomić je realno predao partiju u poslednjem minutu treće četvrtine i taj naš povratak, koliko god bio plod truda naših igrača (svaka čast svima do jednog, pre svega dobriću. koliko god da ja imam zamerki na njega, dečko je hustler koji ima mirnu glavu, takvi su uvek potrebni) - je realno plod idiotizma trenera makabija, koji nije uspeo da utera ekipu bez C i PF igrača u duugu penal završnicu.

 

razumem ja disciplinovanje d. brauna i sve ali jebiga, to su profesionalci sa pro ugovorima, nisu ovde ljudi pro bono kao u repki. pričaj sa njim, nije juče postao prof igrač a ne da ti EL tekma koju možeš da dobiješ služi za interno dokazivanje poente.

 

u tom smislu, da smo dobili, plašim se da bi tomić još tri tekme cepao bez pojačanja osim jenkinsa.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vidim da na temi preovladjuje gnijev, mogu misliti sta je bilo na lajvu. 

 

Kako je skandalozno pocelo ja sam zadovoljan kako smo uspjeli da promijenimo ritam, uhvatimo prikljucak i odigramo egal nekih 30 minuta. Pri tome ne mislim o pobjednickom sutu, Makabi je sam sebe pojeo pred kraj, nego o svemu dobrom sto smo radili prije toga. 

 

Ne zamjeram Tomicu nista, nije trener svemocan, a kada igras bez projektovanih cetiri nosioca plus Covic onda su ove amplitude i realne.

 

D.Braun - ne znam sta ljudi zele, nije stvar u prilici nego sto uspjeva da bude stetocina level Filip u odbrani. I ne treba da igra sve i da zeli neko duze vrijeme.

L.Braun - saglasan sa uinijem i kankunenom. Opet to pokazuje koliko smo blizu raspada igre bez njega i koliko fali plan B. Ako se moze podesiti 10 minuta igre da Filip igra u toku meca, to ne moze od pocetka. I Filip i D.B. su razlozi onog jadnog pocetka i Lazinog ludila.

Dalje, Odzo. Tu najvise patimo. Znaci, Gist nam se povrijedi, Kuzma luta zivotnim bespucima i osudjeni smo na propast Odzove minutaze. Mozda je EL za njega previse, mozda se trazi previse od njega, ali ovo je ispod svakog nivoa. 

Za ostale igrace apsolutno nemam zamjerke, Perper jos jednu mikro Novicki ulogu, grijesili su svi a i Djenka i Beron, ali zalaganje je bilo na nivou. To struka treba da pohvali i da insistira na tome, a da vec za ABA mec uvede rotaciju Simanic/Braun, Jovanovic/Odzo i da ubaci Nenadica, ako nista onda bar mjesto Perpera, pa da vidimo sta cemo dobiti.

Edited by pepe sancez
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Derik Braun nicim ne zasluzuje minute. Ja ne mogu da verujem da ljudi zbog toga kritikuju Tomica. Pa ja bih ga na tribine poslao kako igra nonsalantno u odbrani. Garantujem Simanic je trenutno korisniji od njega i voleo bi Borisu u 12. Derik kada i ako zasluzi da igra neka igra. Lorenco mi ke sa druge strane bas enigma. Protiv Fenera odlican sinoc blagi uzas. Jedina dobra stvar koju je napravio je onaj dobar pas u tranziciji za Davidovca kada je ivaj promasio cistu kontru. Neka mu bude da je zbog udarca.

Domaci igraci sem Lazica sinoc na zadovoljavajucem nivou dok od stranaca sem Stratosa, Dzenkinsa i Fajea niko nije odigrao za prelaznu ocjenu. Gist ima vec sada kredit, ovo je bio tezak mec za njega jer Makabi ima teske fizikalce pod kosem, ostali bas tanki.

Link to comment
Share on other sites

@pepe sancez

slažem se naravno za derika, čovek i u ta 3min ne igra odbranu. ali opet kažem, sa igračem od 33 godine ili koliko već ima se priča, interno i tokom tekme, pa ako si uradio sve a on ne jebe dva %, postoje valjda neke legitimne sankcije po slovu ugovora. 

 

sve ovo pod uslovom da ti je važno da dobiješ tekmu i da ti je važno da dobiješ jednog od većih pojačanja za sezonu. ako si od praktično prvog kola el i abe u procesu rastanka a pri tome nemaš mesta za borishu ni u 12, dobrica aktiviras kao nekog veterana na kraju karijere koji je nekada bio strava a sada probaš kad ručak zagori, nešto tu verovatno može bolje da se promisli. 

 

 

izvan felipea smo mi zapravo vrlo versatile ekipa u smislu da svaki igrač može makar u teoriji da odigra na dve pozicije. voleo bih da se ta raznovrsnost više koristi plus da rastemo kao tim kroz el a ne da nam za tri nedelje to takmičenje postane kuluk, jer to onda sigurno ne utiče dobro na ekipu. uostalom, videli smo budućnost prošle sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da na temi preovladjuje gnijev, mogu misliti sta je bilo na lajvu. 

 

Kako je skandalozno pocelo ja sam zadovoljan kako smo uspjeli da promijenimo ritam, uhvatimo prikljucak i odigramo egal nekih 30 minuta. Pri tome ne mislim o pobjednickom sutu, Makabi je sam sebe pojeo pred kraj, nego o svemu dobrom sto smo radili prije toga. 

 

Ne zamjeram Tomicu nista, nije trener svemocan, a kada igras bez projektovanih cetiri nosioca plus Covic onda su ove amplitude i realne.

 

D.Braun - ne znam sta ljudi zele, nije stvar u prilici nego sto uspjeva da bude stetocina level Filip u odbrani. I ne treba da igra sve i da zeli neko duze vrijeme.

L.Braun - saglasan sa uinijem i kankunenom. Opet to pokazuje koliko smo blizu raspada igre bez njega i koliko fali plan B. Ako se moze podesiti 10 minuta igre da Filip igra u toku meca, to ne moze od pocetka. I Filip i D.B. su razlozi onog jadnog pocetka i Lazinog ludila.

Dalje, Odzo. Tu najvise patimo. Znaci, Gist nam se povrijedi, Kuzma luta zivotnim bespucima i osudjeni smo na propast Odzove minutaze. Mozda je EL za njega previse, mozda se trazi previse od njega, ali ovo je ispod svakog nivoa. 

Za ostale igrace apsolutno nemam zamjerke, Perper jos jednu mikro Novicki ulogu, grijesili su svi a i Djenka i Beron, ali zalaganje je bilo na nivou. To struka treba da pohvali i da insistira na tome, a da vec za ABA mec uvede rotaciju Simanic/Braun, Jovanovic/Odzo i da ubaci Nenadica, ako nista onda bar mjesto Perpera, pa da vidimo sta cemo dobiti.

Ne zameraš Tomiću što igra bez pojačanja.. Pa sam je sebe doveo u tu situaciju. Ako je LB sinoć nokautiran, nije bio u Atini ili protiv Budućnosti. Ti svesno startujes sezonu sa mačkom u džaku i Filipom. Stanje DB nije tajna, pogotovo za stručni štab, znalo se da ako nešto i bude od njega da je za to potrebno vreme. Ne znam za šta su služile pripreme. Ono sinoć nije bio ni plan B, ni plan C, nego bukvalno plan Š. Posle one petorke bez četvorke i petice nema dalje, jedino da smo napustili parket i predali. I onda kao poginuli smo svakako, idemo na juriš nas 5 koliko je ostalo.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Mozda sam prestrog prema Braunu, jer skolovanje vjerovatno nije nacin da od takvog igraca dobijes nesto. Ali me prosto iritira ta nonsalantnost i odsustvo odgovornosti za ostatak ekipe. Pa jbn Rados Seslija bi bio u stanju da bolje zatvori udvajanje na prvom poenu, i da generalno istrci bolje te 3-4 minute. Pa bar bi nekoga faulirao.

 

Ovako zbog njega i spleta nekih okolnosti ode nam prilika da se najboljem sastavu testiramo na gostujucem terenu, pa da vidimo vrijedimo li cemu. Nego rescue plan od petog minuta, pa gini, prvo na ledjima perpera, a kasnije i drugih.

 

Edit.

@mister-no

Ako treba da se kaze da je Filip u timu = Tomic nema pojma onda to stavimo u potpis i necemo vise ni diskutovati do kraja godine.

Edited by pepe sancez
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

dobro, dva resenja ali poenta ostaje. dobra je akcija a i asistencija jrova je bila vrh. obicno su mu te flashy asistencije vise style no substance. ovo je bio jedini nacin da baron ima dobar sut, svaka cast chovi na tom potezu

Pa jedini zato što on ima 175 😁 Ali da, odlična asistencija 😁

Link to comment
Share on other sites

Meni kod Lorenca nije toliko zasmetala igra koliko što reče Laki govor tela. Mi u seriji i stižemo na -3, kamera prikazuje našu klupu gde svi su ustali i naloženi daju podršku dok ih Lorenco sedeći gleda letargično i pita se šta im je koji qrac.

Nije ovo NBA/CBA gde saigrači mašu peškirom kao cirkuzanti, ako ne bude timskog duha neće biti ni uspeha pa Lorenca treba integrisati jer mi još uvek deluje da nije svestan gde je došao, ovde je svaki meč izuzetno bitan.

Edited by bekrinjo
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Green23 said:

, ili plej (Čović) 1 na 1 sa centrom. 

 

Da dok je protivnicka ekipa u bonusu mis mec sa centrom resava sutem preko istog. Znam dosadan sam i verovatno svima vec ide to na nerve ali bukvalno dovedite bilo kog pleja +180cm i ekipa ce igrati 30% bolje makar u odbrani. 

 

Na prethodnim stranama su pitali zasto se ne kritikuje Djenka kao Filip. Pa ako nista zato sto Filip moze samo na igrici da odigra onu odbranu koju je Dzenkins igrao. I to kad bira Dzenkinsa na igrici. 

Steta sto ce da padne u zaborav doktorska partija u odbrani. 

 

Dva neverovatna momenta koja pokusavam da objasnim sebi a da ne ukljucuju konzumiranje opojnih supstanci su ostajanje Filipa na centru kad nije zeleo da napravi faul a nismo u bonusu, dok mu u pomoc i udvajanje centra priskace Branko Lazic. Epilog je lagano polaganje nekog igraca ne secam se kog. 

 

Drugi wtf sto bi mladi rekli je skakanje Davidovca za loptu u produzetku! Kakva je to takticka zamka bila, potpuno je zbunila... samo mene i Davidovca verovatno. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Očajan ulazak u meč, od promašaja Lorenca na startu pa do bedne prve četvrtine. Mnogo alibi blokova, dodavanja i driblinga koji ne donose rezultate ali donose brdo izgubljenih. Na sve to smo se i loše vraćali u odbranu i eto zaostatka. Više od 10 izgubljenih za poluvreme. 

 

Perperoglu je surovi profesionalac pa nas je vukao sam. Svaka čast za meč.  Makabi se u drugom prilično pogubio, bilo je u jednom trenutku 17-17 u izgubljenim loptama i promašili su 10+ bacanja, recept za gubljenje prednosti. Bravo i za trojke Čovića, za trojku i ona dva ofanziva Dobrića, to nas je i dovelo u situaciju da šutiramo za pobedu, i to iz dobre situacije. Produžetak, je, ipak, pokazao koliko bedan napad umemo da igramo, 17-2 u nastavku, kao i na startu, kad nema individualne municije. 

 

Laza je bio loš, Ojo smešan, za Berona su bili spremni. Ne bih o Lorencu jer je bio povređen. 

 

Ima individualnog materijala da ovo bude ok a da li će- videćemo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kastel said:

..

 

Plasim se da se hemija ne moze dobiti sa ovoliko glomaznim igrackim kadrom. Vec sada je jasno da je Derik Braun visak. Jasno je i da Tomic uopste nema poverenja u Lorenza, koji je ruku na srce delovao kao amater ovu utakmicu. Na stranu to sto mi njegova malokrvnost izuzetno ide na zivce.

 

...

 

Ovo i meni izgleda kao jedan od večih problema. Tomić nema neke ustaljene rotacije. Neznaju se uloge igračima i zato tim izgleda onako zbunjeno na terenu. Jednostavno nemamo identitet.

 

To se promeni kad uđu recimo Faye i Dobrić, pa se onda zna da smo hustle varianta, trči, skači, bori se. Tad malo ličimo na ekipu, a ostalo blagi užas.

 

10 hours ago, Laki21 said:

Jedna od stvari recimo, od koje sam poludeo, je Lorencov govor tela. 

 

"Da li bi moglo nekako da se izvede da ne budem ovde večeras? Please?"

 

Meni taj govor tela nije toliko problematičan. Nemože on da isfejkuje neki hype, kad jednostavno nije takav. Kod takvog igrača vidiš dali mu je stalo il nije kod zalaganja u odbrani. A po mom mišljenju na toj strani terena je bio sasvim ok.

 

Samopouzdanje u napadu mu je u kurcu jer je zbunjen zbog tih Tomićevih benchovanja svako malo. Doveden kao jedno od večih pojačanja i prvi plej. Ono benchovanje ranije u sezoni mi je bilo ok, da shvati da bez effort/defense nemože da se igra ovaj level. A za napad mu svakako treba dati vremena, i nemože se njega kriviti što ne funkcioniše. Posebno zato što ni Tomić sam nezna šta mu je primarna ideja na toj strani terena.

 

1 hour ago, pepe sancez said:

...

 

D.Braun - ne znam sta ljudi zele, nije stvar u prilici nego sto uspjeva da bude stetocina level Filip u odbrani. I ne treba da igra sve i da zeli neko duze vrijeme.

L.Braun - saglasan sa uinijem i kankunenom. Opet to pokazuje koliko smo blizu raspada igre bez njega i koliko fali plan B. Ako se moze podesiti 10 minuta igre da Filip igra u toku meca, to ne moze od pocetka. I Filip i D.B. su razlozi onog jadnog pocetka i Lazinog ludila.

Dalje, Odzo. Tu najvise patimo. Znaci, Gist nam se povrijedi, Kuzma luta zivotnim bespucima i osudjeni smo na propast Odzove minutaze. Mozda je EL za njega previse, mozda se trazi previse od njega, ali ovo je ispod svakog nivoa. 

Za ostale igrace apsolutno nemam zamjerke, Perper jos jednu mikro Novicki ulogu, grijesili su svi a i Djenka i Beron, ali zalaganje je bilo na nivou. To struka treba da pohvali i da insistira na tome, a da vec za ABA mec uvede rotaciju Simanic/Braun, Jovanovic/Odzo i da ubaci Nenadica, ako nista onda bar mjesto Perpera, pa da vidimo sta cemo dobiti.

 

Ja mislim da se traži previše od njega. On mora biti tip igrača koji če odigrat 7-10 minuta, postavljati blokove, praviti livade, box out, pokušati da ugura nekoga duboka u reket brez lopte, pa da se pravi faul tu... I tako dalje. Što bi reko Kari, ne dalje od opanka. A da mu se daje lopte na 4 metra, da on zida, ili da mu se u piku bacaju lopte u noge kao što to radi FIlip, od toga nema ništa.

 

Svaka čast Perperu, ali on bolje da batali tu mikro Novicki ulogu. Nije realno da on ubacuje te šuteve iz driblinga preko ruke kroz sezonu. Ja od njega očekujem da bude pametna 3/4 opcija, koja če uvek donositi pravu odluku, dal je to asistencija, postaljanje bloka, šut, spacing... A ne da svaki put kad dobije loptu gleda koš, pa mu se desi da fintira samog sebe pivotiranjem i izgubi loptu. On more da bude iskusan glue player sa high IQ rešenjima, a ne scorer.

 

 

Što se tiče utakmice u globalu, sigurno jedan od ružnijih što sam gledao u EL. Hteo sam nešto slično da napišem več za onu sa Fenerbahčejem, ali rekoh igraju i oni tvrdu košarku, fale im igrači, ovo ono... Ali nekako se taj trend ponavlja kad smo mi u igri ove sezone, što ipak znači da je do nas. Tomić malo da izađe iz Miodrag Grof Božović mode-a i počne rešavati očigledne probleme, inače nam se ne piše dobro.

 

Filip u sebi ima malo basketa. Ofanzivno to još može nekako da prođe na par minuta. Ali defanzivno je verovatno najslabiji igrač koji je igrao EL. Njegovo preuzimanje pre nego što protivnički plej pređe centar je neverovatno. U sve i jednom bloku je bio zaglavljen po 5 sekundi. Odbrana se nemože igrati sa 4 igrača, a to se nama dešava sa njim u igri. Zato ja i ne zameram onoj petorki na početku (ni Derricku), koja nije bila sposobna da pohvata sva ta preuzimanja i pomaganja sa njim u igri.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Uti said:

Tomic bi mogao jednom da proba da pocne utakmicu sa Fajeom na cetiri a Derik da ulazi sa klupe,mozda bi mu prijalo...

 

ima smisla. pogotovo sto kod nas druga postava ne znaci da si losiji ili manje bitan igrac. tu su jenkins i stratos npr.

i mozda bi prijalo i njemu ali i ekipi. da stratos ne bude jedina napadacka opcija u toj drugoj postavi a i derik cak i kada u ono sitno minuta pruzi neke dobre partije, kao protiv fenera, ne izgleda kao neko ko ima ulogu u toj tomicevoj prvoj postavi. ako se dokopa lopte, dokopa se.

 

ionako se u prvoj postavi dosta igra dva na dva lorenzo&gist plus se trazi baron ako istrici iz bloka citav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mister-no said:

Ne zameraš Tomiću što igra bez pojačanja.. Pa sam je sebe doveo u tu situaciju. Ako je LB sinoć nokautiran, nije bio u Atini ili protiv Budućnosti. Ti svesno startujes sezonu sa mačkom u džaku i Filipom. Stanje DB nije tajna, pogotovo za stručni štab, znalo se da ako nešto i bude od njega da je za to potrebno vreme. Ne znam za šta su služile pripreme. Ono sinoć nije bio ni plan B, ni plan C, nego bukvalno plan Š. Posle one petorke bez četvorke i petice nema dalje, jedino da smo napustili parket i predali. I onda kao poginuli smo svakako, idemo na juriš nas 5 koliko je ostalo.

 

Bas tako! Pocetak sezone, a mi smo vecu u modu da improvizujemo i krpimo tim zbog povreda, slabe igre, nemanja ideje sta da se uradi sa igracima koji su na raspolaganju itd. To nam je upalilo prosle godine u PO ABA kad se Ragland povredio, ali ne ide to uvek i jos na EL levelu. A tek je pocetak sezone...

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je svima bilo jasno tokom prelaznog roka je da ovom timu fali samo vrhunski plej i to neki koji razigrava ostale pre svega

 

Braun, kontrola - super, odbrana ok, ima jak i ulaz, sut los, ali kreacija 0 i meni se ne dopada uopste kao igrac. Ok, sigurno bolje delujemo u napadu nego kad je Filip u igri ali bukvalno ne zna da stvori visak, nikakav pregled igre, znaci sve ono sto moze da radi i Djenka koji nije plej... da prevede loptu i doda je najblizem do sebe

 

Filipa ne bih komentarisao, ajde da nam je bekap neki krsten igrac ili bar neki defanzicac, ovako smo sa Filipom rupa na obe strane terena, a sa Braunom smo ok ali samo ok

 

Na stranu sto je i Tomic kurtoncina od trenera koji nije sposoban da nacrta jednu akciju tako da nam se igra svodi na 1 na 1 i neke individualne pokusaje, u prevodu silovanje u napadu

 

Pa Radonja je bio cist defanzivni trener ali je bar imao neki smisao za napad i igrali smo neke akcije... iako nismo imali ni priblizno ovako kvalitetan napadacki roster

 

Tako da ovde nema spasa dok je Tomic na klupi, samo srljamo u propast, a raspad ce sa usledi kad je najbitnije... naravno, guranje Filipa je isto uvreda za sve ljubitelje kosarke

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...