Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

7 minutes ago, Predragdjape said:

Kakve veze ima Petar Rakicevic? Pa nije ga Zvezda dovela iz Partizana.. 

 

Nije ni CMM dovela Zvezda iz Partizana, pa pricamo o "kradji".

 

@Laki John Terry razumem sta si zeleo da kazes, ali da se nije pojavilo interesovanje Zvezde igrac bi ostao u Partizanu. CMM u Partizanu je ipak samo glasina (i to prilicno nerazumljiva, zasto bi on menjao jedan EC tim za drugi EC tim).

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mekintajer mozda na kraju ispadne samo novinarska pricica. Nema dokaza da Partizan zeli njega, a nema ni potrebe, ako cemo iskreno. Oni imaju Jaramaza, Voldena i Gordica, uz Pejdza koji moze da igra i na kecu. Njima trebaju igraci na drugim pozicijama.

 

@goldberg Ako se dobro secam, Rakicevic se obecao Partizanu, i to iza ledja trenutnom klubu, Metalcu. I uzeo kaparu od 10 000 evra. Onda se popismanio, otisao u Zvezdu, vratio kaparu i to je to.

Pod kradjom ja pojmim kada neko lesinarski iskoristi situaciju u nekom klubu, pa onda mami igraca da dodje kod njih tako sto ce da raskine ugovor zbog dugovanja. Nemam ni najmanje sumnje da to mnogi klubovi rade, pa i Zvezda. Ali samo kazem, kod Mekintajera to nije slucaj, jer je ovo samo faza interesovanja za igraca.

Edited by Laki John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zvezda ako zeli da vlada ovim prostorima u buducnosti mora dobro da razmisli o domacim igracima. Trenutno u klubu imamo Kuzmica, Kuridzu,Lazica, Jovanovica, Davidovca i Dobrica koji ne vrede nista na trzistu i upside im je jos manje od vrednosti. Meni nije jasno sto se ne povija Simonovic iz Mege sa 211 cm i svega 21 godinom i Miskovic koji ima 23g i 207cm i moze da igra 3-4. Njegov upside je bar za 3x veci od Davidovca. Dobric moze biti vojnik kluba ali da moze uzdignuti njegovu igru na jos visi nivo to je tesko. Simanic moze, ali kad se spomene navijacima Borisa, to je kao kad se fanovima GOT-a spomene poslednje dve sezone te iste serije, jedno veliko razocarenje i bes, zato ga vise niko i ne spominje.

 

Sa triom dovesti tj vratiti i Radanova i sa lupam pet kvalittnih stranaca krenuti u  novi plan i neku novu Zvezdu. Dovesti Obradovica sa starim ex igracima Zvezde necemo apsolutno nista dobitii od price kako zivimo od karata i prodaje igraca dolazimo od toga da 10m budzeta Cova nadje u nekoj njegovoj konzervi u Zelezniku.

 

Mladom igracu treba dati sansu  i istrepeti ga. Jeste rizik sa nekim igracima, ali sto vise rizikujes, vise i dobijes. Mi smo iz KG dobili dva odlicna igraca koji su manje vise bili 4-5-6 resenjeu KG ili pak Bobija koji je dominirao KLS-u.

 

Isto se lose pise o Stefanu Penu, koji dolazi iz povrede. Odlican defanzivni specijalac koji u Albi nece imati toliko prodje zbog povrede i posto imaju Matiseka Nemca a mislim da je i Hundt na pozajmici u Gotingenu.  I sad je momentum da se uzme i da mu se pruzi sansa. On ima tek 23godine a sa 23 godine Stefa Jovic je grejao klupu u Radnickom i tek u 24 dobio sansu da bude back up Malini. Jeste covek ciglar, ali nista manji od Jovica u to vreme, a nije losiji defanzivac. Prosao je sve selekcije srpske reprezentacije, Barsinu skolu kosarke,ima iskustva vec i radio je sa izuzetno kvalitetnim trenerima do sad. Nije ga dzabe uzeo Aito.

 

Uz kvalitetnog prvog pleja, mogao bi da napreduje kao Jovic, koji u prvoj sezoni u KKCZ jedino u odbrani imao kvaliteta. 

 

Po meni je to bolja verzija domacih igraca neko vracati Luku Mitrovica, Dangubica, Blazica itd...Navedeni igraci svi do jednog imaju ogroman upside, sto ne mora da znaci da ce biti dobri, ali u perspektivi su im sanse ogromne.

 

Sto s tice stranaca, glupo je i nagadjati. Pa neki ljudi su mislili i dalje misle sto je zalosno da je Nenadic plej i materijal za Zvezdu a nije jedan Peno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Pavaroti Brate Simonovic i Miskovic su Raznatoviceve zlatne koke, i oni u Zvezdu mogu da dodju samo ako Zvezda pristane da im daje minute bez obzira koji ucinak imali. Kod nas to ipak ne funkcionise tako.

 

Slazem se da imamo dosta veoma limitiranih igraca, ali oni se makar posteno bore za minute. Osim toga, Miskoviceva zadnja sezona je za nivo Igokee. I sad treba takvog nekog da guramo iako nema pojma. Pa to je isto sto i Filip Covic?

 

Ja sam siguran da ce Obradovic uraditi dobar posao, i da cemo imati cemu da se radujemo.

 

Stefan Peno je mnogo veci ciglar od Stefana Jovica. Stefan Peno ne moze da pogodi kos i tacka. Znaci ono, igras "illegal defence" na njemu stalno i nema frke.

 

Ti imas dobre ideje, ali nije laka realizacija toga. Da smo mi sada u Evrokupu i da kazemo da nemamo ambicije ka trofejima sledece sezone, ja bih digao obe ruke i za Simonovica i za Miskovica.

 

Ovako, moze Simonovic, ali kao drugi centar. Decko je previse zelen defanzivno, ume da napravi idiotske faulove, centri u Evroligi bi ga navukli za dva minuta.

Edited by Laki John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

naravno da ne mozemo da ga dovedemo. 

 

Naravno da mozemo, ako mu damo 30 minuta po utakmici. Bez obzira na ucinak. Zato je i pozajmljen Megi. Ali mi to ne mozemo nikome da garantujemo, jer pucamo na visoko.

 

Za Miskovica se slazem, njemu sledi Zagorac karijera.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pavaroti said:

Zvezda ako zeli da vlada ovim prostorima u buducnosti mora dobro da razmisli o domacim igracima. Trenutno u klubu imamo Kuzmica, Kuridzu,Lazica, Jovanovica, Davidovca i Dobrica koji ne vrede nista na trzistu i upside im je jos manje od vrednosti. Meni nije jasno sto se ne povija Simonovic iz Mege sa 211 cm i svega 21 godinom i Miskovic koji ima 23g i 207cm i moze da igra 3-4. Njegov upside je bar za 3x veci od Davidovca. Dobric moze biti vojnik kluba ali da moze uzdignuti njegovu igru na jos visi nivo to je tesko. Simanic moze, ali kad se spomene navijacima Borisa, to je kao kad se fanovima GOT-a spomene poslednje dve sezone te iste serije, jedno veliko razocarenje i bes, zato ga vise niko i ne spominje.

 

Sa triom dovesti tj vratiti i Radanova i sa lupam pet kvalittnih stranaca krenuti u  novi plan i neku novu Zvezdu. Dovesti Obradovica sa starim ex igracima Zvezde necemo apsolutno nista dobitii od price kako zivimo od karata i prodaje igraca dolazimo od toga da 10m budzeta Cova nadje u nekoj njegovoj konzervi u Zelezniku.

 

Mladom igracu treba dati sansu  i istrepeti ga. Jeste rizik sa nekim igracima, ali sto vise rizikujes, vise i dobijes. Mi smo iz KG dobili dva odlicna igraca koji su manje vise bili 4-5-6 resenjeu KG ili pak Bobija koji je dominirao KLS-u.

 

Isto se lose pise o Stefanu Penu, koji dolazi iz povrede. Odlican defanzivni specijalac koji u Albi nece imati toliko prodje zbog povrede i posto imaju Matiseka Nemca a mislim da je i Hundt na pozajmici u Gotingenu.  I sad je momentum da se uzme i da mu se pruzi sansa. On ima tek 23godine a sa 23 godine Stefa Jovic je grejao klupu u Radnickom i tek u 24 dobio sansu da bude back up Malini. Jeste covek ciglar, ali nista manji od Jovica u to vreme, a nije losiji defanzivac. Prosao je sve selekcije srpske reprezentacije, Barsinu skolu kosarke,ima iskustva vec i radio je sa izuzetno kvalitetnim trenerima do sad. Nije ga dzabe uzeo Aito.

 

Uz kvalitetnog prvog pleja, mogao bi da napreduje kao Jovic, koji u prvoj sezoni u KKCZ jedino u odbrani imao kvaliteta. 

 

Po meni je to bolja verzija domacih igraca neko vracati Luku Mitrovica, Dangubica, Blazica itd...Navedeni igraci svi do jednog imaju ogroman upside, sto ne mora da znaci da ce biti dobri, ali u perspektivi su im sanse ogromne.

 

Sto s tice stranaca, glupo je i nagadjati. Pa neki ljudi su mislili i dalje misle sto je zalosno da je Nenadic plej i materijal za Zvezdu a nije jedan Peno.

 

Peno je prvo veliki grobar i on u Zvezdu doci nece, prvo sto igra standardno u Albi a drugo sto je insam izjavljivao da mu je zelja da zaigra za Partizan. Simonovic nije igrac Mege vec Cedevite tako da od njega nema nista takodje. Jedini igrac koji se iz Mege pominjao kao pojačanje je Mišković 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Све остављам Лакију! said:

I Divac je sa Zvezdom poceo pripreme na Gocu, kad se "volšebno predomislio". Doduše tu je i Žeravica doprineo jer mu se nije sviđalo što Divac puši.

Divac je počeo pripreme sa Zvezdom 1985. Vratio se u Slogu, odigrao sezonu i 1986. prešao u Partizan.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Laki John Terry said:

@Pavaroti Brate Simonovic i Miskovic su Raznatoviceve zlatne koke, i oni u Zvezdu mogu da dodju samo ako Zvezda pristane da im daje minute bez obzira koji ucinak imali. Kod nas to ipak ne funkcionise tako.

 

Slazem se da imamo dosta veoma limitiranih igraca, ali oni se makar posteno bore za minute. Osim toga, Miskoviceva zadnja sezona je za nivo Igokee. I sad treba takvog nekog da guramo iako nema pojma. Pa to je isto sto i Filip Covic?

 

Ja sam siguran da ce Obradovic uraditi dobar posao, i da cemo imati cemu da se radujemo.

 

Stefan Peno je mnogo veci ciglar od Stefana Jovica. Stefan Peno ne moze da pogodi kos i tacka. Znaci ono, igras "illegal defence" na njemu stalno i nema frke.

 

Ti imas dobre ideje, ali nije laka realizacija toga. Da smo mi sada u Evrokupu i da kazemo da nemamo ambicije ka trofejima sledece sezone, ja bih digao obe ruke i za Simonovica i za Miskovica.

 

Ovako, moze Simonovic, ali kao drugi centar. Decko je previse zelen defanzivno, ume da napravi idiotske faulove, centri u Evroligi bi ga navukli za dva minuta.

 

 

Samo da su odlicne sezone Dobrica, Davidovca, Lazica itd...Covek ima 207cm i odlican skil i telo za tu visinu. Jasno da se mora nesto istrpeti, ali rizik ti je mali na osnovu onog sto mozes dobiti a to je x5 na osnovu nabrojanih igraca i povezivanje sa FC je neumesno. Stefan Peno je grobar, tako se pricalo i za Dangubica, danas je uopste neumesno o tome pricati i koga briga za koga navija. Ciglar jeste ali ima odlican pregled igre u odbrani mu je sad vec na visokom nivou. Uostalom, buducnost ce pokazati  dokle ce dogurati Peno.

Kakve veze ima Evrokup kad su Kalinic, Jovic, Mitrovic, Bobi, Dangubic svi debitovali u EL i ne vidim problema. Da sam ovo postavio npr 2013 godine za Jovica i Kalinica,mogu zamisliti odgovore.

 

Dobro,dovescemo Simonovica od 34leta, Blazica i Dangubica i sta ces konkretno dobiti od njih? Ako vijamo F4 EL, onda je to druga prica a nesto mi se cini da to ne cinimo.

 

 

 

 

 

7 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

simonovic je igrac cedolimpije na pozajmici u megi

 

7 minutes ago, Markoss said:

Miskovic ne donosi nista ono sto vec u Simanicu nemamo. Uz to je Borisa atletski bolji.

 

Simonovic je igrac jednog od najvecih konkurenata za ABA trofej, naravno da ne mozemo da ga dovedemo. 

Quote

Peno je prvo veliki grobar i on u Zvezdu doci nece, prvo sto igra standardno u Albi a drugo sto je insam izjavljivao da mu je zelja da zaigra za Partizan. Simonovic nije igrac Mege vec Cedevite tako da od njega nema nista takodje. Jedini igrac koji se iz Mege pominjao kao pojačanje je Mišković 

Jacas u ABA ligi tako sto slabis druge timove. Simonovic i Simanic nisu ni izbliza slicni igraci i Simonovic ima dobru inside igru i ne grozi se kontakta i znojavog tela i bice veoma dominantan u godinama koje slede. Mi smo npr uzeli Olimpiji Blazica kad su oni bili mnogo jaci a mi mnogo slabiji.

 

Al Borisa atletski bolji? 🙂 i bolji je atletski od vecine EL igraca i sta imamo od toga kad se gadi kontakta.

 

Sve u svemu treba razmisljati long term. Izbor mladih igraca je oskudan i eto vec 7 sezona misliti o jednim te istim igracima i ne gledati buducnost je suvisno. Mladom igracu treba dati  sansu i minute. Trpanje sa polovnjacima, istrosenim igracima koji su na zalasku karijere je za tim kao KKCZ bacene pare.

 

Nas domaci kor je los i bezvredan na trzistu i to je jdnostavno tako. Od odlaska Radonjica mi nismo napravili igraca koji ima cenu u Evropi, tu mislim na domace igrace i to je ogroman problem. Videli smo da strani placenici ne mogu nesto preterano doneti posto nemamo mi para da donesemo kvalitet koji neophodan za F8. Razvijaj igrace, trpi greske i poraze  da u buducnosti mozda stvoris nesto veliko i pokusas i juris na sam F8 i F4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

Simonovic i Simanic nisu ni izbliza slicni igraci

Citiras coveka koji poredi Miskovica i Simanica a onda kazes kako Simonovic i Simanic nisu ni izbliza slicni igraci.

Moras malo vise da obratis paznju sta drugi pisu. Nisam video da je iko poredio Simanica i Simonovica... 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Naravno da mozemo, ako mu damo 30 minuta po utakmici. Bez obzira na ucinak. Zato je i pozajmljen Megi. Ali mi to ne mozemo nikome da garantujemo, jer pucamo na visoko.

 

Za Miskovica se slazem, njemu sledi Zagorac karijera.

Šta fali Zagorac karijeri? Misliš da će Mišković doći do dvogodišnjeg NBA ugovora? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MetalHead said:

Citiras coveka koji poredi Miskovica i Simanica a onda kazes kako Simonovic i Simanic nisu ni izbliza slicni igraci.

Moras malo vise da obratis paznju sta drugi pisu. Nisam video da je iko poredio Simanica i Simonovica... 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...