Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Kod Obradovića će nam sigurno sve košarkaške osnove biti odlične.

 

Sam je rekao da kad gleda statistiku na poluvremenu, uvek prvo obrati paznju na te basic stvari, broj skokova, broj ofanzivnih skokova, broj dopustenih ofanzivnih skokova, broj promasenih bacanja itd..

 

 

Edited by Baron23
Link to comment
Share on other sites

Meni licno je mozda Obradovic i bolje resenje nego Radonja. Mislim da Radonja ne bi imao sanse da napravi tim slican onima sa kojima je osvajao, ne po kvalitetu vec vise po koncepciji. 

Da malo i obrazlozim, Radonja je pravio tim i osvajao po "Duletovom konceptu u KKP", znaci imao je osnovu u kvalitetnim domacim igracima pojacanu strancima, a to vise nema sanse da se napravi. Iskreno govoreci posle poslednjeg Duletovog KKP , Radonja poslednje 2 sezone nije imao nikakvu konkurenciju niti u ABA niti u domacaci pa je mogao maksimalno da se posveti EL, kad je i napravio najbolje rezultate i imao najbolju igru u EL (jedne godine je uzeo ABA protiv Mege). Takodje imao je i Radonja prilican broj promasaja u dovodjenju igraca (necemo onu tezu sad da mu je nametnuo Covic) 2.god jakog ugovora Bjelici, par losih stranaca i.t.d.

Zato obe ruke sad za Obradovica pa da vidimo sta ce biti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

...

 

- za razliku od Alimpijevića (stvarno wtf poređenja sa njim u bilo kom smislu), Obradović ima autoritet i kao trener i kao bivši vrhunski igrač da se nametne sadašnjim igračima

 ...

 

Izvinjavam se onda ako je tako. Mada ne razumem zašto ga je zabranjeno porediti sa Alimpijevićem, jer poređenje nije bilo na osnovu trenerskih kvaliteta , nego načina interakcije sa igračima, koji je dosta sličan.

 

Isto tako je zanimljivo da neko ko je takav autoritet, dođe u situaciju da se pesnići sa igračem na time-outu da bi došao do reči...

 

Nevezano za poređenja Željko-Sale-Alimpije, neki portal iz Monaka javlja da Obradovićeva izlazna klavzula košta 250k. Predpostavljam da je to glavni razlog, zašto transfer još nije završen.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chaos Is Me said:

- za razliku od Alimpijevića (stvarno wtf poređenja sa njim u bilo kom smislu), Obradović ima autoritet i kao je trener i kao bivši vrhunski igrač da se nametne sadašnjim igračima


popravio sam ti ovo kume

  • Like 4
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ako se ispostavi kao tačno ovo o dolasku Obradovića na klupu KKCZ mi navijači imamo razlog za zadovoljstvo. No kako će to sve izgledati tokom sezone ostaje da sačekamo. 

Većina nas priželjkivala je Radonjića ali Saša Obradović ima već zavidnu košarkašku i trenersku karijeru i nadam se da će uspeti da nametne svoj stil rada u KKCZ  

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Izvinjavam se onda ako je tako. Mada ne razumem zašto ga je zabranjeno porediti sa Alimpijevićem, jer poređenje nije bilo na osnovu trenerskih kvaliteta , nego načina interakcije sa igračima, koji je dosta sličan.

 

Isto tako je zanimljivo da neko ko je takav autoritet, dođe u situaciju da se pesnići sa igračem na time-outu da bi došao do reči...

 

Nevezano za poređenja Željko-Sale-Alimpije, neki portal iz Monaka javlja da Obradovićeva izlazna klavzula košta 250k. Predpostavljam da je to glavni razlog, zašto transfer još nije završen.

 

Pa koliko mi je poznato, Sale sigurno nije neki easygoing lik, već dosta autoritativan i oštar. Čini mi se da se pokoškao sa nekim strancem za koje on sigurno ne znači toliko koliko znači domaćim igračima. Nije to opravdanje ali ne opovrgava moju tezu. Jezgro domaćih igrača očekujem da kod njega bude kao po špagi, a ne da dolazimo u situaciju da se jedan Branko Lazić nešto kurobeca i remeti autoritet trenera. Obradović je dovoljno veliko ime da tim i klub može da stane iza njega al opet ne previlko da ga se gleda kao neku bezgrešnu ikonu (čitaj Kari Pešić). Probali smo razne likove, hajde da probamo i jednog koji stvarno ima dobar pedigre.

Ako biramo trenera koji ima najbolje ljudske kvalitete, onda jebiga, daj da vratimo Topića. Nisu baš ni Željko, Kari, Dule poznati kao moralne gromade.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa koliko mi je poznato, Sale sigurno nije neki easygoing lik, već dosta autoritativan i oštar. Čini mi se da se pokoškao sa nekim strancem za koje on sigurno ne znači toliko koliko znači domaćim igračima. Nije to opravdanje ali ne opovrgava moju tezu. Jezgro domaćih igrača očekujem da kod njega bude kao po špagi, a ne da dolazimo u situaciju da se jedan Branko Lazić nešto kurobeca i remeti autoritet trenera. Obradović je dovoljno veliko ime da tim i klub može da stane iza njega al opet ne previlko da ga se gleda kao neku bezgrešnu ikonu (čitaj Kari Pešić). Probali smo razne likove, hajde da probamo i jednog koji stvarno ima dobar pedigre.

Ako biramo trenera koji ima najbolje ljudske kvalitete, onda jebiga, daj da vratimo Topića. Nisu baš ni Željko, Kari, Dule poznati kao moralne gromade.

Mislim da se pokacio sa Renfroom onomad u Albi na tajmautu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bekrinjo said:

I posle toliko godina ne mogu da potisnem da je Obradović 2001 godine na treningu u PG sa vise udaraca slomio nos Topiću, bili su suigrači u Budućnosti u toj sezoni. 

 


Apropo ovoga, pre par nedelja gledam snimak onog meča u kojem je Neša Ilić nabio koliko već Voši, dok on puca jedno od svojih kvadrilion bacanja u pozadini se jasno vidi kako Obradović prilazi Boliću (koji tada ima fazon 17 godina) i nešto mu kenja i nabada ga glavom 😄

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:


Apropo ovoga, pre par nedelja gledam snimak onog meča u kojem je Neša Ilić nabio koliko već Voši, dok on puca jedno od svojih kvadrilion bacanja u pozadini se jasno vidi kako Obradović prilazi Boliću (koji tada ima fazon 17 godina) i nešto mu kenja i nabada ga glavom 😄

I Bolić je dao nešto bruka poena na tom meču.

Link to comment
Share on other sites

jedan od retkih srpskih bekova koji je igrao u oba pravca.

vide bih voleo dejana, ali ako vec to nije bilo moguce iz nekog razloga, onda bolje sale nego opet neki eksperiment sa pocetnicima, vecitim pomocnicima ili penzionerima. svasta je gazda pokusao u prethodne tri godine, konacno je dosao do zakljucka da mu treba profesionalni trener, i to je dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Најбољи тренер могући за Звезду је Кари, тренерски геније али и тренер стваралац што посебно има смисла за ове наше просторе. Међутим када задњи пут није добио уз заслужено велику плату и потпуно одријешене руке то је сада историја, уосталом у Барси је и у годинама.

Радоња је неко на кога сам пиздио у првом дијелу његовог мандата, али се борио и напредовао и на нашу и његову срећу потврдио и трофејима које смо дуго и предуго чекали и на тај начин ушао у историју.

Ја сам још у глави само прижељкивао Салета и просто сам фасциниран када сам прочитао вијест (читав дан у гужви). Један посвећен лик свом послу а такав је био и као играч (причали ми неки бивши репрезентативци какав је теријер на тренинзима само био), сам се борио за свој статус без да га је неко гурао и направио име а наша легенда клуба! Прије неколико година против Албе (добио га Радоња 15ак разлике) баш сам у Пиониру коментарисали како га играчи испоштују након што подиже руку и покаже акцију, заиста се мора запазити.

Бићу пресрећан ако га завршимо једино што не контам како такав један Сале Обрадовић да иде уз краља сујете за којег је тешко повјеровати да се промијенио и да је напокон схватио да је тренер бр.1 појачање...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:


Apropo ovoga, pre par nedelja gledam snimak onog meča u kojem je Neša Ilić nabio koliko već Voši, dok on puca jedno od svojih kvadrilion bacanja u pozadini se jasno vidi kako Obradović prilazi Boliću (koji tada ima fazon 17 godina) i nešto mu kenja i nabada ga glavom 😄

Nece biti lako razlikovati Nesu i Sasu ako ovaj potonji bude trener a ovaj prvi ostane da sedi na klupi. Dve bilijarske kugle... A u kakvim su odnosima Sasa i Top ovih dana?

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, drakon1 said:

Nece biti lako razlikovati Nesu i Sasu ako ovaj potonji bude trener a ovaj prvi ostane da sedi na klupi. Dve bilijarske kugle... A u kakvim su odnosima Sasa i Top ovih dana?

 

Uzevši u obzir da je već neko rekao da se dovodi stručni štab iz Lokomotive, pitanje odnosa Topa i Saleta postaje polubitno barem iz perspektive funkcionalnosti svlačionice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:


Apropo ovoga, pre par nedelja gledam snimak onog meča u kojem je Neša Ilić nabio koliko već Voši, dok on puca jedno od svojih kvadrilion bacanja u pozadini se jasno vidi kako Obradović prilazi Boliću (koji tada ima fazon 17 godina) i nešto mu kenja i nabada ga glavom 😄

 

kako me je bolic nervirao, nemam reci. zvao sam ga zlatko bolid. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mairosu said:

 

Uzevši u obzir da je već neko rekao da se dovodi stručni štab iz Lokomotive, pitanje odnosa Topa i Saleta postaje polubitno barem iz perspektive funkcionalnosti svlačionice.

Ovaj mu je pomoćnik još od Albe, ne menja ga ... https://basketball.eurobasket.com/coach/Milenko-Bogicevic/Lokomotiv-Kuban/23774

Kosović će verovatno ostati, on je tu od čuvene  2011-te

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...