Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

5 minutes ago, John Dies at the End said:

Rakočevića??

 

Njega nisam gotivio nikada, ni kao covek ni kao osoba mi se nikada nije dojmio. A ovo zasto je Obradovic otisao to znaju valjda samo on i tadasnja uprava. Ja samo znam da je otisao.

Edited by K.Dot
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Nek potraje kao Zeljko u Feneru i sasvim je ok.

 

@Cavani

Nemoj unapred da okrivljujes Covica, ne znamo uopste da li je bilo ozbiljnih razgovora i ako nije, zbog cega nije. 

 

Ja sam hteo Deja, ali ovo je bukvalno sledece najbolje resenje.

 

Pa o tome sam i pričao. Teško je porediti situaciju sa Željkom, jer on ipak ima veliki broj trofeja na svom kontu, pa mu se može. Sad da odem u drugu krajnost, dao bi za primer ALimpijevića recimo. Prolazila mu je galama u Železniku, pa smo videli onda kako je to prošlo na jačem nivou. Sale je negde između spomenute dvojice, a ostaje da vidimo kako če proči...

 

49 minutes ago, Gudura said:

Da ne prejudiciram dok ne bude zvanicno, ali ako tako bude neko moje vidjenje:

Mislim da je ovo bolji potez nego povratak Radonje na klupu. Bojim se da bi sa Radonjom podgrevali staro jelo, i da ukus nikako ne bi bio isti. Cak i igracki kadar koji se pominjao je cista reciklaza tima od pre 3 sezone, a niko od pomenutih nije bolji igrac od tada.

Dakle, ovo je sveza krv, i zelim da posmatram Saletovo angazovanje kao pocetak rebuilda kluba na svim nivoima.

Na stranu emocije, ali mislim da nije uopste slabiji trener od Radonje, u najboljim trenerskim godinama je, trener sezone u EC sa Lokosima pre samo 2 godine, a njegova Alba je bila hit kada je igrala EL, nista manji nego Aitova.

Do angazovanja Kokoskova, figurirao je kao jedan od najozbiljnijih potencijalnih Djordjevicevih naslednika u reprezentaciji.

Osim toga, jedna od retkih autenticnih igrackih legendi naseg kluba u poslednjih 25 godina i osvedoceni Zvezdas, oprastali smo mi i gore stvari nasim igracima i trenerima od njegove bezanije.

Ako smatramo da je Duda zavrsio karijeru, da je Kari, a pomalo i Zoc na zalasku, Sale je u Top 5 ili cak Top 3 srpskih trenerskih imena sa najvecom tezinom u evropskim okvirima.

 

Dakle puno pluseva, a tek poneki minus.

Uostalom, kako moze bilo ko da zakuka, kada nakon trenerskog niza Alimpije, Top, Tomic, Gavra, Starac Sako, jedan Sale Obradovic treba da sedne na nasu klupu?!😎

 

bold 1: istina. Mada kad se realno pogleda, nema ih puno što su igrali podjednako dobro kod Radonje i posle njega. A to je jedan od njegovih največih kvaliteta. Izvuči najbolje iz igrača. I ne govorim ovo što bi sad ja očekivao da če on vratiti recimo Quincya Millera u 2016, posle ovog raspada u poslednjih nekoliko sezona. Ali došao bi neki novi Quincy, pa bi iz njega izvukao najbolje što može da ponudi.

 

bold 2: Tvoje pravo i ja te apsolutno podržavam kod toga. Ali zaboravio si jednu stvar:

 

1392065402_oki.jpg.5edb45e3f1fc021b61400de75f758f8b.jpg

 

 

Bold 3: nebitno. Šta nam uradiše osvedočeni Zvezdaši do sad i u fudbalu i u košarci, razmišljao sam da pokrenem peticiju da se od sad dalje podpisuju svi osim "osvedočenih zvezdaša".

 

Bold 4: Slažem se, i nemogu reči da sam sasvim nezadovoljan njegovim angažovanjem.

 

Bold 5: Pa može. Pošto nije fora u tome da su jašili kurta&murta u preteklim sezonama, nego koje su bile opcije na raspolaganju. I koliko ja vidim, niko ustvari nemože ni reči da je nezadovoljan što je došo Obradović, nego su neki pod utiskom da je to moglo i malo bolje....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi smo ( odnosno velika većina), znamo i zbog čega, sentimentalno vezani i priželjkivali povratak DR-a.

 

Ali, ako, zbog njima znanih razloga nisu uspeli da se dogovore, izbor Sase je dobar početni pokazatelj da se ozbiljno ulazi u sezonu.

 

Obradović nije neko ko će kao senilni Šakota kome je EL nebitno takmičenje i biti puki statista...

 

Puno sreće i uspeha Saši  i nama sa njim 😄

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Niko ne kaže da je Obradović loše rešenje. Naprotiv, verovatno i najbolje u ovom momentu, kada se ništa ne zna precizno ni kako će se stvari odvijati za buduća takmičenja, kada ćemo moći ponovo u halu, koliki je budžet kluba ove godine... Ali... Na sam pomen, čak i trač - insajderisanje da bi mogao da se vrati Dejo, a sa njim i deo šampionskog tima od pre par sezona, celim telom prodju žmarci. Jednostavno, prethodne dve sezone su uspeli da nam zamalo ogade klub pogrešnim potezima, lošim trenerima, nepotizmom, poltronstvom. Neko je napisao da ti igrači (Jaka, Simon, Danguba..), nisu bolji igrači nego što su bili kod nas. To verovatno i jeste tačno, ali dobro znamo da su mnogi povratnici kod nas igrali bolje nego u svojim prethodnim klubovima i oporavljali karijere. Doduše, Maik i Djenka nisu baš zablistali u ovoj i prethodnoj sezoni, ali... Videćemo. Neka je sa srećom novi početak, novom treneru i novom timu bez Filipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K.Dot said:

 

Celu sezonu bio povredjen kod nas, kad se oporavio pobegao u futuru. Ajde da kazemo da je bio mlad i lud, to mu je ogroman minus kod mene. Neka me ubedi da je sada pravi pa cu i ja da potisnem nekako njegovo bezanje.

Da li je on pobegao ili ga je Voja Stojaković zajebao, kao i mnoge tada?

Ako ćemo tako onda je i Milenko Topić pobegao 1999.

Što se tiče Obradovića kao trenera, ako postoji dobro rešenje za Zvezdu 2020., onda je to Saša.

Radonja je Radonja, ali bolje da ga pamtimo po zlatim vremenima. Možda se sretnemo negde u budućnosti. Sada je još uvek rano.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Babaduka said:

 

 

Za mene dovoljno

Ukrao si mi momentum,krenuh da postavim ovaj klip minut pre tebe.Bas mi je drago za Saleta.Na isti nacin se  odnosim prema Robiju,Pizonu,Jaki i Saletu.Ko je prolio suzu za ovaj klub meni ce biti zauvek drag.Radonji puno srece u karijeri i da nadje klub gde se ne duguje igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rdjavom kurcu i dlaka smeta, tako je bilo i bice.

Pomenulo se vec, uz respekt prema gospodinu Radonjicu koga niko ne moze da opljune tj nema prava na to, pitanje kako bi sve izgledalo da se i vratio onaj koga je vecina prizeljkivala uz osvrt na "podgrejano jelo".

Iako sam misljenja da bi taj sistem koji Dejo razvija i trazi bio najbolji po Zvezdu, mislim da i Sasa ima sta da ponudi jer apsolutno nije pocetnik, uz ozbiljne sredine gde je radio u proteklim sezonama.

Ruzne su price o "ruznoj proslosti", tako ne treba pisati o coveku koji je Zvezdi dao deo svoje karijere i doneo uspehe. Svaka prica ima dve strane, tako i njegova sa Zvezdom iz onog vremena.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da, zaboravio sam da napišem, da mi, jbg, nemamo (zli jezici bi napisali kao pojedini klubovi koji su u mislosti vlasti) para za dugogodišnje ugovore vrhunskih stranih trebala i njihov stručni štab, tako da moramo da se zadovoljimo jeftinim domaćim rešenjima i/ili bivšim igračima 😴

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Manoly said:

Rdjavom kurcu i dlaka smeta, tako je bilo i bice.

Pomenulo se vec, uz respekt prema gospodinu Radonjicu koga niko ne moze da opljune tj nema prava na to, pitanje kako bi sve izgledalo da se i vratio onaj koga je vecina prizeljkivala uz osvrt na "podgrejano jelo".

Iako sam misljenja da bi taj sistem koji Dejo razvija i trazi bio najbolji po Zvezdu, mislim da i Sasa ima sta da ponudi jer apsolutno nije pocetnik, uz ozbiljne sredine gde je radio u proteklim sezonama.

Ruzne su price o "ruznoj proslosti", tako ne treba pisati o coveku koji je Zvezdi dao deo svoje karijere i doneo uspehe. Svaka prica ima dve strane, tako i njegova sa Zvezdom iz onog vremena.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Dies at the End said:

Da, zaboravio sam da napišem, da mi, jbg, nemamo (zli jezici bi napisali kao pojedini klubovi koji su u mislosti vlasti) para za dugogodišnje ugovore vrhunskih stranih trebala i njihov stručni štab, tako da moramo da se zadovoljimo jeftinim domaćim rešenjima i/ili bivšim igračima 😴

Da te pitam kao navijac Zvezde,koliko Partizan ima vise od nas jer bisam stekao taj utisak?Nije provokacija jer ako jeste istina to sto pises voleo bi da znam i koliko njih vise vole...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ovde jedan forumas koji mi je danima u pp pitao dokle se stiglo sa Radonjicem da li je tacno da je problem duzina ugovora, da li je tacno da je i Sasa Obradovic u igri.

 

Evo da ne kacim screenshotove nase komunikacije iz pp neka samo potvrdi moje reci napisane pre 5 dana kada se Sasa Obradovic pojavio kao opcija zbog problema u Monaku (finansije i budzet za sledecu sezonu) i izlaza iz ugovora zbog El.

 

Misko je obojici manager tako da ne moze se reci da je morao daleko da ide sa pregovorima oko obojice.

 

Jos od odlaska Alimpijevica ja licno cuo iz usta NC da mu je Sasa Obradovic buduci trener onog trenutka kada bude bio slobodan. Koga ne mrzi neka vrati vreme kada smo bili bez trenera Sasa Obradovic je uvek bio pod ugovorom ali  izgleda da je dosao dan da moze doci do saradnje.  

To je prvi razlog.

Drugi razlog a to sam i kolegi napisao ako bude  ili ili a uslovi su jednaki (cak i da Sale bude skuplji) oko angazovanja trenera da ce NC odluciti za Obradovica. Bez obzira koliko on tvrdio da nema emocija kod odlucivanja,mislim da je zbog situacije da on bira trenera a ne Misko koga ce da postavi u KKCZ odluka pala na Obradovica a ne Radonjica/ Naravno ima i te kako sujete, jer onda kada je Radonjic bio najpotrebnijij klubu odbio je ugovor na tri godine zbog njegove odluke da ne nastavi saradnju i napravi pauzu, sada je doslo NC 5 minuta da kaze jebiga sada i dalje pravi pauzu i cekaj da ti Misko ubode neki klub u fibi ili Ecu. 

 

Po mojim informacijama svako je izneo vidjenje i plan rada, na koje igrace racunaju,na koje ne i da na osnovu toga je doneta odluka.

 

Ja sam se salio i napisao negde,  kao kada si u kafani, i moras da biras izmedju jagnjeceg i praseceg pecenja. Svako ima svoj ukus i ne mozes pogresiti sta god da narucis, ali ukusi su razliciti i zato svako ovde moze da napise koliko je ovo ispravna ili neispravna odluka kluba.

Da je Radonja negde pod ugovorom a potpisali Sasu Obradovica ovde bi se slavilo cak i ovi koji su protiv ove odluke.

 

 

 

 

Edited by Šarac
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mairosu said:

Saletov prvi trenerski angažman bio je u Kelnu tako da sam i ovo predvideo, miševi. 

 

 

:Hail:

 

ja sam u černobilj fazonu, not great not terrible 

 

al realno ne znam previše o coach obradoviću osim da je nadrkan k'o zdovc, šta ima smisla, jer su i igrački bili ista ekipa

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Šarac said:

Ima ovde jedan forumas koji mi je danima u pp pitao dokle se stiglo sa Radonjicem da li je tacno da je problem duzina ugovora, da li je tacno da je i Sasa Obradovic u igri.

 

Evo da ne kacim screenshotove nase komunikacije iz pp neka samo potvrdi moje reci napisane pre 5 dana kada se Sasa Obradovic pojavio kao opcija zbog problema u Monaku (finansije i budzet za sledecu sezonu) i izlaza iz ugovora zbog El.

 

Misko je obojici manager tako da ne moze se reci da je morao daleko da ide sa pregovorima oko obojice.

 

Jos od odlaska Alimpijevica ja licno cuo iz usta NC da mu je Sasa Obradovic buduci trener onog trenutka kada bude bio slobodan. Koga ne mrzi neka vrati vreme kada smo bili bez trenera Sasa Obradovic je uvek bio pod ugovorom ali  izgleda da je dosao dan da moze doci do saradnje.  

To je prvi razlog.

Drugi razlog a to sam i kolegi napisao ako bude  ili ili a uslovi su jednaki (cak i da Sale bude skuplji) oko angazovanja trenera da ce NC odluciti za Obradovica. Bez obzira koliko on tvrdio da nema emocija kod odlucivanja,mislim da je zbog situacije da on bira trenera a ne Misko koga ce da postavi u KKCZ odluka pala na Obradovica a ne Radonjica/ Naravno ima i te kako sujete, jer onda kada je Radonjic bio najpotrebnijij klubu odbio je ugovor na tri godine zbog njegove odluke da ne nastavi saradnju i napravi pauzu, sada je doslo NC 5 minuta da kaze jebiga sada i dalje pravi pauzu i cekaj da ti Misko ubode neki klub u fibi ili Ecu. 

 

Po mojim informacijama svako je izneo vidjenje i plan rada, na koje igrace racunaju,na koje ne i da na osnovu toga je doneta odluka.

 

Ja sam se salio i napisao negde,  kao kada si u kafani, i moras da biras izmedje jagnjeceg i praseceg pecenja. Svako ima svoj ukus i ne mozes pogresiti sta god da narucis, ali ukusi su razliciti i zato svako ovde moze da napise koliko je ovo ispravna ili neispravna odluka kluba.

Da je Radonja negde pod ugovorom a potpisali Sasu Obradovica ovde bi se slavilo cak i ovi koji su protiv ove odluke.

 

 

 

 

Pretpostavljam da je jos uvek rano, ali da li se nazire na koga racuna od sadasnjeg kadra(recimo na centarskim pozicijama)?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Pretpostavljam da je jos uvek rano, ali da li se nazire na koga racuna od sadasnjeg kadra(recimo na centarskim pozicijama)?

Ne. Jos je rano, mada evo citam sada izjavu Saleta da se on jos nije dogovorio oko prelaska mada ja mislim da je to gotovo samo jos nije i zvanicno potpisano.Ne bi rsbovci izasli sa onakvom informacijom od jutros. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je stvarno završeno za Obradovića, ali stvarno je bezveze a priori tražiti dlaku u jajetu, jer:

- reč je o trenerskom imenu koje ima značaj u Evropi, vodio je ozbiljne a ne no name klubove

- u najboljim je trenerskim godinama

- bije ga glas da je trener koji dosta polaže na disciplinu u ekipi - to je ono što nam treba

- za razliku od Alimpijevića (stvarno wtf poređenja sa njim u bilo kom smislu), Obradović ima autoritet i kao trener i kao bivši vrhunski igrač da se nametne sadašnjim igračima

- on nije pripravnik koji se vežba na Zvezdi već može i mora da donese konkretne rezultate

- uglavnom su njegove ekipe igrale smislenu i modernu košarku

- u vreme apsolutne dominacije KKP, bio je jedini uz Topića (a mislim da je bio bolji igrač od Topa u evropskim okvirima) koji je bio iz Zvezde a da je bio vrhunski kalibar

- bio je opasan, namazan i pametan igrač, sigurno poseduje veliko znanje o igri

- ne deluje mi kao poltron već kao neko ko drži pre svega do sebe

 

Ja sam bio klinac kad se desila epizoda prelaska u Budućnost, bilo mi je krivo, ali ko zna koji je to kontekst bio. Sve i da mu je Zvezda tek još jedan klub u biografiji (a nije jer suze ne mogu baš da se odglume) nemam nikakav problem sa tim, nek radi najbolje što može i nek bude maksimalno profesionalan.

 

Ja sam želeo Radonju više iz sentimentalnih razloga, ali to nekad nije ni dobro. Premalo je vremena prošlo da ta priča dobije drugi deo. Biće prilike jednog dana, vreme je za neke nove stvari a ne za podgrevanje starog jela (iskustvo nas uči da to retko uspe, vidimo na primerima brojnih igračkih povratnika).

 

U svakom slučaju, Obradović je ogroman korak napred u odnosu na postojeće stanje.

  • Like 41
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...