Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

ja sam zadovoljan, ako je ovo istina. naravno osnovni uslov je da se ne vraca filip covic. evo macvan zavrsio karijeru. oni su generacija ako se dobro secam, mogao bi i filip u penyiju. siguran sam da bi kao sportski direktor fmp-a, pa sto da ne i zvezde vise doprineo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meh. Daleko od toga da je Obradović slaba opcija, ali ja mislim da si je ovim potezom Čović zakuco zadnji ekser u sanduk. Obradović barem onako pojavom liči na dosta tvrdog, no-nonsense lika i tu je samo pitanje vremena kad če pući između njih dvojice. A još jedan fail i sezona sa trenerskim promenama i brojnim šilbovanjima iz rostera če pokazati da je Čović pogubio konce i tu bi več mogao polako da gubi podržku svih (i navijača i nekih drugih struktura). Posebno navijača, koji su shvatili da je njegov ego ipak najbitniji u celoj priči i da nije sposoban da pređe preko toga. Tako je puklo sa Radonjom, tako če pući sa Obradovićem, Miškom... Zatvoriti si sva vrata a na taj način, teško je uspšeno voditi klub.

 

Što se tiče Obradovića, mislim da čemo početi dobro sa njim. Ali neznam dali je on sposoban da napravi neki sistem na duge staze. Zasite se igrači tog nekog polu-tiranskog vođenja, i jednostavno u drugoj, trečoj godini to više ne pali, kao na samom početku, gde ta vojna disciplina deluje kao neka pozitivna šok terapija. Jednostavno taj old-school pristup polako izlazi iz mode, a pogotovo ne pali kad nemaš 3-4 EL titule na svom kontu, koji ti daju pokriče za takav pristup.

Na kraju krajeva, tim nemožeš da prevariš. Pravi lider ima tri stvari: kompetentnost, uložen trud kao primer svojim igračima i da jim ne maže oči nego da je fer prema svima. Čim fali nešto od toga, tim nemože da fukncioniše na svojih 120%. Radonja je imao sve tri i zato je iz mnogih igrača izvlačio ono najbolje. Za Obradovića ostaje da vidimo.

 

 

Ja se nadam da nisam u pravu i da nas čeka mnogo uspeha sa Saletom. Čak bi to moglo i da se desi sa tim dobrim početkom, kojeg očekujem, pa evforija, pa pune hale i tako dalje. Ali nekako ne zamišljam da on i Čović rade u harmoniji duže od jedne sezone.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Naravno da Covic nije propustio da nas podseti kako je sujetno govance, ne zato zato sto je Obradovic los trener, naprotiv.

Cela zvezdaska javnost je htela Radonju, zato sto je on deo porodice i najbolje oseca klub, uostalom i on sam je bio voljan da se vrati ali sujeta je cudo. Nisam Covicu zaboravio majmunisanje sa sinkom i navijacima, ali covek ima vise srece nego pameti.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Naravno da Covic nije propustio da nas podseti kako je sujetno govance, ne zato zato sto je Obradovic los trener, naprotiv.

Cela zvezdaska javnost je htela Radonju, zato sto je on deo porodice i najbolje oseca klub, uostalom i on sam je bio voljan da se vrati ali sujeta je cudo. Nisam Covicu zaboravio majmunisanje sa sinkom i navijacima, ali covek ima vise srece nego pameti.

Ima srece kao Miloje™

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, L' Imperatore said:

Zasite se igrači tog nekog polu-tiranskog vođenja, i jednostavno u drugoj, trečoj godini to više ne pali, kao na samom početku, gde ta vojna disciplina deluje kao neka pozitivna šok terapija.

 

Nek potraje kao Zeljko u Feneru i sasvim je ok.

 

@Cavani

Nemoj unapred da okrivljujes Covica, ne znamo uopste da li je bilo ozbiljnih razgovora i ako nije, zbog cega nije. 

 

Ja sam hteo Deja, ali ovo je bukvalno sledece najbolje resenje.

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne prejudiciram dok ne bude zvanicno, ali ako tako bude neko moje vidjenje:

Mislim da je ovo bolji potez nego povratak Radonje na klupu. Bojim se da bi sa Radonjom podgrevali staro jelo, i da ukus nikako ne bi bio isti. Cak i igracki kadar koji se pominjao je cista reciklaza tima od pre 3 sezone, a niko od pomenutih nije bolji igrac od tada.

Dakle, ovo je sveza krv, i zelim da posmatram Saletovo angazovanje kao pocetak rebuilda kluba na svim nivoima.

Na stranu emocije, ali mislim da nije uopste slabiji trener od Radonje, u najboljim trenerskim godinama je, trener sezone u EC sa Lokosima pre samo 2 godine, a njegova Alba je bila hit kada je igrala EL, nista manji nego Aitova.

Do angazovanja Kokoskova, figurirao je kao jedan od najozbiljnijih potencijalnih Djordjevicevih naslednika u reprezentaciji.

Osim toga, jedna od retkih autenticnih igrackih legendi naseg kluba u poslednjih 25 godina i osvedoceni Zvezdas, oprastali smo mi i gore stvari nasim igracima i trenerima od njegove bezanije.

Ako smatramo da je Duda zavrsio karijeru, da je Kari, a pomalo i Zoc na zalasku, Sale je u Top 5 ili cak Top 3 srpskih trenerskih imena sa najvecom tezinom u evropskim okvirima.

 

Dakle puno pluseva, a tek poneki minus.

Uostalom, kako moze bilo ko da zakuka, kada nakon trenerskog niza Alimpije, Top, Tomic, Gavra, Starac Sako, jedan Sale Obradovic treba da sedne na nasu klupu?!😎

  • Like 30
Link to comment
Share on other sites

Iskreno hteo sam Radonju, da ide u pozadini "Svi su tu kao nekada"

Pre svega kao lika koji bi vratio tu neku ljudsku dimenziju posle svih ovih Covicevih bezlicnih pokusaja...sa njim kao frontmenom ovog benda mogu da ostavim nekako po strani sve te negativne stvari, ovako sto se mene tice nazad u hibernaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...