Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, Gilmour said:

Radonjic nije mag taktike i vodjenja utakmice, stavise to mu je verovatno najslabiji deo repertoara.

Njegov kvalitet je sistem za koji je potrebno vremena, vise od jedne sezone, tacnije - vise od jedne selekcije tima

Posto je i Zvezdu i Bayern preuzimao pri kraju sezone, da kazemo da su naredne bile njegove prve sezone, kada je mogao da selektira ekipu.

 

Znam da je nasa 13/14 sezona unistena porazom od Cibone i za to nema opravdanja, ali to ne ponistava cinjenicu da smo te sezone imali jasan sistem igre, njegov sistem koji je donosio odlicne rezultate. Perfektan regularni deo ABA lige, 4-6 u prvoj EL sezoni, nadomak finala Evrokupa. Dakle taj njegov sistem je utemeljen vrlo brzo, u prvoj sezoni.

 

Sa Bayernom je u prvoj sezoni osvojio BBL i bio u igri za playoff do pretposlednjeg kola Evrolige. I toj ekipi, kao i nasoj, po kvalitetu igraca tu nije bilo mesto, ali to su bile odlicno vodjene ekipe.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Dzistrou said:

Radonjic je bolje resenje jer sigurno znamo da se ne bi vracao bez garancija Covica da mu se nece mesati u sastavljanje tima.  

Pa kada je tako uticajan i da svi predsednici klubova stoje mirno pred njim, sto se za taj status nije izborio u Bayernu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

 

Auh bre Voterse - cuj mene Gilmore - Rodzere...  pa ti to kao da jednom kad postanes trener nema nikakve trenerske evolucije...

 

Pesic je trener koliko, preko 35 godina sigurno, pa ne mozes reci da je Pesic iz 80ih isti nivo kao onaj krajem 90ih i pocetkom 2000ih 🙂 Obradovic preko 30godina trenerske karijere, da ne pominjem Dudu. Dakle ima Radonja vremena da jos sto sta nauci i bude uspesan u Evropi. Nije jos ni na pola svoga puta cini mi se (15-16 godina je napucao u odelu).

 

 

 

 

 

Uzeo si mi reč iz usta. Trenerska evolucija kod Radonje od početka mandata u Zvezdi pa do kraja je očigledna. Ovo što se mu spočitava ( da je kod njega sve šablonski, da nezna da se prilagodi...) manje više sve važi za onu prvu sezonu kad smo ispali od Cibone. Pa i ta Cibona meni i nije baš toliko očigledan primer kao onih prosutih 11 razlike u Kazanu, gde nas je stvarno bilo mučno gledati. Tad smo stvarno bili dosta jednodimenzionalni i sve nade polagali u odbranu, pa se je onda u narednim sezonama to promenilo, kad je napad izgledao mnogo bolje.

 

I naravno da je ponekad bio nadmudren sa strane svojih kolega. Pa postoji li trener, koji nije bio? Samo je razlika u tome što smo mi navijači Zvezde, pa Radonji pamtimo kad je Laso provalio kako da mu razbije odbranu od pika, a zaboravili smo kad je Perasović namagarčio Željka (karikiram). Jer smo navijači Zvezde i zabole nas i za Fener i za Željka, uz dužno poštovanje.

 

 

 

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

All due respect, mislim da bismo svi izabrali Radonju pre Saše. Ali da li bismo izabrali Radonju na jednu sezonu, pre Saše na dve? 

 

Da, iskreno bi to bila velika dilema. Ali da bi  odgovorili na takvo pitanje, treba nam malo širi kontekst. Ono, šta se sakriva iza toga ugovora na jednu sezonu? Ja ne verujem da Radonja i Miško traže tako nešto da bi pokazali kako još uvek umeju, pa da to naplate  sledeče sezone u, lupam - Panathinaikosu. Prije če biti da sa tim žele da drže Gazdu Čokija na nekoj bezbednoj distanci. Na variantu, ako se ne budeš držao dogovora, nas sledeče godine nema. A ako budemo funkcionisali u harmoniji kao zdrav klub, onda produžavamo saradnju

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zvezdinho said:

 

Jel si ti gledao uopste KKCZ kad je Obradovic osvajao titule sa njom kad tako nesto kazes.

 

Govorim cisto sa aspekta struke. Obradovic je legenda naseg kluba i to ne moze niko da ospori. Ovo je njegov klub i svakako da bih se obradovao njegovom dolasku na trenersko mesto, samo trenutno ispred stavljam Radonjica jer mi se njegov die hard sistem dojmi.

E sad, Radonja na 1 sezonu ili Sasa na 2 ili vise, tu dajem prednost Sasi. 

 

I super je sto razgovaramo o tome Radonjic vs Obradovic za trenera. To je dobar znak 🙂

 

4 hours ago, Zvezdinho said:

 

 

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Govorim cisto sa aspekta struke. Obradovic je legenda naseg kluba i to ne moze niko da ospori. Ovo je njegov klub i svakako da bih se obradovao njegovom dolasku na trenersko mesto, samo trenutno ispred stavljam Radonjica jer mi se njegov die hard sistem dojmi.

E sad, Radonja na 1 sezonu ili Sasa na 2 ili vise, tu dajem prednost Sasi. 

 

I super je sto razgovaramo o tome Radonjic vs Obradovic za trenera. To je dobar znak 🙂

 

 

Ima li ista od trenera ovih par dana. Radonjic, Obradovic, ko vec...?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Partizan nije mogao da nas raskanta sa Shakom i Gavrilovicem (citaj bez trenera). 

 

Nejasno mi je da bi neko bio nezadovoljan sa Dejanom ili Sasom. Ko da smo nekad imalo bolje.. 

 

Tomic drzao casove kosarke Trinkiju, pa je onda bila prica - nije breee feeer, CZ ima top talente i korisne domace igrace poput Dekija, Dobrica i Simane, a mi samo vezare Dzaramaza i Zagorca kmeee. A onda je i Fica postao bolji igrac od npr Pejdza. :D

Edited by Markoss
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Pa kada je tako uticajan i da svi predsednici klubova stoje mirno pred njim, sto se za taj status nije izborio u Bayernu?

Ne trebabiti zlurad. Dve titule prvaka drzave i trecu sezonu je ostavio sa 20-0. Evroliga prve sezone 14-16 i na jedno mesto od PO. Ova poslednja sezona je bila puna povreda i mogu ti reci da Dejan nije tip za Nemacku kosarku iz razloga sto tamo vole igru na kos vise a on voli fizicku igru. Cak je birao i Nelsona pre Kola u Bayrnu. Povreda TJ Bray, Huestisa i Djedovica su ih unazadili. Svakako Nemci za takvog trenera i to je najveci problem i bio tamo. Njima je kosarka zabava i tako treba da izgleda na terenu. Svakako u poslednjih pet godina je uzimao domace  titule bez problema, neka se tako i nastavi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deja videh pre neki dan u jednom vracarskom kaficu,sedeo je sa nekim ko neodoljivo podseca na Miljana Pavkovica.Nisam odoleo da ga ne pitam vraca li nam se,smeska se i kaze ne znam,ne znam.E sad nisam ni ocekivao da mi otkrije detalje ugovora al nadam se da to sto nije odricno odgovorio znaci nesto.Fura ozbiljno skembe brat Dejan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mairosu said:

neko je počeo da troluje sa Pozzeccom po twitteru i sad evo ne znam dal' da ga shvatim ozbiljno ili ne ali rakija i bensedin su pri ruci zlu ne trebalo.

Jel bese on vodio Cedevitu u finalu 2017 kad su suspendovali Mrsica?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Igor028 said:

Jel se turaju slemovi na glave veceras ili ne?

Kada budes cuo da je zakazana vanredna KZS mozes izvuci slem iz magacina, do tada ne skidaj vunenu kapu zbog hladnoce napolju. 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, L' Imperatore said:

 

Uzeo si mi reč iz usta. Trenerska evolucija kod Radonje od početka mandata u Zvezdi pa do kraja je očigledna. Ovo što se mu spočitava ( da je kod njega sve šablonski, da nezna da se prilagodi...) manje više sve važi za onu prvu sezonu kad smo ispali od Cibone. Pa i ta Cibona meni i nije baš toliko očigledan primer kao onih prosutih 11 razlike u Kazanu, gde nas je stvarno bilo mučno gledati. Tad smo stvarno bili dosta jednodimenzionalni i sve nade polagali u odbranu, pa se je onda u narednim sezonama to promenilo, kad je napad izgledao mnogo bolje.

 

Kako je Zisis tad odigrao, mozda najbolja partija u životu. 

Povreda Radenovica nas je koštala prolaza, neki moj utisak. Da je bar dao više minuta Luki umesto raspalom Tadiji mozda bi bilo dovoljno za prolaz i manji poraz od 11 razlike. 

Isto pamtim da je pred odlazak u Kazan bila neka KLS utakmica, umesto da nas bude 6000 I da damo podršku pred put u Kazan nas u hali bilo jedva 300.

 

5 hours ago, L' Imperatore said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2020 at 10:15 PM, Pavaroti said:

 

3. Milko nikad u karijeri nije bio lider, to jeste tacno.  Opet za te igre kazem da je izraubovan tokom cele sezone. Sa tim da si imao pored njega Lesorta, Jovanovica, Antica i Omica. On nije smeo prosecno da igra vise od 15ak minuta.

 

Svi ti igraci su mogli da igraju samo na 5 (Antic - beskoristan na 4, Lessort i Omic su centri, Jovanovic nema nikakav sut)

 

Samo Jankovic je bio alternativa za Bjelicu, ali Jankovic nije bio za vise od 10-15 minuta igre.

 

Apsolutno katastrofalno napravljena selekcija tima, sa 5 igraca koji mogu da igraju na 5, bez ijednog dobrog defanzivca unutra izuzev Pere Antica kojem se nije igralo toliko, a kad smo ostali bez Antica i Dangubica samo Dzikicevo lose vodjenje meceva je sprecilo Buducnost da nas pometla u finalu (samo treba videti kako su sutirali otvorene trojke).

 

4 hours ago, Markoss said:

 

Tomic drzao casove kosarke Trinkiju, pa je onda bila prica - nije breee feeer, CZ ima top talente i korisne domace igrace poput Dekija, Dobrica i Simane, a mi samo vezare Dzaramaza i Zagorca kmeee. A onda je i Fica postao bolji igrac od npr Pejdza. 😄

 

Covic i Paige nemaju nista zajednicko.

 

Covic je organizator, a Paige suter. Imali smo mi Barona koji je bolja verzija Paigea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mairosu said:

neko je počeo da troluje sa Pozzeccom po twitteru i sad evo ne znam dal' da ga shvatim ozbiljno ili ne ali rakija i bensedin su pri ruci zlu ne trebalo.

 

uff čova sr with pozzecco feat čova jr

 

to je cirkus koji bih možda i platio da vidim live

  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Udomitelj said:

Deja videh pre neki dan u jednom vracarskom kaficu,sedeo je sa nekim ko neodoljivo podseca na Miljana Pavkovica.Nisam odoleo da ga ne pitam vraca li nam se,smeska se i kaze ne znam,ne znam.E sad nisam ni ocekivao da mi otkrije detalje ugovora al nadam se da to sto nije odricno odgovorio znaci nesto.Fura ozbiljno skembe brat Dejan

 

Ako je tu bio i Žuća Mitić - pakuj odmah. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...