Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 hours ago, Del Piero said:

Bjelica nigde nije imao minutazu kao kod nas ne zato sto nema kondiciju nego jer nije imao kvalitet da igra 25-30 minuta u EL. Nigde on nije bio vodeca opcija i medju glavnim igracima, vec neko ko ce ubaciti svojih 10-ak poena, doneti malo raznovrsnosti sa igrom ledjima i to je to. 

 

Samo kod nas je imao tu vodecu ulogu u kojoj postoji veci pritisak. I koliko god da njemu nije prijala minutaza od 30 mpg u prvom delu sezone, on je od januara pa do finala u aprilu igrao manje od 20 minuta u ABA ligi, a uz to proslo je skoro mesec dana od poslednje utakmice u regularnom delu ABA lige i pocetka finala. U tom periodu tri utakmice protiv Mornara i odradjivanje u EL.

 

Milko jednostavno nema taj mindset lidera, narocito ne u uslovima kakvi su bili u finalu, i to je u redu, ne moze svako ni da bude lider. Ali to kako je on izgledao na terenu i kako je odustao i jednostavno nestao je bilo sramotno i verujem da mu dobar deo navijaca to nikad nece zaboraviti, i ne treba.

1. Imao je u Ritasu 25.5mpg, Laboralu 23mpg Efesu 22mpg pa 15.8. kod Deja 15mpg i onda kod Alimpijevica 25.4 kao u Ritasu pre 7godina, tj kad je imao 27godina. Tako da je to netacno. On je i u Zvezdi kod DR imao manju minutazu. U svim tim prvenstvima je imao manju minutazu u ligi a u 34godini 23mpg u ABA. Niko i nije pricao da je lider, nije bio kod Deja, nije trebao ni kod Alimpijevica.

 

2. Opet sam ti naveo klubove i minutazu, nije bio glavni igrac, ali je bio jako bitan igrac. Posebno u Ritasu i Laboralu gde je bio u prvoj petorci.

 

Quote

I koliko god da njemu nije prijala minutaza od 30 mpg u prvom delu sezone, on je od januara pa do finala u aprilu igrao manje od 20 minuta u ABA ligi, a uz to proslo je skoro mesec dana od poslednje utakmice u regularnom delu ABA lige i pocetka finala. U tom periodu tri utakmice protiv Mornara i odradjivanje u EL.

Opet netacno.Na devet utakmica, imao je samo dve po 18minuta, protiv mrtvog MZT-a i FMP-a...

 

3. Milko nikad u karijeri nije bio lider, to jeste tacno.  Opet za te igre kazem da je izraubovan tokom cele sezone. Sa tim da si imao pored njega Lesorta, Jovanovica, Antica i Omica. On nije smeo prosecno da igra vise od 15ak minuta.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Del Piero said:

Ne mozes da budes najplaceniji igrac u ekipi i igras 15 minuta.

To jeste tacno. Samo sto nije on za to kriv. Ne moze dovesti Milka Bjelicu u 33g na dve godine ugovora i misliti kako ce ti on biti glavni igrac i lider tima. On je doveden zbog drugih stvari i taj potez nije los, bar dok je tu bio Dejan. Te druge stvari sem kosarkaskih kvaliteta su i iskustvo, rad na treningu i itd...

 

Slazem se ja da je on odigrao lose, ali na pocetku kad je sibao i trpao groblje i ostale timove onda je bio dobar. Potpuno ocekivan pad na kraju sezone. 

 

Zato se nedovode mladi i neiskuni treneri i za ABA ligu u jednog evroligasa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

To jeste tacno. Samo sto nije on za to kriv. Ne moze dovesti Milka Bjelicu u 33g na dve godine ugovora i misliti kako ce ti on biti glavni igrac i lider tima. On je doveden zbog drugih stvari i taj potez nije los, bar dok je tu bio Dejan. Te druge stvari sem kosarkaskih kvaliteta su i iskustvo, rad na treningu i itd...

 

Slazem se ja da je on odigrao lose, ali na pocetku kad je sibao i trpao groblje i ostale timove onda je bio dobar. Potpuno ocekivan pad na kraju sezone. 

 

Zato se nedovode mladi i neiskuni treneri i za ABA ligu u jednog evroligasa.

Jos ovo i zavrsavam, posto i mene pocela da smara diskusija o Milku.

 

Slazem se da nije kriv sto je bio najplaceniji igrac i sto je iz sidekick role u prvoj sezoni dosao do maltene vodje time u drugoj.

 

Sa druge strane ne mislim da je on ogranicen na 15 minuta po mecu, nije bio bivsi igrac koji igra na iskustvo (npr. Novica), nego igrac koji konstantno igra EL i nije dosao ovde da zavrsi karijeru. Uostalom njegov ugovor govori da je on bio pristojan EL igrac i da se od njega ocekivao odredjeni nivo.

 

I poslednje, ne volim te igrace koji nestanu sa terena kad je bitno (ko voli?). Probaj nesto, napravi faul, odigraj odbranu, idi na skok, bilo sta. Nisu svi predodredjeni da igraju dobro velike utakmice, ali nema izgovora da ne doprinosis bar u toj hustle igri. Milko je realno pobegao sa terena.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god da smo svi aklamativno za D R, trebamo biti realni i reci da nije siroma" Milko kriv sto je dosao za te i te pare kod nas na dve godine nego ga je bas Dejan doveo i insistirao na njemu, tako da je jedna od fleka u Dejana barem za mene i ta epizoda.

A i generalno tesko je dovesti Dejana i Milka u korelaciju, nikako nije njegov tip igraca, nema herca, mlitav, oko odbrane tanko itd its tako da mi stvarno nije jasno cime se vodio kada ga je dovodio.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Profaarmor said:

Koliko god da smo svi aklamativno za D R, trebamo biti realni i reci da nije siroma" Milko kriv sto je dosao za te i te pare kod nas na dve godine nego ga je bas Dejan doveo i insistirao na njemu, tako da je jedna od fleka u Dejana barem za mene i ta epizoda.

A i generalno tesko je dovesti Dejana i Milka u korelaciju, nikako nije njegov tip igraca, nema herca, mlitav, oko odbrane tanko itd its tako da mi stvarno nije jasno cime se vodio kada ga je dovodio.

Radonja je imao dosta mana,ali necu da kvarim populisticki duh na topiku.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Što niko i ne spori. No, i uprkos tim manama se razlika izmedju njega i njegovih predhodnika/naslednika meri u svetlostnim godinama.

Imali smo strpljenja za njega,na prethodnom forumu cesto teran do 2016.Meni je Vukoicic bio ok,ali nismo imali strpljenja za njega.Svakako mi je drago sto je radio u klubu i radio je svoj posao skroz profesionalno.Poslednja konferencija ostavlja malo gorak ukus u ustima.

3 minutes ago, 12Laki said:

A?Cek ozbiljno ovo?

Jeste,znalo se jos danas popodne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, placebo said:

Imali smo strpljenja za njega,na prethodnom forumu cesto teran do 2016.Meni je Vukoicic bio ok,ali nismo imali strpljenja za njega.Svakako mi je drago sto je radio u klubu i radio je svoj posao skroz profesionalno.Poslednja konferencija ostavlja malo gorak ukus u ustima.

Poslednja konferencija kad je otkrio u kakvim uslovima je radio?Tj da su kasnile plate?

 

Da imali smo strpljenja(malo i srece sto smo ostali u EL) a on nam je to vratio i iskupio se zestoko za Cibonu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 12Laki said:

Poslednja konferencija kad je otkrio u kakvim uslovima je radio?Tj da su kasnile plate?

 

Da imali smo strpljenja(malo i srece sto smo ostali u EL) a on nam je to vratio i iskupio se zestoko za Cibonu.

Takve stvari kazes odmah ili cutis zauvek...Kao covek kosarke jako dobro zna da je sve uz pomoc stapa i kanapa.Kosarka nije profitabilna i trenutno se mnogo duguje igracima pogotovo u nizim ligama.Za Cibonu se poprilicno iskupio i samo sa Jovicem na pleju odigrao sezonu za pamcenje.Za to skidam kapu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...