Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

37 minutes ago, Golijat said:

Procitah negde da je Miskovic iz Mege blizu da predje kod nas... Ima li istine? 

 

 

Nadam se da ne. Ja u njemu nikakvu vrednost ne vidim. Pokusaj nabijanja statistike koji se zavrsio samo na pokusaju. Toliko slobode u igri mu je dato, a toliko malo vraca. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MetalHead said:

 

Nadam se da ne. Ja u njemu nikakvu vrednost ne vidim. Pokusaj nabijanja statistike koji se zavrsio samo na pokusaju. Toliko slobode u igri mu je dato, a toliko malo vraca. 

 

Slazem se skroz.

Kao sto rekoh  jedino ako je to usluga Misku za DR onda moze 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

25 meceva do  nove godine, na cak 11 je imao minutazu 29+ miuta, na samo jednoj -20 i to protiv MZT kad je bilo 40 razlike.  Na sve to negde u novembru, decembru je isao u Belorusiju. U celoj sezoni je samo poslednji mec tj finala odigrao ispod 17minuta.

 

Kod Radonjica godinu dana ranije je igrao 15minuta prosek manje vise. Gurao ga jE na pocetku malo jace, onda doveo Tompsona i smanjio mu minutazu.

 

Bukvalno nikad nije imao slicnu minutazu, a ovde sa 34godina je ga je Alimpije cuveni bukvalno izlizao kao dete kad dobije lizalicu gladno..Ti kad nisi fizicki spreman, ne mozes ni psihicki, prosto ide jedno sa drugim.Jos je nesretni Alimpije imao pet centra, doduse na pocetku sezone cetiri.

 

Nije biti trener imati samo playbook,moras imati nesto i u glavi 🙂 bio, neponovio se, pu, pu, daleko bilo..

 

 

Bjelica nigde nije imao minutazu kao kod nas ne zato sto nema kondiciju nego jer nije imao kvalitet da igra 25-30 minuta u EL. Nigde on nije bio vodeca opcija i medju glavnim igracima, vec neko ko ce ubaciti svojih 10-ak poena, doneti malo raznovrsnosti sa igrom ledjima i to je to. 

 

Samo kod nas je imao tu vodecu ulogu u kojoj postoji veci pritisak. I koliko god da njemu nije prijala minutaza od 30 mpg u prvom delu sezone, on je od januara pa do finala u aprilu igrao manje od 20 minuta u ABA ligi, a uz to proslo je skoro mesec dana od poslednje utakmice u regularnom delu ABA lige i pocetka finala. U tom periodu tri utakmice protiv Mornara i odradjivanje u EL.

 

Milko jednostavno nema taj mindset lidera, narocito ne u uslovima kakvi su bili u finalu, i to je u redu, ne moze svako ni da bude lider. Ali to kako je on izgledao na terenu i kako je odustao i jednostavno nestao je bilo sramotno i verujem da mu dobar deo navijaca to nikad nece zaboraviti, i ne treba.

Edited by Del Piero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Toliko pominjani Milko u sistemu kakav je gospodin Radonjic forsirao, uz pravu ulogu i stavljanje u poziciju koja odgovara i njemu i timu, bio je koristan sraf.

U "doveo Dr Nebojsa trenera, mladog i poletnog posle par meseci u predgradju" epizodi, Milka ni na mapi...

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nate said:

meni se vise svidja simonovic. plasim se da je mali miskovic slican karakter kao cale mu. na zagrevanju ne promasuje, ali kad pocne utakmica... nisam siguran da je miskovic bolji igrac od simanica recimo

 

Niti je bolji niti je perspektivniji, a imaju slicne prednosti i mane. To sto Miskovic kao nesto ume da iskreira za sebe, ume zato sto igra u Megi, ne ocekujem da to prenese na visi nivo. Uz to, ove sezone je igrao daleko losije i nekonstantnije nego prosle.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Laki21 said:

 

To je to. Dečko ima sve elemente pojedinačno koji ga mogu načiniti vrhunskim igračem, ali kada se sve to sklopi uvek nedostaje to "nešto".

Naprotiv. Ja mislim da ima sve elemente igre solidne ali nijedan vrhunski. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Za drugog pleja je čist luksuz, al za prvog je verovatno tanak ako igramo EL. Svakako za klasu slabiji igrač od Lorenza po mom mišljenju. 

Mislio sam na 2016. kada je bio drugi plej.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Za drugog pleja je čist luksuz, al za prvog je verovatno tanak ako igramo EL. Svakako za klasu slabiji igrač od Lorenza po mom mišljenju. 

 

Tačno tako. Daleko od toga da bi se ga iko branio kao drugog pleja, ali on je prerastao tu ulogu (kad pričamo o Zvezdi), jer več ima nekoliko kvalitetnih sezona u EL. Za startera možda tanak, možda i ne, kad se priča o kvalitetu. Ali sigurno previše rizična opcija, s obzirom na povrede.

 

A to što je klasu slabiji od Lorenza i nije neka sramota. Zo je Bog i batina. Jako malo šanse su da njemu nađemo ekvivalentnu zamenu. Fantastična sezona uprkos totalnom razsulu, gde ni upravi ni treneri nisu znali gde udaraju,.

Link to comment
Share on other sites

Wolters je bio prvi plej Žalgirisa i najbolji igrač posle Brendona Dejvisa u sezoni 2018-19, kada su prošli među 8. Ako je zdrav i spreman on itekako ima kvalitet da igra važnu ulogu na tom nivou, na stranu što bih i ja pre doveo igrača drugačijih karakteristika.

 

Link to comment
Share on other sites

Lorenzo je fenomenalan igrac, ali da budemo posteni odigrao je nekih 3 meseca sjajno, a na pocetku i kraju mandata prilicno tanko. Doduse, da ne gresim dusu to sto je igrao dobro je bio praznik za oci😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gudura said:

Lorenzo je fenomenalan igrac, ali da budemo posteni odigrao je nekih 3 meseca sjajno, a na pocetku i kraju mandata prilicno tanko. Doduse, da ne gresim dusu to sto je igrao dobro je bio praznik za oci😎

 

Pa tolko je i trajala sezona 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...