Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Interesantno mi je kada vidim koliko dobar marketing Vlada Stimac radi (svesno ili nesvesno nije bitno) svojim reakcijama na terenu (pre svega posle uspesnih napadackih akcija) da ga dosta ljudi stalno prizeljkuje u timu i to dosta cesto kao trecu opciju "da pomogne" iza nekog stranog centra i npr. Kuzmica.

Cak i kada znaju da on sve sto donese "napred" uglavnom prospe "nazad" (prospe i vise) ipak ga zele eto za tu 3-cu opciju na centru sa svojim "skromnim" finansiskim uslovima da se nadje.

 

I nema veze sto npr. imamo u FMP-u 12 godina mladju napadacku masinu koja isporucuje redovno na ABA nivou i kojem je odbrana na slicnom nivou kao i Vladina ali je dosta jevtiniji i nekako logicniji izbor za odmoriti nadam se nekog atleticnog stranca i "opravljenog" Kuzmica koji prodore raznih EL i ABA bekova posle protivnickih pick and roll akcija nece ispracati pogledom dok polazu loptu u kos.

 

Da ne govorimo da pod ugovorom i dalje imamo na istoj poziciji takodje napadacku masinu koja je imala odlicnu sezonu u VTB ligi i na osnovu toga ga mozda i prodamo negde u Rusiju. I ta eventualna prodaja bi bila logicna posto se zna da mu je odbrana na losem nivou zbog sporosti i saznaje kako bi to mogle eksploatisati EL ekipe, u prevodu ne bi mogli da sprovedemo barem pola "hard defense and transition offense" plana (koji nam je doneo najbolje EL sezone do sada) kada je on na terenu. 

 

I da dodamo da imamo i jos jednog centra pod ugovorom, koga iz neznanih razloga produzismo proslo leto, da se to nije desilo njemu bi ugovor istekao sad i bar ne bi moralo da se misli sta da se radi sa njim i da li opet naci neki Trento da ga pozajmi i oslobodi barem deo plate koju ima, a godinama ne igra (minutaza koju je imao tokom vremena provedenog pri prvom timu moze da se prevede skoro u "ne igra" kategoriju).

 

Pored svih ovih domacih centara pod ugovorom svima je jasno da kosarku na najvisem nivou ne mozemo uspesno igrati bez onog spomenutog "atleticnog" stranca, cak ne mora biti ni skup niti imati EL minutazu iza sebe, primera ima dosta cak i u najblizem okruzenju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2020 at 7:58 AM, Laki John Terry said:

 

Meni zanimljivo da ga gledam kako iz pokusaja kuliranja pocne da puca pod pritiskom i onda na kraju iskulja sam seljacizam iz njega.

Covek je ozbiljno poremecen, mogli bismo bez njega na temi

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:

Željkov odgovor na pitanje kako je Štime stigao u Fener je najverovatnije najružnije opravdanje za neki potpis u EL ikad.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

Smarate se hejtom prema coveku, on je solidan back up centar za nas.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

e jebalo mater ako ce nam pojacanja biti danga i simonovic, pa makar i sa sve radonjicem u paketu. iskren da budem nisam siguran ni koliko je radonja dobra opcija. plasim se da ne padne neko razocaranje. sto bi arsen  rekao, ne vracaj se starim ljubavima...

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ništa drugo, Radonja bi imao mnogo veći kredit kod navijača od bilo kog zamislivog trenera.
Mogao bi da radi na miru, a šta bi bilo od igre i rezultata niko unaprijed ne može da zna.
Koliko dugo bi trajao taj kredit? Msm , znamo kakvi smo, pričamo o nama, navijačima Zvezde [emoji848]

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tunji Awojobi said:

Lazić, Štimac, Simonović, Kuridža, Dangubić, pominje se i Mitrović... Nijedan od njih ne bi igrao EL da nije Zvezde.

 

E jbg sad, pa Stime se upisao u EL jos dok ni jednom nije obukao Zvezdin dres a kamoli sa njom zaigrao u EL... 

Link to comment
Share on other sites

Od svih igrača koji najverovatnije ostaju Đenka, Dobrić, Kuzmić, Boriša, Lazić, Davidovac i Jagodić i ovih koji se pominju kao novi - stari :

Simonović, Dangubić, Radanov i Božemesakloni Štimac...Radonja samo sa Kuridžom nije radio.

 

Naravno da će najtrofejniji Zvezdin trener imati najveći mogući kredit kod navijača,

posebno nakon kolapsa najskupljeg klubskog rostera ikad i ludiranja uprave sa prethodna tri trenera.

Sada su nam nakon svega apetiti manji a Radonjića sigurno niko od gore navedenih igrača neće bušiti ili iskazati mu nepoštovanje.

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nate said:

e jebalo mater ako ce nam pojacanja biti danga i simonovic, pa makar i sa sve radonjicem u paketu. iskren da budem nisam siguran ni koliko je radonja dobra opcija. plasim se da ne padne neko razocaranje. sto bi arsen  rekao, ne vracaj se starim ljubavima...

 

Ima istine u tome da moze da padne razocaranje ali plasim se suprotnog. Plasim se da je Covara namerno pustio buvu o Radonji a da od tog nema nista. I dok se mi citavo leto zamlacujemo rosterom pod pretpostavkom da je Radonja zavrsen, negde pred kraj septembra obelodani se da smo potpisali Vladu Jovanovica, uz Covicevo tradicionalno: " Imao je ponudu na stolu za visegodisnji ugovor ali je odbio!"

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Ako ništa drugo, Radonja bi imao mnogo veći kredit kod navijača od bilo kog zamislivog trenera.

Mogao bi da radi na miru, a šta bi bilo od igre i rezultata niko unaprijed ne može da zna.

Kod nas Cigana nikad mira nema. Par neocekivanih poraza i kredit, i mir koje ima odose za cas u tri lepe. Zajedno sa sve sloganom " kupujmo domace ".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, NMX said:

Cigani...ne bih da kvarim euforiju oko evrolige i novog tima ali govna sa RSB su izlistala igrače pod ugovorom/bez ugovora

 

I ima deo:

edit...e, da...ima i ovaj deo...ajd bar nešto

 

Pa i nije nesto.

 

FMP je trebalo da bude zamisljen za razvitak novih igraca za CZV.

 

Sta mi dobijamo ako ce FC da glumi Shveda tamo? Bahacenje Covica koji drzavnim parama finansira igracku svom sinu?

 

Mozda je jeres ovo sto cu reci, ali bi lakse progutao Covica kao treceg pleja na poziciji Lazara Pavicevica u Zvezdi nego kao Jamesa u FMP.

 

On 5/26/2020 at 7:48 PM, drakon1 said:

 

Ma bas je zavukao, ali nama ove sezone.

 

Sreca njegova pa ga je visa sila spasla.

 

Bolje da nas ne podseca na TOP8, odustajanje od istog u januaru ili na ABA ligu i 3. mesto tamo.

 

6 kola pre kraja imali smo 2 pobede manje od osmog i gostovanja Realu, Olimpijakosu, Bajernu i Valensiji uz meceve protiv Armanija i Zenita kuci.

 

Cak i da smo mogli da dobijemo 5/6 meceva, isla bi prica da nam se to podudara sa mecevima PO ABA lige i samo bi gledali blamiranje u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako vec jurimo bivse igrace mozda vredi probati i sa Ennisom, dosta je napredovao od onog perioda kada je bio kod nas. Ako se ne varam on mozda ima i nas pasos. Ne znam kakav ugovor ima u Zaragosi, plus je igrao kod Obradovica vec ako su kafanske price o Sasi tacne..

Link to comment
Share on other sites

Radonja je streptomicin za znate već koga... Za početak igranke meni dovoljno 😄

 

Za ozbiljnije rezultate tipa TOP8, biće potrebna daleko bolja pojačanja od Simonovića i Dangube ( neopisivo mi je žao što koliko su tog igrača uništile povrede i nikada nije pokazao svoj pun potencijal).

Btw, na poziciji Dangubica imamo Dobrica, na poziciji Enisa (koji ima nas pasoš) imamo Djenku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakve glupe zelje, Blazic i Simon haha najbolje da vratimo i Tadiju

 

Mi moramo da pojurimo dva-tri top igraca, pre svega pleja i centra, sve ostalo moze da se popuni sa domacom drvenom gradjom

 

I da se resimo Odza i tih stranih igraca koji nista ne donose

 

Svakako imamo previse igraca na lageru, treba napraviti rez

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vepar said:

Kakve glupe zelje, Blazic i Simon haha najbolje da vratimo i Tadiju

 

Mi moramo da pojurimo dva-tri top igraca, pre svega pleja i centra, sve ostalo moze da se popuni sa domacom drvenom gradjom

 

I da se resimo Odza i tih stranih igraca koji nista ne donose

 

Svakako imamo previse igraca na lageru, treba napraviti rez

 

Bold: Pa to je to, pod uslovom da jednako shvatamo termin "drvena gradja". Ja tu shvatam solidne igrače u rotaciji, koji su sposobni da ispune date zadatke i što bi reko Kari ne idu dalje od opanka. A za tako nešto teško je nači boljeg od Simona.

 

I samo da se nadovežem malo na tu temu strani/domači igrači. Ojo možda nema srpski pasoš ni babu iz Čačka.  Ali je več više godina tu u sistemu i po mom mišljenju je više domači igrač nego neki Srbin što bi prvi put došao u Zvezdu. Po meni cela fora oko toga strani/domači je taj period prilagođavanja, i koliko si ti več upoznat sa klubom, državom, sistemom itd...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MetalHead said:

 

E jbg sad, pa Stime se upisao u EL jos dok ni jednom nije obukao Zvezdin dres a kamoli sa njom zaigrao u EL... 

 

Pa daj onda da vratimo Milka Grlicu.

 

Govorim o sledećoj sezoni. Imao je Štime respektabilnu karijeru, ali nema nikakve šanse da sledeće sezone igra EL u bilo kom timu osim Zvezde. Neki Turk Telekom je sad njegov realan domet. 

Link to comment
Share on other sites

A koji bi to domaci igrac vas ovde "zadovoljili"? Ozbiljno pitam. S obzirom da ima jako malo igraca domacih koji imaju ozbiljan kvalitet a platezno su dostupni. Takodje, uzevsi u obzir da je ipak dobra stvar praviti neki kostur tima sa domacim igracima. Meni je ovo sa 8-9 stranaca, recimo, odvratno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Euroleague:

 

Stimac11ppg 6rpg 59% za dva 14 rnk

 

Lazic 3.9ppg 1.8rnk

 

Davidovac 6ppg 7rnk

 

Dobric 5.1ppg 5.3 rnk

 

Simanic 4p 3.2rnk

 

Kuzmic 3.9ppg 5.4rnk

 

Jagodic  3.9rpg 4.3rnk

 

Uz to ima najbolji rnk u ekipi u EL, ali i u ABA. Stvarno mi nije omiljen igrac blago receno, ali tolika kolicina pljuvanja za njega je stvarno bez ukusa. Uz to ubedljivo najiskusnji igrac, sa njim u timu smo bili u F8 i sve je to malo da se bar covek ne vredja.

 

Bukvalno samo Panter, Braun i Beron su imali dobar ucinak pored njega. Ostalo veoma tako na evroligaskom nivou. Djenka okean nije mogao da pogodi u Evroligi, nesto malo bolji Gist i Lazic.  Apsolutno ne vidim kako Kuzmic moze igrati za nas sledece sezone. On je u najboljim danima jedva sastavljao 20minuta po mecu, ovako povredjen i osakacen povredom bice neverovatno ako sastavi 15minuta na jednom mecu. Sto znaci da u najboljem slucaju moze biti drugi centar. Problem je sto ima ugovor i za sledecu sezonu, tako da ce verovatno on ostati, a jos verovatnije da ce mu  ugovor ici dole bar duplo., mada i ne mora 🙂

 

Mada imao je sad pola godine da se dovede u red, ali ovo igranje kosarke u poslednje tri godine je svega 50 utakmica, premalo je to, ali to je rizik koji su izgleda svi spremni da plate.

 

Meni je cak najbolja varijanta jedan kvalitetan stranac, Ristic + Apic. Kuzmic i Stimac mogu mozda jednu sezonu Stimac a mozda nijednu Kuzmic. Ristic ima najbolji pedigre a Apic je atipican igrac. Bolje probati nesto napraviti, posto kad se zagleda u ov mladje, nema tu nista perspektivno u godinama koje slede. Eventualno Petrusev ako nema prodju u NBA, tu ne znam  sta se desava. Sad vidim, nista od njega.

 

Ako ode Stimac, mi mozda izgubimo 4 najbolja igraca u sezoni, tj jedina dobra.

 

 

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

Pišem ovo a ruka mi drhti od bola...naš Đordi

 

Quote

Dragi navijači,

Ovo je najteže pismo koje sam ikada morao da napišem.

Zbog pandemije koja uništava zajednice širom sveta, morali smo da otkažemo sezonu 2019/20 u Evroligi i Evrokupu.

To je izuzetno tužan trenutak za sve nas. Još je bolnije kada u obzir uzmemo činjenicu da je zahvaljujući vama ovo bila najuspešnija sezona u istoriji ovog takmičenja, u svim aspektima. Bili smo svedoci boljeg navijanja u našim dvoranama i videli smo koliko ste posvećeni svemu što radimo više nego ikada ranije. Na tome smo vam zahvalni. Vaša vera nas inspiriše da i dalje sve što radimo, radimo za naše najbolje navijače.

Postoje situacije i vremena kada se od organizacija zahteva da ostanu dosledne svojim verovanjima. Iznad bilo kojih drugih interesa, mi želimo da zaštitimo integritet naših takmičenja. Da bi se to ostvarilo, zdravlje i sigurnost svih onih koji su uključeni u stvaranje sjajnih utakmica moraju da budu na prvom mestu. Takve vrednosti su najvažnije, a čak i pod teškim okolnostima kao što su ove, uvek ćemo težiti da naši ciljevi budu iznad svega i da uvek budemo fokusirani na njih.

Izuzetno sam ponosan na to kako je cela košarkaška porodica Evrolige reagovala tokom ove krize. Naši igrači, treneri, klubovi, partneri su pokazali koliko su posvećeni našoj zajednici i košarci. Aplaudiram vam svima, kao i mnogim ljudima koji su bili u prvoj liniji odbrane od virusa. Zbog vas, dragi navijači, znamo da niko ne može da ostvari uspeh bez velike podrške. Videti zajednice širom sveta kako su ujedinjene tokom poslednja dva meseca, bilo je posebno dirljivo i podsetilo nas je na sve vrednosti koje delimo zajedničkom ljubavlju prema ovom sportu.

Otkako smo 12. marta prekinuli sezonu, ostali ste ujedinjeni i pokazali koliko želite da se košarka vrati. Tužni smo što zbog više sile ne možemo to da vam omogućimo. Ipak, u narednim mesecima, mi ćemo biti fokusirani na povratak na teren jači nego ikada za sezonu 2020/2021. I dalje ćemo osmišljavati načine kako da uživate u jedinstvenom košarkaškom brendu kroz sadržajnu ponudu na svim našim komunikacionim platformama.

Mi u Evroligi smo navijači u srcu, baš kao i vi. Jedva čekamo da ponovo vidimo igrače na terenu, najbolje akcije i što je najvažnije, da vas čujemo kako navijate. Uskoro ćemo svi zajedno ponovo uživati u tim trenucima.

Do tada, želim vam svima sve najbolje.

Topli pozdrav,

Đordi”.

 

 

Edited by Obi-Wan
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, quentin said:

Ako ništa drugo, Radonja bi imao mnogo veći kredit kod navijača od bilo kog zamislivog trenera.

Mogao bi da radi na miru, a šta bi bilo od igre i rezultata niko unaprijed ne može da zna.

Kod mene je ispucao kredit jos kad se obrukao protiv Cibone kad su pisali po nama usred Beograda

 

Ovo posle je za pohvalu, mada s obzirom na roster i konkurenciju, stvarno se ne moze smatratiti nekim cudom sto smo vladali godinama

 

Voleo bi da se vrati Radonja, samo da pokaze kakav je trener sad kad ima protiv koga da igra u aba

 

Usledio bi nam Bajern scenario

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...