Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

19 minutes ago, quentin said:

A je l bi Štimac baš toliko smetao da bude treći centar u ekipi, ako bude tim baziran na domaćim igračima sastavljen sa skromnijim budžetom?

 

Pa bi. Ne zato što on nije dovoljno dobar da bude treči centar u zvezdi, nego se jednostavno ne uklapa u tu ulogu. Ni karakteristika, ni cenom, nit bi verovatno on pristao na tu ulogu. 3. centar je obično neki mlad igrač, koji je projekat za budučnost. Ili neka hibridna atipična petica, koja ti daje neku fleksibilnost u raznoraznim matchup situacijama. Štime nije ni jedno ni drugo. A i buđet za trečeg centra u Zvezdi je takav kakav jeste. U prevodu, moža negde 20% od onoga što Štimac može da zabode u nekom osrednjem turskom klubu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, propolis said:

 

Ne verujem da je on EL kvalitet. 

Možda i jeste, potencijalno. Ali njega bi nam Miško dao možda na jednu sezonu, a to nam ne znači ništa. Od mlađeg igrača treba da se gleda da se uzme obeštećenje.

 

Nego, je l ono Ristić nešto briljirao po Rusijama do ovo korone?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako utisak sto se Dobrica tice da je na njegov napredak u prvoj sezoni dosta uticao kolektivni stav navijaca “evo ga novi Guduric”, svi su imali prevelika ocekivanja kada je on dosao iz Fmp-a, bas zbog cinjenice da ima slicnosti sa Gudurom i da im je isti put do prvog tima Zvezde. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ako dodje Radonja onda i Stime nije toliki problem, cesto bi sedeo tamo na kraju klupe u blizini Nebojse.

Da, da. Bas mi imamo kintu da placamo sampiona u nabijanju statistike da sedi do Nebojse.

A i nabijac statistike je bas spreman da ima minimalnu ulogu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pa bi. Ne zato što on nije dovoljno dobar da bude treči centar u zvezdi, nego se jednostavno ne uklapa u tu ulogu. Ni karakteristika, ni cenom, nit bi verovatno on pristao na tu ulogu. 3. centar je obično neki mlad igrač, koji je projekat za budučnost. Ili neka hibridna atipična petica, koja ti daje neku fleksibilnost u raznoraznim matchup situacijama. Štime nije ni jedno ni drugo. A i buđet za trečeg centra u Zvezdi je takav kakav jeste. U prevodu, moža negde 20% od onoga što Štimac može da zabode u nekom osrednjem turskom klubu.

 

Ovo.

 

Štimac uopšte nije jeftin igrač da bi se pominjao u kontekstu 3. centra tima sa skromnijim budzetom. On ako ostane biće najmanje druga opcija na toj poziciji. A u FMP-u imamo Đorđevića koji je igrač vrlo sličnih karakteristika, to trpanje ABA ligaša uz nikakvu odbranu može i on da odradi za neuporedivo manje para.

 

Nama prioritet mora da bude da kako znamo i umemo osposobimo Kuzmića, on je jedini dostupni domaći centar koji je kvalitetan defanzivac, zna kako da brani pik, ozbiljno je prisustvo u reketu i odlično kontroliše skok. Uz njega obavezno stranac - brži, agilniji, eksplozivniji, koji može da preuzima u odbrani, u napadu da bude lob meta i napast na ofanzivnom skoku. Treći može da bude i pomenuti Đorđević, nije toliko bitno.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Bitno je da se ne potpisuju igrači pre nego što dođe trener, pa kako struka odluči neka bude ... i trener (Radonjić) na četri godine, ništa manje.

Zar mislis da odredjeni domaci igraci nisu vec dogovoreni?

Ceka se trener, da ne bude kako struka ne bira igrace.

Ja sam ubedjen da su Danga i Simon vec dogovoreni i da se ceka samo potpis. Trener koji dolazi mozda i jeste konsultovan, ali Danga i Simon nisu odluka trenera, vec predsednika. Simon je otpao prosle godine zbog Tomica. Da je umesto Tomica bio Sakota ili Alimpije, potpisao bi Simon i bez njihove saglasnosti.

Igraci nece potpisivati pre dolaska trenera, ali sumnjam da ce svi igraci u timu biti zelja struke.

 

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da gledam Dobrica i sledece sezone. Ono sto mora pod hitno da popravi je izbor faulova u odbrani. Meni se cini da je on napravio najvise 2+1 faulova (dodatno bacanje). Ako neko moze tu da napravi pomak, to je sigurno Radonja.

Ja bih voleo da imamo u timu makar 2-3 igraca ispod 23 godine. Ulog za buducnost i osnova za stvaranje sistema koji traje.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Guru said:

 

Ovo.

 

Štimac uopšte nije jeftin igrač da bi se pominjao u kontekstu 3. centra tima sa skromnijim budzetom. On ako ostane biće najmanje druga opcija na toj poziciji. A u FMP-u imamo Đorđevića koji je igrač vrlo sličnih karakteristika, to trpanje ABA ligaša uz nikakvu odbranu može i on da odradi za neuporedivo manje para.

 

Nama prioritet mora da bude da kako znamo i umemo osposobimo Kuzmića, on je jedini dostupni domaći centar koji je kvalitetan defanzivac, zna kako da brani pik, ozbiljno je prisustvo u reketu i odlično kontroliše skok. Uz njega obavezno stranac - brži, agilniji, eksplozivniji, koji može da preuzima u odbrani, u napadu da bude lob meta i napast na ofanzivnom skoku. Treći može da bude i pomenuti Đorđević, nije toliko bitno.

Stimac nije jeftin igrac iz vise razloga( igre koje pruza) i ako ga iskreno ni ja nesto ne volem, ali ne zbog igre vec sto je velika lozana kad treba ali i kad ne treba. 

 

Jasno je sve oko Stimca, falicna odbrana, odlican napad i skok. Ipak, sta to ima Kuzmic? U celoj karijeri je odigrao jednu dobru sezonu. Njegov rad nogu je veoma spor, imao je iza sebe poslednje 2-3 sezone gde je bio povredjen non-stop i odigrao svega 50utakmica. Napio se pre ove sezone i vozio dvesta na sat tako pijan, sto znaci da nje ni odgovoran. Meni prosto Kuzmic ne treba da se oporavlja zato sto Kuzmic nije ni senka igraca koji je igrao onu sezonu pod Radonjicem. Motorika mu je uzasna, rad nogu jos gori.  Izvuci ga na visok ipik je pola kosa a u napadu ne moze nista da pruzi.

 

Po meni je trenutno Stimac daleko bolji igrac i vredniji za Zvezdu. Sto jednostavno ne bi uzeli nekog defanzivnog  kvalitetnog stranog centra? Djordjevic kao opcija, pa treba mu dati sansu, ali nije dobro pisati da u sezoni gde ces imati 80+ meceva treci centar nije bitan. Da li pobedili Buducnost u finalu da nije bilo Odza? Ne treba njega bas otpisivati.

 

Stimac je upitan meni samo ako postoji zelja da se vrati Ristic, koji je bas na dalekom stapu posto ima odlicne ponude i sigurno nije zeljan da se vrati u Zvezdu bez neke vece minutaze. Stimac je imao duplo bolju karijeru od Kuzmica, koji se moze pohvaliti jednom kvalitetnom sezonom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leonard said:

Zar mislis da odredjeni domaci igraci nisu vec dogovoreni?

Ceka se trener, da ne bude kako struka ne bira igrace.

Ja sam ubedjen da su Danga i Simon vec dogovoreni i da se ceka samo potpis. Trener koji dolazi mozda i jeste konsultovan, ali Danga i Simon nisu odluka trenera, vec predsednika. Simon je otpao prosle godine zbog Tomica. Da je umesto Tomica bio Sakota ili Alimpije, potpisao bi Simon i bez njihove saglasnosti.

Igraci nece potpisivati pre dolaska trenera, ali sumnjam da ce svi igraci u timu biti zelja struke.

 

Moguće da je tako, samo što to nije dobro ... plus su postavljene određene ograde u vezi domaćih i stranih igrača.

Ako je to unapred dogovoreno sa budućim trenerom, onda OK.

Link to comment
Share on other sites

Ako dolazi Radonja, ja bi zadržao Oja. Čovek je mag za rad sa ovim teškim old school peticama, i kod njega su vrhunski izgledali poneki likovi koji ni pre ni posle nisu bili u stanju da se sastave. A Ojo je možda uz Bobija ponajbolji material za obradu ako gledamo samo ove koji su bili kod njega u Zvezdi.

 

Ja iskreno nebi ništa imao protiv centarske linije Ojo-Kuzma-Ristić? ako bi Radonja bio trener.

 

Na 4 nisam pametan. Sve se tu vrti nekako oko Boriše. Svi bi mi želeli da mu se da prostor i da on konačno proigra, ali se to po do sada viđenome neče desiti. Imao je sad dve sezone prostora pa ga Starac Mo izgura iz postave. Čini se kao da svi mi više želimo taj njegov uspeh od njega samog. A ta mlohavost kod Radonje nikad nije prolazila, pa ne veurjem ni da če sada. Tako da bi ja Boriši vadio kartu za Astanu. Pustio Kuridžu za par minuta, Simona za niske variante, i isprsio se dobro za startera. Ko je reko Derrick Williams?

 

Na trojki nebih ništa dirao. Davidovac, Dobrić, Danga, Simon. Izgleda puno, ali nekoliko njih ia fleksibilnost da se spušta ili diže na druge pozicije po potrebi i nekim specifičnim situacijama.

 

Na dvojci je isto teško reči. Tu su Charlie, Laza. Ja nisam baš za vračanje Jake, pošto mi se čini da nekako gomilamo onda tu te solidne, ali igrače koji nisu pravi nosioci. Radije bi onda ostavio ovu dvojicu, pa dopunjavao sa ovima, koji se možeju spuštati sa trojke, ili dizati sa pleja. Recimo neki Avramović ili Nedović.

 

Na pleju Uskoković kao treča opcija. Videti ima li išta od ovih mlađih domačih opcija Peno, Avramović, Aleksej Nikolić.. I isprsiti se za startera naravno. Recimo Cunningham. Radonja ga je ganjao več kad je bio kod nas, pa je onda odlično odigrao u Bayernu. Odličan napadač i ima taj length koji Radonja ceni kod bekova.

 

Znači ovako

 

PG Cunningham, (Avramovic, NIkolic, Peno), Uskokovic

SG Jenkins, Dobric, Lazic

SF Simonovic, Dangubic, Davidovac,

PF Williams, Kuridža

C Kuzmic, Ojo, Ristic

 

Skromno, ali bi uz Radonju moglo proči. Ako ostane viška para odlično, ako zatrebe doselekcija posle 2-3 meseca u slučaju povreda, ili ako se vidi recimo da na pleju ipak trebamo neku iskusniju backup opciju

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pavaroti said:

Stimac nije jeftin igrac iz vise razloga( igre koje pruza) i ako ga iskreno ni ja nesto ne volem, ali ne zbog igre vec sto je velika lozana kad treba ali i kad ne treba. 

 

Jasno je sve oko Stimca, falicna odbrana, odlican napad i skok. Ipak, sta to ima Kuzmic? U celoj karijeri je odigrao jednu dobru sezonu. Njegov rad nogu je veoma spor, imao je iza sebe poslednje 2-3 sezone gde je bio povredjen non-stop i odigrao svega 50utakmica. Napio se pre ove sezone i vozio dvesta na sat tako pijan, sto znaci da nje ni odgovoran. Meni prosto Kuzmic ne treba da se oporavlja zato sto Kuzmic nije ni senka igraca koji je igrao onu sezonu pod Radonjicem. Motorika mu je uzasna, rad nogu jos gori.  Izvuci ga na visok ipik je pola kosa a u napadu ne moze nista da pruzi.

 

Po meni je trenutno Stimac daleko bolji igrac i vredniji za Zvezdu. Sto jednostavno ne bi uzeli nekog defanzivnog  kvalitetnog stranog centra? Djordjevic kao opcija, pa treba mu dati sansu, ali nije dobro pisati da u sezoni gde ces imati 80+ meceva treci centar nije bitan. Da li pobedili Buducnost u finalu da nije bilo Odza? Ne treba njega bas otpisivati.

 

Stimac je upitan meni samo ako postoji zelja da se vrati Ristic, koji je bas na dalekom stapu posto ima odlicne ponude i sigurno nije zeljan da se vrati u Zvezdu bez neke vece minutaze. Stimac je imao duplo bolju karijeru od Kuzmica, koji se moze pohvaliti jednom kvalitetnom sezonom.

 

Pa napisao sam u prethodnom postu zašto i pod kojim uslovima Kuzmić. To je by far najbolji defanzivni centar koga smo imali... Pa otkad ja pratim Zvezdu. Sjebao se zbog sopstvene neodgovornosti, izgledao je užasno prošle sezone (verovatno se i prerano vratio), već par sezona je u autu - sve je istina. Problem je što su sve ostale domaće opcije defanzivni krateri, ja to zaista ne želim da gledam i to nije košarka kojoj bih težio. Oko angažovanja stranca mene zaista ne moraš da ubeđuješ, ja bih prvi razmišljao o tome, al' vidiš i sam kakve su najave oko rostera. Između zdravog i spremnog Kuzmića i Štimca/Ristića uvek biram prvog, ako ne može da se osposobi onda jbg.

 

Što se tiče bolda, Odzo u toj sezoni nije bio treći centar, nego drugi (iza Cirbesa, koji kao starter nije igrao mnogo više od njega). Ne kažem da je potpuno nebitno ko je treći centar, al' u ovim okolnostima svakako imamo sijaset bitnijih stvari što se tiče rostera. A i mislim da Đorđević može biti upotrebljiv u toj ulozi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, stavljate u isti kos, maltene, Stimca i Ficu Covica. Stimac ima prilicno respektabilnu karijeru. Nije to slucajno. On nije za prvog centra Zvezde ali on nije to ni trebalo da bude. Kod nas su zakazali Gist i Kuzmic. Totalni promasaji ove sezone. Onda je doveden Stimac ne zato sto je on spasilac, nego nije ni bilo bog zna kakvog resenja. Greska je napravljena mnogo pre Stimcevog povratka.

 

Legitimno je ne zeleti ga u ekipi. Ja ga takodje ne zelim u ekipi, jer mi se ne uklapa u poimanje moderne kosarke. Ali sad da ga vredjam, zaista ne vidim razlog. Iskreno.

 

Sta je Lazic, recimo, bolji od Stimca? Ili Ojo? Coveku ispada lopta kroz onolke rucerde. Koordinacija kao slon ustaklarskoj radnji. Stime je tamo neki, peti, sesti problem Zvezde u ovoj sezoni. Ceo roster je napravljen nakaradno. 

 

I nastavljeno je nakaradno izbacivanjem Fajea. Ali to je zato jer smo se vodili monetarno a ne sportski. Jer odstranjivanje Gista kosta 3 puta vise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...