Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Lazic je imao defanzivno jedan vrhunski period sezone, da ne grijesimo dusu. Odbrana tatinog sina od zlih navijaca. 

 

Medjutim problem je kosarkaska lopta. U ozbiljnoj su svadji, ne slusa on nju ni ona njega. 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Onaj koji Radonjinu hard defense and transition offence kosarku zove hrkljusem ocito ne zna sta je hrkljus kosarka. Hrkljus kosarka je ono sto je Dzile radio u utakmicama sa Zvezdom jer je morao, jer je imao 3 puta slabiji tim. Ovo sto je Radonjic radio u Zvezdi u Evroligi je poezija. Ja ne znam da li smo ikada igrali bolju kosarku nego li tad. To je bilo zakljucavanje protivnika da ovaj ni ne sutne na kos, i to ne gruboscu i onda nadom da sudija nece svirati faul, vec kretnjom, preuzimanjem, zalaganjem i timskim radom.

 

Radonja, dodji i ostani do kraja zivota.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Ovo za top8 je obicna budalastina. Svi u klubu su maltene odustali od bilo kakvih ambicija. Za ABA ligu i KLS skroz legitiman stav. Jaci smo dosta igracki bili od Partizana. Na 3 dobijene bi nas tesko dobili. Mada mi bi morali da preguramo Buducnost, sto nikad nije lako.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Veliki kvalitet Dobrica je sto moze da bude i 12-i igrac i igra 5 min po mecu, ali ce tih 5 minuta igrati uvek isto. Momka mozes da izvadis iz zamrzivaca i pogadjace trojke i bice mu energija na maksimumu. To je vrlo zahvalan igrac uloge i ne treba ga se tako lako odricati. Nama je u 16/17 sezoni u ekipi bio jedan Rakicevic. Da si umesto njega imao sadasnjeg Dobrica to je jos jedan igrac da prosiri rotaciju, mozda ubaci neku trojku, unese energiju. 

 

Ponovicu ono sto sam pisao o Dobricu, a to je da on ima neku drugaciju energiju, koja dosta pozitivno utice na ekipu i navijace. Neki njegovi potezi umeju da pokrenu ekipu. Nije to ona prazna energija koju emituje Stimac.

 

edit - i jos jedna stvar za Dobrica, on je u svakom trenutku svestan svojih limita i uloge i ne izlazi iz opanaka. Njemu se ne desavaju pomracenja kao Lazicu.

Edited by Del Piero
  • Like 20
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

po tome što je unio mnogo energije sa klupe kad nam je bilo gusto i pokreto pozitivne serije kad se utakmica lomila, a da je dosta puta nerazumljivo potpuno ispadao iz rotacije.

 

Može biti da neče imati neku jaku karieru vani posle Zvezde, ali da je on imao dobre predstave samo u garbage time-u, i da nema muda da uzme šut kad je gusto je neistina.

Kod Dobrica jednostavno deluje da svake sezone sve manje pokazuje, umesto da napreduje, kad gledamo Aba ligu, za igraca koji ima neku 3&D ulogu, i koji vecinu suteva za 3 uzima nakon izlaznih dodavanja gde je uglavnom bez cuvara na sebi (open sutevi) on ima slabih 34%, bolje procente na istom ili vecem uzorku imaju MJK,Dzenkins,Simanic i Lazic, primera radi. Sad ce mnogi reci pa nisu to losi procenti, sto je i tacno, ali za ulogu koju on igra jesu, istu ulogu igra i Lazic 2 minuta vise provodi na parketu i ima procenat nesto malo manji od 44%. Prosle sezone je imao nesto vece procente, veci index i delovalo je da polako napreduje, ali ove sezone nista od toga ne pokazuje, sem tih brutalnih blokada, za to ima sjajan osecaj. Sto se EL tice ne znam sa kojim bih ga igracem uporedio, ali verujem da vecina igraca tog tipa ima znatno vise od 34,35% za 3. 

Ja iskreno sad razmisljam i nikako da se setim neke njegove brutalne utakmice ove sezone, znam da je prosle sezone imao neke gde je pogadjao po 4 5 trojke, ove sezone toga nema, neko je napisao da je ispadao iz rotacije sto je tacno, ali nesto tu ne valja, ne verujem da ga bez nekog razloga izbacuju.. 

 

@Del Piero Sta li sam ja gledao kad Dobric iz zamrzivaca pogadja trojke..

 

Edited by Igor028
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Idealno bi bilo da se razidjemo sa Lazicem, a da ostanu Segi, DeDa i Aleksa.

 

U teoriji jeste Laza visak, ali u praksi ga se Radonja ne bi odrekao i ono ako bi neko mogao da ga opravi i osposobi, to je onda on.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Igor028 said:

Kod Dobrica jednostavno deluje da svake sezone sve manje pokazuje, umesto da napreduje, kad gledamo Aba ligu, za igraca koji ima neku 3&D ulogu, i koji vecinu suteva za 3 uzima nakon izlaznih dodavanja gde je uglavnom bez cuvara na sebi (open sutevi) on ima slabih 34%, bolje procente na istom ili vecem uzorku imaju MJK,Dzenkins,Simanic i Lazic, primera radi. Sad ce mnogi reci pa nisu to losi procenti, sto je i tacno, ali za ulogu koju on igra jesu, istu ulogu igra i Lazic 2 minuta vise provodi na parketu i ima procenat nesto malo manji od 44%. Prosle sezone je imao nesto vece procente, veci index i delovalo je da polako napreduje, ali ove sezone nista od toga ne pokazuje, sem tih brutalnih blokada, za to ima sjajan osecaj. Sto se EL tice ne znam sa kojim bih ga igracem uporedio, ali verujem da vecina igraca tog tipa ima znatno vise od 34,35% za 3. 

Ja iskreno sad razmisljam i nikako da se setim neke njegove brutalne utakmice ove sezone, znam da je prosle sezone imao neke gde je pogadjao po 4 5 trojke, ove sezone toga nema, neko je napisao da je ispadao iz rotacije sto je tacno, ali nesto tu ne valja, ne verujem da ga bez nekog razloga izbacuju.. 

 

@Del Piero Sta li sam ja gledao kad Dobric iz zamrzivaca pogadja trojke..

 

 

Dobrić iz open šuteva ima okruglo 50% u sezoni, procente mu značajno obaraju guarded šutevi i oni iz driblinga. On je prilično pouzdan kada nema čuvara na sebi + je fenomenalan tranzicioni igrač + dobro katuje + je aktivan na ofanzivnom skoku. Znači ima jasno definisane kvalitete, ima energiju, ima atleticizam, skroz dobar i zahvalan igrač za rotaciju. Da je bolji i pre svega raznovrsniji defanzivac, bio bi materijal i za startera. Doduše, ako može Lazić da bude starter... 

  • Like 24
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Markoss said:

 

U teoriji jeste Laza visak, ali u praksi ga se Radonja ne bi odrekao i ono ako bi neko mogao da ga opravi i osposobi, to je onda on.

 

Meni se čini da je sve jasno oko Lazića. Igrač koji u skladu sa limitiranim napadačkim mogućnostima treba da ima i limitirane minute na parketu, i da bude igrač zadatka. Šakota a i njegov prethodnik su se izrugivali sa njegovom ulogom, kao i sa minutažom, pa smo tako gledali da Lazić rešava napade i uzima šuteve koji mu nikada nisu bili svojstven, ulazi u driblinge koji se završavaju tragikomično i tako dalje. A na sve to dodje Šakota i izjavi da bi volio da Branko Lazić sve to radi češće. Dakle, nije sporan Lazić koliko je sporan način na koji se koristio prethodni period, i upravo u toj transformaciji uloge, od diskretnog heroja došao je do konceptualnog viška. 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice tima za sledecu sezonu, koliko sam skontao po pisanjima na RSB i izjavama Covića izgledaće ovako nekako: 

Plej stranac, Uskoković

Nedović, Đenka,Blažić(Panter)

Dangubić, DeDa,Lazić,Šegi, Radanov

Simon, MJK Simanić

Centar stranac, Kuzmić, Đorđević. 

Sad mislim da je to nesto ka čemu ce teziti al koliko je izvodljivo videcemo.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Guru said:

 

Dobrić iz open šuteva ima okruglo 50% u sezoni, procente mu značajno obaraju guarded šutevi i oni iz driblinga. On je prilično pouzdan kada nema čuvara na sebi + je fenomenalan tranzicioni igrač + dobro katuje + je aktivan na ofanzivnom skoku. Znači ima jasno definisane kvalitete, ima energiju, ima atleticizam, skroz dobar i zahvalan igrač za rotaciju. Da je bolji i pre svega raznovrsniji defanzivac, bio bi materijal i za startera. Doduše, ako može Lazić da bude starter... 

34% ima u sezoni za 3p, iskreno ne znam odakle ti podatak koliko ima iz open nisam video da bilo ko radi taj advance stats za evropu.. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VukVule1988 said:

Sto se tice tima za sledecu sezonu, koliko sam skontao po pisanjima na RSB i izjavama Covića izgledaće ovako nekako: 

Plej stranac, Uskoković

Nedović, Đenka,Blažić(Panter)

Dangubić, DeDa,Lazić,Šegi, Radanov

Simon, MJK Simanić

Centar stranac, Kuzmić, Đorđević. 

Sad mislim da je to nesto ka čemu ce teziti al koliko je izvodljivo videcemo.

 

Fali nam igrac na trojci

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...