Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Meni sva ta prica sa istim klubovima kao i prosle sezone ne pije vodu i to moram opet da kazem.

 

Covic i RSB su uzeli ideju da se sezona nastavlja tamo negde u septembru (pa sve do kraja godine) i onda su je prepravili da se kao ova sezona ne racuna pa cemo se pretvarati da se nije ni desila, nego direkt iz juna 2018. idemo u jun 2020.

 

Briga Bartomeua i za Zvezdu i za Partizan i za Buducnost i za ABA ligu, a pogotovo ga boli uvo za bilo kakav sportski princip u koji Covic zeli da poverujemo. Po cemu je to Asvel zasluzio da bude deo evrolige? Ubacen je tamo samo zato sto je iz Francuske i zato sto se Bartomeu nadao da ce uloziti pare - a ono njihov tim jos gori nego onaj koji su imali u EC.

 

Jasno je i da nema nista od Partizana i Crvene zvezde zajedno u evroligi - da je to bord EL hteo ne bi ubacio Zenit. Takodje, cak je i Bartomeu jasno da nema nista od 20 ekipa - i 18 je previse sa ovim sistemom, 12 ekipa koje bi ispale nakon regularne faze i 8-9 koje se ne bi borile ni za sta - moze Bartomeu, ali daj onda pare, daj draft, daj vrhunske igrace.

 

Tako i ABA moze da se prosiri na 18 ekipa od kojih 4 idu u PO.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, drakon1 said:

 

 

 

Pa koji onda motivi govore protiv nas a za komsije? Ne govore ni sportski, a kamoli neki drugi...

El je do sad u vise navrata pokazala nezainteresovanost za sportske motive, kinta je vazda bila ispred same kosarke i o tome se nasiroko pisalo.

Poenta je da kosarkaska sezona, koja se usled ovakvih okolnosti moze prekinuti bez zavrsnih takmicenja, ne moze doneti ikakvu pravdu u slucaju vec opisanih zelja El tj ljudi koji vode kolo. Neko mora biti ostecen,  a misljenja sam da iako su komsije bile na celu Abe pre svega ovoga, to nece automatski voditi pozivu cika Djordija za njih.

Poenta je da ce biti lobiranja, mesetarenja, a u obzir ce se uzeti najunosnija ponuda.

Priprema se komsijski predsednik za to od kraja prosle sezone, pa i duze. Sad krajnji rezultat Abe, ako do toga dodje, nece davati ucesnika El (mada su kolale price da ce i sama El birati ekipu iz regiona bez obzira na to ko pobedi).

Sa druge strane je uvek spremni i prevejani Dr Nebojsa, tako da nece biti dosadno kako god da Djordijevi profiteri odluce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Manoly said:

El je do sad u vise navrata pokazala nezainteresovanost za sportske motive, kinta je vazda bila ispred same kosarke i o tome se nasiroko pisalo.

 

Šta ovo tačno znači, kako je to EL pokazala nezainteresovanost za sportske motive? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Otkud ti tolika sigurnost za tu tvrdnju? Sta, zajebavali smo se u ABA da bi nam bilo zanimljivije napasti titulu sa pozicije 3 ili 4, a ne sa 1.? Mi smo celu sezonu bili jako daleko od toga da ulivamo sebi sigurnost, a jos manje drugima strah.

 

 

Pa jednostavna je logika. Isli smo na tu ideju da ce Partizan zbog jakih meceva u EK posustati u zavrsnici. Mi ipak imao vise iskustva u igranju jakih meceva u kratkom vremenskom roku. Pored toga prvak regularnog dela nije i prvak aba lige na kraju. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Guru said:

 

Šta ovo tačno znači, kako je to EL pokazala nezainteresovanost za sportske motive? 

Mislio sam na to da su u vise navrata pokazali da ispred sportskih stavljaju ekonomske kriterijume, sto naravno ne znaci da profi sport u savremenim uslovima nije postao masinerija za okretanje kinte, manje ili vise.

Jasno su stavili do znanja sta su im ciljevi, kosarka je sredstvo da iste ostvare i tu nema mesta sportskoj pravdi i motivima, koliko god ozbiljno takmicenje El bila.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, laki pepe said:

Hoce li Lorenco u Pao? Kad inace ima pravo da potpise ugovor sa njima, ako mu je ovaj sa nama jos uvijek vazeci?

Pa QM I Zirbes su imali vazece ugovore sa nama pa su dali pristanak da predju u Makabi.

Da li stvarno mislis da igraci cekaju poslednji dan ugovora da dogovore prelazak u druge klubove?

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Manoly said:

Mislio sam na to da su u vise navrata pokazali da ispred sportskih stavljaju ekonomske kriterijume, sto naravno ne znaci da profi sport u savremenim uslovima nije postao masinerija za okretanje kinte, manje ili vise.

Jasno su stavili do znanja sta su im ciljevi, kosarka je sredstvo da iste ostvare i tu nema mesta sportskoj pravdi i motivima, koliko god ozbiljno takmicenje El bila.

 

Sportski i ekonomski kriterijumi se danas praktično preklapaju, meni je potpuno normalno da Evroliga teži tome da ima što više sigurnih učesnika koji će kontinuirano da ulažu veliki novac, jer samo takvi imaju realne šanse da naprave nešto što je dugoročno održivo i kvalitetno. Koji to klubovi ne igraju EL zbog nedostatka finansija, a da to zaslužuju po sportskim kriterijumima? Možda Venecija kao aktuelni prvak Italije i klub koji ima neki kontinuitet rezultata poslednjih par godina, ne pada mi niko drugi na pamet... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

 

Sportski i ekonomski kriterijumi se danas praktično preklapaju, meni je potpuno normalno da Evroliga teži tome da ima što više sigurnih učesnika koji će kontinuirano da ulažu veliki novac, jer samo takvi imaju realne šanse da naprave nešto što je dugoročno održivo i kvalitetno. Koji to klubovi ne igraju EL zbog nedostatka finansija, a da to zaslužuju po sportskim kriterijumima? Možda Venecija kao aktuelni prvak Italije i klub koji ima neki kontinuitet rezultata poslednjih par godina, ne pada mi niko drugi na pamet... 

Apropo preklapanja kriterijuma, uz sve promene koje sama El vrsi u pohodu ka evro-nba sceni mnogo toga gotovo potpuno ima veze sa ekonomskim interesima i sportom koji tek za tim dolazi kao osnovno sredstvo, sto ponovicu ima smisla sa apsketa savremenih trendova u svakoj vrsti sporta gde moze da se ostvare fin rezultati.

U tako zatvorenoj sredini, uz jasno postavljene kriterijume, mali je broj kosarkaskih timova koji ce imati sansu da se pobiju u "probranom drustvu". Naravno, potpuno si u pravu da nema tih ekipa, jer su stvari postavljene kao i u evro-fudbalu i sirotinji tu nema mesta, uz jasan trend davanja A licenci kome i kada i cesto nesportske elemente vodjenja projekta.

Al ok, slazem se da svi vidimo cemu se tezi i kako ce ubuduce izgledati ta scena.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Šarac said:

Pa QM I Zirbes su imali vazece ugovore sa nama pa su dali pristanak da predju u Makabi.

Da li stvarno mislis da igraci cekaju poslednji dan ugovora da dogovore prelazak u druge klubove?

Ne pravi se pametan. Ne moras svakom loncu da budes poklopac. Znam kako stvari funkcionisu u Evropi, i da nema nikakvih kazni da se pregovara sa igracem pod ugovorom. Vise sam pitao da li postoji neki kontakt izmedju klubova u vezi samog transfera, a ne samo na relaciji agent/igrac novi klub. Mozda i zelimo da ga sopujemi prije nego se sezona zavrsi.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, laki pepe said:

Ne pravi se pametan. Ne moras svakom loncu da budes poklopac. Znam kako stvari funkcionisu u Evropi, i da nema nikakvih kazni da se pregovara sa igracem pod ugovorom. Vise sam pitao da li postoji neki kontakt izmedju klubova u vezi samog transfera, a ne samo na relaciji agent/igrac novi klub. Mozda i zelimo da ga sopujemi prije nego se sezona zavrsi.

Cisto sumnjam da bilo koji klub zna sta mu radi igrac pre isteka ugovora i da klubovi sigurno se ne dogovoraju oko transfera igraca ako su igraci u izlaznoj godini.

Samim tim sto se Armani i Pao spominju kao novi klubovi za LB mogucnost naseg da ga zadrzimo je minimalno, pogotovo ako se ne bude igralo u EL. 

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam se oprostio od Browna i Barona. 

 

Jedina nada za ostanak od bitnih igraca mi je Punter. Super se uklopio i mozda mu ne bi bilo lose da odigra jednu komplet sezonu kod nas. Naravno ako slucajno zaigramo EL, bez toga slaba vajda. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Cisto sumnjam da bilo koji klub zna sta mu radi igrac pre isteka ugovora i da klubovi sigurno se ne dogovoraju oko transfera igraca ako su igraci u izlaznoj godini.

Samim tim sto se Armani i Pao spominju kao novi klubovi za LB mogucnost naseg da ga zadrzimo je minimalno, pogotovo ako se ne bude igralo u EL. 

Oko ovog zadnjeg sto zboris (igranje u EL), imas li neki predosecaj (ili nesto vise) kako ce to da se resi?

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, drakon1 said:

Oko ovog zadnjeg sto zboris (igranje u EL), imas li neki predosecaj (ili nesto vise) kako ce to da se resi?

To niko ne zna, mada ovo veceras oko izjasnjavanja kapitena i po jednog igraca iz svakog kluba govori o tome koliko su igraci za nastavak.

 

Ono sto je sigurno je da ce se u ponedeljak doneti odluka  o sudbini sezone 2019/20 u EL.

 

O sastavu za sledecu sezonu tesko da ce se to saznati u ponedeljak kao i o nasem ucescu u EL. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Asvel će biti slabiji iduće godine, manje para..

 

Ima li šanse da im se mazne Pejn?

Mislim da mu istice ugovor za nekih mesec dana, ukoliko nisu potpisali novi. 

Ali tesko da mozemo mi da mu damo para kao neki Rusi, verovatno ce ga uzeti neka Lokomotiva, Zenit , Uniks... I Himki ce u potragu za takvim tipom igraca, Gill ih napusta a verovatno jos neko od visokih, tako da mozda i tamo zavrsi.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

Daj onda Džekirija, neće da se baci!

 

Sanse nema... tog ce da pokupi neki velikan. Decko je Dikembe Mutombo za siromasne 🙂

 

Inace, sto se nastavka sezone tice, jedino fer bi bilo da svi odigraju sve do kraja, i regularni deo i plej of i u evroligi i u evrokupu i u domacim ligama. Sa istim rosterima. Pa vi vidite koliko je to realno.

 

Partizanovo ucesce u Evroligi bilo bi NEZASLUZENO, koliko god se oni brecali da su bili "najbolji do prekida". Jesu, ali to nije garancija osvajanja trofeja. 

 

Ali sa druge strane, od Bartomeua nikad nisam video jasne kriterijume ni za sta, pa ni to ne bi bas cudilo 🙂

 

Kako god, mi imamo odlicnu priliku da resetujemo roster tako da ponovo imamo bazu domacih igraca, jer ce budzeti svih biti manji pa necemo previse zaostajati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...