Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

On 3/16/2020 at 11:42 PM, kokodakalo said:

To moze ako si vidovit. Kako znas kada ce da prodje i kako ce da prodje. Naravno da svako ko ne pokusava da zamuti mutnu vodu mora da saceka i da onda kada se voda razmuti donese najbolju odluku. Sve ostalo je sibicarenje malih ljudi.

Duhovit? Ja sam odgovorio na post da se odluka sada moze doneti a ne "kada sve ovo prodje". Jer kada sve prodje,liga moze i da se nastavi.
Drugi deo posta "da se odluka donosi kada se bude znalo sta ta sampionska pozicija donosi" nisam ni komentarisao.
Za mene je to na primer duhovito , pa opet ne komentarisem tako negativno.

Edited by Partizan_
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je izvesno da ce vanredno stanje biti ukinuto ili drastično olabavljeno posle 1. maja. Bilo bi glupo da se ne igra ABA ako znamo da sezona traje do pola juna. Isto tako nema nikakvog smisla da se igraju domaca prvenstva, sem mozda da se spiči neki F8 jedan vikend.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim poentu igranja nakon dva meseca netreniranja. Ne verujem da ce se iko od stranaca vracati. Verujem da je ova sezona zavrsena, a i ako nije ostalo ce biti samo cirkus.

Edited by Nate
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vredni mrav said:

Vrlo je izvesno da ce vanredno stanje biti ukinuto ili drastično olabavljeno posle 1. maja. Bilo bi glupo da se ne igra ABA ako znamo da sezona traje do pola juna. Isto tako nema nikakvog smisla da se igraju domaca prvenstva, sem mozda da se spiči neki F8 jedan vikend.

Ana, ti si?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vredni mrav said:

Vrlo je izvesno da ce vanredno stanje biti ukinuto ili drastično olabavljeno posle 1. maja. Bilo bi glupo da se ne igra ABA ako znamo da sezona traje do pola juna. Isto tako nema nikakvog smisla da se igraju domaca prvenstva, sem mozda da se spiči neki F8 jedan vikend.

 

Ne znam kako bilo sta moze biti izvesno u vezi sa koronom, imajuci u vidu da sam virus nije jos u potpunosti ni opisan. Bar 9/10 planete jos uvek pipka u mraku. Ne bih se zajebavao sa ovim niti zaletao sa projekcijama. Licno sam duboko ubedjen da je sezona definitivno otisla niz vodu, a svakako je da je jedino fer da se zavrsi bez proglasavanja sampiona administrativnim putem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ne znam kako bilo sta moze biti izvesno u vezi sa koronom, imajuci u vidu da sam virus nije jos u potpunosti ni opisan. Bar 9/10 planete jos uvek pipka u mraku. Ne bih se zajebavao sa ovim niti zaletao sa projekcijama. Licno sam duboko ubedjen da je sezona definitivno otisla niz vodu, a svakako je da je jedino fer da se zavrsi bez proglasavanja sampiona administrativnim putem. 

 

Kinezi bez ijednog novozaraženog danas, ali kažu da se plaše novih koji će da unesu virus u zemlju....sto bi moglo da znači da bez vakcine nema ni izlečenja jer će onda da se vrti u krug. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan ce biti sampion ABA lige, to je gotovo sigurno. Igrace Evroligu sledece sezone, a mi cemo da se susimo. I ne samo da ce igrati sledece, nego jos mozda godinu-dve posle toga jer su uhvatili ozbiljan zalet, sve vise para se ulaze, i Trinkijeri ce ostati jos koju godinu. Mozda to sad deluje malo neposteno za nas da oni budu sampioni, jer necemo imati sansu da pobedimo u plej ofu, ali gledajuci objektivno oni su bili najbolji tokom citave sezone, i to ubedljivo najbolji. Bili su najbolji cak i u Evrokupu koji je neuporedivo jace takmicenje. Teska srca to moram da kazem, ali ove sezone su bolji od nas. Pazite, nije to 1 pobeda razlike na tabeli pa da prigovaramo, nego su tri pobede razlike. E sad, gazda je mislio da ce sve svoje greske i gluposti da ispravi u plej ofu, ali ko mu je kriv. Tako je i zasluzio. Nakon one nepravde koja je naneta Radonjicu, karma nama uzvraca udarac vec duze vreme, i to nece ovde da stane.

Edited by StephenBob
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Cuj ubedljivo najbolji. Pa imaju losiji medjusobni skor i sa nama i sa cedevitom, i sa futuurom.

Ubedljivo najbolji je kad imas skor sa 1 ili 2 poraza, kao sto smo mi imali. A ni to nije dovoljno da budes proglasen sampionom.

 

Al dobro, ovih dana se javljaju razni pajaci i cirkuzanti, koji ne vide i ne shvataju sta se desava trenutno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kokodakalo said:

Ne vidim zasto se i u junu ne bi mogao odrzati f4

 

Zato sto ce stranci tesko da budu tu, a pitanje je u kom ce stanju da budu domaci igraci koji ce kos da vide samo kroz prozor, ako se ovako nastavi.

 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce AV kao jedna od mera pored ovih zabrana da  donese odluku da se sport zabranjuje u narednih godinu dana  na svim nivoima a pogotovo sto se tice kosarke.

Pa sve da napolju mirisu ljubicice 24 h, dekretom zabraniti da igraju bilo koji evropsko takmicenje. Nema para pa igrajte ako mozete da nadjete pare, ali da razbacujete milione da bi igrali Djordijevu ligu , NE MOZE. 

 

Zabrana takmicenja za rezimske mezimice ( blizance) pogotovo za takmicenja u Evropi. Neka drzave odvoji pare za mnogo vaznije stvari od igranja kosarke, nema sponorstva od drzave i neka se svedu na amaterski nivo. 

 

Neka se igra od juna neko napisa, a sto da se igra, zar je sport vazniji od zivota ljudi, mi ovde se jos i dobro drzimo ali ovi ne bi spremali hale, za prijem bolesnika da nisu svesni da ce nas udariti nesto slicno kao i u Italiji ili Spaniji. Lako je sada ovde pisati kako nekome treba dodeliti titulu, ili ovi nasi "realni" zvezdasi koji placu za nekim proslim vremenima pa i ovu situaciju koriste da eto kazu da je karma, kako vas nije sramota. Svakome moze da se desi da neko od rodbine ili prijatelja strada u periodu koji nam sledi, da li ce neko imati bilo kakvu zelju za bilo kakvim sportom ako krene ovde da se spaljuju umrli  kao i u Italji. Gde vam je svest i pamet ili vam je toliko dosadno kuci pa eto daj da se pise nesto  uz nezaobilazno evo ja sam u pravu sta ti znas bice ovako kako ja kazem ili nikako drugacije.  

 

Moderacija bi stvarno mogla ili da zakljuca ove teme ili da jednostavno brise bilo kakve projekcije i predvidjanja navijacka oko jebene aba titule ili djordijeve biznis lige. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Zato sto ce stranci tesko da budu tu, a pitanje je u kom ce stanju da budu domaci igraci koji ce kos da vide samo kroz prozor, ako se ovako nastavi.
 
Bez obzira, kako bude jednima tako ce i drugima. Pa ko pobedi.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@StephenBob

Napisi jos koji put da kkp treba da dobije titulu, malo si ovih dana ponovio. Evo i Covic te poslusao, pa je juce rekao da im trebba dati titulu i ucesce u EL.

1 hour ago, Šarac said:

Nadam se da ce AV kao jedna od mera pored ovih zabrana da  donese odluku da se sport zabranjuje u narednih godinu dana  na svim nivoima a pogotovo sto se tice kosarke.

Pa sve da napolju mirisu ljubicice 24 h, dekretom zabraniti da igraju bilo koji evropsko takmicenje. Nema para pa igrajte ako mozete da nadjete pare, ali da razbacujete milione da bi igrali Djordijevu ligu , NE MOZE. 

 

Zabrana takmicenja za rezimske mezimice ( blizance) pogotovo za takmicenja u Evropi. Neka drzave odvoji pare za mnogo vaznije stvari od igranja kosarke, nema sponorstva od drzave i neka se svedu na amaterski nivo. 

 

Neka se igra od juna neko napisa, a sto da se igra, zar je sport vazniji od zivota ljudi, mi ovde se jos i dobro drzimo ali ovi ne bi spremali hale, za prijem bolesnika da nisu svesni da ce nas udariti nesto slicno kao i u Italiji ili Spaniji. Lako je sada ovde pisati kako nekome treba dodeliti titulu, ili ovi nasi "realni" zvezdasi koji placu za nekim proslim vremenima pa i ovu situaciju koriste da eto kazu da je karma, kako vas nije sramota. Svakome moze da se desi da neko od rodbine ili prijatelja strada u periodu koji nam sledi, da li ce neko imati bilo kakvu zelju za bilo kakvim sportom ako krene ovde da se spaljuju umrli  kao i u Italji. Gde vam je svest i pamet ili vam je toliko dosadno kuci pa eto daj da se pise nesto  uz nezaobilazno evo ja sam u pravu sta ti znas bice ovako kako ja kazem ili nikako drugacije.  

 

Moderacija bi stvarno mogla ili da zakljuca ove teme ili da jednostavno brise bilo kakve projekcije i predvidjanja navijacka oko jebene aba titule ili djordijeve biznis lige. 

 

 

Ako ti smeta pisanje o kosarci ti preskoci da ulazis na pdf i resio si problem koji ti toliko smeta.

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

 

Zato sto ce stranci tesko da budu tu, a pitanje je u kom ce stanju da budu domaci igraci koji ce kos da vide samo kroz prozor, ako se ovako nastavi.

 

Da li ce stranci da budu tu ili ne je pitanje klubova, Ako ce da dobijaju platu onda su i duzni da budu tu kad se bude igralo. Sve je postenije od titule koja nije zaradjena na terenu. Da li je Partizan najbolji je pitanje. To je trebalo da se dokaze na terenu. Nase je potpuno legitimno pravo da smanjujemo gas tokom sezone, jer smo sigurni da smo najbolji i da mozemo uzeti ABA bez prednosti domaceg terena. Prosto sezona nije regularna ako se pravila menjaju tokom iste i to nakon 3/4 odigrane sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U sistemima u kojima je zamisljen PO proglasavati nekog za pobednika jer je bio prvi na tabeli u odredjenom trenutku je smejurija. Zamislite da sad Milvoki bude sampion NBA. Ko je spreman da ustvrdi da ce oni to biti i nakon PO, ako se isti odrzi. Ja sam prilicno siguran da nece, kao sto sam prilicno siguran da bi tabela tamo, a moguce i u ABA bila potpuno drugacija i da se od pocetka igralo samo kroz bodovni sistem i da se prvak trazio samo kroz regularni deo. Po meni je ponistavanje sezone mnogo posteniji zavrsetak. Ako se vec desila kataklizma desila se. Ne vidim zasto neko mora da bude prvak.

Na kraju krajeva tu je EL. Treba sacekati da se vidi sta ce ona odluciti. Pa kako se tu odluci isti princip preneti na ABA. To je po meni najpostenije i to iskljucuje gledista zaslepljna klubastvom.

Ako EL koja ima mnogo vise utakmica do kraja iznadje resenje za odrzavanje  ne vidim zasto ABA ne bi mogla ili ako ponisti sezonu ne vidim zasto ABA ne bi isto. Isto tako ako se Efes proglasi za prvaka ne vidim zasto se i Partizan ne bi.

Takodje mislim da ABA treba da se oglasi i kaze tako i tako je. ABA ce se odlucivati na nacin na koji se odluci EL. Odmah sad, pa nema kasnije da se ljuti ovaj ili onaj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

ako Partizan ili bilo koji predstavnik ABA lige naredne sezone bude igrao EL teško da će imati i 60% sadašnjeg tima, budžeta i na kraju i hajpa.

američki igrači koji imaju ugovore za narednu sezonu u Evropi mislim da će u jako visokom procentu potpisivati sporazumne raskide i potražiti tezgu doma.

 

i kada se ova pandemija minimizuje ostaće globalna paranoja i jedan neminovno potpuno novi i rigidni sistem ponašanja u javnosti sa prevencijama i ograničenjima za kojima nikada do sada nije bilo potrebe.

najgora opcija je da se ne pronađe delotvorna vakcina jer imunitet se ne stiče nakon preležane infekcije i jedan jedini inficirani na kugli zemaljskoj je potencijalno žarište.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...