Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

13 hours ago, bekrinjo said:

Rudyvgd je to nekada kačio na host sajtove ali sumnjam da je to još uvek dostupno.

 

Da nema više, a mozda je on i promenio ime u kk Crvena Zvezda ili tako nesto. 

 

Smor u pm. Sto ne skidoh onda kad sam mogao. 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo jednostavno, bice prvaci ako na skupstini budu imali 7 glasova, izuzev ako za takvu vrstu odluke nije potrebna nekakva kvalifikovana vecina.

 

Nadalje, kako ce odluciti ko ispada iz lige i ko ce u baraz?!

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto se raspravlja o sampionu ABA lige i kao podrazumeva da taj ide u EL kada to mesto vise ne postoji i pretvoreno je u jednogodisnju pozivnicu (kao i mesta VTB i Nemacke lige takodje).

Cini mi se da je na letosnjem sastanku kada se ta odluka i potvrdila (posle isticanja ovih privremenih licenci koje su imale 3 pomenute lige) bio i neki dodatak da ce jedna od te 3 jednogodisnje pozivnice ici timu iz ABA lige (moguce da je i stajalo tako neodredjeno, timu).

 

Zna se ko odlucuje o dodeli tih mesta (Djordi i ekipa) od sledeceg leta pa nadalje tj. dok se i te 3 jednogodisnje ulaznice ne pretvore u stalna mesta (zajedno sa ove dve privremene koje imaju Bajern i Asvel) i EK finale ne ostane jedina "karta" za EL (ili samo prvo mesto u EK u slucaju EL top 8 kvalifikacije proslosezonskog EK kvalifikanta).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zizu said:

A i sta ce im sampionat ABA lige da bi cekali u redu kod Djordija za EL, kada su po istom principu osvajaci EC i siguran ucesnik EL.

 

Naravno, ako se ne bude nista igralo, a budu proglasavani prvaci, ne vidim razloga da Partizan bude proglasen za prvaka ABA, ali ne i EC.

 

Mijailovic rovari tamo gde moze, da je iskren trebalo bi da trazi i trofej EC. Ako moze da se odigra F8 EC, moze i F4 ABA lige.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zivot ce postepeno da se vraca u normalu. Ovo je pandemija i velika vecina nas ce biti zarazena virusom. Citajte malo nemce. Oni to javno govore, ne samo Merkel. Cilj je samo da se ne zarazi mnogo ljudi odjednom, da bi se bolnicki kapaciteti mogli ocuvati i do maximuma iskoristiti. Narednih godinu dana ce trajati pandemija i ne verujem da ce svet stati, pa samim tim ni sport.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da Djordi samo gleda preko bare .... copy-paste.

S obzrom da je NBA mozda i najozbiljnija sportska organizacija, prvak se sigurno nece odredjivati po trenutnom stanju.

E sada, ima li vremena za nesto drugo .... videcemo.

Tako ce i Djordi .... samo sto to "ima li vremena" nije isto u NBA i EL. Ali princip ce svakako biti isti. 

U tom slucaju sto se ABA tice .....  bas nas i zabole

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sada je svima jasno zasto je uvedeno vanredno stanje i zabrana starijim od 65 godina da izlaze iz svojih kuca i ko je bio glavni pokretac te ideje. Ovo je bio jedini nacin da Nebojsa Covic zabrani Sakoti da pridje ekipi a da to ne bude otkaz, cak ni operacija ne bi sprecila da Sakota i dalje vodi ekipu, ovako je drzava uvela tu meru zabrane. 

 

Gledamo ka ACB ligi danas kakve ce ona odluke da donese u vezi njihovog prvenstva, ekipa je raspustena, ne znam da li su stranci otisli svojim kucama, po informacija koje imam El ce da prati sta NBA radi, a sto se tice ABA lige svaku odluku koju donese a da za to ne bude  imala podrsku vecine klubova je ujedno i kraj te iste lige po zavrsetku pandemije.  Po svim procenama ovde ce pandemija minimum da traje jos 6 nedelja, a mozda i citavih 12 nedelja. Dok traje vanredno stanje igracima je zabranjeno da treniraju (kolektivno) tako da o nekim terminima u toku leta mislim da je suludo i planirati. 

 

Ostace zabelezeno za vek vekova da je samo jedan klub na ovom svetu trazio putem medija da im se dodeli titula za zelenim stolom dok se prvi put u istoriji sport gasi u citavom svetu na odredjeni period.

Malo i podrske od "nesudjenog" naseg igraca u karantinu 

Edited by Šarac
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Juce sam pricao sam sa poznanikom koji je pozitivan na Korona virus. Iako je on imao blaze simptome, imao je gusenja i krizne trenutke. Kada virus stvarno udje u tvoj krug poznanika (u zivot nam je svima usao zeleli mi to ili ne), vidis kako su neke stvari trenutno nevazne. Ko ce biti sampion je trenutno manje vazno od situacije u svetu. Zbog toga bi voleo i da se sa odlukom o sampionu saceka kada sve ovo prodje (verovatno nerealna zelja) i kada se bude znalo sta ta sampionska pozicija donosi. Lako je reci u ovom trenutku - nevazno, Partizan je sampion. Kada sve ovo prodje to moze skupo da nas kosta.

Jutros je na Nemackoj televiziji isla interesantna reportaza koliko ove zabrane utakmica uticu na finansijsku situaciju u Nemackoj kosarkaskoj i rukometnoj ligi (fudbal im lezi na lovi tako da se ne brinu puno). Proracun je da po utakmici timovi gube oko 100.000€ i da ce timovi (prva Liga) dosta tesko preziveti ovaj period. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chucky said:

Juce sam pricao sam sa poznanikom koji je pozitivan na Korona virus. Iako je on imao blaze simptome, imao je gusenja i krizne trenutke. Kada virus stvarno udje u tvoj krug poznanika (u zivot nam je svima usao zeleli mi to ili ne), vidis kako su neke stvari trenutno nevazne. Ko ce biti sampion je trenutno manje vazno od situacije u svetu. Zbog toga bi voleo i da se sa odlukom o sampionu saceka kada sve ovo prodje (verovatno nerealna zelja) i kada se bude znalo sta ta sampionska pozicija donosi. Lako je reci u ovom trenutku - nevazno, Partizan je sampion. Kada sve ovo prodje to moze skupo da nas kosta.

Jutros je na Nemackoj televiziji isla interesantna reportaza koliko ove zabrane utakmica uticu na finansijsku situaciju u Nemackoj kosarkaskoj i rukometnoj ligi (fudbal im lezi na lovi tako da se ne brinu puno). Proracun je da po utakmici timovi gube oko 100.000€ i da ce timovi (prva Liga) dosta tesko preziveti ovaj period. 

Sa odlukom ne moze da se saceka "kada sve ovo prodje". Odluka se donosi sada,dok postoji problem.
Kada sve prodje,moze samo da se takmicenje nastavi.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Partizan_ said:

Sa odlukom ne moze da se saceka "kada sve ovo prodje". Odluka se donosi sada,dok postoji problem.
Kada sve prodje,moze samo da se takmicenje nastavi.

 

A ti bi mogao da zapocnes troskok ... pa se prizemljis kod Fegija, gde se inace prosipaju takve mudrosti.

 

Edited by Laki_Plant
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Partizan_ said:

Sa odlukom ne moze da se saceka "kada sve ovo prodje". Odluka se donosi sada,dok postoji problem.
Kada sve prodje,moze samo da se takmicenje nastavi.

To moze ako si vidovit. Kako znas kada ce da prodje i kako ce da prodje. Naravno da svako ko ne pokusava da zamuti mutnu vodu mora da saceka i da onda kada se voda razmuti donese najbolju odluku. Sve ostalo je sibicarenje malih ljudi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono sto bi sada moglo da se donese je tipa, ako se do x.y. datuma ne steknu uslovi za igranje, deseva se to i to, tipa Partizan sampion ili igra se turnir za jos par meseci. Pa ako se za jos par meseci ne steknu uslovi the end, KKP sampion. KSL nema ove godine ili sta vec.
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Partizan_ said:

Sa odlukom ne moze da se saceka "kada sve ovo prodje". Odluka se donosi sada,dok postoji problem.
Kada sve prodje,moze samo da se takmicenje nastavi.

 

Jbg, može i neki lek uskoro da se pojavi, ta opasnost uvek postoji.

  • Like 4
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...