Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

30 minutes ago, Šarac said:

Jel sam ja nekoga ovde prozvao ovde,ili ste se Vi licno nasli prozvanim ovim mojim postom.

 

U Grckoj  trenutno vazi zakon da svaki gradjanin njhove drzave koji odlazi u rizicne zemlje pogodjeni Koronom moraju po povratku da idu 14 dana u karantin,

Imaju skoro pa zabranu od svoje drzave da idu u Milano, svi letovi direktno za Italiju su otkazani. El kaze morate doci, ako ne odu da li ce i EL da primeni pravila da su garantovali da utakmica moze da se odigra a da pri tom ugrozavaju zdravlje igraca Olimpijakosa. Drzava Grcke ocigledno imaju drugacije instrukcije prema svom klubu a tice se odlaska u Italiju. Mene zanima kako ce El da ovo ishendluje u odnosu na slican slucaj koji je nas klub imao, naravno nije ove tezine i tice se zdravlja igraca, ali u oba slucaja drzava ima uticaja na klubove.

 

Pa sam se pitao kako li ce se resiti ovaj slucaj bez obzira koliko je slican ili ne nasem slucaju sto se tice odlaska u PG. 

Sledece nedelje ti isti igraci koji zive u Milanu treba da dodju u Bg a nasa drzava je zabranila dolazak gradjana iz te zemlje. Zar dolaskom tih igraca iz Italije ne ugrozavaju i zdravlja nasih gradjana ( igraca). Koje su garancije da ti isti stanovnici Milana nisu bili izlozeni negde virusom?

Ja razumem  da svaki moj post izaziva odredjenu nelagodnost kod vecine, onda otvoreno recite da nisam dobro dosao i da se ne ljubimo  ( ne zbog Korone), ali ja se ni sa kim nisam svadjao osim sto ste Vi sada licno zapoceli "svadju".

Pogresno ste me razumeli, bio mi je cudan vas post, nicim izazvan. Ne znam koja je veza izmedju Pireja i Podgorice, kako ste to detektivski pronasli. Posebno ne znam sta je cilj vaseg posta.

 

Ovde svI navijamo za Zvezdu, po vama izgleda ovde ima i drugih. Mozda mislite da neki ljudi vise mrze Dr Covica nego sto vole Zvezdu, ali ni tu ne razumem vase zalaganje da odbranite svaki njegov potez.

 

Svakako mislim da se mecevi ne trebaju igrati dok se ovo oko virusa ne zavrsi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pavaroti said:

Pogresno ste me razumeli, bio mi je cudan vas post, nicim izazvan. Ne znam koja je veza izmedju Pireja i Podgorice, kako ste to detektivski pronasli. Posebno ne znam sta je cilj vaseg posta.

 

Ovde svI navijamo za Zvezdu, po vama izgleda ovde ima i drugih. Mozda mislite da neki ljudi vise mrze Dr Covica nego sto vole Zvezdu, ali ni tu ne razumem vase zalaganje da odbranite svaki njegov potez.

 

Svakako mislim da se mecevi ne trebaju igrati dok se ovo oko virusa ne zavrsi.

Da, mislim da je to tako i to ima mnogo primera.

 

I ovde je isto velika greska. Mnogo je primera gde se nisam slagao sa potezima kluba ( Covica) javno napisano a i receno licno Covicu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Šarac said:

Da, mislim da je to tako i to ima mnogo primera.

 

I ovde je isto velika greska. Mnogo je primera gde se nisam slagao sa potezima kluba ( Covica) javno napisano a i receno licno Covicu.

 

 

 

Verujm da je tako. Mozete navesti neke primere? Hocu da kazem da ne morate da napadate sve koji imaju drugacije misljenje od Vas. Prosto ne mozte nista promeniti, a samo se dzaba nervirate. 

 

Kad vec znate licno Nebojsu, jel znate mozda neke dugorocne planove njegove sa Zvezdom? Nekako mi se cini da u FMP-u nema igraca za Zvezdu koji mogu igrati EL i biti u rotaciji. To pisem, posto ovi nasi domaci slabo dobijaju sansu. Pa se pitam jel radi FMP posao Zvezdi ili Zvezda radi posao FMP-u?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

Verujm da je tako. Mozete navesti neke primere? Hocu da kazem da ne morate da napadate sve koji imaju drugacije misljenje od Vas. Prosto ne mozte nista promeniti, a samo se dzaba nervirate. 

 

Kad vec znate licno Nebojsu, jel znate mozda neke dugorocne planove njegove sa Zvezdom? Nekako mi se cini da u FMP-u nema igraca za Zvezdu koji mogu igrati EL i biti u rotaciji. To pisem, posto ovi nasi domaci slabo dobijaju sansu. Pa se pitam jel radi FMP posao Zvezdi ili Zvezda radi posao FMP-u?

 

 

Bice vise nego dovoljno prilika za sve ove domace sledece sezone u cipiripiju ako budemo tamo igrali, pogotovo ove igrace koji su nase nade a juce ni tablu nisu mogli da pogode protiv KKCZ koji su igrali sa 40 % angazovanja.Mogu da zamislim njihov kvalitet u nekom jacem rangu kako bi ih nasa uvek strpljiva publika docekala kada bi bili nakantani na svakoj utakmici. Uvek dobro poznati navijaci KKCZ koji imaju razumevanje za lose rezulate zarad forsiranja nase dece.How yes no. 

 

Ojo, Lazic, Dobric, Davidovac, Simanic, iz Fmpa, a tamo smo poslali Radanova, Uskokovica, Djordjevica,      pa ko ima vise kvaliteta i koliko je KKCZ mogao da istrpi igraca u svom timu kroz ove godine kroz EL a da su imali kvalitet da udju u tim bez kaljenja u FMPu.Navedi mi igraca iz juniora KKCZ koji su odmah mogli da uskoce u EL KKCZ tim za sve ove godine.Koji je junior propusten i otisao iz nasih juniora mimo FMP i napravio karijeru negde drugo. Ristic, Stojanovic i ????

Ako ti igraci u FMPu ne mogu bez pritiska rezultata, sa uslovima da treniraju svaki dan  da se izbore da se vrate u KKCZ i istisnu neke od ovih sto sada igraju pa ko je tu kriv, FMP ili sami igraci? Uskokovic je svakako bolji od Lukasa, Djordjevic je bolji od Stimca zar ne, to smo i sinoc videli, Radanov je bolji od Dobrica, Davidovca, ili ne? 

 

Sledeca sezona zavisi od zavrsetka ove to je vise nego jasno. 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Šarac said:

 

 

Bice vise nego dovoljno prilika za sve ove domace sledece sezone u cipiripiju ako budemo tamo igrali, pogotovo ove igrace koji su nase nade a juce ni tablu nisu mogli da pogode protiv KKCZ koji su igrali sa 40 % angazovanja.Mogu da zamislim njihov kvalitet u nekom jacem rangu kako bi ih nasa uvek strpljiva publika docekala kada bi bili nakantani na svakoj utakmici. Uvek dobro poznati navijaci KKCZ koji imaju razumevanje za lose rezulate zarad forsiranja nase dece.How yes no. 

 

Ojo, Lazic, Dobric, Davidovac, Simanic, iz Fmpa, a tamo smo poslali Radanova, Uskokovica, Djordjevica,      pa ko ima vise kvaliteta i koliko je KKCZ mogao da istrpi igraca u svom timu kroz ove godine kroz EL a da su imali kvalitet da udju u tim bez kaljenja u FMPu.Navedi mi igraca iz juniora KKCZ koji su odmah mogli da uskoce u EL KKCZ tim za sve ove godine.Koji je junior propusten i otisao iz nasih juniora mimo FMP i napravio karijeru negde drugo. Ristic, Stojanovic i ????

Ako ti igraci u FMPu ne mogu bez pritiska rezultata, sa uslovima da treniraju svaki dan  da se izbore da se vrate u KKCZ i istisnu neke od ovih sto sada igraju pa ko je tu kriv, FMP ili sami igraci? Uskokovic je svakako bolji od Lukasa, Djordjevic je bolji od Stimca zar ne, to smo i sinoc videli, Radanov je bolji od Dobrica, Davidovca, ili ne? 

 

Sledeca sezona zavisi od zavrsetka ove to je vise nego jasno. 

 

 

 

 

 

Lazic, Ojo, Davidovac nisu Zvezdini, relativno je Simanic i naravno Dobric. Hocu da ti kazem da smo jedina dva kvalitetna igraca  iz FMP-a dobili u vidu Gudurica i Dobrica koji su dominirali u KLS-u. Ocigledno nema nista tu za mlade igrace, najveci talenti beze iz Srbije u USA ili kao ovaj mali u Olimpijakos. Ocigledno se nesto ne radi dobro u Zvezdi ili FMP-u kad ne moze da privuce mlade igrace. Jovanovic nista nje uradio sa mladim igracima i ne svidja mi s eDjordjevic na petici i ako mu je statistika dobra, ali ne vidim ga na tom mestu.

Meni su interesantni iz Mege, Simonovic i Miskovic. Imaju visinu, moraju da se bruse ali ima u njima talenta. Veseli je blejao u Slovanu pa proigrao na najvisem nivou ali se imalo razumevanja. Sad pun kufer stranaca. I ako gledas individualno normalno da ces izabrati stranca. 

 

Negde mu dodje poslednjih par godina kao da smo mi tim koji se bori za F4 EL pa rezultat ne moze da trpi. Znam da su navijaci Zvezde nestrpljivi, ali videli smo preko Dejana Radonjica kako sistem uspeva, kako se gradi i kako na kraju daje rezultat.

 

Mi smo doveli Dangubica i Bobija iz Mege, Kalinica i Jovica iz Radnickog. Mitrovic je dosao iz Hemofrma i napravili smo tim i rezultat.

 

Uskokovic nije bolji od Lukasa i nikad nece biti bolji ako ne dobije sansu. Igrac mora da se razvija, to je samo primer. Po meni je cak i Pot bio logicnije resenje od Lukasa. Ovo je sad skup stranaca koji ne moze da se indetifikuje sa klubom.Oni rade za svoj gro si to je normalno. 

 

Ranije smo pisali i pricali da skup prekaljenih i iskusnih stranaca koji otaljavaju poslednje ugovore u karijeri  ne mogu doneti nista dobro.

 

Zamisli da je ovo 91-a i da su u KKP dovli mesto Danliovica i Djordjevica neke Amere posto su oni tad bili bolji i da li bi oni uradili ono sto su uradili te godine i u karijeri. Dovlaci se rastimovani Lukas, pre toga Covic od 30+godina itd.

 

Gladne igrace dovoditi kao sto su Panter i Billy, koji su zeljni rezultata i trofeja. Ovaj tim opasno pada pod pritiskom,mi kad god smo morali ove sezone da pobedimo, mi smo glatko gubili. Kad niko nije ocekivao pobedu, mi pobedimo.

 

Veoma nestabilan tim i trener. Na papiru je to odlicno, ali kad se bude lomilo, ne bih dva evra stavio na njih.

Link to comment
Share on other sites

Sa dosta toga se ne slazem a evo i zasto.

 

KKP i 91, samo sto tada nijedan stranac nije igrao u YU ligi i imali smo zemlju od 22 miliona ljudi, gde je fizicko obrazovanje bilo obavezno kroz 12 razreda skolovanja, bez video igrica, samo lopta i teren posle skole a ne kladionica, kafic i igraonica. Neuporedivo vreme sa danasnjim. Da li znas ko je bio Danilovicev manager, ili Djordjevicev tada, ako si to godiste i bio svedok tog vremena. Koja je to baza igraca odakle su se crpili igraci a kolika je baza danas?

Sto se tice igraca koji su u Megi, Simonovic je CG mladi reprezentativac sa ugovorom u CedOli na pozajmici u Megi. Miskovic ce zavrsiti kao i svi neuspeli pokusaji Miskovih da zavrse u NBA u nekoj Spaniji. Zaboravi na bilo kog mladog igraca da ce iz Mege doci u KKCz vise.

KKCZ nije jedina na trzistu mladih igraca, imas Megu, KKP isto tako kao konkurenciju, imas managera koji kaparisu klince od 13 do 15 godina, sa obecanjima o igranju u Italiji, Spaniji, gde se roditeljima omogucava zaposlenje tamo da bi bili sa detetom. Pa kako su  Doncic, Mirotic, Radoncic i ko zna koiko jos takvih kao klinci zavrsili tamo a ne u nekom od nasih klubova.

O broju dece koji se sada bave sportom u odnosu na 91 i 2001 godinu je iluzurno pricati. Tek nastaje osipanje mladih igraca u nasoj zemlji, rezultati mladjih reprezentativnih selekcija proslog leta je dokaz toga a nikako se ne moze za taj rezultat optuziti KKCZ sto kvaliteta nema u ovoj zemlji. 

 

Ti si naveo sta je dovedeno za vreme Radonjica, i naveo 5 igraca koji su bili i reprezentativci. Navedi mi sada jednog reprezentativca koji igra van KKCZ a koji bi sada imao taj kvalitet kao sto su ti igraci koji su dosli kod nas imali. Koga bi ti sada doveo iz Borca , Vojvodine, Vrsca, posto sigurno ne mozes dovesti igraca iz KKP ili Mege. 

Misko vise nece da pusta igrace kao sto je tada radio, ima svoje trziste, svoje klubove gde moze svoje igrace da posalje, o "sukobu" sa nama to je vec druga prica ali on nas ne vidi vise kao izlog za njegove igrace. Jokic, Luwawu, Cancar , Kaba, Bitadze mu daje za pravo da moze direktno u NBA da plasira igraca, mi mu nismo potrebni vise.

 

Velika greska i najveca su ostavljanje  Filipa u rosteru ove sezone, povreda Kuzmica, produzavanje nekih igraca na osnovu starih zasluga iz prosle sezone na insistiranje Tomica, odlazak Tomica, cekanje na Gavrilovica da ce moci da preuzme ulogu Tomica kao deo jedinstvenog strucnog staba i rada istog sistema koje je Tomic postavio. 

Sakota svakako nije doveden da razigrava mlade igrace za buducnost. On je doveden sa samo jednim zadatkom a to je da se osvoji ABA liga. Isti zadatak bi dobio svaki drugi trener. On je onda sklonio ono sto je smatrao da nam ne moze doneti rezultat i doveo ovo sto je doveo. Sem Lukasa, ne vidim kod koga je pogresio sto je doveden. Naravno imamo ovde kriticare pa da je doveo i Irvinga , Punther i Kuridza su tipican primer sa koliko nipodostovanja su oni docekani.Ali svi mi znamo unapred kako ce biti i kako ce se ko pokazati. 

 

Sto se tice pritiska, dobili KKP kuci kada je bilo bitno zbog Aba lige,dobili Cedevitu jer da smo tu izgubili ne bi videli playoff.To su jedine dve utakmice koje su bili must win, Nijedna utakmica u El nije must win jer nismo ni u jednoj apsolutni favoriti sem mozda sada protiv Zenita kuci, i protiv Albe,Asvela i Bayerna kuci.  Kup je kiks koliko trenera toliko i igraca i sudija.  Nije tu bilo nekgo pritiska da se mora dobiti, vise je bilo pritiska da se dobije svaka utakmica u ABA LIGI.

 

Sacuvaj ta dva evra bolje onda. 

 

p.s  Sistem Dejana Radonjica, dovedes 5 reprezentativca na visegodisnje ugovore, svake sezone dopunis ih sa igracima sa NBA CVim, Marcus, Djenka, Nelson, QM, Kinzey, menjas boljim igracima kada se neki promase, pa onda je normalno da uz njegovo znanje se uspostavi sistem, ali ove sezone si doveo tri nova igraca samo na pocetku na postojeci kadar od prosle sezone, dopunjen sa dva povratnika iz istog sistema i dogodi se raspad epski. 

Edited by Šarac
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Boriša je prošle godine imao važnu ulogu u plej ofu. Nadam se da se ozbiljno racuna na njega, ja ne prihvatam kao argument da su njegove partije samo njegova krivica. Tesko cemo bez njegovih 10ak minuta imati ravnotezu u reketu. A ne vidim ni razlog zasto ne bi mogao da ponovi ono sto je radio prosli plej of.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vredni mrav said:

Boriša je prošle godine imao važnu ulogu u plej ofu. Nadam se da se ozbiljno racuna na njega, ja ne prihvatam kao argument da su njegove partije samo njegova krivica. Tesko cemo bez njegovih 10ak minuta imati ravnotezu u reketu. A ne vidim ni razlog zasto ne bi mogao da ponovi ono sto je radio prosli plej of.

Prosle godine je igrao cipiriipi kup i nije bas nesto briljirao, igrao u ABA ligi po 20 minuta, u ekipi koja je svaku utakmicu igrala sa 120 % svaku , gde smo na kraju dobili sve protivnike sa plus 19 razlike u proseku, da je dve utakmice u Podgorici sedeo na klupi jer se usrao, ali je dominirao u Bg na plus 30 .

Da je svaki derbi dozvoljavao da ga Novica skoluje a to su mu jedine teske utakmice bile.

Ove sezone se desilo sta, da je odigrao jednu dobru protiv Himkija, sa par sporadicno pogodjenih trojki na pojedinim EL utkamicama,  da je dozovlio sebi da pocne u startnoj petorci skoro svaku utakmicu a da posle 5 minuta primamo sve koseve preko njega bez ikakve reakcije sa njegove strane osim brzih faulova. 

Kuridza, Gist, Deda, ponekada i Stratos na 4 ce ti izneti playoff, ne nadaj se da ce on bilo kakvu ulogu imati u playoffu, i juce je bio zreo za izmenu sa tri licne, samo splet srecnih okolnosti bilo na njegovoj strani sto nije zamenjen jer nije bilo prekida pa je vezao u kratkom roku tri otvorene trojke. 

Proslu je stvarno bolje odigrao kada se uporedi sa ovom jer je ova losija zbog El i losih igara cele ekipe u ABA ligi. On se samo uklopio u sivilo bez ikakve njegove reakcije da to promeni. 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Šarac said:

 

Da je svaki derbi dozvoljavao da ga Novica skoluje a to su mu jedine teske utakmice bile.

 

nowitza i ove sezone školuje sve naše igrače na PF poziciji u ono limitirano minuta što igra. faye npr nije mogao ni prošle ni ove sezone da ga odbrani.

to u suštini nije sramota, veličković iako fizički oronuo, mnoge protivnike nadigra, ne samo u aba, već i u eurocupu

 

edit: valjda je jasno da logika "a to su mu jedine teške tekme bile" nema naročito smisla ako očekuješ neki učinak od igrača, pogotovo nekoga kome fali kilometraža

da je tako, čuvali bi glavne igrače samo za plej of, da odigraju super, pošto su im onda to jedine teške utakmice

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Šarac Mesas babe i zabe. Covic je pricao kako mu je cilj da bude sto vise domacih igraca. Naveo si primere nekih domacih igraca koji nisu uspeli. Vidi ovako, evo ti primer Jagodic Kuridze koliko moze, a dok nje zaigrao u Primorskoj niko nije ni znao za njega a bio je i u onoj Ciboni. Kalinic i Jovic su zajedno jedva izbegli sut kartu iz lige sa Mutom, koji je doduse sad ispao iz KLS-a. Imali su zajedno mozda 6p 6sk i 4as u proseku. Bobi se smucao po Hemofarmu i odigrao dobro KLS pre toga, Mitrovic je isto bio poprilicno nepoznat i relativno poznat iz Mege  Dangubic. Veci problem je to sto mladi igraci vise nemaju poverenja u nas projekat, mladi su bez neke sanse sem Simanica koji im nije bas veseo primer.  Miskovic sigurno nema goru poziciju od Kalinica iz Vojvodine/Kg primer, pa taj isti Kalinic je bio kod nas na probi ranije i lagano dobio sut kartu.

 

Zvezdi se najvise isplatilo kad je imala strpljenja, najvise smo zaradjivali kad smo radili sa mladim igracima. Zvezda mora da bude magnet za talentovane a ne istrosne igrace. Apic ne igra dobro, sto da se ne vrati, kao i Ristic..Pa Zagor i Jare su imali sve zajedno 20poena u Spaniji pa sad igraju sa Partizanom odlicnu kosarku. Miskovic ima telo od milion dolara i ako se radi dobro sa njim moze svasta. Kazem, mi kao da hocemo EL da uzmemo pa nemamo strpljnja sa nekim mladim igracima. Radonjic je imao strpljenja sa skoro svim stranim i domacim igracima, gradio je tim i davao im je odgovornost. Guduric je sa 21g dobijao cetvrtu cetvrtinu a iz ovog ugla kad se gleda, vidi se sta je radio sa npr Simonovicem a isto kad je dolazio svi su klonuli duhom.

 

U principu od Radonjica nismo imali trenera stvaraoca. Toliko je underate njegov uradjen posao sa svim igracima koji su posle njega isli u najjace timove Evrope i NBA ( Guduric i Kalinic Fener, Jovic Bayern, Miler Makabi, Zirbes Makabi, Dzenkins-Milano/Himki, Simonovic -Zenit, Kuzmic-Real, Volters-Zalgiris, Bobi-NBA, Nelson-PAO, Blazic- Laboral ). Posle njega gd su otisli igraci, najveci uspeh je odlazak Lesorta u Unikahu, Rocesti-Kina, Bjelica-Zaragoza/Japan, Ristic-Astana, Kantic zavrsio karijru, Feldin-Hapeol, Regland-Pinar Karsijaka, Faye Avtodor, Braun kraj karijere,..Mnogo mu zameras a ne poredis sa trenerima posle, koji su mahom uzimali vec iskusne i istrosene igrace bez da mladi igraci dobiju sansu.Odlazak Ristica i verovatno bez sanse Apica je jedina krvica Tomica, o Alimpijevicu i Sakoti j suvisno pricati. Glupo je Sakotu smatrati odgovornim za odlazak Nenadica, Fayea, i Brauna i dolazak Pantera, Stimca, Lukasa...To je ogroman upgrade za Zvezdin roster i nikakva filozofija, vec jednostavno imamo para i to je to.

 

Mi ne treba da izlazimo iz opanaka i to je greska. Utrkivanje sa novcem sa stranim klubovima je po meni pogresan potez. Zalgiris takodje pravi odlicne potez i rade pametno u svakom pogledu treba da se ugledamo na njih. Zalgiris je dao Sarasu odresene ruke, napravili su halu, imaju odavno cartere i ne izlaze iz svojih opanaka i tu s osecaju komotno i dobro. Cim budu izasli iz opanaka sledi im kraj jedne dobre ere. Ako je Zalgiris zadrzao sve nosioce i trenera do maximuma, ne vidim sto mi to ne mozemo. Ljudi imaju apsolutno temelj u domacem igracima i treneru koji se razvija sa klubom. Mi se trenutno razvijamo sa penzionerom.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...